Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Snooker

Początek? A pamiętasz Screensport i transmisje? :]
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Snooker

Screensport - rzeczywiście :D , ale to potem chyba właśnie Eurosport wchłonął, nie?

Ja pamiętam, że wcześniej to snooker tylko w pubach widywałem w TV, ale jak Eurosport mi ojciec w domu w ramach "satelity" podpiął w połowie lat 90-tych, to dopiero "okno na świat" było! Zwłaszcza, że komentarz był in English, więc języka się poduczyć można było gapiąc się godzinami na transmisje sportowe :D. To były czasy!
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Snooker

Trwa drugi półfinał drugiego co do prestiżu turnieju w całym cyklu - UK Championship. Półfinał, który jest praktycznie finałem Neil Robertson - Mark Selby.
W finale już czeka ..Liang Wenbo. O_O Sensacja to nielada. Chińczyk wszedł do finału z połówki gdzie grał Bingham, rzemieślnik bo rzemieślnik - ale aktualny mistrz świata, Judd Trump, Szon Murphy.. A tu proszę - Liang Wenbo.. rotfl
W półfinale był nieprawdopodobnie zdenerwowany i nie grał swego najlepszego snookera - ale w ogóle grać potrafi - widowiskowo, szybko, ofensywnie. Może w finale opanuje nerwy - i pokaże co potrafi.

Neil Robertson wykrada Markowi drugiego z kolei frejma..

Ed. 4:0 do przerwy. Znakomicie jak na razie gra Neil. Prawie tak dobrze jak z Maguirem.
Ed2. 6:0. Wynik jednostronny chć mecz wcale taki jednostronny nie był. Jutro finał Liang Wenbo - Neil Robertson. Bez Brytyjczyka, nie pamiętam czy w ogóle kiedyś taki finał był, chyba nie.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Snooker

Wygrał Australijczyk UKC. Wygrał, wbijając w finale maksymalnego brejka. :::gd::: To drugie zwycięstwo Neila Robertsona w UKC, również drugie z rzędu w tym sezonie.
Teraz przed nami German Masters i Masters w Londynie. O tyle ciekawe, że Największa Primadonna Wszechczasów zapowiedziała, że zagra. :wink: Zobaczymy.
O ile tak będzie - to należy oglądać i oglądać - bo to mogą być ostatnie występy Ronniego O'Sullivana w karierze. Fumy fumami ale na następnego geniusza długo pewnie poczekamy.
Jak zresztą w każdym sporcie...
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Snooker

Masters rozpoczęty. Ronnie O'Sullivan przy stole - kto lubi snookera niech ogląda - bo to mogą być ostatnie mecze mistrza.
To tak jakby Federer miał zaraz przestać grać zawodowo. :wink:
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Snooker

Jak już tu kiedyś pisałem - dla mnie i tak największym z największych był zawsze Stephen Hendry. Ronniego polubiłem dopiero "na starość". To trochę podobna rywalizacja była jak Sampras - Agassi. Jeden zimny profesjonalista z raczej nudną osobowością, a drugi wybuchowy, temperamentny, ekstrawagancki tak w sporcie, jak i poza nim, z tendencją do wyciszenia się nieco dopiero pod koniec kariery. Obaj wielcy, choć w mocno odmienny sposób.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: Snooker

To, co Ronnie zrobił przedwczoraj w ostatnim frejmie z Selbym to po prostu majstersztyk! Wyjście z 0-70 w ostatnim frejmie meczu na wygraną na czarnej nie zdarza się codziennie. Polecam wszystkim miłośnikom tego pięknego sportu:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=0HouzpY3LJU[/youtube]
8:7 40:15
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Snooker

