Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

MŚ w piłce siatkowej - dostęp do transmisji (dyskusja)

Nie śledzę specjalnie siatkówki, na mecz otwarcia Polska-Serbia wskakiwałem w przerwach w spotkaniach USO ale trafiłem na ten artykuł. Po szybkiej lekturze wrzuciłem w wujka G. odpowiednie słowa kluczowe i zdrowo ludzi zdenerwowali brakiem siatkówki we względnie powszechnie dostępnych kanałach...

Już sporo było "ale" przy okazji PPV jaki stacja narzucała bodajże na mecze bokserskie czy czego tam... chyba Vivid skomentował, że jeśli w ogóle to rzuci okiem na powtórkę za darmo, a Zygmunt niech się udławi.

Swoją drogą fajna, w moim odbiorze, postawa trenera Bułgarów.

Żeby była jasność, nie interesują mnie szczerze poczynania stacji, wykupili prawa to niech sobie robią z nimi co chcą ale zaczyna to przypominać służbę zdrowia... pieniążki na składki zdrowotne lecą, a koniec końców i tak trzeba zapłacić drugi raz.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: Siatkówka

Wierz mi, że cały siatkarski świat jest oburzony, FIVB oraz PZPS-owi też to się nie podoba.
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Siatkówka

El Diablo pisze:Swoją drogą fajna, w moim odbiorze, postawa trenera Bułgarów..
Konstantinow spędził kilka lat w polskiej lidze siatkówki więc zna nasze realia, zna zainteresowanie polskich kibiców siatkówki :::gd::: .

Mnie bardziej po raz kolejny zawiodła TVP, której chyba obowiązkiem powinno być transmitowanie tych Mistrzostw. Abonament, to chętnie od razu, ale misji do zero już...
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Siatkówka

Obowiązkiem jest, ale jak zwykle liczy się kasa. A oni jak zwykle chcieli kupić jak najtaniej. :( No ale mają wytłumaczenie. Nie mają kasy bo ludzie nie płacą abonamentu. No i Zygmunt ich przekręcił tak samo jak swoich abonentów, którzy płacą za kodowane programy Polsatu a tu i tak d... Jak chcą siatkówkę to muszę jeszcze raz zapłacić. :(
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Siatkówka

Clapton pisze:Wierz mi, że cały siatkarski świat jest oburzony, FIVB oraz PZPS-owi też to się nie podoba.
Domyślam się... swoją drogą rozbroiły mnie komentarze: "Oddaję dekoder Polszmatu!", "Zmieniam sieć komórkową!", "Nie będę kupował produktów, których reklamy lecą na Polsacie!"

Pewnie 99% tego nie zrobi ale uśmiałbym się jak norka gdyby przez takie zagranie stacja straciła powiedzmy z 5% klientów. :twisted:
Basic pisze:Mnie bardziej po raz kolejny zawiodła TVP, której chyba obowiązkiem powinno być transmitowanie tych Mistrzostw. Abonament, to chętnie od razu, ale misji do zero już...
Wiesz... powiem Ci tak...
Nie wiem jaki budżet ma Telewizja Polska, nie wiem jakie kwoty za to poszły, podejrzewam, że z prywatną stacją by nie wygrali, a wydawać roczny budżet żeby pokazać MŚ jakoś do mnie nie przemawia. Zresztą słusznie napisał htb, Zygi wszystkich przerobił. :wink:
htb pisze:Obowiązkiem jest, ale jak zwykle liczy się kasa. A oni jak zwykle chcieli kupić jak najtaniej. :( No ale mają wytłumaczenie. Nie mają kasy bo ludzie nie płacą abonamentu. No i Zygmunt ich przekręcił tak samo jak swoich abonentów, którzy płacą za kodowane programy Polsatu a tu i tak d... Jak chcą siatkówkę to muszę jeszcze raz zapłacić. :(
Inna sprawa, że poddaję w wątpliwość wydawanie pieniędzy publicznych na produkowanie telenowel, kolejnych talent show czy programów pseudorozrywkowych gdzie płaci się celebrytom za jeżdżenie na łyżwach czy co oni tam robią.
To tak odnośnie na co $$$, których mogło zabraknąć na siatkówkę idą. ;)
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Siatkówka

