Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Telefony komórkowe

I jak wrażenia Vivid? Dodatkowo pytania:
1. Z jakiej pojemności pamięci korzystasz zazwyczaj w iphonach i co tu wybrałeś?
2. Czy w ogóle brałeś pod uwagę model SE 2020?
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Telefony komórkowe

Jakuboto pisze: 18 lis 2020, 13:38 I jak wrażenia Vivid? Dodatkowo pytania:
1. Z jakiej pojemności pamięci korzystasz zazwyczaj w iphonach i co tu wybrałeś?
2. Czy w ogóle brałeś pod uwagę model SE 2020?
Wrażenia? Bardzo lekki, bardzo wygodny i poręczny. Bateria po pierwszym ładowaniu wytrzymała ... 2,5 dnia. O_O Fakt, nie korzystam za mocno i wyłączam na noc. Ale śpię jakieś 4-5 godzin, lub mniej, i wiadomo, nowa zabawka to dłuższe korzystanie. ;) Poprzedni iPhone działał 1,5 dnia.

Ale jest już afera i ciekawe co Apple zrobi. :P Taki casegate. ;) Dotyczy właśnie iPhone 12 Mini - z założonym case-em, nawet fabrycznym, ekran nie reaguje na dotyk. :twisted: Po zdjęciu case-a, wszystko śmiga.
Co powie Tim Cook? Nie używać case-ów? rotfl
Ja ich nigdy nie używałem, mnie to wali, ale zdaję sobie sprawę, że większość ludzi jednak używa.
Umoczyli ... Aż dziwne, że po aferze z iPhone 4 ("zły dotyk") nikt nie sprawdził i poszło na rynek. ;)

Odpowiadając na Twoje pytania:
1 - zawsze biorę najmniejszą dostępną. I tak nie korzystam, mnie by z 16 GB starczyło (bez systemu). :P Biorąc pod uwagę, że system zabiera ile 12-14 GB? To 32 GB na całość by mi starczyło na luzie. :) Dlatego nie dopłacam do większych pojemności. Wziąłem tu oczywiście 64 GB, czyli bazowy model.
2 - Nie, SE2020 mnie nie interesował. W linii 12 pasowała mi ich obudowa i konstrukcja. SE2020 to świeże bebechy ale stare "opakowanie". Dlatego małe szanse na modele SE. Chyba, że nie będzie wersji małych, tylko wielkie ekrany i zrobią kolejne SE w obudowie od obecnego Mini, wtedy tak, wezmę.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
JCz
Ostatnia Instancja
Ostatnia Instancja
Posty: 1696
Rejestracja: 2 maja 2005, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Telefony komórkowe

Żyłem w przekonaniu, że mam telefon pod względem rozmiaru idealny (Samsung S10e, 142x69x7,9 mm, 150g), a tu proszę, pojawiło się coś mniejszego z parametrami topowymi. Trzeba bedzie tego Mini wziąć do łapy i sprawdzić jak się korzysta z mniejszego ekranu. Zaletą S10e może być to że z przodu aparaty nie przeszkadzają w oglądaniu np. Netflixa, w Iphone'ach większe to wcięcie, więc różnica na niekorzyść 12 może być większa niż 0,4 cala. No i nie wszystkie apki działają jak sobie użytkownik życzy, wiem bo u mnie cała rodzina poza mną na ogryzkach, czasem na iOS brakuje funkcjonalności. Kilka dni temu ustawialem żonie transmitera w samochodzie, ta sama apka co u mnie na androidzie, a możliwości w ustawieniach mniej. Ale mimo wszystko te mikre rozmiary kuszą...
Pacific X-Force 295
Redakcja Tenis NET
Sprzęt | Blog
Ulubiona tenisistka :)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Telefony komórkowe

