Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Piłka nożna - sezon 2018/2019

Zaczynamy nowy sezon. A tytułów bronić będą w:
- Anglii: Manchester City
- Hiszpanii: FC Barcelona
- Niemczech: Bayern Monachium
- Italii: Juventus Turyn
a u nas Legia.

Zaczynamy sezon transferem, który poruszył piłkarski świat - Ronaldo opuszcza Bernabeu i zagra w Juve. Kto za niego w Realu?
Miał być Hazard - ale na razie jest veto Abramowicza.
Rozgrywki angielskie zacznie Manchester United- 10 sierpnia meczem z Leicester. GLORY!!
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Cambrinus
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 26 kwie 2008, 22:41

Re: Piłka nożna - sezon 2018/2019

Zastanawiające jest, że nawet Real ma problemy na rynku transferowym. Od zakupu Bale'a Królewscy raczej byli dosyć zachowawczy (zupełnie jak nie oni), co było w sumie dobre dla drużyny, bo była stabilizacja i zgranie. Skończyło się jak wszyscy wiemy 4 zwycięstwami w LM w ciągu 5 lat, czyli czymś co wcześniej wydawało się niemożliwe.

Jednak druga strona medalu jest taka, że w tym czasie realia rynkowe się zmieniły. Wszedł ogromny kapitał arabski, a Premier League dostało dużą kasę od telewizji, co zaowocowało wielką inflacją na rynku transferowym. Czasy kiedy Real mógł mieć każdego piłkarza chyba się już skończyły. Więc może być tak, że Real nie będzie miał za bardzo jak załatać dziury po Ronaldo, bo widać, że Arabowie i Rosjanie swoich największych gwiazd nie zamierzają sprzedawać.
"Człowieczeństwo to szeroka fala Gaussowska. I jeden jej kraniec nie przyznaje się do drugiego." Linia Oporu, J. Dukaj
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Piłka nożna - sezon 2018/2019

Sukcesów polskiej piłki ciag dalszy. Polski klub eksportowy, Legia, po ciężkim, trudnym i całkiem nie wyjazdowym meczu przegrał ze Słowackim gigantem z Trnavy. Aż sprawdziłem. Trnava ma jakieś 66 tyś. mieszkańców.

Ale czego się spodziewać, kiedy pomocnicy wracają truchtem, a obrońcy przy lekkim kontakcie z przeciwnikiem przewracają się, bo im własne nogi przeszkadzają.

To chyba przypadek nieuleczalny.

Gdzie jest Obi?
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka nożna - sezon 2018/2019

Obi w innym temacie się starzeje :P.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka nożna - sezon 2018/2019

Dajcie spokój .... żenada ... co można powiedzieć?

Od początku psioczę na ten system z trzema obrońcami. Nie znam polskiej drużyny, która sobie z tym poradziła. I mamy teraz kłopocik ... przegrana z Zagłębiem u siebie, a teraz ze Spartakiem. Chłopcy nie radzą sobie z tym systemem i chyba tylko trener i Mioduski tego nie widzą. Sęk w tym, że zaraz puchary nam odjadą i obudzą się z ręką w nocniku.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Piłka nożna - sezon 2018/2019

Obiektyw pisze:Dajcie spokój .... żenada ... co można powiedzieć?

Od początku psioczę na ten system z trzema obrońcami. Nie znam polskiej drużyny, która sobie z tym poradziła. I mamy teraz kłopocik ... przegrana z Zagłębiem u siebie, a teraz ze Spartakiem. Chłopcy nie radzą sobie z tym systemem i chyba tylko trener i Mioduski tego nie widzą. Sęk w tym, że zaraz puchary nam odjadą i obudzą się z ręką w nocniku.
No widzisz, jak Nawałka zaczął eskperymentować to teraz wszyscy się na to rzucili. Ale chyba nie w tym rzecz. Ja oglądałem te sytuacje kiedy oni gole tracili. Przy pierwszym golu nie było ani presingu, ani obrony, ani nic. Pomiędzy linią obrony a pomocy biegło chyba czterech zawodników Spartaka. A pomoc słownie wracała truchtem. A strzał był z 17-18 metra oddany przez zawodnika, który nie był pilnowany. To jest dramat, jak drużyna kompletnie nie broni. A oni tak właśnie grali. A to było chyba w 15 minucie, więc zakładam, że siłę na powrót mieli.

Może im się wydaje, że są tak silni że się wybronią mniejszą ilością zawodników, no ale wtedy się gra pressingiem i nie zostawia wolnego pola do oddania strzału. Może zmienią nazwę na Mitomania Warszawa. :wink: :wink: :wink:
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Piłka nożna - sezon 2018/2019

Obiektyw pisze:Od początku psioczę na ten system z trzema obrońcami. Nie znam polskiej drużyny, która sobie z tym poradziła.
A Legia nie grała tak w sezonie 95/96, gdy grali w LM - 3 w obronie i Lewandowski z Bednarzem na wahadłach?
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Piłka nożna - sezon 2018/2019

Słabo z tą Legią, znowu co najwyżej Liga Europy. Kasa zdecydowanie mniejsza.

Peszko ban za faul na 13 spotkań. Pewnie faulował celowo ;), chce mieć wolne i ćwiczyć z grillem. :P Może Brzęczek go łyknie. :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka nożna - sezon 2018/2019

Gary pisze:
Obiektyw pisze:Od początku psioczę na ten system z trzema obrońcami. Nie znam polskiej drużyny, która sobie z tym poradziła.
A Legia nie grała tak w sezonie 95/96, gdy grali w LM - 3 w obronie i Lewandowski z Bednarzem na wahadłach?
Wydaje mi się, że masz rację. Skład mieliśmy wtedy solidny. Oj tak ... Jóźwiak, Zielu, Ratajczyk, Mandziejewicz, Bednarz, Pisz, Wieszczu, Podbrożny, Michalski, Kucharski, Fedoruk .... i już nie pamiętam. To były czasy.

