Awatar użytkownika
matek20
Weteran
Weteran
Posty: 1712
Rejestracja: 8 paź 2011, 20:01

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

Ale sprawiedliwość, kiedyś Wisła otarła się o awans grając bardzo dobrze, z trudnymi rywalami jak Panathinaikos i Apoel.
Teraz słaba Legia awansowała do LM. Aktualnie Wisła bankrutuje, a Legia zapewniła sobie mistrzostwa Polski na najbliższe kilka lat. Sprawiedliwość.
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

O nie...chłopaki w studiu Canal+ mało nie umarli ze śmiechu, jak kolega Baszczyński barwnie odmalował wizję odprawy przedmeczowej w takiej Barcelonie, PSG albo Bayernie przed pierwszym meczem z Legią i konieczność obejrzenia przez najlepszych z najlepszych piłkarzy świata skrótów z dzisiejszego meczu Legii z Dundalk...

Zresztą sami wyobraźcie sobie miny Krystyny albo Messiego jak zobaczą nieporadność Odijaja (czy jak mu tam) albo innego Langila. Wiecie, coś w deseń: serio? z nimi gramy? nie, to chyba żart trenera...

Ja rozumiem, że w LM ma szansę zagrać każdy, ale dawno nie było tak słabego dwumeczu decydującego o awansie.

Ehh, oby ktoś w klubie rozkręcił akcję "pomóż Legii przetrwać jesień"...
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

Miałem coś napisać, ale właściwie Art napisał prawie wszystko i zgadzam się z tym w 100%. Niestety...

Gdybym był piłkarzem Legii, po wczorajszym meczu wstydziłbym się okazywać radość z awansu, po prostu nie wypada po tej żenadzie...
Artlight pisze:
Sorry, ale nic dobrego nie wydarzyło się w Legii od przyjścia palanta z Anderlechtu.
Moim zdaniem większość trenerów naszej ekstraklasy jest lepsza od Albańczyka. To samo z zawodnikami, po cholerę kupować jakichś dziwaków, którzy naprawdę niewiele potrafią, zamiast spróbować sprowadzić zdolnych i młodych polskich zawodników, których trochę jest w tej naszej mizernej lidze. Przynajmniej jednym różniliby się od tych "gwiazd" - zapierniczaliby jak małe samochodziki, bo chcieliby się pokazać.
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

Cóż, styl nie napawa optymizmem. Fajnie, że będzie kasa. Paradoksem jest, że kiedy Legia grała fajną piłkę to się nie udawało, a teraz ... głównie dobre losowania załatwiły sprawę. No nic, wiara umiera ostatnia. Może jakiś remis, może dwa. ;) W czwartek losowanie grup.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

Obiektyw pisze:Cóż, styl nie napawa optymizmem. Fajnie, że będzie kasa. Paradoksem jest, że kiedy Legia grała fajną piłkę to się nie udawało, a teraz ... głównie dobre losowania załatwiły sprawę. No nic, wiara umiera ostatnia. Może jakiś remis, może dwa. ;) W czwartek losowanie grup.
Dwa zespoły w grupie na pewno będą silne, ale już ten trzeci niekoniecznie. Były dobre losowania w kwalifikacjach, może i będzie dobre losowanie w grupach.
Oby tej kasy nie przesrali na kolejnych gwiazdorów z ligi belgijskiej :] .
Tak czy inaczej przy wszelkiej krytyce kciuki trzeba trzymać, jak już pisałem grają nie tylko dla siebie :) .
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

Zgadzam się ze wszystkim, co tu padło oprócz:
scudetto pisze:Gdybym był piłkarzem Legii, po wczorajszym meczu wstydziłbym się okazywać radość z awansu, po prostu nie wypada po tej żenadzie...
Styl stylem, ale osiągnęli życiowy sukces, zrobili coś, czego nie dokonała żadna polska drużyna przez 20 lat! Owszem, udało im się głównie dzięki fartowi w losowaniach, ale faktem jest, że są w LM. Dziwne by było, gdyby się nie cieszyli.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

Na pewno będzie kilka wzmocnień (raczej odejdzie Nemanja i Pazdan). Mówi się o powrocie Rado, aby podnieść morale w szatni i pewnie (nie od razu) sportowe. Na razie mam problem z zaufaniem do trenera. Po Staśku widać było, że wie co robi. Teraz, mówiąc oględnie, jest inaczej. :(
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

Tak jak pisał Scudi - będziemy kibicować i trzymać kciuki, ale póki co naprawdę strach się bać jak to będzie wyglądało w meczach z europejską czołówką. Zwłaszcza jak stracimy Nemanję i Pazdana.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

Po prostu trzeba się tylko przyzwyczaić do tego, że kluby z Polski to póki co element egzotyczny, jakkkolwiek dziwnie by to nie zabrzmiało. O ile piłka reprezentacyjna jest na dobrym poziomie obecnie, to klubowa już nie.

Jeśli chodzi o występy w LM, to nie ma moim zdaniem na co liczyć. Wystarczy popatrzeć kto się liczy. Nawet tak gospodarczo rozwinięte kraje jak Holandia, Belgia czy chociażby kraje skandynawskie, wszystkie z wyższą kulturą sportową i pewnie zapleczem nic nie znaczą w LM. Dlaczego w przypadku Legii miałoby być inaczej?