El Diablo pisze:Inna sprawa, że poddaję w wątpliwość wydawanie pieniędzy publicznych na produkowanie telenowel,
No nie przesadzaj. Gdyby np. wstrzymali produkcję np. "M jak Miłość" to mogłoby dojść do zamieszek. rotfl
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Siatkówka

htb pisze:
El Diablo pisze:Inna sprawa, że poddaję w wątpliwość wydawanie pieniędzy publicznych na produkowanie telenowel,
No nie przesadzaj. Gdyby np. wstrzymali produkcję np. "M jak Miłość" to mogłoby dojść do zamieszek. rotfl
A co to jest "M jak miłość"? Jakaś popularna do granić absurdu telepierdoła? To ja bym nie brał udziału w zamieszkach. :P
Poza tym co za tytuł?! Zaraz będzie "D jak d..a" ...
Siatką się nie interesuję, ale faktycznie to co zrobił wiecznie łapany na końskim uśmichu Zygmunt to przegięcie.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Siatkówka

Zaraz Zygmunt będzie się tłumaczyć, że przecież z czegoś musi wykładać pieniądze na sponsorowanie tenisa. :)
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Siatkówka

htb pisze:No i Zygmunt ich przekręcił tak samo jak swoich abonentów, którzy płacą za kodowane programy Polsatu a tu i tak d... Jak chcą siatkówkę to muszę jeszcze raz zapłacić. :(
Chyba nie do końca tak jest :::hmm::: ? Ja mam dekoder i na kanałach 444-446 pojawiły się specjalne programy "volleyball", a niczego nie dopłacałem.
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Siatkówka

Basic pisze:Zaraz Zygmunt będzie się tłumaczyć, że przecież z czegoś musi wykładać pieniądze na sponsorowanie tenisa. :)
Z czegoś to on musi spłacać zakupionego m.in. Plusa ...
To wszystko było kredytowane. Ze spłatą Plusa na dziś jest nawet ... na plus ;), ale co będzie dalej?
hohvar pisze:Ja mam dekoder i na kanałach 444-446 pojawiły się specjalne programy "volleyball", a niczego nie dopłacałem.
Gminna promocja. :P ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Elf
Senior
Senior
Posty: 2508
Rejestracja: 20 kwie 2012, 14:57
Lokalizacja: Sercem na Podlasiu

Też mam i nic nie płaciłam. Ale już nikt nie poinformował ludzi gdzie są, trzeba szukać. :-D
"Elfy są urocze. Rzucają urok. Elfy są czarowne. Splatają czary. Ich uroda powala. Strzałą. Kłopot ze słowami polega na tym, że ich znaczenie może się wić jak wąż. A jeśli ktoś chce znaleźć węże, powinien ich szukać za słowami, które zmieniły swój sens. Nikt nigdy nie powiedział, że elfy są miłe. Elfy są złe."
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Siatkówka

hohvar pisze:
htb pisze:No i Zygmunt ich przekręcił tak samo jak swoich abonentów, którzy płacą za kodowane programy Polsatu a tu i tak d... Jak chcą siatkówkę to muszę jeszcze raz zapłacić. :(
Chyba nie do końca tak jest :::hmm::: ? Ja mam dekoder i na kanałach 444-446 pojawiły się specjalne programy "volleyball", a niczego nie dopłacałem.
Elf pisze:Też mam i nic nie płaciłam. Ale już nikt nie poinformował ludzi gdzie są, trzeba szukać. :-D
Macie dekodery Polsatu/Cyfrowy Polsat?
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Elf
Senior
Senior
Posty: 2508
Rejestracja: 20 kwie 2012, 14:57
Lokalizacja: Sercem na Podlasiu