Dzięki Gary. Pamiętasz jeszcze jakieś udane eksperymenty z 3/5/2 ... u nas?
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Piłka nożna - sezon 2018/2019

Czy jest tu Gary? Kupiłem tę książkę Ruuda Gullita, ale trochę się rozczarowałem. Spodziewałem się więcej. Czegoś tak bardziej od kuchni. Istotnie, jak miało być zgodnie z tytułem: "Jak oglądać piłkę nożną". A jest całkiem sporo ciekawostek, ale bardziej mi to wszystko wygląda na dopasowanie teorii do rzeczywistości.

A w swoich przewidywaniach Ruud kropnął się dwa razy: kiedy napisał, że reprezentacja bez rasowej 9 nigdy nie wygra wielkiego turnieju, a tu masz Francja z drwniakem Giroud, zdobywa majstra. Też przewidział, że Portugalia niczego nie zdobędzie, a to proszę, mistrz Europy.

Bardziej chciałem zobaczyć to jak się ustawia zespół, jakie są ryzyka, jakie są dyspozycje, jakie są możliwości. A tu takie trochę, bla, bla, ... Dobrze przynajmniej się czyta.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Piłka nożna - sezon 2018/2019

Obiektyw pisze:Skład mieliśmy wtedy solidny. Oj tak ... Jóźwiak, Zielu, Ratajczyk, Mandziejewicz, Bednarz, Pisz, Wieszczu, Podbrożny, Michalski, Kucharski, Fedoruk .... i już nie pamiętam.
Szczęsny na bramce, Ryszard Staniek w pomocy, na rezerwie był jeszcze Piotr Mosór, innych najważniejszych graczy wymieniłeś, oprócz wspominanego przeze mnie wcześniej Grzegorza Lewandowskiego.
Obiektyw pisze:Pamiętasz jeszcze jakieś udane eksperymenty z 3/5/2 ... u nas?
Nie. Z tego, co pamiętam Widzew z sezonu 96/97 grał 4-ką w obronie. Wcześniejszych czasów nie pamiętam, więc nie biorę ich pod uwagę.
RatRace pisze:Czy jest tu Gary?
Nie ma. ;-P
RatRace pisze:Kupiłem tę książkę Ruuda Gullita, ale trochę się rozczarowałem. Spodziewałem się więcej. Czegoś tak bardziej od kuchni. Istotnie, jak miało być zgodnie z tytułem: "Jak oglądać piłkę nożną". A jest całkiem sporo ciekawostek, ale bardziej mi to wszystko wygląda na dopasowanie teorii do rzeczywistości.
(...)
Bardziej chciałem zobaczyć to jak się ustawia zespół, jakie są ryzyka, jakie są dyspozycje, jakie są możliwości. A tu takie trochę, bla, bla, ... Dobrze przynajmniej się czyta.
To fakt, ja też spodziewałem się więcej o taktyce, a mniej ciekawostek i pod tym względem trochę się rozczarowałem, ale z drugiej strony kilku ciekawych rzeczy się dowiedziałem, a jak sam zauważyłeś czyta się dobrze, więc w sumie mogę tę książkę polecić.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
van basten
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 279
Rejestracja: 31 mar 2015, 09:53

Re: Piłka nożna - sezon 2018/2019

legia WHY????
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka nożna - sezon 2018/2019

Obi how many times?
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Piłka nożna - sezon 2018/2019

Jakuboto pisze:Obi how many times?
Till Mioduski is ... :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Piłka nożna - sezon 2018/2019

Słyszałem, że spece z Legii odnieśli kolejny sukces tylko minimalnie przegrywając z mistrzem Luksemburga. Wypada życzyć dalszych sukcesów.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Piłka nożna - sezon 2018/2019

Luksemburczycy to podobno tacy nie do końca zawodowcy ... :)
Ładną bramkę jedną strzelili, bramkarz Lakiernik nie miał szans. ;)

Może jeszcze w rewanżu wygrają? Albo nie, pewnie się bardziej skompromitują, o ile to możliwe ... :P

Gdzie Obi? :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka nożna - sezon 2018/2019

Obi postanowił przestać być kibicem.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Piłka nożna - sezon 2018/2019

Obiektyw pisze:Skład mieliśmy wtedy solidny. Oj tak ... Jóźwiak, Zielu, Ratajczyk, Mandziejewicz, Bednarz, Pisz, Wieszczu, Podbrożny, Michalski, Kucharski, Fedoruk .... i już nie pamiętam. To były czasy.
Też pamiętam, transmisja z meczu z Widzewem. Stoją na murawie, Jóźwiak podchodzi do Pisza - Leszek, ty to dziś będziesz miał przejeb.... A stadion skanduje - Pisz, ch... liż! Pisz, ch... liż!
Ech, polskie trybuny ... rotfl
W sumie to nie wiem co oni do Pisza akurat mieli? On był chyba rozgrywającym.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka nożna - sezon 2018/2019

Jakuboto pisze:Obi postanowił przestać być kibicem.
Jest ciężko. Brak słów.

Totalny upadek.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Piłka nożna - sezon 2018/2019

Obi, popatrz na to tak - to już tylko mogą się podnieść :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Inne sporty”