Awatar użytkownika
arez
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 136
Rejestracja: 24 sie 2014, 23:57
Lokalizacja: Radomsko

Re: Filmy

Vivid pisze:
Basic pisze:
Vivid pisze:Ja się do dziś zastanawiam czemu jeszcze nikt się za Thorgala nie zabrał. Świetny materiał na kilka filmów i jest to w sumie pewna inwestycja ze sporym zwrotem..
Uwielbiałem komiksy z Thorgal'em :). Może jakby Peter Jackson się wziął, to byłoby co oglądać.
Zasadniczo saga znana na całym świecie. Dlatego mnie właśnie zastanawia, że nikt jeszcze się za to nie zabrał.
Nie wiem czy to prawdziwa wiadomość (a jeśli tak - to czy to dobra wiadomość ?) ale
http://sporwkinie.blogspot.com/2016/10/ ... ia-na.html
Nagrodzony Oscarem za „Życie na podsłuchu” niemiecki reżyser Florian Henckel von Donnersmarck przygotowuje kinową wersję komiksu „Thorgal”, którego współautorem jest Grzegorz Rosiński.
Jeśli do tego dojdzie to ciekawe kto Go zagra?
Syn Rosińskiego widziałby w tej roli Ansona Mounta http://tnijurl.com/anson_mount/
SPOILER:
Ja jak się ładnych parę lat temu nad tym zastanawiałem to wymyśliłem do TEJ roli tego pana:
SPOILER:
Nie jestem pewien czy można wyrzucić z pamięci jego rolę w pewnej telenoweli, ale poza tym to wypisz wymaluj Thorgal.
Nie ulega wątpliwości, że obsada aktorska będzie kluczem do sukcesu filmu.
Ciekaw jestem Waszych typów.
Yonex VCORE Tour 89 (x2)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Filmy

Ten pan, którego chcesz, owszem, przypomina to co widzisz w komiksach, ale problem w tym, że to już więcej niż lekko za stary facet na takie fiki-miki. ;)

Właśnie wróciłem ze Star Wars: Rogue One. Zdecydowanie nie polecam! Dęte to strasznie. Mało nie usnąłem i byłem blisko wyjścia ...
Dłużyzny niemiłosierne, do tego zero błyskotliwych dialogów czy wyrazistych postaci. A gra aktorów też pozostawia wiele do życzenia.
Jako "stary elektorat" SW ja tego nie kupuję. :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
arez
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 136
Rejestracja: 24 sie 2014, 23:57
Lokalizacja: Radomsko

Re: Filmy

Vivid pisze:Ten pan, którego chcesz, owszem, przypomina to co widzisz w komiksach, ale problem w tym, że to już więcej niż lekko za stary facet na takie fiki-miki. ;)
No tak, po prostu za późno się biorą za ekranizację i chłopina się nie doczekał propozycji. :D
To może TEN:
SPOILER:
Yonex VCORE Tour 89 (x2)
Awatar użytkownika
mapi
Orator
Orator
Posty: 566
Rejestracja: 5 sty 2015, 19:38

Re: Filmy

Jakby to było ileś lat temu, wśród kandydatów wymieniłabym tego pana
SPOILER:
Vivid pisze:Ten pan, którego chcesz, owszem, przypomina to co widzisz w komiksach, ale problem w tym, że to już więcej niż lekko za stary facet na takie fiki-miki. ;)
Z całym szacunkiem, ale nawet odpowiedni wiek i podobieństwo do bohatera nie wystarczą przy tak marnym warsztacie aktorskim. :]
Learn to love the process.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Filmy

mapi pisze:Z całym szacunkiem, ale nawet odpowiedni wiek i podobieństwo do bohatera nie wystarczą przy tak marnym warsztacie aktorskim. :]
W pełni się z Tobą zgadzam, problem jednak polega na tym, że opieramy się tu nie na słowie pisanym, a na słowie rysowanym.
Tu czytelnicy mają obraz podany na tacy, nie ma opisu, który choćby był bardzo dokładny i tak daje pole do własnych wyobrażeń.
Zatem siła wyższa, że prawie wszyscy będą szukać odzwierciedlenia obrazu komiksowego. Jakiś nordycki świński blondyn o błękitnych oczach nie przejdzie, Jarosław Kaczyński też ... (no co, w filmie grał, doświadczenie ma :P).
Może Christian Bale czy Luke Evans?
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
mapi
Orator
Orator
Posty: 566
Rejestracja: 5 sty 2015, 19:38

Re: Filmy

Vivid pisze:Może Christian Bale
Mhm, też o nim pomyślałam. Jake Gyllenhaal, James Franco, Henry Cavill - każdego z nich można wizerunkowo odpowiednio podrasować. Kwestia bardziej tego, żeby "wybraniec" podołał zadaniu aktorsko.
Learn to love the process.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Filmy

mapi pisze:
Vivid pisze:Może Christian Bale
Mhm, też o nim pomyślałam. Jake Gyllenhaal, James Franco, Henry Cavill - każdego z nich można wizerunkowo odpowiednio podrasować. Kwestia bardziej tego, żeby "wybraniec" podołał zadaniu aktorsko.
Może Franco, pozostałym brak tej dzikości i mrocznej duszy. Jake za ... dziecinny, Cavill za ... wymuskany.
Chodzi jednak o to by nie podrasowywać wizerunku, by to był naturalny "dzikus" i niespokojny duch.
Wyobrażasz sobie np. podpicowanego Toma Hanksa? ... (sic!)
Adrien Brody nie byłby zły, ale na zdjęciu. Gdy gra on dla mnie ma zawsze taką twarz płaczki, jego mimika twarzy mi nie pasuje.
Dobrze by wyglądał Scott Adkins, ale jego "aktorstwo" ... :/
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
mapi
Orator
Orator
Posty: 566
Rejestracja: 5 sty 2015, 19:38

