Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Re: Muzyka

Z moich ostatnich odkryć:
Marcus Miller - Night in Monte Carlo
Tomasz Stańko - Dark Eyes

Z jednej strony żywiołowość, z drugiej klimat i spokój. Polecam obie, sama przyjemność :)
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"
Awatar użytkownika
jaccol55
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 411
Rejestracja: 21 mar 2008, 13:27

Re: Muzyka

"Dark Eyes" Stańki przed rokiem została uznana najlepszym polskim albumem jazzowym. Za granicą płyta również zyskała spore uznanie. Lubię ją, chociaż nie nadaje się do ciągłęgo "katowania". Można jej posłuchać od czasu do czasu, ale za to z jaką przyjemnością. :)

Marcusa reklamować nie trzeba. ;-P
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Muzyka

Ja ostatnio w ramach pracy nad swoją oazą spokoju wróciłem do klasyki w postaci :) :
- Andrea Bocelli - szczególnie Somos Novios

Do tego od jakiegoś czasu moją oazę ukoiła:
Lara Fabian - Caruso :D
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Re: Muzyka

jaccol55 pisze:Za granicą płyta również zyskała spore uznanie. Lubię ją, chociaż nie nadaje się do ciągłęgo "katowania". Można jej posłuchać od czasu do czasu, ale za to z jaką przyjemnością. :)
Znalazłem ją na amerykańskim serwisie jazzowym wśród 20 najlepszych płyt zeszłego roku :D (to odnośnie tego sukcesu zagranicznego). Szaraczek jazzowy jestem, zdaję się na innych.
A klimat ma niesamowity. Delikatnie i subtelnie. Idealne do posłuchania wieczorem przy zgaszonym świetle ;)
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"
Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Re: Muzyka

Ciąg dalszy jazzowych eksploracji :)

Paul Motian - Lost in a Dream
Tom Harrell - Roman Nights
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"
Awatar użytkownika
WarriorsOfAden
Weteran
Weteran
Posty: 1795
Rejestracja: 31 lip 2009, 18:56
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Muzyka

ObrazekOrganix 8
NTRP 3.0
"Whatever doesn't kill you, simply makes you stranger"

"Szaleństwo i długie piesze spacery to okno z najrozleglejszym widokiem na ludzką naturę"
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: Muzyka

Miło zahaczyło o moje ucho ...And You Will Know Us By The Trail Of Dead. Z paru radiostacji, z You Tube... nie miałem czasu bardziej pochylić się nad ta teksańską kapelką, ale to co słyszałem skłania mnie do głębszych poszukiwań w wolnej chwili. Zanim to jednak nastąpi spróbuję zaprzyjaźnić się z najnowsza produkcją Volbeat'u, której echa ku mej wielkiej uciesze dotarły do mnie z Antyradia. Czyżby nowa płyta pojawiła się w oficjalnym obiegu w Polsce?
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Re: Muzyka

Skoro mają w czerwcu zagrać w Warszawie to pewnie element reklamy ;)

Mi ostatnio spokoju nie daje ostatni krążek niemieckiego Sodom - In War and Pieces. Konkretne łupnięcie od samego początku do końca.
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: Muzyka

Właśnie zamówiłem najnowszy Volbeat. Nie ma na półkach, ale w przyszłym tygodniu powinienem mieć...
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Muzyka

YOGItheBEAR pisze:Właśnie zamówiłem najnowszy Volbeat. Nie ma na półkach, ale w przyszłym tygodniu powinienem mieć...
Beyond Hell / Above Heaven ? Chyba już nie takie nowe ;)
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: Muzyka

logigamer pisze:Beyond Hell / Above Heaven ? Chyba już nie takie nowe ;)
Dla mnie nowe... ja jestem zawsze krok w tył... rotfl
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Muzyka

Będą na SonicSphere w tym roku :)
Polecam - widziałem ich na żywo na Przystanku Woodstock i na żywo jeszcze lepiej grają niż w studio.
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Muzyka

ESP, o SS nie wiedziałem! Dzięki!
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Muzyka

logigamer pisze:ESP, o SS nie wiedziałem! Dzięki!
Sonic to podstawowa impreza w tym roku: Iron Maiden, Motorhead, Volbeat... :::dvl:::
W zeszłym roku było super (Metallica, Anthrax czy Slayer mocno złoiły powietrze) więc w tym roku też mam spore oczekiwania. ::!dvl!::
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Muzyka

ESP pisze:W zeszłym roku było super (Metallica, Anthrax czy Slayer mocno złoiły powietrze) więc w tym roku też mam spore oczekiwania. ::!dvl!::
Wiem, byłem :dvlfire: Trzeba będzie się przygotować... :!exec!: mentalnie rotfl
Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Re: Muzyka

W tym roku skład SS wyjątkowo marny. Iron Maiden w Polsce, co za sensacja rotfl
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"
Awatar użytkownika
yidam
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 480
Rejestracja: 6 sie 2007, 17:09
Lokalizacja: Calgary, AB, Canada

Re: Muzyka

A Edmonton (300 km ode mnie) tydzień przed moimi urodzinami wygląda następująco:
10 maja - System of a Down
13 maja - Rammstein

Może się uda!
Wilson [K]Factor 6.1 Tour
"In government, the scum rises to the top." - Friederich Hayek
Awatar użytkownika
WarriorsOfAden
Weteran
Weteran
Posty: 1795
Rejestracja: 31 lip 2009, 18:56
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Muzyka

yidam pisze:A Edmonton (300 km ode mnie) tydzień przed moimi urodzinami wygląda następująco:
10 maja - System of a Down
13 maja - Rammstein

Może się uda!

Orientujesz się może w jakiej cenie są bilety na System? Ruszają w trasę bez nowej płyty?
Ciekaw jestem kiedy do Polski zawitają... zapewne nieprędko.
ObrazekOrganix 8
NTRP 3.0
"Whatever doesn't kill you, simply makes you stranger"

"Szaleństwo i długie piesze spacery to okno z najrozleglejszym widokiem na ludzką naturę"
Awatar użytkownika
yidam
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 480
Rejestracja: 6 sie 2007, 17:09
Lokalizacja: Calgary, AB, Canada

Re: Muzyka

Między $32 a $84 (opłaty Ticketmaster wliczone już w cenę).
Wilson [K]Factor 6.1 Tour
"In government, the scum rises to the top." - Friederich Hayek

Wróć do „Pogadanki & Pogaduchy”