A już prawdziwym majstersztykiem był cały mecz Judda Trumpa z Neilem Robertsonem. W meczu do 6 wygranych frejmów padło 6 brejków stupunktowych, w tym dwa najwyższe w całym turnieju , dwa razy 70, rozegrano wszystkie 11 możliwych frejmów. Na poziomie wręcz kosmicznym.
Decidera wygrał Judd - a zaczął od takiej czerwonej, że wydawało się to niemożliwe. Przede wszystkim podjęcie takiej decyzji w takim momencie meczu.. ale i wykonanie. Jak znajdę filmik - to wrzuce.
Najlepszy mecz jaki od dawna widziałam. A Robson po meczu - na konferencji - stwierdził, że najlepszy rozegrany w dziejach turnieju Masters.. Może tak - może nie. :wink: Ale znakomity niewątpliwie. :::gd:::

Judd Trump - Neil Robertson 6:5.

Dziś półfinały. Judd Trump - Barry Hawkins po południu, wieczorem Ronnie z Stuartem Binghamem.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
mapi
Orator
Orator
Posty: 566
Rejestracja: 5 sty 2015, 19:38

Re: Snooker

Majorka pisze:Jak znajdę filmik - to wrzuce.
Prosz, cały mecz https://www.youtube.com/watch?v=YqeTVsaNocE (rzeczona "taka czerwona" by Judd mniej więcej 2.30.25)
Sam decider https://www.youtube.com/watch?v=vnSwVF2jG98
Learn to love the process.
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Snooker

Ronnie po raz szósty wygrał Mastersa. :::gd:::
Wyrównał rekord Hendry'ego i nie pozostawił złudzeń kto jest najlepszym snookerzystą świata.No dobra Artligth - dorzucę - najlepszym czynnie grającym. :wink:
Ronnie O'Sullivan - Barry Hawkins 10:1. :D
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Snooker

Niemożliwy jest O`Sullivan. Welsh Open, frame na 4:1 i zwycięstwo w meczu, spokojnie idzie po maksa i zaczyna sobie robić jaja w połowie. :] Komentatorzy leżą ze śmiechu i twierdzą, że negocjuje stawkę za pełna pulę, a ten... na luzie przed końcem wbija różową zamiast czarnej. Resztę już zgodnie z planem (break 146pkt.). Widownia wyje, a Ronnie się cieszy.

Jak grać z takim gościem?
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Snooker

Ja bym tam sprawdził, co chłopak miał u buka obstawione. Pewnie 146 w brejku...:).

A tak przede wszystkim:

hokej, Ty tu pitu-pitu o snookerze, a tymczasem we Wrocku challenger ATP rusza. Gdzie odpowiedni wątek? Gdzie relacje na żywo? Gdzie smaczki zza kulis? Do roboty, leniu...:).
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Snooker

A z tym Rońkiem to nic do końca nie wiadomo. Faktycznie w wywiadzie po meczu powiedział, że to protest przeciw sknerstwu - bo za maksa powinno być więcej.
Ale kto go tam wie - maksów wbitych ma Ronnie 13, 146 - nie przypominam sobie w ogóle. !46 to w ogóle najrzadziej wbijany brejk. Może chciał mieć pełne statystyki? :wink:
To jego już drugi taki wyczym . Kiedyś "w proteście" nie wbił ostatniej czarnej i zostawił brejk na 140tu. Sędziował Jan Verhaas i to on uprosił Ronalda żeby raczył. Do tej pory trwają spory czy tak wbite - na raty- 147 powinno być wliczane do oficjalnych statystyk czy nie.
Tak to wyglądało: Zakończył O'Sullivan znakomicie rozegranym frejmem - ale początek meczu - pożal się boże.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
van basten
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 279
Rejestracja: 31 mar 2015, 09:53

Re: Snooker

Królowi wolno wszystko.
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Snooker

van basten pisze:Królowi wolno wszystko.
Co już udowodnił Fedzior wybierając krzesełka przed meczami. :wink:
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: Snooker