Żadne transfery tutaj nic nie pomogą, bo nie ma takiego zawodnika w zasięgu Legii, który mógłby coś zrobić w konfrontacji z gigantami.

Jedyne co jest proste to taktyka - gra z kontry cały czas, uważnie w obronie. A do tego potrzeba 2-3 szybkich napastników/pomocników z dobrym dryblingiem i podaniem.

Ewentualna strata Pazdana, będzie moim zdaniem bardziej znacząca niż strata Nikolicia.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

Trzymać kciuki trzeba ... ale tylko za to, żeby nie było totalnej kompromitacji. :P
Panowie, proszę, przecież to Legła Wszawa*. ;)

* - Nie wiem czemu, ale Warszawiacy inaczej to widzą. :)

A tak poważnie - oby im się udało losowanie, bo tylko a to mogą liczyć. A jak się uda, to i oby jakoś te mecze wyszły.
A jak nie wyjdzie to też psów na nich wieszać nie można. Gra się tym czym się ma i na co klub stać.
LM to też finansowy top, naszym drużynom do tego daleko.
W tej sytuacji każdy urwany punkt powinien cieszyć i być nawet powodem do dumy.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

RR, zgadzam się ze wszystkim. Jak pisałem, bardziej wierzę w jakiś jeden, dwa remisy, może przy lepszej formie jakieś jedno zwycięstwo (to byłoby coś!). Odejście Pazdana będzie sporym osłabieniem. Mimo to, 15mln Euro powinno Legii dać stabilność i dominację na sezon lub dwa w Ekstraklasie. Może więc, jak kolejnym razem się uda awansować będzie łatwiej. :)
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

Gary pisze:Zgadzam się ze wszystkim, co tu padło oprócz:
scudetto pisze:Gdybym był piłkarzem Legii, po wczorajszym meczu wstydziłbym się okazywać radość z awansu, po prostu nie wypada po tej żenadzie...
Styl stylem, ale osiągnęli życiowy sukces, zrobili coś, czego nie dokonała żadna polska drużyna przez 20 lat! Owszem, udało im się głównie dzięki fartowi w losowaniach, ale faktem jest, że są w LM. Dziwne by było, gdyby się nie cieszyli.
Niech się cieszą tak, żeby nikt nie widział, bo tylko wkurzają ludzi :wink: . Ale niech grają, niech wygrywają, może dzięki tym punktom kiedyś będziemy mogli wystawić dwie drużyny w kwalifikacjach... :angel:
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

To nie do końca był wyłącznie fart w losowaniu. Punkty swoje mieli za poprzednie lata a gdyby nie to to nawet dzięki pomocy Dundalk mogli nie być rozstawieni bo by brakło. Oby tylko w lidze się nie zapomnieli i wygrali, bo raczej żaden inny zespół szans na awans do LM mieć nie będzie poza nimi. Szczególnie, że znowu mogą mieć "fart" w losowaniu dzięki punktom i rozstawieniu.
Przede wszystkim kwestia rozsądnych transferów, które ustawią ligę. Gra w LM raczej tylko dodatek i zastrzyk kasy po prostu.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

Marketingowo Legia trafiła idealnie, na Real i Dortmund bilety pójdą jak świeże bułeczki, a i na Sporting trochę ludzi przyjdzie z nadzieją na niespodziankę. Zawsze to lepsze niż grać z CSKA, Leverkusen i Tottenhamem i też przegrać. Za to Monaco z Glikiem ma szansę zaistnieć w tej grupie.
Najsłabsze moim zdaniem B i G.

Obrazek
Polubiłem czerwone badziewie...
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

Może mecz z Realem zagrają na Narodowym, większe wpływy z biletów powinny zrekompensować koszt wynajmu stadionu.
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

Clapton pisze:Może mecz z Realem zagrają na Narodowym, większe wpływy z biletów powinny zrekompensować koszt wynajmu stadionu.
Jak na razie deklarowali, że niezależnie od przeciwnika - wszystkie mecze będą rozgrywane na Łazienkowskiej. Ciekawe po ile będą bilety? Poszłabym na mecz z Realem choć zdaję sobie sprawę, że będzie to Real B albo i C. :wink:
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

@Majorka, HeadShot
Przegapiłem losowanie, z kim w grupie jest MU?
:wink: :wink: :wink:
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

Gary pisze:@Majorka, HeadShot
Przegapiłem losowanie, z kim w grupie jest MU?
:wink: :wink: :wink:
:dvl(: Pierwszy bym pałkę... rotfl
Za rok będziemy losowani z pierwszego koszyka jako mistrz Anglii. No. :wink:
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

Gary pisze:@Majorka, HeadShot
Przegapiłem losowanie, z kim w grupie jest MU?
:wink: :wink: :wink:
Z Fenerbahce, Feyenoordem i czymś tam jeszcze. :P
#NKrising
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna - sezon 2016/2017

Czyżby Nikolic jednak miał zostać w Legii? Radovic wraca. Oby tylko jakąś sensowną formę złapali.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359

Wróć do „Inne sporty”