Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna - sezon 2015/2016

scudetto pisze:Więcej szczęścia niż rozumu... Bramka ładna, ale gdyby Rosjanie wykorzystali setkę chwilę wcześniej...na tyle sposobów można było to strzelić, to była dwusetka.
Zgadzam się, akurat zobaczyłem ostatnie 20min meczu :) . Najpierw Roo spartolił wystawkę tuż przed linią bramkową... kilka minut później Rosjanie mieli wyborną okazję, ech gdyby chociaż troszkę piłkę podniósł... chwila moment i w sumie trochę z niczego bramka dla MU.

Kiedyś bardzo się emocjonowałem meczami MU... a od jakiegoś czasu trochę powiewa mi ich gra, może dlatego, że grają bez wyrazu.
Do tego LvG, którego kiedyś uwielbiałem jako trenera jest cieniem samego siebie... jakby się zagubił w swojej doskonałości :tired: .

P.S.
Fajny filmik podali na podsumowanie studia Ligi Mistrzów.
Jakby wyglądał Diego Costa gdyby był kotem? :D
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=ZGSwLKVUgH0[/youtube]
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: Piłka Nożna - sezon 2015/2016

Majorka pisze:Przecież my MUSIMY to wygrać. :dvl(:
I dobrze gramy. Jest tempo, dynamika, wymienność pozycji. Panujemy nad strefą środkową. Dobrze gra Mata, bardzo dobrze - Carrick. No i co? No i 0:0. :::bd::
Przy całej sympatii dla Rooneya - jego niemoc mnie przeraża. No i tak budował i kupował LvG - że praktycznie nie ma kto go zastąpić.

HeadShot, wwojtek - oglądacie?
Oczywiście oglądałem i - jak przeważnie w tym sezonie - zęby bolały od nieskuteczności. Bo budowanie akcji od tyłu było całkiem całkiem, ale to zwykle standard gdy piłki rozdziela nieoceniony Carrick. Zmiana Martiala na Fellainiego niezrozumiała, czego wyraz dał od razu stadion. Najpierw gwizdy (nie pamiętam takiego wyrazu niezadowolenia ze zmiany na Old Trafford odkąd oglądam regularnie mecze United) a potem "We want to attack, we want to ataaaaack..." niosące się po Stretford End. I słusznie.

Rooney na "dziesiątce" to jedyne słuszne ustawienie, bo w polu karnym brakuje mu dynamiki, a tak może porozdzielać piłki na skrzydła w stylu Scholesa. Wiąże się niestety z tym przesunięcie Maty na skrzydło co jest podwójnym osłabieniem. Bo 1) Mata jest najlepszą "dziesiątką" w drużynie, 2) Hiszpan grając tam i tak łamie do środka, więc korzyści z jego "skrzydłowania" nikłe.

I gdzie tu jeszcze upchnąć ulubionego dla mnie Herrerę? Chyba że podwieszonego za Rooney'em, ale wtedy wypada jeden defensywny pomocnik; na drużyny z pierwszej czwórki czy boje z najlepszymi w Lidze Mistrzów za mało.

Z kolei wczorajsza gra Rojo i Lingarda to nieporozumienie - tyle niechujstwa, niedokładności, braku chłodnej głowy... Lingard jeszcze ma czas (ładna asysta) ale Argentyńczyk to nie piłkarz na miarę United. Brakuje klasowych skrzydłowych, którzy mogliby DOKŁADNIE dośrodkować na głowy napastnika(-ów). Przecież przez lata tak było, kombinacje Beckham->Cole/Yorke, Ronaldo->Ruud czy Valencia->Rooney to tylko wybrane przykłady.

Prawda, że klasowe drużyny buduje się od tyłu i w istocie jest tu duży progres, ale jeśli ofensywna gra ma stać pod znakiem takich statystyk:

Obrazek

to nie jest to "United way" i lepiej, by ofensywni piłkarze szybko odzyskali skuteczność. Inaczej poparcie dla Van Gaala będzie słabnąć, niezależnie od ilości meczów na zero z tyłu.
8:7 40:15
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna - sezon 2015/2016

wwojtek pisze:..Rooney na "dziesiątce" to jedyne słuszne ustawienie, bo w polu karnym brakuje mu dynamiki, a tak może porozdzielać piłki na skrzydła w stylu Scholesa. Wiąże się niestety z tym przesunięcie Maty na skrzydło co jest podwójnym osłabieniem. Bo 1) Mata jest najlepszą "dziesiątką" w drużynie, 2) Hiszpan grając tam i tak łamie do środka, więc korzyści z jego "skrzydłowania" nikłe..
Bo tak naprawdę to Rooney w obecnej dyspozycji powinien siedzieć na ławie. Wtedy Juan Mata na dziesiątce, a Martial na dziewiątce. Fakt, że LvG nie ośmieli się. :wink:
Zgadzam się, że brak skrzydłowego z prawdziwego zdarzenia. Było trzymać DiMarię. To wielki piłkarz. Nawet jak miał zadyszkę - to było oczywiste, że chwilową. Wystarczyło wczoraj popatrzeć jak grał i co żeśmy stracili.

