Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Muzyka

Gary pisze:Aż mi się smutno zrobiło. ;(
Mnie również. Co więcej dziwny zbieg okoliczności. Od kilku dni mnie naszło i przesłuchiwałem sobie ulubione utwory R.E.M., słuchając Drive usłyszałem w Wiadomościach tą informację.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Muzyka

http://www.youtube.com/watch?v=tQ18JEPL ... r_embedded#
Taki mały a już dobry gust :) Z napisami po angielsku.

Ostatnio na Facebooku Esteban Granero (Real Madryt) zamieścił jakiś link o dziwnej nazwie bitlly coś takiego. Z reguły nie klikam w takie linki, ale w ten Jego kliknąłem. Oto, co zobaczyłem i usłyszałem: http://www.youtube.com/watch?v=7NhkK-1epUA Wmurowało mnie w fotel. Wgłębiając się w dorobek Gotye zostałem fanem :)

To nie jest oficjalne video. Jest to stworzone przez fana. Oficjalne można znaleźć na YT.
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Muzyka

Moje ulubione:
Sabaton
Rammstein
Linkin Park
Skillet
AC/DC
RHCP
trochę Black Sabbath
Awatar użytkownika
michalek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 760
Rejestracja: 19 wrz 2010, 15:56
Lokalizacja: Poznań

Re: Muzyka

http://www.youtube.com/watch?v=-1ByPHZkDbY

Pomocy, bo zwariuję...Co to jest za muzyka grana w tym filmiku o Gasquecie? Mam na myśli muzykę w tle od 7 sekundy do 35 sekundy trwania filmiku. Podejrzewam, że to jakaś składanka klubowa Boba Sinclaira, bo podczas oficjalnego Party dla zawodników podczas tegorocznego Roland Garros tez słyszałem ten kawałek, a imprezę nakręcał właśnie Bob Sinclair. Pomoże mi ktoś znaleźć ten utwór?
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Muzyka

Przesłuchałem dziś po raz pierwszy płytę "I'm With You" RHCP i przyznam, że po pierwszym przesłuchaniu podoba mi się. Czytałem recenzje, że trzeba wiele przesłuchań, by się przekonać mniej-więcej, ale ja nie potrzebuję. Sfera tekstowa bardzo dobra, muzyczna również.

Bałem się, że udział Josha będzie minimalny, ale tak nie jest. W "TAORDM" jest tam w sumie mało gitary, ale w innych jest już więcej i wyraziściej, więc dla mnie problemu nie ma. Inna rzecz, że oglądając koncerty również stwierdzam, że nie jest On tylko statystą, ale pełnoprawnym członkiem zespołu. Płyty słucha mi się przednio i zagości dłużej w moich słuchawkach.
Awatar użytkownika
PIXI
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 959
Rejestracja: 31 maja 2008, 19:03
Lokalizacja: Mysłowice/Sosnowiec

Re: Muzyka

TadX pisze:Przesłuchałem dziś po raz pierwszy płytę "I'm With You" RHCP i przyznam, że po pierwszym przesłuchaniu podoba mi się. Czytałem recenzje, że trzeba wiele przesłuchań, by się przekonać mniej-więcej, ale ja nie potrzebuję. Sfera tekstowa bardzo dobra, muzyczna również.
A u mnie to działa - pierwsze przesłuchania były bardzo pozytywnie, ale po wielu tygodniach słuchania tego baardzo często (wszystko inne odeszło na zdecydowanie dalszy plan) ta płyta gości głęboko w moim sercu.
out of business
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Muzyka

A ja po "I'm With You" RHCP skończyłem płyte po 15min klikając NEXT... kilka niezłych kawałków ale dla mnie masa słabych, nie jak RHCP...
Awatar użytkownika
bombonus
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: 6 mar 2011, 11:03

Re: Muzyka

OK, to teraz moja kolej ;-P

Na wstępie powiem, że słucham generalnie rocka i bluesa. Jeśli rock, to wiadomo, przełom lat 60 i 70. W końcu najlepsze lata dla muzyki.