Miniak jest bardzo wygodny w codziennym użyciu. Oczywiście jak ktoś lubi wielkie ekrany to sprawa jasna, ma się trzymać z daleka. S10e ostatnio szukałem dla swoje Kobiety, chciała coś względnie małego. Ona z kolei od zawsze Android więc iOS nie był opcją, nie przekonywałem na siłę. A w końcu stanęło na Xiaomi Mi 9 SE, tak Jej od razu przypasił. W ten sposób mam prezent mikołajkowy z głowy :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
JCz
Ostatnia Instancja
Ostatnia Instancja
Posty: 1696
Rejestracja: 2 maja 2005, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Telefony komórkowe

Vivid pisze: 3 gru 2020, 19:23 A w końcu stanęło na Xiaomi Mi 9 SE, tak Jej od razu przypasił. W ten sposób mam prezent mikołajkowy z głowy :P
Też brałem pod uwagę i chyba poza tymi dwoma nic sensownego malego nie było na rynku na androida w ubiegłym roku. W tym jest jeszcze gorzej, ten mój nie ma następcy, Xiaomi chyba też nie.
Pacific X-Force 295
Redakcja Tenis NET
Sprzęt | Blog
Ulubiona tenisistka :)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Telefony komórkowe

Ludzie z tzw. rynku przebąkują, że jak Mini będzie się sprzedawał, a recenzje są pochlebne, to może reszta producentów się ruszy. W końcu nikt nie będzie komuś monopolu zostawiał ;)
Zwiększanie wielkości ekranów ma swoje granice. Choćby o iPhone-ie 12 Pro Max już kilku YT-bowych recenzentów powiedziało jasno - zanim zamówisz, idź i zobacz na żywo, czy chcesz, bo swoje waży i mierzy...
Jak ktoś chce by telefon zastępował też tablet, czy był narzędziem do aktywnej pracy, to oczywiste, że ekran musi być większy. Ale dla wielu ludzi telefon to przenośny komunikator i sporadyczne narzędzie pracy, w takiej sytuacji mniejszy rozmiar i waga mają znaczenie. Wydaje mi się, że jednak rynek takich użytkowników jest wystarczająco duży i warty zagospodarowania.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Telefony komórkowe

Telefon o wadze poniżej 150g i długości poniżej 150mm to od jakiegoś czasu rarytas na rynku. Szukałem czegoś podobnego rok temu i w końcu wziąłem budżetowy Huawei Y5 2019. Do samochodu i na potrzeby "wędrownicze" wystarczy ale dla was na pewno za słaby...
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Telefony komórkowe

TomPL pisze: 4 gru 2020, 08:09 ... Huawei Y5 2019
... ale dla was na pewno za słaby...
Czy ja wiem? Jak już kiedyś napisałem, ja jestem estetą i zwracam uwagę na standard materiałów i jakość ekranów.
Mógłbym spokojnie mieć coś o mocy obliczeniowej tzw. średniopółkowców, nawet tej niższej średniej półki. Problem polega na tym, że nikt nie da takich "bebechów" do ekranu i obudowy premium. Dlatego jestem poniekąd skazany na flagowce.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
JCz
Ostatnia Instancja
Ostatnia Instancja
Posty: 1696
Rejestracja: 2 maja 2005, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Telefony komórkowe

TomPL pisze: 4 gru 2020, 08:09 Telefon o wadze poniżej 150g i długości poniżej 150mm to od jakiegoś czasu rarytas na rynku. Szukałem czegoś podobnego rok temu i w końcu wziąłem budżetowy Huawei Y5 2019. Do samochodu i na potrzeby "wędrownicze" wystarczy ale dla was na pewno za słaby...
Nie testowałem, ale po parametrach, jak dla mnie mogło by mu zabraknąć mocy obliczeniowych. Szczególnie w podróżach służbowych telefon służy mi do konsumpcji treści, wiadomości, ale też rozrywki, Netflix, Spotify, Facebook, czy tez forum Tenis NET :) Korzystałem wcześniej z S7 i było ok, ale przed S7 miałem malutką A3 2016 i o ile wymiary były super to jak zaczął mi się wieszać w najbardziej potrzebnym momencie, czyli na aplikacji Mapy Google gdy błądziłem po mieście spiesząc się na spotkanie, to był ostatni dzień jego użytkowania.