Ładny gol Lewego w meczu Bayernu z Arsenalem. :::gd:::
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna - sezon 2015/2016

Jak tak dalej pójdzie, to połowa Pl weźmie sobie odwet na Chelsea za poprzedni sezon... nie to, żebym się tym martwił :) .
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Piłka Nożna - sezon 2015/2016

Ogląda ktoś Barca - Roma? Jestem też ciekaw opinii po GD - Barca taka mocna, czy Real taki słaby?
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna - sezon 2015/2016

Gary pisze:Ogląda ktoś Barca - Roma? Jestem też ciekaw opinii po GD - Barca taka mocna, czy Real taki słaby?
Ja oglądałam wczoraj Barcelonę. Byłam zachwycona. Zagrali znakomicie - lekko, szybko, dokładnie. Jakie kombinacje, jakie wzajemne zrozumienie. :::gd::: Wielka trójka - Messi, Neymar, Suarez - naprawdę wielka.
I widać, że w drużynie panuje bardzo dobra atmosfera.
To magiczna Barcelona i wcale mnie nie dziwi, że tak wysoko wygrali w Madrycie. Z tym, że nie widziałam GD - ale tam na Santiago znów jakieś przepychanki trwają- a to nie pomaga w rywalizacji.

Zaraz gramy z PSV. Potrzebna nam jedna wygrana, żeby awansować. I wiele szczęścia, żeby potem, w losowaniu, nie trafić na Barcelonę rotfl Bo mogłaby być kompromitacja. Na wszystkich pozycjach mamy gorszych zawodników. Oprócz DeGei.

---------
Na razie kompromitujemy się na Old Trafford. :dvl(: 0:0 po beznadziejnej, powolnej, niedokładnej, nudnej grze. Aż nie chce się tego analizować - płakać co najwyżej.
Teraz musimy wygrać w Wolfsburgu,żeby awansować do 1/8.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Piłka Nożna - sezon 2015/2016

Kolejny znakomity występ Barcy, a ja to widziałem z trybun... :D
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Piłka Nożna - sezon 2015/2016

Eeee tam. Real z Benitezem to nie jest żaden przeciwnik. ;-)
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Piłka Nożna - sezon 2015/2016

Gary pisze:Kolejny znakomity występ Barcy, a ja to widziałem z trybun... :D
Widzę, że jesteś zawodnikiem bez ambicji O_O.

Cieszynka, że z trybun mecz oglądasz!?

Ja nie mówię, że w pierwszym składzie miałeś wybiec, ale chociaż o ławkę rezerwowych byś powalczył...

Wstyd, Grzesiu, wstyd... :D.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna - sezon 2015/2016

Artlight pisze:
Gary pisze:Kolejny znakomity występ Barcy, a ja to widziałem z trybun... :D
Widzę, że jesteś zawodnikiem bez ambicji O_O.

Cieszynka, że z trybun mecz oglądasz!?

Ja nie mówię, że w pierwszym składzie miałeś wybiec, ale chociaż o ławkę rezerwowych byś powalczył...

Wstyd, Grzesiu, wstyd... :D.
Gary jest dopiero na etapie kuracji jaką miał Messi. Jak będzie efekt i podrośnie to będzie grał :::jezor::: .
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna - sezon 2015/2016wylatujemy

Co tam Trybunał, sędziowie, PiSy, PO czy inne przepychanki. :wink:
Prawdziwe nerwy zaczynają się teraz. Gramy najważniejszy do tej pory mecz sezonu. Oczywiście finał LM będzie ważniejszy. rotfl
Musimy ten mecz wygrać. Nie zremisować - wygrać. Glory!

