Awatar użytkownika
yidam
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 480
Rejestracja: 6 sie 2007, 17:09
Lokalizacja: Calgary, AB, Canada

Re: Muzyka

robpal pisze:Jeśli ktoś lubi krew i mięso płynące z głośników, to polecam:
Kreator - Coma of Souls[...]
Tego to w podstawówce jeszcze słuchałem, gdy Takt i MG to były jedyne "wytwórnie"* muzyczne.



*nikt wówczas piractwa nie ścigał i były to jedyne firmy dystrybuujące tak potrzebne fanom kasety magnetofonowe, oczywiście żadne tantiemy do artystów nie docierały.
Wilson [K]Factor 6.1 Tour
"In government, the scum rises to the top." - Friederich Hayek
Awatar użytkownika
michalek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 760
Rejestracja: 19 wrz 2010, 15:56
Lokalizacja: Poznań

Re: Muzyka

ED odświeżył w temacie humor piosenkę o Rogerze. A ja chciałbym polecić dwa utwory szwajcarskiego zespołu Shakra...O istnieniu którego dowiedziałem się właśnie dzięki Federerowi...A właściwie jednej z reklamówek banku szwajcarskiego, w której grał Federer, a Shakra zapewniała podkład muzyczny.

Całkiem fajne utwory - szwajcarski rock ;)

http://www.youtube.com/watch?v=GnOW0Put51Q
http://www.youtube.com/watch?v=-XOmxCH73ow

Zarąbista jest ta reklama :D
http://www.youtube.com/watch?v=jEIvyfwx7rI

Jakby ktoś znalazł ten utwór Shakry z reklamówki w całej wersji, albo jego tytuł, to niech proszę napisze.

Swoja drogą - Federer wyśmienicie ubrany :)

http://www.youtube.com/watch?v=jEIvyfwx7rI ta reklama tez fajna - z tą samą muzyką i bohaterem :)

Tak na marginesie, szkoda, że podczas tegorocznego Roland Garros nie było karaoke :(
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Muzyka

Ja pierdziuuu :) Coraz więcej informacji o nowym krążku Red Hot Chili Peppers! http://www.muzoteka.pl/2011/06/09/red-h ... h-you.html :) :) Nie mogę się doczekać! :)
Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Re: Muzyka

Byłem dzisiaj na Sonisphere i wszystko zgodnie z oczekiwaniami: Ironi zmietli towarzystwo :D Oni są niesamowici, tyle lat na karku i wciąż są wstanie poderwać kilkudziesięciotysięczny tłum. TAKA moc!
Bardzo fajny był koncert Motorhead - szybko i do przodu. Zawiódł Mastodon (nigdy nie byłem miłośnikiem tej kapeli i ten koncert tego nie zmieni). Zero kontaktu z publicznością... Wyszli, zagrali set i zeszli. Przyjemny był koncert Volbeat, jednak niestety grali na początku i mało ludzi jeszcze było...
Wszystko mnie boli, ale radość naprawdę jest :D
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Muzyka

Piotr Szyba.
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Muzyka

Jest już nowy teledysk RHCP: http://www.youtube.com/watch?v=RtBbinpK5XI&ob=av2e

Już niedługo cała płyta :) Nie mogę się doczekać. Ciekawy jestem, co zaoferował Josh Klinghoffer... W necie podniosła się dyskusja na Jego temat. Dużo jest głosów negatywnych. Pewnie z poczucia tęsknoty za Frusciante, ja tam nie przesądzam i uważam, że trzeba dać Mu szansę. W przeszłości J.K. współpracował np. z Beckiem, co uważam za dużą rekomendację. Poza tym to sam Frusciante Go polecił. Jest z tym związany też pewien aspekt, ale nie będę tu pisał o tym, bo nie chcę poruszać tematów, wokół których może narosnąć po raz kolejny niepotrzebna ekscytacja i naprawianie światopoglądów. W necie jest. Sumując, uważam, że skreślanie Josha z góry jest niepotrzebne i bezmyślne. Flea w wywiadzie powiedział, że oni nie chcieli "zastępstwa" J.F., tylko po prostu - kogoś nowego.

Uważam, że ten kawałek nie powinien być traktowany jako "jaskółka", ale jak dla mnie jest on bardzo dobry. Mi się podoba. Brakuje więcej gitary według mnie, a Josh przecież potrafi. W ogóle z Frusciantem było tak, że był pokłócony z Kiedisem. Zobaczcie zresztą, jak oni stali na scenie podczas koncertów - Frusciante stał do Niego bokiem, by się nie widzieli nawzajem. Bardzo dużo koncertów tak było zrobionych. Choć szkoda, nie powiem, najlepsze płyty RHCP miało z J.F. ...
Awatar użytkownika
PIXI
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 959
Rejestracja: 31 maja 2008, 19:03
Lokalizacja: Mysłowice/Sosnowiec