A propos 12 mini, zerknąłem na recenzję na Youtube (Pan Mirek). Recenzent wskazał wiele zalet telefonu Apple, podkreślił jakość zdjęć i filmów, szybkość działania (z wyjątkiem przewijania stron, za co odpowiedzialne odświeżanie 60Hz), jednak w podsumowaniu powiedział, że mimo, iż sam jest zwolennikiem małych telefonów (prywatnie używa Google Pixel 4) ten okazał się dla niego za mały. Hmm...
Pacific X-Force 295
Redakcja Tenis NET
Sprzęt | Blog
Ulubiona tenisistka :)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Telefony komórkowe

Powiem tak, w kwestii gabarytów, w przypadku iPhone 12 Mini i Pro Max polecam wstępny stosunek organoleptyczny. :) Ostatnio dzwonił do mnie Roger, bo jedna z Jego latorośli domagała się wymiany. Pomyślał o Mini. Po koleżeńsku powiedziałem Mu, że dla żyjącej sporo w sieci nastolatki Mini, no cóż, może Go opluć za taki zakup. :P Raczej widzę 12/12 Pro.
Mini gabarytowo i wagowo to praktycznie to samo co iPhone 5/5S/SE 1-gen. Tylko ekran większy (5,4 zamiast 4,0). Modele 12/12 Pro w sumie też cegłami nie są, zatem to może być dobre rozwiązanie. W Androidach pewnie będzie trzeba trochę jeszcze poczekać na coś kompaktowego, czy wręcz małego.

Co do 60Hz? Dla mnie flagowce zawsze działały płynnie. Muszę przetestować coś z szybszym odświeżaniem. Pewnie będzie różnica, ale czy w praktycznym racjonalnym wydaniu? Nie sądzę.
Ujmę to inaczej - jeżeli podniesienie odświeżanie miałoby być (a może) głównym WOW! w iPhone 13 to nie kupię. Nie jest to dla mnie argument. Szybciej kupię jak dadzą na tył to matowe szkło jakie ma 12 Pro i 12 Pro Max. :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Telefony komórkowe

12 mini to chyba bliżej do 6 gabarytowo niż SE1 i 5tek.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Telefony komórkowe

Jakuboto pisze: 5 gru 2020, 23:45 12 mini to chyba bliżej do 6 gabarytowo niż SE1 i 5tek.
Zdecydowanie 5-tki
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Telefony komórkowe

Vivid pisze: 6 gru 2020, 06:48
Jakuboto pisze: 5 gru 2020, 23:45 12 mini to chyba bliżej do 6 gabarytowo niż SE1 i 5tek.
Zdecydowanie 5-tki
To tylko Twoje odczucia. Jest pomiędzy tymi dwoma ale tylko w grubości do SE1 jest mini bliżej. Długość i szerokość oraz masa bliżej do 6.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Telefony komórkowe

Tak, to subiektywne odczucie. Nie patrzyłem w cyferki. Miałem w przeszłości 5S i 7-kę (obudowa ta sama co w 6/6S i 8). Zdecydowanie bliżej gabarytom 5/5S/SE 1-gen.
Podobnie jak z rakietami, ostatecznie zawsze decyduje praktyczne wrażenie i odczucie a nie cyfry na papierze.
Do tego należy uwzględnić z czego się przesiadamy. iPhone XS/11 były z zaokrąglonymi bokami, ekran nie pamiętam, 5,8 cala (?). Jak patrzę dłużej na 12 Mini to nie jest tak mały, ale w porównaniu do poprzedników jest zdecydowanie mniejszy i lżejszy. W mojej ocenie waga (niższa) robi większe wrażenie.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
JCz
Ostatnia Instancja
Ostatnia Instancja
Posty: 1696
Rejestracja: 2 maja 2005, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Telefony komórkowe