Ed. Koniec. Wylatujemy z LM. Taki dziwny to sport, że jak nie strzela się bramek - to nie wygrywa się spotkań. :dvl(: A jak ma się prawie cała defensywę kontuzjowaną - to bramki się traci. Na dodatek straciliśmy Smallinga.
Zmiany Maty nie rozumiem. Po zmianie na Carricka - przestał grać Martial, z Matą rozumieli się dużo lepiej. Skrzydła - jak zawsze ostatnio - słabieńkie.
Niemcy zagrali bardzo dobre spotkanie. Szczególnie w pierwszej połowie. Dwie akcje, po których padły bramki, jak akcje Barcelony.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

Re: Piłka Nożna - sezon 2015/2016

Dawno tu nie pisałem, ciągle czekałem na jakikolwiek przełom, dawałem kolejne szanse, nawet dziś mecz jeszcze trwa... Ale dość. LVG - wypieprzaj. Jak najdalej, jesteś następnym, który kontynuuje dzieło zniszczenia. Nie wyciągasz wniosków, pozbyłeś się nie tych co trzeba, głaszczesz po głowach tych, którzy powinni wypieprzać razem z tobą. Oddaliśmy za frajer Chichę, człowieka, który umarł by za ten klub, oddaliśmy wychowanka Wilsona, oddaliśmy Januzaja, a na ławce jedyną opcją rezerwową do ataku jest Pereira... Tymczasem Rooney (tak, wiem, legenda, szkoda tylko, że za hajs zatańczyłby w niebieskiej koszulce) hasa w wyjściowej 11 w każdym meczu, robiąc przy tym 2 sprinty na 2 mecze, najchętniej posłałbym go w cholerę do Chin za 100 milionów i w to miejsce kupił 3 zawodników, którzy łaskawie będą zapieprzać w każdym meczu. Mata co drugi kontakt z piłką strata, lagi na Fellainiego, NIE MA ŚRODKA, kisimy Blinda na tym środku obrony, gdzie wyraźnie się nie nadaje. Guzik z tego posiadania, skoro gramy wolno, do tyłu, bez żadnego pomysłu, a nie, przepraszam, FILOZOFIĄ jest posiadanie samo w sobie. Osobiście w d...e mam taką filozofię, a jej twórcę spakowałbym pierwszym pociągiem, mimo, że jesteśmy United, klubem, który gardził takim postępowaniem z menedżerami. Na co tu czekać? Sezon prawie stracony, a najgorętsze nazwiska zaraz nam sprzątną inne kluby.
Straciliśmy LM, zaraz odjedzie na dobre nam TOP4, z jednego pucharu już odpadliśmy. Co dalej?

E:
GDZIE JEST GIGGS? 15 min do końca, a Lui siedzi sobie sam na ławce, a tyle było gadania o tej wspaniałej współpracy, szkoda, że w tym sezonie widziałem ich może rozmawiających ze sobą dwa razy.
#NKrising
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna - sezon 2015/2016

HeadShot pisze:Dawno tu nie pisałem, ciągle czekałem na jakikolwiek przełom, dawałem kolejne szanse, nawet dziś mecz jeszcze trwa... Ale dość. LVG - wypieprzaj. Jak najdalej, jesteś następnym, który kontynuuje dzieło zniszczenia. Nie wyciągasz wniosków, pozbyłeś się nie tych co trzeba, głaszczesz po głowach tych, którzy powinni wypieprzać razem z tobą. Oddaliśmy za frajer Chichę, człowieka, który umarł by za ten klub, oddaliśmy wychowanka Wilsona, oddaliśmy Januzaja, a na ławce jedyną opcją rezerwową do ataku jest Pereira... Tymczasem Rooney (tak, wiem, legenda, szkoda tylko, że za hajs zatańczyłby w niebieskiej koszulce) hasa w wyjściowej 11 w każdym meczu, robiąc przy tym 2 sprinty na 2 mecze, najchętniej posłałbym go w cholerę do Chin za 100 milionów i w to miejsce kupił 3 zawodników, którzy łaskawie będą zapieprzać w każdym meczu. Mata co drugi kontakt z piłką strata, lagi na Fellainiego, NIE MA ŚRODKA, kisimy Blinda na tym środku obrony, gdzie wyraźnie się nie nadaje. Guzik z tego posiadania, skoro gramy wolno, do tyłu, bez żadnego pomysłu, a nie, przepraszam, FILOZOFIĄ jest posiadanie samo w sobie. Osobiście w d...e mam taką filozofię, a jej twórcę spakowałbym pierwszym pociągiem, mimo, że jesteśmy United, klubem, który gardził takim postępowaniem z menedżerami. Na co tu czekać? Sezon prawie stracony, a najgorętsze nazwiska zaraz nam sprzątną inne kluby.
Straciliśmy LM, zaraz odjedzie na dobre nam TOP4, z jednego pucharu już odpadliśmy.
Podpisuję się pod każdym słowem. Jestem chora od oglądania United pod LvG. Filozof cholerny. :::bd:: Patrząc na to co się dzieje nawet teraz - chyba chcę porażki i wywalenia LvG od jutra.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

