Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Telefony komórkowe

Były przecieki i się sprawdziły. :)

Jak ktoś chce zobaczyć i poczytać co to jest ten nowy iPhone: https://myapple.pl/posts/14886-apple-pr ... iphone-a-x

Oczywiście mówię o wersji jubileuszowej "X" (czyt. ten).

iPhone'y z serii 8 to raczej odgrzewane kotlety. Jakieś małe kosmetyczne zmiany.

To, że telefony w obecnej formie nie mają dokąd zmierzać pokazuje fakt, że jedna z dwójki największych firm w tej branży (Apple, druga to Samsung) na prezentacji na 10-cio lecie iPhona pokazuje nowe emoji i, że sami możemy mimiką twarzy nimi sterować. O_O
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Telefony komórkowe

Do zaprezentowanych iPhone-ów muszę się odnieść dwutorowo. ;)

iPhone X:
ładna konstrukcja, prawidłowy krok w dobrą stronę. Tylko problem w tym, że taki to powinien być "zwykły" następca 7-ki, a nie model jubileuszowy, w domyśle - ekstra. Nie ma tam niczego WOW! Natomiast jego cena jest ... "emejzing". rotfl rotfl rotfl
Każdy ocenia i wartościuje różne produkty według własnej miary. Dla mnie cena za smartfon jest jakoś tam uzasadniona gdy maksymalnie dochodzi do ceny przyzwoitego domowego lapka znanej marki (czyli spokojnie do 3.000zł-3.200zł).
Wszystko ponad to dla mnie nie uzasadnia zakupu.
Czyli reasumując - iPhone X - tak, ale jako następca 7-ki i za cenę "normalnych" iPhone-ów.
Wtedy bym powiedział - brawo Apple. :)

iPhone 8/8 Plus:
W sumie to się ... uśmiałem :twisted: Uśmiałem się bo wiem, że durny apple-owy fanbojowy lud to i tak kupi rotfl
Jak dla mnie podejście Apple do iPhone-a do generacji 6/6S było bardzo rozsądne z punktu widzenia wzornictwa.
Powstał pierwszy iPhone (2G). Coś nowego, chwyci lub nie. Chwyciło. No to powstały iPhone 3G i 3GS. Zmieniono raptem kolory tyłu obudowy. To też OK na tym etapie budowania marki produktu.

Przypominam - odnoszę się tylko do wzornictwa sprzętu, nie do bebechów i możliwości iOS-ów.

Potem, powstał 4/4S. Nowy wygląd, szkło, większy ekran. I tak przez dwa lata.
Kolejne to iPhone 5/5S. I znowu inny wygląd, większy ekran, metal zamiast szkła.
Modele 6/6S to znów zmiana wyglądu i wielkości ekranu.
I tu się zatrzymam.
Uważam, że nie ma sensu zmieniać wzornictwa z roku na rok. Nie tylko u nas umowy z operatorami są na dwa lata. Dlatego nowy wygląd danego modelu telefony co dwa lata jest logiczny. Ludzie kupią i do końca kontraktu na pierwszy rzut oka mają aktualny wizualnie model. Ci co kupią w drugim sezonie wersję "S" mają bonus za lepsze bebechy, ale w drugim roku "stratę", bo już nowy, kolejny model, wygląda inaczej. Coś za coś, jest balans. ;)
Natomiast co mamy od modelu iPhone 6? Mamy 6S, czyli OK. Potem wprowadza się model 7, jest zgrzyt ... :/
Telefon wygląda tak samo (prawie - ale to "prawie" nie robi tej ;) różnicy :P), ma ten sam ekran. No sorry, ale dla mnie wyrzucenie plastikowych pasków z powierzchni obudowy na jej krawędź to nie jest zmiana wzornictwa.
A teraz dostajemy iPhone 8, nie 7S, nie wiem czemu, żeby udawać, że jednak coś się zmieniło? rotfl
Jaki koń jest, a raczej, że jest to zwykła chabeta :P, każdy widzi... poza fanbojami. :P
Znów to samo wzornictwo tylko zamiast aluminium mamy szkło (żeby umożliwić ładowanie indukcyjne).
To, że ładowanie indukcyjne jest wygodne nie trzeba przekonywać. To czy ktoś woli szkło lub aluminium - rzecz gustu.
Swoją drogą ciekawe ile Apple zaćwierka za ładowarkę indukcyjną? Pewnie cena będzie ... "emejzing" :P rotfl
Efekt jest taki, że już 4 rok klientom będzie się serwować to samo praktycznie wzornictwo ... :::bd::
I wcale się nie zdziwię jak za rok wezmą iPhone-a X i ... wcisną go jeleniom jako "emejzing" i "The best iPhone ever made" ... iPhone-a 9. :P
Tylko nie wiem czy się tu śmiać czy płakać? ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Telefony komórkowe

Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Telefony komórkowe

Teraz dopiero zacznie się wysyp smartfornów z wyświetlaczem bez ramki. Jeśli do tej pory były to rodzynki (Samsung, LG, Xiaomi), od teraz każdy będzie chciał na siłę kopiować ten/to wzór/wzornictwo - nierzadko z miernym wspomaganiem ze strony software'u.
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Telefony komórkowe

Dam ogłoszenie: 4-calowy, bezramkowy AMOLED, z czystym Androidem - tanio kupię. ;)
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Telefony komórkowe

Na 4 cale nie licz raczej, ale w okolicach 5 bez ramki daje wielkość słuchawki na akceptowalnym (dla mnie) poziomie.
Konferencja Apple - dla mnie od czapy. Jeśli uda im się wcisnąć fanbojom te słuchawki w takich cenach - czapki z głów.

p.s. P1 do mnie powinien już frunąć, ciekawy jestem. ;-)
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Telefony komórkowe

hokej pisze:p.s. P1 do mnie powinien już frunąć, ciekawy jestem. ;-)
To daj znać jak dofrunie. ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Telefony komórkowe

Wczoraj miałem w ręku Samsunga Note 8. Straszna kobyła. :P Konstrukcyjnie i jakościowo nie ma się oczywiście do czego przyczepić, ale to cegła, i to gabarytowa cegła. ;) Stylistyka podobna do modeli S8 i S8+, tylko bardziej kanciasty.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Telefony komórkowe

Zassałem iOS 11. W sumie to per saldo bardziej mnie wk... niż się podoba. :(
Na plus - okrągłe guziki kalkulatora i wyszarzone guziki jak się numer z palca klepie. Niby nic, ale mnie wizualnie cieszy. :P
Natomiast co do tej pory zdążyło mnie wkurzyć:
1. Force Touch działa jakoś tępo w stosunku do iOS10. :/
2. Wygląd podręcznego menu - przerost formy nad treścią. :::bd::
3. Wyłączyłem w menu podręcznym WiFi i BT, ale to nie koniec, i tak trzeba wejść normalnie w menu telefonu i wyłączyć jeszcze tam. O_O
4. Co więcej, jak wyłączyłem telefon i włączyłem ponownie to WiFi włączone. WTF?!?! :/
Czyli za każdym razem po restarcie trzeba wyłączać?! Jak ten pierd.... system start-stop w samochodzie?! No k... mać! Ja rozumiem, że jest świat multimediów, ale telefon jest mój więc chcę decydować. Jestem jaskiniowcem Internetu i chcę odpalać WiFi jak mi jest potrzebne. Po diabła ma mi cały czas skanować otoczenie i baterię obciążać? Telefon generalnie mam na stałe w 3G bo na diabła mi LTE? Wszystko co potrzebuję śmiga na 3G więc nie musi mi LTE baterię mocniej drenować.
5. Appstore po angielsku?! Mnie rybka, ale jednak jak robi się wersję PL systemu to trochę lipa, że jedna z flagowych apek nie ma spolszczenia.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Telefony komórkowe

Zgadzam się, szału nie ma. A z tym Wf i BT to dali d... po całości. :( Dodatkowo wywalili z menu udostępniania (ten prostokąt ze strzałką do góry) sms. :( Można mailem ale sms'em już nie. :(
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Telefony komórkowe

Spoko, podobno wersja 11.0.1 już w drodze... ;)
Będą naprawiać niedoróbki i to czego dokończyć nie zdążyli. :P
Ale "słabo" to wyszło. :(

Ciekawe jakie jeszcze wałki znajdę w tym systemie? ...
Ciekawe też jak system zadziała na starszych modelach iPhone-ów?
Zakładam, że na 5S-ie będzie mulił, na 6-tce widocznie zwolni, a na 6S to już może niewielkie zwolnienie. Na 7-ce lata normalnie.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Telefony komórkowe

Na 6S też nie odczuwa się zwolnienia. Natomiast cały czas nie mogę się przyzwyczaić do "nowych" ikonek, wyboldowanych podpisów pod nimi i mam wrażenie że podkręcili też kontrast kolorów. Dobrze że soft jest za darmo bo inaczej za te wszystkie "nowości" trzeba by pewnie nieźle zabulić. rotfl
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Telefony komórkowe

