Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kobiety na forum i w tenisie - dyskusja poważna

YOGItheBEAR pisze: ...generalnie kobiety są bardziej emocjonalne...
Są. Ale ta emocjonalność to nie tylko w agresja i zawiść. Kobiety są bardziej współczujące, częściej próbują postawić się w czyjejś sytuacji, wyciszać napięcia, gasić pożar niż do ognia podrzucać.
Ale kiedyś czytałam wypowiedz którejś z czołowych tenisistek dotyczącą układów interpersonalnych w damskim i męskim tourze. Chłopaki w zasadzie wszyscy się lubią. Dziewczyny, mimo buzi, buzi - całusków po meczu - nie lubią się, są zawistne, zazdrosne, złośliwe.
Może inne cechy kobiecej emocjonalności biorą górę, gdy jest się tylko kibicem i użytkownikiem forum, a inne - gdy jest się aktywnym graczem - czy to zawodowcem czy amatorem?
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Kobiety na forum i w tenisie - dyskusja poważna

Ludzie grający na topie mają silny instynkt rywalizacji, dominacji, walki, inaczej by na tym topie nie byli. Dlatego tam nawet niezdrowe emocje można zrozumieć, cóż, ciśnienie :)
Trudniej to jednak zrozumieć w rekreacji i to takiej przez duże "R".
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kobiety na forum i w tenisie - dyskusja poważna

Tu zaczynamy trochę snuć domysły, ale problem pojawia się chyba wtedy, kiedy ścierają się "różne" grupy kobiet w czysto kobiecym środowisku. Tam gdzie pracowałem, często dochodziło do jakichś dziwnych "układów" w działach gdzie były same kobiety. Jeżeli jest to dobór przypadkowych osób, to facetom chyba szybciej przychodzi rozładowywanie spięć, dzięki temu, że jeżeli mają coś "do siebie", to szybko dochodzi do spięć, które przeważnie w jakiś sposób rozładowują atmosferę lub przynoszą jakieś inne rozwiązanie. W środowisku kobiet to odbywa się chyba trochę inaczej.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kobiety na forum i w tenisie - dyskusja poważna

ppeter pisze:Tu zaczynamy trochę snuć domysły, ale problem pojawia się chyba wtedy, kiedy ścierają się "różne" grupy kobiet w czysto kobiecym środowisku. Tam gdzie pracowałem, często dochodziło do jakichś dziwnych "układów" w działach gdzie były same kobiety..
Zgadza się. Miałam zamiar nawet to napisać, jednak postanowiłam, że donosicielem nie będę.. rotfl
ale co prawda to prawda ;(
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Kobiety na forum i w tenisie - dyskusja poważna

Tak, panie z własnych obserwacji wnioskuję, bardziej "kiszą" urazy. To nie jest ani zdrowe ani sensowne. Jakoś czują, że nie wypada im wybuchać?
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Kobiety na forum i w tenisie - dyskusja poważna

ppeter pisze:Tu zaczynamy trochę snuć domysły, ale problem pojawia się chyba wtedy, kiedy ścierają się "różne" grupy kobiet w czysto kobiecym środowisku. Tam gdzie pracowałem, często dochodziło do jakichś dziwnych "układów" w działach gdzie były same kobiety. Jeżeli jest to dobór przypadkowych osób, to facetom chyba szybciej przychodzi rozładowywanie spięć, dzięki temu, że jeżeli mają coś "do siebie", to szybko dochodzi do spięć, które przeważnie w jakiś sposób rozładowują atmosferę lub przynoszą jakieś inne rozwiązanie. W środowisku kobiet to odbywa się chyba trochę inaczej.
Niestety zaobserwowałem to samo, faceci jak im coś nie pasuje szybko prowadzą do starcia i po tym starciu najczęściej atmosfera jest czysta a oni są kumplami, a w najgorszym razie powstaje hierarchia i atmosfera i tak jest czysta.
Tam gdzie było kilka babek bez albo z jednym facetem, wchodziło się jak na pole minowe. Odzywając się zyskiwałeś tyle samo wielbicielek co dozgonnych wrogów. :D

Nie sądziłem że to reguła.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Kobiety na forum i w tenisie - dyskusja poważna

PitS, święta reguła, jak się kobiety kłócą jesteś ślepy, głuchy i niemowa.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kobiety na forum i w tenisie - dyskusja poważna

Vivid pisze:Tak, panie z własnych obserwacji wnioskuję, bardziej "kiszą" urazy. To nie jest ani zdrowe ani sensowne. Jakoś czują, że nie wypada im wybuchać?
Może wstydzą się uczuć i emocji, o których świetnie przecież wiedzą, że do chwalebnych nie należą? Nie wybuchając, udają przed otoczeniem, a i przed sobą, że nie czują złości, zawiści, zazdrości czy czego tam innego?
Kobiety w ogóle lubią "odgrywać role".. :)
Pewnie ma to wpływ i na to, jak jesteśmy traktowane na różnych sportowych forach... :wink: czyli po trosze same sobie jesteśmy winne..
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Kobiety na forum i w tenisie - dyskusja poważna