Re: Piłka Nożna - sezon 2015/2016

A, Ryan stoi przy linii. Symptomatyczne. Tak samo jak Roy Keane wychodzący po 65 minutach tego rzygu. Ostatnie minuty - 1 sytuacja, w roli głównej przesunięty na atak Smoła, taktyka rodem z C-klasy.
Tymczasem Javier kolejny raz strzela w Bayerze, tym razem jedyną bramkę w meczu. Jestem wściekły, przyjeżdża Norwich i robi co chce na OT, West Ham i milion innych drużyn na spokoju się tu muruje, na wyjazdach wpierdziel od klubu, którego nazwy nie jestem w stanie bez sprawdzenia poprawnie napisać. Dość. Najpóźniej w poniedziałek rano chcę zobaczyć reakcję zarządu.
#NKrising
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna - sezon 2015/2016

Koniec. W ostatniej minucie nie strzelił na 2:2 nasz najlepszy napastnik - ..Smalling .. :dvl(:
Czekam na wywalenie VanGaala.
Już nie wiem kogo bym chciała zamiast. Nie Mourinho. Mourinho stracił charyzmę. Odchodzi z drugiego klubu po stracie szatni. Już nie kochają go zawodnicy jak kiedyś. Nie ma co brać kogoś kto jest na równi pochyłej.
Może Simeone?
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

Re: Piłka Nożna - sezon 2015/2016

Jeśli Ancelotti jeszcze nie jest klepnięty, to brałbym w ciemno. Ewentualnie Pepa po sezonie, a do końca tego u nas Giggsy, gorszy nie będzie.
#NKrising
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Piłka Nożna - sezon 2015/2016

HeadShot pisze:Jeśli Ancelotti jeszcze nie jest klepnięty, to brałbym w ciemno. Ewentualnie Pepa po sezonie, a do końca tego u nas Giggsy, gorszy nie będzie.
Ancelotti będzie następcą Pepa w Bayernie, podobno Rummenigge ogłosił to już oficjalnie. Dlatego chciałbym w MU Pepa.

Długo nie miałem Canal + i nie mogłem oglądać United, ale po tym, co zobaczyłem w ostatnich 3 meczach - nie żałuję. Ani trochę. Dezorganizacja gry, wolne tempo akcji, nieprzyjazne podania w środku pola, takie na stratę (zwłaszcza w spotkaniu z Bournemouth), beznadziejne zmiany (z Wolfsburgiem zejście Maty, w meczu z rzeczonym Bournemouth najgroźniejszy był Fellaini, to go van Gaal zdjął (:] ). Nie jestem zwolennikiem wywalania trenerów w trakcie sezonu, bo to może skłaniać piłkarzy do gry przeciw szkoleniowcowi, ale to co widzę w wykonaniu United jest jednym z wyjątków - LvG powinien wylecieć w trybie natychmiastowym.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: Piłka Nożna - sezon 2015/2016

Ochłońcie trochę i zdajcie sobie sprawę, że United to teraz klub jak każdy inny... Odcinamy grubą kreską erę, która już się nie powtórzy, witajcie w rzeczywistości. :)

Van Gaal powinien wypełnić kontrakt. Nie jego winą jest to, że tak doskonale opłacani piłkarze człapią po boisku. Nie widać zaangażowania, chęci wygrania za wszelką cenę. Rzeczywiście zdarzają się dziwne roszady w składzie (all I need for Christmas is Herrera) i niezrozumiałe zmiany oraz błędy w taktyce (Arsenal wyjazd chociażby) ale trudno oczekiwać od Holendra, że będzie zmieniał swoje podejście, które już tyle razy się sprawdziło (Hiszpania, Niemcy, Holandia). Być może Premier League to nie miejsce na taką taktykę, choć przecież Mourinho grając dokładnie w ten sposób wywalczył dwa tytuły mistrzowskie pod rząd. Ale to było dawno, Portugalczyk był prekursorem, nikt wcześniej nie ustawiał drużyny w ten sposób. Cierpliwości. Za dwa, trzy sezony klub wróci na właściwe tory.