Moje ulubione zespoły to:

Pink Floyd- zdecydowanie i bezapelacyjnie najlepszy zespół muzyczny w historii!!!
The Doors- Zespół ten tak siedzi mi na psychice, że bez niego chyba bym teraz nie mógł normalnie żyć.
Led Zeppelin- Ostatni zespół z mojej "Wielkiej Trójki", tych zespołów mogę słuchać na okrągło i mi się nie znudzą NIGDY!!! Te solówki Page'a i perkusja Bonhama, ahhh...
Deep Purple- "Child in Time", myślę, że więcej komentarza do tego zespołu już nie potrzeba.
AC/DC- To od Queen i tego zespołu zaczęła się moja przygoda z Rockiem jak miałem 9 lat :)
Queen- j.w. plus Freddie i najlepszy wokal w historii.
Janis Joplin- lepszej wokalistki nie było i chyba już nie będzie.
Black Sabbath- Ten mroczny klimat
U2- Zapomniałbym o nich, są w mojej ulubionej 5, super muza.
Lenny Kravitz- Nie mogę się oderwać od niego!
King Crimson- Na ten zespół trzeba mieć nastrój, ciężka muzyka, ale na prawdę genialna.

[...]i wiele wiele innych o których zapomniałem...

I żeby nie było, że młodzież nie słucha starego rocka (mam 15 lat)!
NTRP 3.5 i rośnie ;)
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Muzyka

bombonus pisze:
I żeby nie było, że młodzież nie słucha starego rocka (mam 15 lat)!
Chyba Cię usynowię. :wink:
http://www.youtube.com/playlist?list=FL ... re=mh_lolz
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: Muzyka

bombonus pisze:Led Zeppelin- Ostatni zespół z mojej "Wielkiej Trójki", tych zespołów mogę słuchać na okrągło i mi się nie znudzą
Jak dla mnie to podoba mi się od nich jedynie utwór "Stairway to heaven" i może jeszcze "Kashmir". Fakt, zespół ceniony i z dużą reputacją ale do mnie prócz tych dwóch kawałków w ogóle nie trafił.

Prócz Queen u mnie to też naturalnie Pink Floyd, Deep Purple, Rolling Stones. "Child in time" to się z kolei zgodzę, że utwór bajka :).
Awatar użytkownika
WarriorsOfAden
Weteran
Weteran
Posty: 1795
Rejestracja: 31 lip 2009, 18:56
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Muzyka

ObrazekOrganix 8
NTRP 3.0
"Whatever doesn't kill you, simply makes you stranger"

"Szaleństwo i długie piesze spacery to okno z najrozleglejszym widokiem na ludzką naturę"
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Muzyka

Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Muzyka

Michael Winslow z "Akademii Policyjnej" :) Super wykonanie!

A tutaj Red Hot Chili Peppers w dobrej formie: http://www.youtube.com/watch?v=b0OOYydJ ... re=related - Josh śpiewa :)

http://www.youtube.com/watch?v=4yf5Kncg ... re=related - nawiązanie do starych brzmień, ciężar przeniesiony na Flea i bas, ale Josh też ma miejsce.
Awatar użytkownika
MarK
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 202
Rejestracja: 12 wrz 2011, 16:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Muzyka

Coś tam bąknąłem, ale jak widzę, że niektórzy wymieniają, to i ja:

Na czym mnie wychowano albo raczej na czym dałem się wychować ;) :
- Pink Floyd
- Queen
- Metallica
- Michael Jackson
Wszystko to zostało mi do dziś. Wprawdzie Jacksona tak normalnie nie słucham, ale nie mam nic przeciwko. Co by o nim nie mówić w swoim gatunku muzyki i nie tylko z resztą, był geniuszem.

