Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

RatRace pisze:Błąkam się na tym świecie już całkiem sporo lat i chyba za stary jestem, żeby wierzyć w nastawienie mentalne, dyspozycję dnia oraz to, kto będzie miał więcej szczęścia.
A ja w to wierzę. Też parę lat żyję już na świecie i różne jaja widziałem. Taki Lewandowski jak trafi z formą na mundial może odwrócić losy meczu w jednej akcji. Artyści wygrywają przegrane mecze i ja w to wierzę, że zrobimy ćwierćfinał. Więcej już raczej się nie da. A reszta... jak zagrają z sercem, stworzą monolit trudny do ogrania, chociaż patrząc na życiorysy można myśleć inaczej.
Zobaczymy kto będzie miał rację. :wink:
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

stofler pisze:..Nazwiska nie grają..
Lista, którą zamieściłeś jest fajna, mogę podobną wstawić z polskimi piłkarzami. .
W poście powyżej RR listę polskich piłkarzy wstawił. Bardzo podobna, nie powiem rotfl
Jednej osoby brak na tej liście - Lewandowskiego - bo on jest jedynym, którego jakość jest podobna do tych z listy Madoxa.
Nazwiska nie grają? Grają. Straszą. Ustawiają taktykę. Własną i przeciwników.
stofler pisze:Taki Lewandowski jak trafi z formą na mundial może odwrócić losy meczu w jednej akcji. Artyści wygrywają przegrane mecze..
Czyli jednak nazwiska grają. :wink:

Cóż, ja też jestem przekonana, że jakość polskiej reprezentacji na chwilę obecną jest słabsza niż rok - dwa temu. Prawdę o nas pokazała Dania.
Co będzie na Mundialu?
Wylosowaliśmy drużyny praktycznie będące dla nas niewiadomą. Prawdopodobnie Boniek i sp. starać się będą o sparingi z zespołami porównywalnymi - z Nigerią czy Ghaną, z Chile czy Peru - bo te gry z rezerwami Urugwaju czy Meksyku - nic nie wniosły.
Senegal to nie tylko Mane - znakomity zresztą. To 23 drużyna w rankingu FIFA, to silni fizycznie zawodnicy grający w europejskich ligach - znający europejskie standardy taktyczne. Na pewno przeciwnik bardzo trudny - szczególnie na pierwszy mecz Mundialu.
Kolumbia - to Falcao, to James Rodriguez, to Cuadrado - nie zdziwię się jak to oni wyjdą z pierwszego miejsca w grupie.
Japonia - terra incognita. Przydałby się sparing z Koreą Południową.

Mnie nie zdziwi żaden układ końcowy w takiej grupie.
Nasze 6 miejsce w rankingu myli. Grupa jest wyrównana i bardzo dużo zależeć będzie od pierwszego meczu.

No ..na tyle. :D Zaraz gramy z CSKA. Oby wynik był jak z Arsenalem. :wink:
Genialny DeGea w tamtym meczu, prawda wwojtek? :D
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

Majorka pisze:Jednej osoby brak na tej liście - Lewandowskiego - bo on jest jedynym, którego jakość jest podobna do tych z listy Madoxa.
No jeszcze Glika nie ma, który trzyma obronę Monaco i jest jednym z filarów aktualnego mistrza Francji.
Ja wiem, że zawsze się znajdą ludzie, którzy będą widzieć reprezentację Polski co najmniej w finale mundialu. Wiem też, że znajdą się również tacy, którzy będą wypisywać rozmaite listy z przynależnością piłkarzy do poszczególnych klubów twierdząc, że statystyki są najważniejsze. Ja natomiast jestem gdzieś pośrodku i dobrze mi z tym bo wiem, że w sporcie wszystko może się zdarzyć. :wink:
Zresztą, mieliśmy tego przykład na Euro2016.
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

Tak, istotnie pewnych graczy tam nie ma: Glik, Piszczek, Pazdan (jeśli w formie to na pewno ma miejsce w podstawowej jedenastce), Lewandowski. Jest jeszcze trójka z Sampdorii: Bereszyński, Linetty i Kownacki.

Ale nie zmienia to mojego ogólnego osądu, że nasze miejsce w rankingu FIFA jest na wyrost. Poniżej ranking ELO, podobny do takiego jak się używa w szachach. Jesteśmy sporo za Kolumbią i tylko trochę przed Senegalem i Japonią.