Re: Muzyka

http://rhcpmania.pl/dyskografia-red-hot ... -with-you/
^ Ciekawy artykuł.
http://redhotchilipeppers.com/
^ Zegar odlicza czas, jeśli dobrze liczę, to o 21 naszego czasu będzie można już jutro odsłuchać całej nowej płyty! Ech, tyle czekania, wreszcie. Być może wybiorę się na koncert, mam taką wielką nadzieję, jest spora szansa na to.
out of business
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Muzyka

http://kwejk.pl/obrazek/391596/red,hot, ... ppers.html

Internet się przebudza, inwazja nadchodzi ;).
Awatar użytkownika
PIXI
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 959
Rejestracja: 31 maja 2008, 19:03
Lokalizacja: Mysłowice/Sosnowiec

Re: Muzyka

TadX pisze:http://kwejk.pl/obrazek/391596/red,hot, ... ppers.html

Internet się przebudza, inwazja nadchodzi ;).
Ta, inwazja pseudofanek, które po przesłuchaniu 3 piosenek stwierdzą że to najsuperoffszy zespół na świecie i koniec gadania. No i Anthony prawie 50 lat, a takie ciacho <3 :/

Póki co - płyta trzyma poziom, nieco inna niż poprzednie, ale... brakuje mi mocnej gitary. RHCP nigdy nie mieli dobrych solówek, ale na I'm With You pojęcie konkretnego wyizolowanego gitorawego solo praktycznie nie istnieje. Bez szoku póki co, ale jestem zadowolony. Wreszcie coś nowego - bardzo poszerzyli instrumentarium.
Poza gitarą Johna chyba jednak brakuje mi jego niesamowitego głosu.

Edit: Słucham tego bez przerwy od 5 godzin. Ta muzyka ma coś w sobie. Nawet brak tych solówek, na które bardzo liczyłem, nie sprawia, że mi się to nudzi. To jest coś niesamowitego i nie do zrozumienia.
out of business
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Muzyka

PIXI pisze:Nawet brak tych solówek
Zaznaczam, że nie przesłuchałem całej płyty, czekam na oficjalną premierę. Myślałem nad tym, co pisałeś nt. solówek, chórków biorąc pod uwagę wcześniejszy wkład Frusciantego. Głupio o tym mi pisać, ale wydaje mi się, że Frusciante i Klinghoffer mają wiele do powiedzenia i do wniesienia muzycznie tam, gdzie się pojawiają. Kwestia tylko teraz samego Josha w RHCP. Odnoszę wrażenie, że może on zostać w pewien sposób stłamszony przez Kiedisa. Wcześniej cicha wojna Kiedis-Fru była właśnie o to. Frusciante był troszkę blokowany. Takie odnoszę wrażenie, że po S.A., gdzie Frusciante był wszechobecny (momentami odnosiłem wrażenie, że zespół jest zbudowany Fru-potem długo nic-reszta), teraz Josh nie będzie miał tyle swobody. Tutaj pewnie też mają kwestie osobowości wiele do znaczenia. Zobacz wywiady z Joshem - jakby mógł, to by Go w ogóle nie było. Nie lubi być w centrum zainteresowania, takie mam wrażenie, może też być tak, że woli się usuwać w cień, niż postawić na swoim. Tak jak pisałem - nie słuchałem całości płyty, ale obstawiam, że Josh za wiele pola manewru nie dostał. No, może nie dostał tyle, ile by miał Fru. Z tym większą ciekawością czekam na premierę :)
daniel.iron
Nowy
Nowy
Posty: 12
Rejestracja: 2 wrz 2011, 15:01
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt: ICQ Strona WWW

Re: Muzyka

Muzyka ah muzyka. Życie bez niej nie było by takie samo prawda :D ?

Jak ktoś chce zapraszam na stronę mojej kapeli :) Aktualnie zmienił się skład, niebawem pojawią się nowe (lepsze) nagrania itp. itd.

NEW LIFE CREATION

ZAPRASZAM NA KONCERTY ITD :D
kris61
Nowy
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 15 sie 2011, 00:18

Re: Muzyka

Znalazłem na forum parę "bratnich dusz" jeżeli chodzi o "wyrobienie" muzyczne. Cyfra przy nicku to żadna tajemnica - mój rok urodzenia, i co się z tym wiąże takie a nie inne preferencje muzyczne. Zacznę od najbardziej ulubionych:
Thin Lizzy
Led Zeppelin
UFO
Uriah Heep - z Bayronem
Budgie
Black Sabbath
Queen
Pink Floyd
Marillion - z Fishem
Def Leppard
Rainbow
AC/DC
Ze względów sentymentalnych cała plejada tak zwanego glam rocka, przy których o dziwo w czasach szkolnych się "bawiło"
Suzi Quatro
Slade
Sweet
Smokie
Sparks
T.Rex
Gary Glitter
3-4 września z okazji 50-lecia KGHM na festynie w Lubinie wystąpili Sweet, Slade oraz Chris Norman. Chociaż z oryginalnego składu w Sweet grał tylko jeden muzyk a w Slade aż dwóch to koncert był niesamowity. To że znacząca cześć publiki to osoby już nie za bardzo owłosione to nic dziwnego. Bardzo natomiast zadziwiła mnie reakcja młodzieży i zdziwienie że tak zaj....ście się kiedyś grało. Bardzo ucieszyły mnie pytania czy i gdzie można kupić płyty tych zespołów. Mam cichą nadzieję że po tym wydarzeniu ubędzie paru wielbicieli techno i tym podobnych wynaturzeń.
Awatar użytkownika
MarK
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 202
Rejestracja: 12 wrz 2011, 16:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Muzyka

