Awatar użytkownika
bombonus
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: 6 mar 2011, 11:03

Re: Muzyka

A już jutro wyjazd do Sopotu na Rammsteina. Zapowiada się niezły koncert, mam nadzieję, że będzie się opłacało przejechać ponad 1000 km w obie strony :wink:.
NTRP 3.5 i rośnie ;)
ObrazekObrazekObrazek
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Muzyka

bombonus pisze:A już jutro wyjazd do Sopotu na Rammsteina. Zapowiada się niezły koncert, mam nadzieję, że będzie się opłacało przejechać ponad 1000 km w obie strony :wink:.
Chciałem jechać ale odstraszyły ceny i brak czasu :wink:
Awatar użytkownika
MarK
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 202
Rejestracja: 12 wrz 2011, 16:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Muzyka

Jak się chwalicie to się pochwalę, że w środę byłem na 7. urodzinach Eski Rock ;) . Już pomijam oczywiste atuty muzyczne (koncerty oczywiście były, a co), ale kurczę klub pełen ludzi słuchających tego samego radia i podobnej muzyki to super sprawa, wszędzie się dosiadasz i każdy kolejny człowiek spotkany na drodze jest jeszcze fajniejszy od poprzedniego :) .
Awatar użytkownika
bombonus
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: 6 mar 2011, 11:03

Re: Muzyka

No, a ja właśnie wróciłem z Sopotu. Moje pragnienie idealnego koncertu zostało w końcu zaspokojone. Ta energia, wybuchy i cała oprawa mogłaby spokojnie zaspokoić potrzeby okrętu atomowego. Zdecydowanie warto było jechać te 9h, żeby to przeżyć, będzie to na pewno niezapomniane doświadczenie. Tak nam się podobało, że rozważamy poważnie możliwośc pojechania na kolejny koncert Rammsteina do Berlina za 11 dni.
NTRP 3.5 i rośnie ;)
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Jacques D.
Orator
Orator
Posty: 588
Rejestracja: 16 lis 2011, 09:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Muzyka

Killing Joke, Celtic Frost, Paradise Lost, Fields of the Nephilim, Swans, Godspeed You! Black Emperor, Neurosis, Portishead - to czołówka moich muzycznych zainteresowań. Poza tym bardzo lubię również Ulver, Future Sound of London i wybraną muzykę filmową. Od czasu do czasu najdzie mnie też na coś mocniejszego (np. Nocturnus, Satyricon).
Obrazek

NTRP 3.0

I know the pieces fit.
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Muzyka

Jak komuś się baaaaardzo nudzi, to proponuję zagłosować na top wszechczasów "Trójki". Ja naprawdę musiałem się natrudzić, żeby zmieścić się w wymaganych 33 utworach. Jak za pierwszym razem wybierałem (i tak już się ograniczając do tych, które oceniam co najmniej na 9/10), to miejsca skończyły mi się przy "P". A i tak wśród wielu wykonawców miałbym większy kłopot bogactwa, gdyby nie takie a nie inne możliwości wyboru. Ze Scorpionsów były tylko 2 piosenki, więc tylko 2 głosy na to poszły, przy Queen też nie było wszystkich, na które oddałbym głos, a nawet powiem więcej - nie było mojej ulubionej.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Muzyka

Co do Topu Wszechczasów, to mimo że fajnie jest sobie posłuchać w Nowy Rok klasyki i odświeżyć evergreeny, chyba się już trochę formuła przejadła. Mnie osobiście bardziej by ucieszyło, gdyby na Nowy Rok robili głosowanie przebojów kończącego się roku, wtedy za każdym razem byłoby coś innego do posłuchania. A tak, wiadomo: Led Zeppelin i "Stairway..." na pierwszym, Niemen, może ciekawie będzie w 3 dziesiątce. Takie Wszechczasy wystarczyłoby robić spokojnie co 5 lat...
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
bombonus
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: 6 mar 2011, 11:03

Re: Muzyka

A ja wcale tak nie uważam. Floydzi czy Led Zeppelin na tyle rzadko lecą w radiu, że miło jest sobie posłuchać dobrej muzyki choć raz na rok :::bd::
NTRP 3.5 i rośnie ;)
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Muzyka

bombonus pisze:A ja wcale tak nie uważam. Floydzi czy Led Zeppelin na tyle rzadko lecą w radiu, że miło jest sobie posłuchać dobrej muzyki choć raz na rok :::bd::
Dokładnie. :wink: Znaczy nie to, żebym słuchał tych zespołów tylko raz na rok, na szczęście zawsze można odpalić YT albo płytę, ale w radio rzeczywiście są rzadko spotykani.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Muzyka

bombonus pisze:A ja wcale tak nie uważam. Floydzi czy Led Zeppelin na tyle rzadko lecą w radiu, że miło jest sobie posłuchać dobrej muzyki choć raz na rok :::bd::
Kwestia stacji.

W internecie są stacje poświęcone konkretnym gatunkom i tam klasyki trochę usłyszeć można.

Niemniej koniec roku to czas, kiedy repertuar powinien być po prostu najlepszy... a co jest lepsze od klasyki?
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Muzyka

El Diablo pisze:
bombonus pisze:A ja wcale tak nie uważam. Floydzi czy Led Zeppelin na tyle rzadko lecą w radiu, że miło jest sobie posłuchać dobrej muzyki choć raz na rok :::bd::
Kwestia stacji.