Ja się absolutnie nie znam na snookerze, ale z przyczyn bliżej samej sobie nieznanych, żeby urozmaicić sobie pasjonujące zajęcie jakim jest prasowanie oglądnęłam już kiedyś w styczniu i dziś rano ( powtórkę wczorajszego meczu ) tego Waszego Króla :wink: . On kapitalny jest , miny robi, język wystawia, czochra sobie włosy. Mimo to widać, że ma do tej gry jakiś nadnaturalny talent. Widać, że to mistrz.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Snooker

Ronnie wygrał Welsh Open. :::gd::: W znakomitym stylu. :D
Miło, gdy można coś takiego napisać - szczególnie, gdy Rafa przegrywa w kurnikach, a Ukochany Klub dostaje bęcki od takich, z którymi wygrywała Legia. A których nazwy nie potrafię nawet dobrze wymówić. :(
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Cambrinus
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 26 kwie 2008, 22:41

Re: Snooker

Wczoraj O'Sullivan przegrywał 9:12 w meczu z Barrym Hawkinsem, udało mu się wygrać 3 kolejne partie, ale ostatecznie uległ 13:12 po bardzo emocjonującym ostatnim frejmie. Dzisiaj za to Hawkins wyraźnie jeszcze zmęczony wcześniejszym meczem grał fatalnie i przegrywa z Marco Fu 1:7. Całkiem prawdopodobne, że będziemy mieli 2 Chińczyków w półfinałach, do których dołączą Higgins z Selbym.
"Człowieczeństwo to szeroka fala Gaussowska. I jeden jej kraniec nie przyznaje się do drugiego." Linia Oporu, J. Dukaj
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Snooker

Cambrinus pisze:Wczoraj O'Sullivan przegrywał 9:12 w meczu z Barrym Hawkinsem, udało mu się wygrać 3 kolejne partie, ale ostatecznie uległ 13:12 po bardzo emocjonującym ostatnim frejmie.
Super mecz był, prawda? Obaj zagrali na znakomitym poziomie, najlepszy pojedynek w tych mistrzostwach, na razie. Skuteczność wbijanie u obu 98% - kosmos jakiś.
Dziś Hawk kompromituje się z Fu. :::bd:: Nie dość, że jest 1:7 - on w ogóle nie podejmuje gry. Aż człowiekowi żal się robi, że tamtego decidera nie wygrał Ron ... Ale nie wygrał - i mamy co mamy.
Kyren Wilson - bardzo ładny wynik już zrobił, w ogóle dobry sezon gra młody. :::gd:::
Higgins prezentuje się solidnie. Marco Fu po kiepskim sezonie - nagle złapał świetną formę. Ding gra dobrze.
Alan McManus - prawie zapomniałam jak wygląda - aż tu proszę - reaktywacja.

Takie zwroty zdarzeń w tegorocznych mistrzostwach - że naprawdę trudno powiedzieć,kto jest faworytem do tytułu.

Na pewno tytułu nie obroni Bingham - odpadł w pierwszej rundzie. :wink:
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Cambrinus
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 26 kwie 2008, 22:41

Re: Snooker

Majorka pisze:Super mecz był, prawda? Obaj zagrali na znakomitym poziomie, najlepszy pojedynek w tych mistrzostwach, na razie. Skuteczność wbijanie u obu 98% - kosmos jakiś.
Zdecydowanie najlepszy mecz jaki widziałem od dłuższego czasu. Warto dodać, że byli niesamowicie skuteczni, chociaż często wybierali bardzo trudne zagrania. Wózek O'Sullivana z 18 frejma ma pewne miejsce wśród najlepszych zagrań mistrzostw, a może nawet sezonu - link. Szkoda, że w ostatniej partii nie udało się Anglikowi utrzymać nerwów na wodzy, bo miał swoje szanse.
"Człowieczeństwo to szeroka fala Gaussowska. I jeden jej kraniec nie przyznaje się do drugiego." Linia Oporu, J. Dukaj

Wróć do „Inne sporty”