Wiesz, może gdzieś podświadomie do końca chcecie pozostać damami? A taki wybuch świadczy o czymś przeciwnym. Dla nas samców, wybuch jest naturalny i wręcz usprawiedliwiony, a czasem nawet poczytywany za coś pozytywnego - takie "facet ma jaja i jak coś to nie pęka".
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Kobiety na forum i w tenisie - dyskusja poważna

Przez plebiscyt złapałem się na czymś fajnym dzisiaj. O ile na pytanie o najfajniejszego forumowicza miałem zgryz bo bardzo lubię i śledzę każdy wpis przynajmniej 20 użytkowników. Oznacza to że jest to jednak ułamek wszystkich zarejestrowanych.
Prawie niemożliwe okazało się wytypowanie fajnej babki, bo te które zdecydowały się uczestniczyć aktywnie w życiu Forum nie dają się pominąć.
Jest Was może mniej, ale to pewnie wyniku leninowskiej transformacji: ilość przeszła w jakość. :D
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Madox
Senior
Senior
Posty: 3647
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kobiety na forum i w tenisie - dyskusja poważna

Kobiety nie udzielają się na forum, bo one wiedzą i tak najlepiej :). Myślę, że kobiety nie mają zamiłowania do rozmów na temat rozgrywek, analizy meczy, sprzętu itd. Pewnie, że lubią sobie pograć w tenisa, kupić jakiś sprzęcik, który wybierze przystojny sprzedawca, ale to wszystko jest powierzchowne. Kobiety raczej nie interesują się jak to funkcjonuje od środka. Techniczne sprawy są dla facetów.
Uwielbiam Feda <3 Hala Madrid!
Wilson Pro Staff 97S
gato
Pierwsza Dama TenisNET
Pierwsza Dama TenisNET
Posty: 605
Rejestracja: 11 cze 2007, 19:52
Lokalizacja: Gliwice

Re: Kobiety na forum i w tenisie - dyskusja poważna

Tak sobie kukam w tematy o turniejach i zawodnika/czkach co jakiś czas, ale dziś mnie naszło na sprawdzenie co to się tu porobiło jak mnie nie było i bach - trafiam na temat o paniach na forum :) I pierwsze co czytam to ostatni post, o tym że dziewoje traktują tenis powierzchownie i interesują się nim ze względu na przystojnych sprzedawców (a ja, olaboga, kupiłam rakietę przez internet i pewnie mąż mi uciekł spod noż... tfu ołtarza! :twisted: ).

O mojej nieobecności na forum mogę napisać jedno - nie mam czasu. Stukacie drodzy Panowie postów na potęgę, nadążyć trudno, a wiele rzeczy w realnym świecie jest do zrobienia. Czasem się zastanawiam jak inni na to "klikanie" wygospodarowują czas?
Madox pisze:Myślę, że kobiety nie mają zamiłowania do rozmów na temat rozgrywek, analizy meczy, sprzętu itd
Jak na zawołanie sytuacja z dzisiaj - siedzę sobie z Koleżanką z grupy na fascynującym wykładzie o nieniszczących metodach lokalizacji zbrojenia w konstrukcji, gdy nagle okazuje się, że owa Koleżanka nie spała długo w nocy, oglądając Radwańską i rzuca mi w nos statystykami winnery-UE na potwierdzenie relacji z meczu. Więc nie, to nie jest tak, że nas analiza meczu nie interesuje. :tired:

Pewnie napisałabym więcej, ale wizyta tutaj to mały relax-time i czas wracać do obowiązków...
Pierwsza Dama TenisNET
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kobiety na forum i w tenisie - dyskusja poważna

Cała gato, zaglądnie, zrobi małe trzęsienie ziemi i znika :D.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Kobiety na forum i w tenisie - dyskusja poważna

Wtrącę do dyskusji trochę teorii komunikacyjnej.

Jeśli zgodzić się z podejściem, że istnieją dwa style komunikowania: męski i kobiecy, to dominantą pierwszego z nich jest hierarchia i status. W komunikacji facet dąży do zdobycia/utrzymania wysokiego statusu, stąd takie a nie inne zachowania (często utożsamiane z chamstwem, agresją, wulgarnością, słowem: przepychanką komunikacyjną). U kobiet z kolei dominantą jest związek, bliskość, a więc typowe będą zachowania komunikacyjne, dzięki którym mogą one utrzymać bliskość, pogłębić związek, wejść w relacje etc. Dlatego unikają konfliktów, kłótni, wycofują się z tego, bo są to sytuacje które nie sprzyjają temu nadrzędnemu celowi (dlatego mogą m.in. unikać "krwawych" dyskusji na forach).
Owe różne style determinują różną aktywność w różnych sytuacjach komunikacyjnych. Stereotyp głosi, iż kobiety mówią więcej: por. np. liczne przysłowia czy "mądre" myśli o kobiecym plotkarstwie, długich językach, babach paplających w maglu itd. Tymczasem jest to prawda, która odnosi się wyłącznie do sytuacji prywatnych, intymnych. W takich układach, gdy jest już zarysowany związek, kobiety mówią dużo, bo w ten sposób go odtwarzają, podtrzymują i pogłębiają. Typowym przykładem jest żona po powrocie z pracy, która opowiada szczegółowo o tym, co ją spotkało, relacjonuje chorobę córki koleżanki i problemy sercowe pani Krysi z działu kadr. To też jest sytuacja prywatna/intymna, więc wszystko się zgadza. Inaczej natomiast ta aktywność komunikacyjna wygląda w sytuacjach publicznych. Tu raczej dominują mężczyźni, bo oni w ten sposób (zgodnie z ich sposobem widzenia świata społecznego) "zdobywają terytorium", dominują, uzyskują przewagę. Jest to sytuacja typu "mówię, więc jestem", "ja mówię, a pozostali mnie słuchają". Nie muszę tłumaczyć, kto w tej sytuacji dominuje: gdy milczymy, nawet jeśli mamy rację, przegrywamy (na forum publicznym). A forum to sytuacja publiczna.