Tak.
"Elfy są urocze. Rzucają urok. Elfy są czarowne. Splatają czary. Ich uroda powala. Strzałą. Kłopot ze słowami polega na tym, że ich znaczenie może się wić jak wąż. A jeśli ktoś chce znaleźć węże, powinien ich szukać za słowami, które zmieniły swój sens. Nikt nigdy nie powiedział, że elfy są miłe. Elfy są złe."
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re:

Elf pisze:Tak.
Nie, no to Ty będziesz miała.
Wszyscy poza Cyfrowym mają dopłacać.

Jeśli dobrze zrozumiałem zrobiono taki myk, że uruchomiono 4 nowe kanały na MŚ. W Polsacie Cyfrowym są dostępne, a u innych trzeba za nie zapłacić. Pewnie zrobiono to aby zachęcić do ich oferty, natomiast efekt, jak pisałem wcześniej, może być odwrotny.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Re:

El Diablo pisze:
Elf pisze:Tak.
Nie, no to Ty będziesz miała.
Wszyscy poza Cyfrowym mają dopłacać.
Jeśli dobrze zrozumiałem zrobiono taki myk, że uruchomiono 4 nowe kanały na MŚ. W Polsacie Cyfrowym są dostępne, a u innych trzeba za nie zapłacić. Pewnie zrobiono to aby zachęcić do ich oferty, natomiast efekt, jak pisałem wcześniej, może być odwrotny.
To jak ja mam kartę/dekoder z innej tv-sat to mogę odbierać (po jakiejś tam opłacie) bez karty z Polsatu???
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Siatkówka

Płacić nie musisz jak masz odpowiednie kanały włoskie czy arabskie. ;)

Poczytaj, nie wiem jak z rzetelnością informacji ale jako, że mnie to nie interesuje to weryfikować nie będę. :]
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Re:

TomPL pisze:
El Diablo pisze:
Elf pisze:Tak.
Nie, no to Ty będziesz miała.
Wszyscy poza Cyfrowym mają dopłacać.
Jeśli dobrze zrozumiałem zrobiono taki myk, że uruchomiono 4 nowe kanały na MŚ. W Polsacie Cyfrowym są dostępne, a u innych trzeba za nie zapłacić. Pewnie zrobiono to aby zachęcić do ich oferty, natomiast efekt, jak pisałem wcześniej, może być odwrotny.
To jak ja mam kartę/dekoder z innej tv-sat to mogę odbierać (po jakiejś tam opłacie) bez karty z Polsatu???
Y tego co wiem, to różne kablówki oferują dostęp do tych kanałów Polsatu z siatkówką. Za usługę różnie sobie liczą, ale między 80 a 120 -130zł chyba.
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Siatkówka

Taaa na ten przykład UPC jedyne 79PLN. :(
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Siatkówka

Basic pisze:
El Diablo pisze:Swoją drogą fajna, w moim odbiorze, postawa trenera Bułgarów..
Konstantinow spędził kilka lat w polskiej lidze siatkówki więc zna nasze realia, zna zainteresowanie polskich kibiców siatkówki :::gd::: .

Mnie bardziej po raz kolejny zawiodła TVP, której chyba obowiązkiem powinno być transmitowanie tych Mistrzostw. Abonament, to chętnie od razu, ale misji do zero już...
htb pisze:Obowiązkiem jest, ale jak zwykle liczy się kasa. A oni jak zwykle chcieli kupić jak najtaniej. :( No ale mają wytłumaczenie. Nie mają kasy bo ludzie nie płacą abonamentu. No i Zygmunt ich przekręcił tak samo jak swoich abonentów, którzy płacą za kodowane programy Polsatu a tu i tak d... Jak chcą siatkówkę to muszę jeszcze raz zapłacić. :(
Dzwonią Wam... w meczecie. :twisted:

Po pierwsze - bez Polsatu nie byłoby tej imprezy w Polsce. FIVB to jeszcze lepsza organizacja, niż piłkarskie - oni organizację turniejów tej rangi sprzedają na aukcji. Niby czemu kolejne edycje WGP czy Ligi Światowej były w Japonii? Polsat parę lat temu wyłożył grube pieniądze żeby mistrzostwa odbyły się w Polsce.

