Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

No to dzisiaj jeszcze odpada Dania. :::vnice:::
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

No i z czego tu się cieszyć? :/ To, że Włosi nie zagrają na Mundialu, oznacza , że słabszy będzie cały turniej, a mecze mniej zacięte. Szczególnie w dalszych fazach.
To tak jak oczekiwanie na odpadnięcie najlepszych tenisistów w początkowych fazach turniejów - a potem marudzenie na poziom w fazach dalszych.
No, ale stało się. Ciekawe czy Zlatan zdecyduje się w takiej sytuacji na powrót .. Ogłosił, że zakończył grę w reprezentacji - ale teraz ?
Kolano w zasadzie już zaleczone, do gier w LM jest przez Mourinho zgłoszony, do United wróci, może jak trochę pobiega obok Lukaku - poprowadzi Szwedów na Moskwę? :wink:
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

Majorka pisze:No i z czego tu się cieszyć? :/ To, że Włosi nie zagrają na Mundialu, oznacza , że słabszy będzie cały turniej, a mecze mniej zacięte. Szczególnie w dalszych fazach.
Włosi nie byli gwarantem podniesienia poziomu mundialu. Takiej kadry u nich nie było od lat. Zlepek pseudo indywidualności bez specjalnego błysku i catenaccio bis. Dobrze, że odpadli. I chociaż Szwecja też mi się nie podoba ale myślę, że lepiej Polakom będzie grać ze Skandynawami niż z Włochami (gdyby do takiej potyczki miało dojść). A Dania... wkurzyli mnie rozjeżdżając polską kadrę w ostatnim meczu. Zasługują na podzielenie losu Włochów. :angel:
Poza tym, hmm... postawię na awans Irlandii. :!:brv_cmn:!:
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

A mnie się Dania podobała. Obnażyła słabości naszej kadry i tyle. A jak będą grali tak agresywnie jak z nami, to mają spore szanse powalczyć. Moim zdaniem większe niż nasze.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

Polska, Kolumbia, Senegal, Japonia - nie jest źle. :wink:
Portugalia w jednej grupie z Hiszpanią.
Angole z Belgią..
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

Grupa nie najgorsza. Powinni sobie poradzić.
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

To nie jest zła grupa, ale i nie jest łatwa ...
Do tego kiepski układ kolejności spotkań i godzin ich rozegrania.
Muszą się chłopaki skupić w sobie. ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

No, dużo łatwiejszej to ciężko sobie wyobrazić. Może tylko z Peru i Panamą. Z Japonią będzie ciężko - szybki futbol pewnie będą grali. Kolumbia też ma parę grajków. Fajnie grali na poprzednim Mundialu.

Ale jak Lewandowskie mają coś zdziałać, to teraz.

[edit] No przejrzałem ranking Elo, i trochę zmieniłem zdanie. Łatwa grupa by była z Chorwacją, Arabią i Egiptem. Kolumbia wyjdzie z pierwszego miejsca. O drugie trzeba będzie się pobić.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

Jeżeli chodzi o Kolumbię - to nie wiem, czy to nie najlepszy możliwy traf z drugiego koszyka, chociaż drużyna nieobliczalna.
Senegal to z kolei jedna z najlepszych (o ile nie najlepsza) drużyna z trzeciego koszyka. To samo Japonia - być może trudniejsza mogłaby być tylko Nigeria. Ogólnie grupa bardzo ciekawa i wyrównana. Łatwo nie będzie, ale jest świetna okazja do awansu. W sumie to trochę im współczuję, bo znając nasz cebulasty kraj, oczekiwania, czy wręcz - wymagania sportowych januszy będą niebotyczne. :)
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

Vivid pisze:To nie jest zła grupa, ale i nie jest łatwa ...
Do tego kiepski układ kolejności spotkań i godzin ich rozegrania.
Muszą się chłopaki skupić w sobie. ;)
Ostatni mecz o wszystko z Japonią w... Stalingradzie?
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

Clapton pisze:
Vivid pisze:To nie jest zła grupa, ale i nie jest łatwa ...
Do tego kiepski układ kolejności spotkań i godzin ich rozegrania.
Muszą się chłopaki skupić w sobie. ;)
Ostatni mecz o wszystko z Japonią w... Stalingradzie?
Chyba lepiej niż z Rosją w... Berlinie. :P ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

Jak sobie wyobrażę Sadio Mane szarżującego na Jędrzejczyka, to mnie coś w środku mierzi... :-/ Grupa bardzo wyrównana, jeżeli Senegal nie pokłóci się o kasę, to spokojnie ma kadrę na wywalenie nas z turnieju, będzie na styk.
Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

Pozwolę sobie na wytypowanie kolejności końcowej w polskiej grupie:
1. Polska
2. Japonia
3. Kolumbia
4. Senegal.
Nie jest źle. :!PL!:
van basten
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 279
Rejestracja: 31 mar 2015, 09:53

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

A dla mnie najfajniejsze jest , że w każdej grupie są 4 drużyny. Chociaż tu jest sprawiedliwie.
Naprzód biało-czerwoni.
Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

van basten pisze:A dla mnie najfajniejsze jest, że w każdej grupie są 4 drużyny.
W niektórych grupach są dwie. :::canurd::: I to one awansują dalej a te, które spełniają rolę uzupełnienia zbioru muszą po fazie grupowej wracać na stare śmieci. :lol:
Awatar użytkownika
Madox
Senior
Senior
Posty: 3647
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

Senegal - Mane, Balde Keita, MBaye Niang - napastników mają, obrona - Koulibaly (Napoli)-Kouyate (West Ham). Pomoc wygląda najsłabiej. Według mnie wyjdziemy z 2 miejsca, z 1 Kolumbia. Trafiamy na Belgów w 1/8 i wylot. Obrazek
Uwielbiam Feda <3 Hala Madrid!
Wilson Pro Staff 97S
Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