Nie wiem, czy jasno to wyraziłem, ale przynajmniej trochę sobie "podominowałem" :::yay:::.
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Kobiety na forum i w tenisie - dyskusja poważna

hohvar pisze:... ale przynajmniej trochę sobie "podominowałem" :::yay:::.
Tak Ci się tylko wydaje, przyślemy tutaj naszego Futrzaka, On Ci uzmysłowi co to znaczy dominacja ... :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Kobiety na forum i w tenisie - dyskusja poważna

Vivid pisze:
hohvar pisze:... ale przynajmniej trochę sobie "podominowałem" :::yay:::.
Tak Ci się tylko wydaje, przyślemy tutaj naszego Futrzaka, On Ci uzmysłowi co to znaczy dominacja ... :)
W myśl teorii, którą zarysowałem, nie są ważne fakty obiektywne, tylko właśnie moje widzenie czy interpretacja świata (w tym wypadku: społecznego). A więc skoro tak to interpretuję, to znaczy, że tak to odbieram, i dla mnie tak to prostu jest. Podominowałem sobie i już. :wink:

Futrzak, to brzmi intrygująco... Też chce dominować? rotfl
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kobiety na forum i w tenisie - dyskusja poważna

A ja tam pozostanę przy swoim zdaniu. Na sportowych forach faceci startują z punktu 0, kobiety z pozycji -1.
Schematy myślowe mocno w męskich umysłach siedzą. Dyskusja trwa... a tu proszę:
Madox pisze:Kobiety nie udzielają się na forum, bo one wiedzą i tak najlepiej :). Myślę, że kobiety nie mają zamiłowania do rozmów na temat rozgrywek, analizy meczy, sprzętu itd. Pewnie, że lubią sobie pograć w tenisa, kupić jakiś sprzęcik, który wybierze przystojny sprzedawca, ale to wszystko jest powierzchowne. Kobiety raczej nie interesują się jak to funkcjonuje od środka. Techniczne sprawy są dla facetów.
I już :/. Sportowe fora są dla facetów..
hohvar pisze: Futrzak, to brzmi intrygująco... Też chce dominować? rotfl
Futrzaki dominują zawsze, nie ma innej opcji. rotfl
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Jacques D.
Orator
Orator
Posty: 588
Rejestracja: 16 lis 2011, 09:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kobiety na forum i w tenisie - dyskusja poważna

Majorka pisze: Schematy myślowe mocno w męskich umysłach siedzą. Dyskusja trwa... a tu proszę:
Madox pisze:Kobiety nie udzielają się na forum, bo one wiedzą i tak najlepiej :). Myślę, że kobiety nie mają zamiłowania do rozmów na temat rozgrywek, analizy meczy, sprzętu itd. Pewnie, że lubią sobie pograć w tenisa, kupić jakiś sprzęcik, który wybierze przystojny sprzedawca, ale to wszystko jest powierzchowne. Kobiety raczej nie interesują się jak to funkcjonuje od środka. Techniczne sprawy są dla facetów.
I już :/. Sportowe fora są dla facetów..
Majorka, mimo wszystko nie przejmowałbym się specjalnie takimi "opiniami". To jest folklor, który już na szczęście, wraz z mimo wszystko zauważalnym rozwojem intelektualnym cywilizacji, powoli odchodzi w cień ;).
Obrazek

NTRP 3.0

I know the pieces fit.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Kobiety na forum i w tenisie - dyskusja poważna

Majorka jest zbyt inteligentną i rozważną osobą by brać takie komentarze pod uwagę. :)
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Kobiety na forum i w tenisie - dyskusja poważna

Neostrada jeszcze jest, to i jej dzieci też ... ;)
Mimo że stosujemy tu całkiem skuteczny przesiew czasem i takie "kwiatki" się trafiają.

Panie tu są mile widziane, a już jesteśmy wniebowzięci jak się zbiorą i pogonią Garego :).
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Pogadanki & Pogaduchy”