Vivid pisze: 4 gru 2020, 05:42 Ludzie z tzw. rynku przebąkują, że jak Mini będzie się sprzedawał, a recenzje są pochlebne, to może reszta producentów się ruszy. W końcu nikt nie będzie komuś monopolu zostawiał ;)
Recenzje recenzjami, a rynek swoje - SpiderWeb podał, że 12 mini to na razie w Stanach jakieś 4-5% sprzedaży aktualnej palety 12-stek, więc zaskakująco mało. Nadzieje, że reszta producentów się ruszy w kwestii produkcji "maleństw" mogą okazać się płonne.
Pacific X-Force 295
Redakcja Tenis NET
Sprzęt | Blog
Ulubiona tenisistka :)
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Telefony komórkowe

Ale w drugim kwartale 2020 iphone SE odpowiadał za 19% sprzedaży wszystkich iphone’ów w USA.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
JCz
Ostatnia Instancja
Ostatnia Instancja
Posty: 1696
Rejestracja: 2 maja 2005, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Telefony komórkowe

No właśnie, SE 2020 największym wrogiem 12 mini...
Pacific X-Force 295
Redakcja Tenis NET
Sprzęt | Blog
Ulubiona tenisistka :)
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Telefony komórkowe

Jak tak a nie inaczej zróżnicowali cenę to trudno się dziwić.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Telefony komórkowe

Jakuboto pisze: 14 gru 2020, 00:52 Jak tak a nie inaczej zróżnicowali cenę to trudno się dziwić.
Ostatecznie mnie to nie dziwi. Model 12 Mini to jednak pewien eksperyment na żywej tkance rynku. Wszyscy mamy świadomość, że wszelkie ankiety to jedno, a jak trzeba realnie sięgnąć do portfela to co innego.
Podjęto ryzyko z wejściem na rynek. Nie podjęto ryzyka by twardo postawić na ten produkt. W końcu nie wydaje mi się by gdy wprowadzano SE2020 nie myśleli już, a raczej może i zdecydowali, o wprowadzeniu 12 Mini.
Przez wspomniane "twarde" postawienie na 12 Mini rozumiem zaniechanie projektu SE2020. Czyli rezygnacja z biedawersji na rzecz flagowca w mniejszym opakowaniu. Takie pozostanie przy linii podstawowej - 12 Mini i 12, oraz premium - 12 Pro i 12 Pro Max, do tego rezygnacja z budżetowego SE2020. W tej sytuacji musi być cenowa przestrzeń dla wszystkich modeli. 3600 zł to i tak jak na Apple obecnie promocja :P Szczerze mówiąc to spodziewałem się coś około 4200 zł za 12 Mini.
Nie ryzykowali, wybrali podejście zachowawcze. Zostają przy SE2020, w końcu już zainwestowano w tę część rynku - SE 1 generacji. Sprawdziło im się zatem nie ma powodów by odpuścić.
Firma jest nastawiona na zysk, to normalne. Najwyraźniej uznano, że może uda się utrzymać rynek na budżetowego SE i stworzyć nową niszę na linię Mini.
Po tych paru tygodniach użytkowania mogę w pełni powiedzieć, że dla mnie to telefon idealny i bez wad.
Nie jestem w stanie wskazań czegoś co by mi w nim brakowało lub przeszkadzał O_O Telefon skrojony pode mnie na miarę. Pytanie, ilu jest użytkowników z podobnymi do moich oczekiwaniami i potrzebami wobec telefonów, którzy dodatkowo zdecydują się kupić to urządzenie. W końcu dla producenta, to że ktoś ma a chce mieć jego produkt, to zasadnicza różnica ... na koncie :P
Ludzie spędzający więcej czasu przed ekranem, czy pracujący częściowo telefonem, będą narzekać na wielkość ekranu. Amatorzy fotografii komórkowej też powiedzą zdecydowanie - nie, ze względu na brak szerokiego kąta.
Ostatecznie to nie opinie technorecenzentów a wyniki sprzedaży i reakcja konkurencji zadecyduje o (nie)bycie linii Mini. Oczywiście pochlebne opinie wydatnie wpływają na słupki sprzedaży.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Telefony komórkowe

I toto ma 5.4 cala przy niewiele ponad 130mm długości?!
Oddam królestwo (i wszystkie rakiety Yonexa ;) ) za coś takiego z Androidem!

Wróć do „Pogadanki & Pogaduchy”