Co mi później doszło:
- Therion
- Foo Fighters
- Dżem
- Kult & KNŻ
- szeroko pojęty polski rock i alternatywa lat 80-90
- Linkin Park (jedynie dwie pierwsze płyty, zanim zaczęli coś popowego kombinować)
- Nightwish
- KoRn
- Sabaton

Generalnie zdecydowanie bliżej mi do brzmień, które, o zgrozo, zyskują dziś już miano klasycznych, czyli takich gdzie przeważają głównie gitary tak elektryczne jak i klasyczne (może dlatego, że sam się na wiośle uczę grać). Min. dlatego lubię Foo Fighters, a także bardzo miło słucha mi się Kings Of Leon, którzy to Panowie całe swoje brzmienie na gitarach opierają, choć żadnym tam fanem zespołu nie jestem.

Sporo jest jeszcze pomniejszych jak Dire Straits, czy nawet niektóre kawałki Budki Suflera (też mnie w domu tym nękali ;) ). Natomiast w kontraście do tego co powyżej mogę napisać, jakiej Pani słucham czasem w ramach kompletnego wyluzowania i uspokojenia, niektórzy w ogóle nie mogą pojąć jak np. oprócz Metallicy ktoś może słuchać Pani, która zwie się: Katie Melua. Cóż ma ona coś w swoim głosie i piosenkach, co powoduje kompletne rozluźnienie i działa niemal jak balsam, mimo że ja generalnie tej właśnie bardziej energetycznej muzyki potrzebuję.
Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Re: Muzyka

MarK pisze:Natomiast w kontraście do tego co powyżej mogę napisać, jakiej Pani słucham czasem w ramach kompletnego wyluzowania i uspokojenia, niektórzy w ogóle nie mogą pojąć jak np. oprócz Metallicy ktoś może słuchać Pani, która zwie się: Katie Melua. Cóż ma ona coś w swoim głosie i piosenkach, co powoduje kompletne rozluźnienie i działa niemal jak balsam, mimo że ja generalnie tej właśnie bardziej energetycznej muzyki potrzebuję.
Oj, uwielbiam ją :). Mimo że w 90% słucham raczej ciężkich brzmień. Norah Jones i Diana Krall też są świetne.
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Muzyka

robpal pisze:
MarK pisze:... Katie Melua. Cóż ma ona coś w swoim głosie i piosenkach, co powoduje kompletne rozluźnienie i działa niemal jak balsam, mimo że ja generalnie tej właśnie bardziej energetycznej muzyki potrzebuję.
Oj, uwielbiam ją :). Mimo że w 90% słucham raczej ciężkich brzmień. Norah Jones i Diana Krall też są świetne.
Też stawiam spory plus przy tych artystkach... w kolejności: Norah Jones - zwłaszcza pierwsza płyta, Diana Krall i Katie Melua
Obrazek Speed Graphene MP
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Muzyka

Przyłączam się do lubienia wyżej wymienionych Pań. U N. Jones nie podoba mi się tylko to, że im kolejna płyta to tym większe poczucie, że to już było... No, ale talent niewątpliwy :).
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Muzyka

MarK pisze: - Sabaton
Bracie! :!Vicky!: :!Vicky!:
Awatar użytkownika
MarK
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 202
Rejestracja: 12 wrz 2011, 16:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Muzyka

Cóż o Sabatonie usłyszałem, jak większość, dzięki kawałkowi 40:1. Jak poleciałem po płytę i zacząłem się szerzej zaznajamiać z twórczością zespołu to okazało się, że maja sporo kawałków, które mi się nawet dużo bardziej podobają od tych z polskim kontekstem ;) .
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Muzyka

MarK pisze:Cóż o Sabatonie usłyszałem, jak większość, dzięki kawałkowi 40:1. Jak poleciałem po płytę i zacząłem się szerzej zaznajamiać z twórczością zespołu to okazało się, że maja sporo kawałków, które mi się nawet dużo bardziej podobają od tych z polskim kontekstem ;) .
Moja historia z Sabatonem była bardzo podobna :) .

Wróć do „Pogadanki & Pogaduchy”