W internecie są stacje poświęcone konkretnym gatunkom i tam klasyki trochę usłyszeć można.
Wiesz, ja radia słucham w zasadzie tylko w samochodzie, gdzie dostępu do internetu nie mam, a nie mam też odtwarzacza płyt. Natomiast ze stacji internetowych nie korzystam wcale, bo jak mam dostęp do kompa, to znajduję sobie na YT lub na swoim dysku konkretny utwór, na który mam akurat ochotę i nie zależę od tego, co akurat wymyśli sobie nadawca.
El Diablo pisze:Niemniej koniec roku to czas, kiedy repertuar powinien być po prostu najlepszy... a co jest lepsze od klasyki?
Jeśli masz na myśli klasykę rocka, a nie ogólnie muzykę klasyczną, to w pełni się zgadzam.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
rdza
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 119
Rejestracja: 1 sie 2010, 10:43

Re: Muzyka

Od klasyki rocka lepszy jest tylko dobry jazz lub dobra muzyka klasyczna. :::gd:::
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Muzyka

rdza pisze:Od klasyki rocka lepszy jest tylko dobry jazz lub dobra muzyka klasyczna. :::gd:::
A dla mnie jest tylko europejski power metal i industrial metal... Wszystko zależy od gustu.
Awatar użytkownika
bombonus
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: 6 mar 2011, 11:03

Re: Muzyka

Jak dla mnie, to jak słuchać muzykę, to tylko z płyt, ew. radio. Nie wchodzi w grę żaden YT. Jak chcecie dobrze posłuchać/poznać jakiś zespół, jak nie z płyty i dobrego sprzętu? Ja mam takie szczęście, że mój ojciec ma bzika na punkcie muzyki i najlepszego sprzętu i czasem mi nawet pozwala posłuchać od siebie :::yay:::
NTRP 3.5 i rośnie ;)
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Muzyka

Może namówię żonę i poszukamy kiedyś małe co nieco. A znalazłoby się jeszcze na czarnej płycie:
The Beatles - A Hard Days Night
Jean Michel Jarre - Equinox
Budka Suflera - Za ostatni grosz
Perfect - UNU
....
:wink:
Moje płyty, jej Fryderyk. :] + RADMOR który nie obcinał tak częstotliwości jak późniejsze sprzęty.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Muzyka

Winyl ma swój urok... co mi przypomina, że muszę kupić igłę. :(
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Muzyka

Ponoć ma. Ja tego nie doświadczę bo nie mam kompletnie słuchu muzycznego. Jak nie buczy i nie trzeszczy to jest OK ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Muzyka

Kiedyś (Yoda by rzekł dawno, dawno temu w odległe galaktyce ... ), kiedy jeszcze nie było komputerów O_O , człek musiał czytać książki, bo cóż było do roboty? Kiedy jeszcze czytał co chciał to było pół biedy, ale kiedy przyszło mu przeczytać lekturę ___________ (tu wstawcie swoja ulubioną), zwykle okraszało się ją muzyką aby była lżej strawna. Tym to sposobem kiedy słyszę wymienioną płytę Beatlesów myślę Faraon i odwrotnie. :rolleyes:

Kłopot z winylami polega na tym że się nie odwracały na drugą stronę na zwykłym sprzęcie. :] No i jakość tego sprzętu decydowała nie tylko o jakości dźwięku ale i o długości życia winyla.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Muzyka

El Diablo pisze:Winyl ma swój urok... co mi przypomina, że muszę kupić igłę. :(
Właśnie wcieliłem się w Mikołaja i kupiliśmy sobie z żonką gramofon. Ze strychu ściągnąłem stare płyty i ... się zaczęło! Przegląd młodości: od Dżemu (wszystkie czarne krążki do Detoxu, a więc stary skład z Ryśkiem Riedlem), Perfectu, Maanamu aż do Iron Maiden. O zgrozo, mój 9-letni potomek zachwycił się najpierw grafiką na płycie "Live after Death", tymi różnymi potworkami i klimatami "nekro", a potem samą muzyką.... Cóż, geny się odezwały ;-P.
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Muzyka

Na koniec Starego i początek Nowego Roku doszły mi kolejne muzyczne fascynacje, może ktoś też się skusi...

Na pierwszym planie Lana Del Rey. (według mnie) Dobre teksty, warstwa muzyczna tak samo. Bez zbędnego roznegliżowania na koncertach i teledyskach, więc mamy tylko samą muzykę a nie debilną otoczkę, która ma maskować braki w warstwie artystycznej. Wielki plus. Rihanny, Beyonce i inne pokemony niech się boją. No i ten głos - śpiewa trochę w starym stylu, ale to akurat moje klimaty. Kolejny plus więc zaliczony.

Drugi, w zasadzie drudzy - James. W 2001 roku wydali singiel "Getting Away With It (All Messed Up), co jakiś czas krążył mi po głowie i w końcu utorował sobie drogę. Kapela mało znana może, ale też polecam.

Red Hot Chili Peppers - nowa płyta dla mnie jest dobra. Josh Klinghoffer dał radę. Widać jednak, że środek ciężkości często jest po stronie bassu Flea. To nie to, co za Fru, gdzie w zasadzie płyta Stadium Arcadium była najpierw Johna a później reszty (co też mi się podobało). Wracając do Josha - widać, że potrafi, ma potencjał, sądzę, że w przyszłości będzie z Niego jeszcze większy pożytek. Jeśli Kiedisowi znowu coś nie odwali.

Gotye - na Niego wpadłem dzięki Estebanowi Granero (Real Madryt) i Jego kontu na FB. Normalnie nie klikam w odnośniki, ale tu mnie coś tknęło i dzięki niebiosom, że to zrobiłem. Ambitna muzyka, dobre teksty i z płyty na płytę coraz lepszy. Koncerty to samo - minimalistyczne, ale dopracowane. Tak, jak lubię.

Wróć do „Pogadanki & Pogaduchy”