Madox pisze:Trafiamy na Belgów w 1/8 i wylot.
Nie sądzę. Jeśli wszyscy nasi będą w pełni sił, bez kontuzji i w formie to Belgia nie będzie stanowiła problemu. Polska kadra ma w sobie siłę, jakiej dawno nie miała. Musi być jednak ambicjonalne podejście do każdego meczu, pełne skupienie i profesjonalizm. Dokładnie to co obserwujemy u Lewandowskiego. Gorzej będzie później z Niemcami. :::dawall:::
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

stofler pisze:
Madox pisze:Trafiamy na Belgów w 1/8 i wylot.
Nie sądzę. Jeśli wszyscy nasi będą w pełni sił, bez kontuzji i w formie to Belgia nie będzie stanowiła problemu. Polska kadra ma w sobie siłę, jakiej dawno nie miała. Musi być jednak ambicjonalne podejście do każdego meczu, pełne skupienie i profesjonalizm. Dokładnie to co obserwujemy u Lewandowskiego. Gorzej będzie później z Niemcami. :::dawall:::
Dobre. Belgia nie będzie problemem. :wink:

Tutaj masz to, z czego będą wybierać Belgowie. Jak się zbiorą i zagrają zespołowo, to z nas nawet zupa nie zostanie. :wink:

Thibaut Courtois - Chelsea
Toby Alderweireld - Tottenham Hotspur
Vincent Kompany - Manchester City
Thomas Vermaelen - Barcelona
Jan Vertonghen - Tottenham Hotspur
Kevin De Bruyne - Manchester City
Mousa Dembélé - Tottenham Hotspur
Eden Hazard - Chelsea
Yannick Carrasco - Atlético Madrid
Marouane Fellaini - Manchester United
Radja Nainggolan- Roma
Romelu Lukaku - Manchester United
Dries Mertens - Napoli
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

RatRace pisze:
stofler pisze:
Madox pisze:Trafiamy na Belgów w 1/8 i wylot.
Nie sądzę. Jeśli wszyscy nasi będą w pełni sił, bez kontuzji i w formie to Belgia nie będzie stanowiła problemu. Polska kadra ma w sobie siłę, jakiej dawno nie miała. Musi być jednak ambicjonalne podejście do każdego meczu, pełne skupienie i profesjonalizm. Dokładnie to co obserwujemy u Lewandowskiego. Gorzej będzie później z Niemcami. :::dawall:::
Dobre. Belgia nie będzie problemem. :wink:
Jak się zbiorą i zagrają zespołowo, to z nas nawet zupa nie zostanie. :wink:
Nazwiska nie grają. Część z tych piłkarzy wcale nie gra jakoś wybitnie albo najlepsze lata ma już za sobą. Lista, którą zamieściłeś jest fajna, mogę podobną wstawić z polskimi piłkarzami. Ale zadecyduje nastawienie mentalne, dyspozycja dnia oraz to, kto będzie miał więcej szczęścia. Poza tym wcale nie musimy trafić na Belgię.
Więcej wiary w naszych kolego! :::fbll:::
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Piłka nożna - sezon 2017/2018

Piszę to z odrobiną sarkazmu ...

Błąkam się na tym świecie już całkiem sporo lat i chyba za stary jestem, żeby wierzyć w nastawienie mentalne, dyspozycję dnia oraz to, kto będzie miał więcej szczęścia. Wolę wierzyć w siłę i umiejętności. Oczywiście, że możemy sprawić niespodziankę, bo i Belgowie nic nie pokazali na ostatnim Czempionacie Europejskim.

To chyba był Wagner zwany Katem, który powiedział, że wiara w nastawienie mentalne, dyspozycja dnia oraz to, kto będzie miał więcej szczęścia to "mentalnośc Indianina", bez urażania Indian. U niego zawodnicy zasuwali, a wygrywali bo byli najlepsi.

A u nas:

Grosicki - kiedyś grający w pierwszej lidze francuskiej teraz gra w 20 zespole Championship - druga liga rozgrywkowa,
Błaszczykowski - gra albo nie gra w Wolfsburgu,
Kapustka - niegdyś nadzieja lewego skrzydła, teraz grywa ogony we Freiburgu,
Krychowiak - były filar Sewilli, teraz przestał się łapać na pierwszy skład WBA, które jest na 17 miejscu w Premiership,
Fabiański - gra w Swansea, które jest aktualnie ostatnie w Premiership,
Szczęsny - gra ogony w Juventusie,
Zieliński - też nie jest podstawowym zawodnikiem Napoli,
Milik - z nim nie wiadomo co będzie.

O zmiennikach nawet mi się nie chce mówić.

Nasi przeciwnicy w pierwszej rundzie po wyjściu z grupy (zakładając że wyjdziemy) to albo Belgia, albo Anglia. W drugiej Niemcy albo Brazylia.

Drużyna była OK rok/dwa lata temu. Teraz przy mocnym presingu Duńczycy nas bez mydła roklepali. Albo się wyleczy Milik i dojdzie do sensownej formy, albo będzie Częstochowa, już zresztą ćwiczona, i gra na kontrę. W sumie do tego jesteśmy predystynowani. Jeden gol a potem głęboka defensywa i wiara w misyjną rolę naszego narodu. :wink: :wink: :wink:

Ale przychodzi potem taki mecz z Niemcami, który nas leczy z naszych lęków, marzeń i nadzieji. A potem tylko śpiewamy: "Nic się nie stało. Polacy, nic się nie stało".

Ja im życzę, ale to nie jest już ten zespół.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen

Wróć do „Inne sporty”