Muszę to przyznać obiektywnie. Do tej pory używałem trzech iPhone-ów. Akurat w trakcie użytkowania trafiały się zawsze zmiany iOS-ów na kolejne edycje. I literalnie co do jednego każdy nowy iOS mnie wku....iał, KAŻDY! :P
Chyba najbardziej ta zmiana gdy Jobs przeniósł się do krainy wiecznych łowów i Ive przepchnął w końcu ten swój Industrial Design (tak to się chyba nazywało?), czyli spłaszczenie ikon.
Natomiast miałem wiele telefonów z Androidem, czy wcześniej Symbianem, i nie pamiętam by jakaś przesiadka na nowszą wersję czymś mnie choćby zirytowała.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Telefony komórkowe

W necie piszą, żeby na ajfonach iOSa nie instalować i czekać na ulepszenia, bo póki co, jest on raczej pomyślany dla padów i kompów.
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Telefony komórkowe

Moim zdaniem tak jak Vi pisze. Jest pomyślany żeby wku... Jakby był tylko dla części urządzeń to powinni to napisać. Skoro takiej informacji nie było to znaczy że każdy kto może, to może sobie załadować na swoją słuchawkę i powinno być cacy. A tu jest cacy tylko częściowo. Co gorsze dali dup... w kluczowych często używanych opcjach :(
Np. wchodzę w kontakty i chcę do kogoś wysłać sms'a, super przełącza mnie na sms'y ale do głównego ekranu, a nie jak było do tej pory że od razu wchodzę w tryb pisania i kontakt jest już wpisany jako odbiorca. Takie drobnostki ale wku...
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Telefony komórkowe

U mnie działa :P.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Telefony komórkowe

Widzę, że do głosu doszła forumowa szlachta (i Vidzio). :D

Nieco zmieniając temat pojawiła się jakiś czas temu plotka o Nokii Maze Monster, ciekawe czy wyjdzie, wygląda fajnie, gdyby tak jeszcze miała te 4.7-5" a nie od razu krowa 6"...
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Telefony komórkowe

wyczesany pisze:Widzę, że do głosu doszła forumowa szlachta (i Vidzio). :D
Nie pedałujesz, deszczu się boisz? Mientka Pyta! :P rotfl
wyczesany pisze:Nieco zmieniając temat pojawiła się jakiś czas temu plotka o Nokii Maze Monster, ciekawe czy wyjdzie, wygląda fajnie, gdyby tak jeszcze miała te 4.7-5" a nie od razu krowa 6"...
Wygląda ciekawie, ale nie 6 cali, proszę ... :/

A wracając do "arystokratycznej" debaty :P, jutro usiądę i przejrzę dokładnie iOS 11, zobaczę co jeszcze mnie wkurzy.
Niemniej już wiadomo, że ogólnie wtopa bo są niedoróbki albo jakieś dziwne "usprawnienia". :::bd::
W sumie problem Apple, do tej pory bronili się softem, sprzętowo konkurencja już ich przeskoczyła, to co im zostanie? ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Telefony komórkowe

Vivid pisze:...dziwne "usprawnienia"...
Coś wymyślą, oni potrafią ludziom wmawiać że to co oni wymyślili to jest najlepsze i w ogóle. A wyznawców którzy łykają bez chwili wahania im nie brakuje.
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Telefony komórkowe

Ale ja nie mówię, że nie będą się bronić ;), a raczej nie będą widzieć problemu. :P
Pamiętamy "zły dotyk" iPhone-a 4. :)
Jobs był geniuszem, stworzył wokół Apple swoistą religię.
Niemniej tego typu religia potrzebuje charyzmatycznych przywódców - a Cook nim nie jest, albo spektakularnych dokonań - a ich brak.
Cook nie opchnie Eskimosom lodu w środku arktycznej zimy a Jobs by dał radę ;), czy, jak Jobs, nie powie ludziom, a ci uwierzą, że to Apple wymyśliło tablet.
Jeżeli nie ma nowości, nie ma przywódcy, ludziom wciska się 4-ty rok to samo (wizualnie) i jeszcze flagowy oręż - soft, zaczyna kuleć, to pytanie - kiedy się na tym przejadą? Myślę, że już się zaczęło, tylko będzie to proces powolny i liniowy, a nie jakiś spektakularny plask na pysk.
Jestem ciekaw jaka będzie sprzedaż iPhone-a 8. Może być "ciekawie". :P
Ktoś kto potrzebuje wymienić telefon bo ma już kilkuletni raczej rozsądnie zdecyduje się na np. 7-kę. Snob też będzie krzywo patrzył bo to jednak już "tylko" model na ten rok, a nie flagowiec. Zaryzykuję nawet stwierdzenie, że iPhone 8 to taka "bieda" wersja 2017/2018. Przecież "wypas" to jest model X. W ogóle może się skończyć tak jak z iPhone 5C i iPhone 5S, obecnie to iPhone 8 będzie pragnieniem ;), a iPhone X to Sprite. :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Pogadanki & Pogaduchy”