Generalnie moje klimaty to rock, metal i szeroko pojęte brzmienia gitarowe (parę moich ulubieńców w liście krisa powyżej by się znalazło, mimo że ja inne pokolenie ;) ), ale lubię odbiegać od tych schematów i tak np. mniej lub bardziej ale pasuje mi od czasu do czasu taka nowoczesna, energetyczna muzyka jaką gra Sweet Noise, a teraz My Riot:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=L19pZiP0Ias[/youtube]
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Muzyka

kris61 pisze: Thin Lizzy
Led Zeppelin
UFO
Uriah Heep - z Bayronem
Budgie
Black Sabbath
Queen
Pink Floyd
Marillion - z Fishem
Def Leppard
Rainbow
AC/DC
Ze względów sentymentalnych cała plejada tak zwanego glam rocka, przy których o dziwo w czasach szkolnych się "bawiło"
Suzi Quatro
Slade
Sweet
Smokie
Sparks
T.Rex
Gary Glitter
Najpierw patrzę na listę a potem musiałem spojrzeć na licznik, bom się zdziwił że jakiś młodzianek taką klasykę preferuje. A tu materiał nie do zdarcia. :D
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
MarK
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 202
Rejestracja: 12 wrz 2011, 16:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Muzyka

Ej no nie róbcie z młodego pokolenia jakiś kastratów muzycznych... :( . Ja tam byłem wychowywany na Queenie, Pink Floyd, Dire Straits, Metallice (a tu braciszek się w wychowanie włączył ;-P ). Ja wiem, że TV i sieć pokazują młodsze pokolenia jako totalne bezguścia słuchające jedynie utworów w rytmie galopującego wielbłąda (UMC! UMC!), ale z reguły najgłośniej słychać tych co mają najmniej do powiedzenia.

Oprócz tego co powyżej jestem jeszcze fanem polskiego rocka lat '80 i '90, ale także Dżemu, czy takich zespołów jak Therion (rock symfoniczny), Eric Clapton, długo by jeszcze wymieniać. W ogóle to i w nowym polskim rocku słychać ostatnio nie takie złe brzmienia, tylko trzeba wiedzieć, gdzie go słuchać.
kris61
Nowy
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 15 sie 2011, 00:18

Re: Muzyka

Nigdy nie miałem zamiaru uogólniać i mierzyć wszystkich jedną miarą. Współczesna młodzież jeżeli tylko ma możliwość poznać dawnych wykonawców i ich repertuar to nie rzadko taka muzyka pochłania ich bez końca. Oczywiście nie chodzi tu jedynie o wymienione przeze mnie zespoły ale o ogólny klimat, który kontynuują współczesne grupy. Moi dorośli synowie słuchają muzyki z lat mojej młodości, a ja dzięki nim "odkryłem" wielu współczesnych wykonawców rockowych jak choćby Nightwish czy Within Temptation.
Jako były praktykujący perkusista w swoim zestawieniu pominąłem zespół Rush i jest to duży nietakt ze względu na osobę Neila Pearta, najlepszego moim zdaniem perkusisty rockowego.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Muzyka

Pisałeś o Glam Rock'u a pominąłeś Joan Jett. O_O
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
kris61
Nowy
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 15 sie 2011, 00:18

Re: Muzyka

PitS pisze:Pisałeś o Glam Rock'u a pominąłeś Joan Jett. O_O

Jak bym się tak dobrze zastanowił i postał chwilę przed półkami z CD, DVD i BD (nie żebym się chwalił ale jest tego kilkaset a może i z tysiąc) to jeszcze by się dopisało paru wykonawców jak z glam rocka - Mud,Helo i bardziej rockowy Nazareth. Słucham i lubię również Genesis, Jethro Tull, Boston, Reo Speedwagon. Przyznam się również do tego że z muzy dużo lżejszej sporym szacunkiem darzę Abbę za to że każdy utwór z każdej płyty do końca działalności zespołu to faktyczny lub potencjalny przebój. Chodzi o to że na płycie nie było żadnych "zapychaczy" i każdy utwór mógł być wydany na singlu i święcić triumfy na listach przebojów. Nikt tu na forum do Abby się nie przyznaje a ja nie wstydzę się przyznać że posiadam wszystkie ich LP.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Muzyka

R.E.M. kończy działalność. :(
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Muzyka

El Diablo pisze:R.E.M. kończy działalność. :(
To jakiś nowy sposób nękania mnie? ;-P Wolałem już, jak wlepiałeś mi ostrzeżenia, zamiast serwować taką przykrą informację. Aż mi się smutno zrobiło. ;(
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"

Wróć do „Pogadanki & Pogaduchy”