Re: Filmy

Vivid pisze:Jake za ... dziecinny, Cavill za ... wymuskany.
To były tylko luźne propozycje i wyjątkowo się z Tobą zgadzam...w kwestii epitetów przypisanych poszczególnym panom. :]
Franco też mi tak naprawdę nie gra za bardzo. To już prędzej Bale, a jeśli chodzi o Brody'ego i Adkinsa,
znów podzielam Twoje zdanie. O_O Btw, na głównym bohaterze obsada się nie kończy. :wink:
Learn to love the process.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Filmy

Obsada to jedno, ekipa to dwa, budżet to trzy. Inaczej ciężej o dobry wynik. A jest to temat wart dobrej ekranizacji.
Jeszcze pomyślałem o Michaelu Fassbenderze. Ale mam lepszy typ! ;) Nie do zrealizowania - Michael Praed.
Kurde, jak patrzę na serial Robin Hood z jego udziałem to nawet kostium pasuje. :)

To kogo chcesz jeszcze obsadzić? ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
mapi
Orator
Orator
Posty: 566
Rejestracja: 5 sty 2015, 19:38

Re: Filmy

Vivid pisze:To kogo chcesz jeszcze obsadzić? ;)
A co, chcesz się zgłosić na casting? :]
Learn to love the process.
Awatar użytkownika
arez
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 136
Rejestracja: 24 sie 2014, 23:57
Lokalizacja: Radomsko

Re: Filmy

Vivid pisze:Ale mam lepszy typ! ;) Nie do zrealizowania - Michael Praed.
Kurde, jak patrzę na serial Robin Hood z jego udziałem to nawet kostium pasuje.
Ten to dopiero "wymuskany" :) a poza tym za drobny gościu był i co najgorsze grał w Dynastii. :D
Ale jak producenci poskąpią kasy na plenery i efekty to właśnie w kierunku klimatu z tego Robin Hooda mogliby pójść twórcy.
Nie mówiąc już, że taki Alinoe to bez kasy da się nakręcić.
A co do dalszej obsady:
Kriss de Valnor
SPOILER:
Aaricia
SPOILER:
Yonex VCORE Tour 89 (x2)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Filmy

arez pisze:A co do dalszej obsady:
Kriss de Valnor
SPOILER:
Dobry typ. :::gd:::
Ewentualnie Angelina Jolie, Liv Tyler, Olga Kurylenko.
arez pisze:Aaricia
SPOILER:
Zdecydowanie, nawet sekundy się nie zastanawiałem. :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Kerm
Weteran
Weteran
Posty: 1424
Rejestracja: 12 cze 2014, 10:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Filmy

Nie jestem w temacie ale jak zobaczyłem Scarlet to wszedłem z ciekawości. Jestem w każdym razie za. :D
Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono.


Kerm. Powered by dreams.
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Filmy

Kerm pisze:Nie jestem w temacie ale jak zobaczyłem Scarlet to wszedłem z ciekawości.
Też bym chętnie wszedł. :wink:
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Filmy

Gary pisze:
Kerm pisze:Nie jestem w temacie ale jak zobaczyłem Scarlet to wszedłem z ciekawości.
Też bym chętnie wszedł. :wink:
A znalazłbyś drogę powrotną? ... rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: Filmy

TomPL pisze:Każdemu tak dzisiaj mówisz?
Już dawno ustawiłem mentalny ignor, nie ma się co kopać z koniem.

Co do Thorgala w wersji filmowej: nie da się na ekranie odwzorować fantastycznej atmosfery z komiksowych kadrów, można jedynie próbować poprzez idealną scenografię i zdjęcia. Byłoby to trudne zadanie. Obsada: Johansson jako Aaricia to pomyłka - żona Thorgala to dumna nordycka księżniczka o niesamowitej, "zimnej" urodzie. Nijak to się ma do plebejskiej do bólu Scarlett. Co do samego Thorgala nie mam typów, Mikkelsen jest dobrym strzałem ale pewnie przez swoją ograną już twarz dodałby do tej postaci element groteskowości (przebierańctwa -> pokraka językowa mi wyszła, ale na pewno wiecie o co chodzi).

Z aktualności: "Paterson" Jarmuscha - dla oddanych fanów i znawców twórczości tego reżysera, potrafiących wyłapać dla siebie jarmuschowskie smaczki i czerpać przyjemność z nie-fabularnego fabularnego filmu. ;)
8:7 40:15
Awatar użytkownika
Kerm
Weteran
Weteran
Posty: 1424
Rejestracja: 12 cze 2014, 10:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Filmy

Nieee, no nieeeeeeeeee... no nie......

Johansson plebejska?!?!?!?!?! Grabi sobie kolega.. :)
Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono.


Kerm. Powered by dreams.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Filmy

Kerm pisze:Nieee, no nieeeeeeeeee... no nie......

Johansson plebejska?!?!?!?!?! Grabi sobie kolega.. :)
Spokojnie, dobry okulista sobie poradzi ;), musi tylko iść i się nie bać. :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Filmy

Chyba zamkną wszystkie kina w Polsce ...
Bo "Smoleńsk" dostał 7 czy 8 "nagród" Węża, prawie maks. rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Filmy

No jeśli już wszystkie szkoły obejrzały, to można...

Wróć do „Pogadanki & Pogaduchy”