Ranking Elo

Po prostu bardzo dużo będzie zależało od formy kadrowiczów. A u nas klasowych zmienników jak na lekarstwo. Według mnie kluczowa dla nas jest forma drugiego najlepszego napastnika. Jak Milik będzie w formie, to pewnie będziemy grali 4-4-2 z dwoma opcjami w ataku. A jak się nie wyleczy to pewnie to 5-4-1 w obronie z przejściem na 3-4-3 w ataku. Według mnie obiecująco.

Zobaczymy. Jest jeszcze pół roku.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

Jest jeszcze Teo, który może w razie czego zastąpić Milika. :D
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

htb pisze:Jest jeszcze Teo, ...
Teo to musi najpierw odbudować wiarę we własne możliwości bo spadek formy i prezentowana agresja na boisku ma w mojej ocenie podłoże psychologiczne. On ma duży potencjał ale zżerają go od środka frustracje związane z nagłym pojawieniem się jakiegoś fatum :::dvl::: . Tak, oglądałem jego kilka ostatnich meczy i muszę powiedzieć, że on ma ... pecha. Brakuje tego ostatniego pchnięcia. Jestem jednak spokojny, myślę że się odbuduje do wiosny.
Podobnie z Piszczem i Milikiem. Tutaj są kontuzje ale do Mistrzostw powinno się wszystko wyjaśnić czyli ustabilizować. ::!vgoodv!::
Za postawienie stówy na zwycięstwo Polski w mundialu bukmacher płaci 4 tys. Może się skuszę. :::scratchy::: :wink:
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

Byłaby to chyba najgorzej zmarnowana stówa w życiu, już lepiej wziąć sobie lekcję tenisa.
Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

Martinek pisze:Byłaby to chyba najgorzej zmarnowana stówa w życiu...
Racja. Już lepiej postawić na triumf Djokovicia w AO2018. Co prawda kurs tylko 4.5 ale pieniądze prawie pewne. ::!vgoodv!::
Awatar użytkownika
Madox
Senior
Senior
Posty: 3647
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

stofler pisze:
Majorka pisze:Jednej osoby brak na tej liście - Lewandowskiego - bo on jest jedynym, którego jakość jest podobna do tych z listy Madoxa.
No jeszcze Glika nie ma, który trzyma obronę Monaco i jest jednym z filarów aktualnego mistrza Francji.
W tym sezonie Glik jest fatalny. Zawala bramki na potęgę.
Uwielbiam Feda <3 Hala Madrid!
Wilson Pro Staff 97S
Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

Madox pisze:
stofler pisze:
Majorka pisze:Jednej osoby brak na tej liście - Lewandowskiego - bo on jest jedynym, którego jakość jest podobna do tych z listy Madoxa.
No jeszcze Glika nie ma, który trzyma obronę Monaco i jest jednym z filarów aktualnego mistrza Francji.
W tym sezonie Glik jest fatalny. Zawala bramki na potęgę.
Ok ale w ostatnim meczu strzelił bramkę. Tak czy inaczej liczy się przyszły rok. Mam przeczucie, że wszyscy nasi aktualni "nieobecni" (Piszczek, Milik, Teodorczyk, Krychowiak, Glik) wypalą z formą na mundial. Taka impreza zdarza się dla większości raz w życiu i dla piłkarza poważnego, poukładanego i ambitnego sam udział powinien dawać sporo do myślenia - jednym słowem będą gryźć trawę. Wiem to. A jak będzie z wynikami - zobaczymy. Muszą mieć trochę szczęścia a Lewy jak już będzie trafiał w słupek to piłka powinna wpadać potem do bramki. :!:brv_cmn:!:
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

Widzę, że przez forum aktualnie przetacza się huragan optymizmu.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

Majorka pisze: No ..na tyle. :D Zaraz gramy z CSKA. Oby wynik był jak z Arsenalem. :wink:
Genialny DeGea w tamtym meczu, prawda wwojtek? :D
Z CSKA atmosfera piknikowa, aż dziwne zważywszy na to, że United grało o pierwsze miejsce w grupie. A jak ważne było to pierwsze miejsce pokazało dzisiejsze losowanie...