Po drugie - sponsorem strategicznym, niemal dogadanym (umowa była na stole) miał być Orlen. Wejście nafciarzy bilansowało budżet, w umowie był zapis o transmisjach w kanałach otwartych. Na początku tego roku ktoś powiedział szefom Orlenu, że mają się wycofać. To firma państwowa, resztę sobie dopowiedzcie.

Po trzecie - kanały Polsat Volleyball są za darmo dla wszystkich abonentów CP od Familijnego w górę bodajże, dla abonentów Ipli i Plusa. Policzcie ile to luda x rodziny.

Po czwarte - czy ktoś z Was widział jakąś zakrojoną na szeroką skalę promocję tego wydarzenia w innych mediach, niż solorzowe, na ulicy, w wystąpieniach polityków etc? Przecież to jest impreza tylko stopień niżej, niż Euro 2012. Nic, cisza. Wszyscy Ważni pokazali Zygmuntowi gest Kozakiewicza. Odpłacił tym samym.

Po piąte - nawet abonenci nc+ mogą kupić te 4 kanały z transmisjami, cena 81pln. Nie przez 24 miesiące umowy - jednorazowo. Ciekawe ile to biletów na mecz - ktoś wie? Za ponad 100 spotkań.

Po szóste - TVP kolejny raz blefuje, ale mając beznadziejne karty i nieudolnie. Kupić praw nie miała szans - patrz pkt.1. Mogła kupić sublicencję, nie stać ich było, potrzebna kasa na M jak Miłość. Myśleli, że Polsat pęknie, błąd.

Po siódme - siatkówka od lat to jest biznes. W czystej postaci, kreowany niezłym marketingiem i podsycany uwielbieniem dla tej dyscypliny Polonusów. Żądać od Solorza, żeby zabawił się w Caritas w dziedzinie, którą napędza wyłącznie kasa to jak podać abp Głódziowi mleko do kolacji. Abstrakcja.

Reasumując - źle się stało. Ale szukanie winnych w takiej sytuacji nie jest zadaniem dla det. Rutkowskiego, taka operacja przerasta nawet możliwości CBA.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
McGyver
Weteran
Weteran
Posty: 1799
Rejestracja: 24 mar 2012, 17:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Siatkówka

hokej pisze: Po pierwsze - bez Polsatu nie byłoby tej imprezy w Polsce. FIVB to jeszcze lepsza organizacja, niż piłkarskie - oni organizację turniejów tej rangi sprzedają na aukcji. Niby czemu kolejne edycje WGP czy Ligi Światowej były w Japonii? Polsat parę lat temu wyłożył grube pieniądze żeby mistrzostwa odbyły się w Polsce.
Ten pierwszy akapit rozwalił mnie do tego stopnia, że następnych już nie miałem ochoty czytać.
Komuś osobiście mam dziękować, że Polsat umożliwił mi, a właściwie uniemożliwił oglądanie mistrzostw...może Zębatemu? A zasadniczo, to dzięki UPC, nie Polsatowi mogę teoretycznie wykupić sobie dostęp do płatnych kanałów Polsat Volleyball. Ale tego nie uczynię, choćby mnie to kosztowało 1zł.
Zakodować można galę bokserską, turniej tenisowy, ale nie mecze reprezentacji narodowej. Żądanie pieniędzy od abonentów za to, żeby odbić sobie straty na przepłaconych prawach do transmisji, jest czystą kpiną.

Wróć do „Inne sporty”