United We Stand!
8:7 40:15
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Piłka Nożna - sezon 2015/2016

wwojtek pisze:...trudno oczekiwać od Holendra, że będzie zmieniał swoje podejście, które już tyle razy się sprawdziło (Hiszpania, Niemcy, Holandia). Być może Premier League to nie miejsce na taką taktykę, choć przecież Mourinho grając dokładnie w ten sposób wywalczył dwa tytuły mistrzowskie pod rząd. Ale to było dawno, Portugalczyk był prekursorem, nikt wcześniej nie ustawiał drużyny w ten sposób.
Po pierwsze, moim zdaniem taktyka Mourinho i van Gaala jest różna. Owszem, obaj są zwolennikami mocnej, rzetelnej obrony, dyscypliny taktycznej, ale Holender przy tym w swoich klubach dąży do jak największego posiadania piłki, a Mourinho chętnie piłkę oddaje, woli grać z kontry.

Chelsea Mourinho, oprócz szczelnej defensywy, bazowała na szybkich skrzydłowych i silnym napastniku, a także na stałych fragmentów gry. Tak jak pisałem w poprzednim poście, nie oglądałem w tym sezonie MU za często, bo nie miałem Canal +, ale w tych meczach, które widziałem nie było za wiele z tego, co pamiętam z Chelsea Mourinho. Była raczej baaardzo nieudana kopia Barcelony van Gaala, bo też widziałem próby długiego utrzymywania się przy piłce, ale pomocnicy MU technicznie nie są tak biegli (no chyba żeby w jednym momencie na boisku byli Mata, Herrera i Świniosztygar), żeby trzymać piłkę za pomocą krótkich, szybkich podań jak Barcelona obecnie, czy nawet jak ta Barca za LvG.

No a do tego atak to też jakaś porażka, nie widzę pomysłu w konstruowaniu akcji - albo wolne i precyzyjne budowanie akcji i wtedy trzeba mieć jak najwięcej technicznie grających graczy, szybko myślących, ruchliwych, albo bazowanie na skrzydłowych i dośrodkowaniach, wtedy w środku pomocy ktoś z dobrym długim podaniem, żeby rozrzucał piłki po skrzydłach i szybcy skrzydłowi z dobrym dryblingiem i celnym dośrodkowaniem. A w ataku ktoś, kto świetnie gra głową. W tych meczach, które widziałem jest pomieszanie z poplątaniem.

Po drugie, choć ostatnie lata temu przeczą, Mourinho zwykle ma szatnię za sobą, a van Gaal często jest skonfliktowany z zawodnikami, a trudniej jest realizować taktykę, która może nie podobać się kibicom, gdy nie ma się za sobą zawodników. Tak więc to może być wina trenera, że piłkarze człapią mu po boisku. Człapią, bo nie chcą się wysilać dla tego trenera, może dla innego by im się chciało. Oczywiście, nie jest to chwalebne i profesjonalne, ale piłkarze to też ludzie.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna - sezon 2015/2016

wwojtek pisze:Ochłońcie trochę i zdajcie sobie sprawę, że United to teraz klub jak każdy inny... Odcinamy grubą kreską erę, która już się nie powtórzy, witajcie w rzeczywistości ..
Nie. Abstrhując od oczekiwań kibiców i wspomnień z przeszłości - United to jeden z najbogatszych klubow świata. Czyli nie jak każdy inny. Takich klubów jest na świecie kilka. Możliwości są ogromne. Kwestia ich wykorzystania. Czyli dobrania odpowiednich dysponentów. Jak na razie złe dobrani ludzie wyrzucili w błoto 300 milionów.
wwojtek pisze:Nie jego winą jest to, że tak doskonale opłacani piłkarze człapią po boisku. Nie widać zaangażowania, chęci wygrania za wszelką cenę..
A niby czyją?
wwojtek pisze:Rzeczywiście zdarzają się dziwne roszady w składzie (all I need for Christmas is Herrera) i niezrozumiałe zmiany oraz błędy w taktyce..
Doprowadził do sytuacji, że ofensywa opiera się na nastolatku. I finito. Martial ma szanse zostać piłkarzem znakomitym -ale na razie to żółtodziób.
Roo sam siebie ustawia. Wyglada to tak, że brak go z przodu gdy tam być powinien, nie nadąża, bo już nie te lata. Jest bez formy - powinien grzać ławę. A gra.
Można by tak bez końca - wiec nie ma to sensu.
Nie ma na co czekać. Carlo zaklepany. Zostają Pep i Mou. Jeden do United, drugi do City i zaczynamy zabawę od początku. rotfl
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski

Wróć do „Inne sporty”