Tak, De Gea pokazał się ze świetnej strony, ale przede wszystkim obrona nie ma prawa dopuścić do wykonania tylu interwencji bramkarzowi! Przecież okresami wyglądało to fatalnie, stłamszone United i napierające bez wytchnienia londyńskie primadonny. Mimo wygranej duży niesmak, bo nie można tak dać się stłamsić żadnej drużynie. Mecz wygrany bo tradycyjnie Arsene Wenger (który to już raz na Emirates? choćby w 1/2 finału CL w 2009 roku mecz wyglądał tak samo) zbyt wysoko ustawił drużynę nadziewając się na kontry.

A skoro o tłamszeniu mowa, to kolejna odsłona tegoż wczoraj. City o dwie klasy lepsze, wynik mógłby być dużo wyższy. Kultura gry, organizacja, wyszkolenie techniczne poszczególnych piłkarzy - wszystko to dużo dużo gorsze w wykonaniu United. City w grudniu mówi papa reszcie ligi, zostaje walka o drugie miejsce. Sezon będzie udany, jeśli United skończy ligę na tym drugim miejscu, osiągnie półfinał Champions League i wywalczy FA Cup. Tak to widzę.
8:7 40:15
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

wwojtek pisze:... City o dwie klasy lepsze, wynik mógłby być dużo wyższy. Kultura gry, organizacja, wyszkolenie techniczne poszczególnych piłkarzy - wszystko to dużo dużo gorsze w wykonaniu United. City w grudniu mówi papa reszcie ligi, zostaje walka o drugie miejsce.
No niestety - tak to wyglądało. United - poza kontrą - nie pokazali żadnego pomysłu na grę.
Tym niemniej - City wygrało nie dzięki znakomitej grze Sterlinga, Silvy czy DeBryne'a - a dzięki naszym błędom w trakcie stałych fragmentów gry... (Lukaku.. :( ) Brak Pogby też był widoczny - szczególnie, gdy patrzyło się jak uruchamia skrzydła Kevin DeBryne.
Szacunek też należy się zawodnikom Guardioli za trzymanie piłki i jakość rozegrania doliczonego czasu.
Zobaczymy co dalej - niby City to pewniak - ale nie takie rzeczy widziano w PL. :wink:
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

Dziś pierwszy poważny mecz z Alexisem Sanchezem w składzie.Z Kogutami. Ciekawa jestem ustawienia ofensywy United. I jak się Sanchez zgra z zespołem.
7 - a z siódemką grali i George Best i Eric Cantona i Ronaldo ... mam nadzieję, że weźmie to pod uwagę. :wink:
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

Gary, administrujesz profilem FCB? :D
Obrazek

O dziwo obejrzałem dwumecz Real-PSG. I jeden wniosek - żadne pieniądze nie kupią charakteru drużyny. To jak się sypali Paryżanie po głupio straconych bramkach przechodzi ludzkie pojęcie.
Ciekawe ile teraz szejkowie wydadzą na trenera... . :wink:
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

hokej pisze:O dziwo obejrzałem dwumecz Real-PSG. I jeden wniosek - żadne pieniądze nie kupią charakteru drużyny. To jak się sypali Paryżanie po głupio straconych bramkach przechodzi ludzkie pojęcie.
Ciekawe ile teraz szejkowie wydadzą na trenera... . :wink:
Ponoć chcą Zidane'a.. :wink:
No cóż, też twierdziłam - patrząc na " sąsiadów zza miedzy" - że charakteru drużyny kupić nie można. Ale można kupić trenera z charakterem i pozwolić mu realizować swoje wizje. Guardiola zrobił z City drużynę znakomitą.
Drugi taki - którego rękę widać - to Pochettino.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

hokej pisze:Gary, administrujesz profilem FCB?
Nie, poza tym fanklub to FCBP (Fan Club Barca Polska), mamy zupełnie inne konto na FB.
hokej pisze: I jeden wniosek - żadne pieniądze nie kupią charakteru drużyny.
Wczoraj z kolegą wymienialiśmy sms-y i zgodnie stwierdziliśmy, że PSG to frajerski klub w kontekście charakteru - trener tchórz (w pierwszym miejscu zrobił debilną zmianę, wpuszczając obrońcę Meuniera za pomocnika), piłkarze frajerzy bez jaj i mózgu (Verratti). Mimo potencjału w postaci talentu, umiejętności indywidualnych patrzyło się na nich fatalnie.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

hokej pisze:Ciekawe ile teraz szejkowie wydadzą na trenera... . :wink:
Czy może lepiej najpierw tresera? ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

Niech PSG zatrudni Czerczesowa rotfl.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

Majorka to jeszcze płacze? :P ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Inne sporty”