Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Telefony komórkowe

widget pisze:Problem obecnie jest taki, że NOKIA nie ma jak powrócić na rynek nawet z Androidem...
No właśnie... Chrzanić Androida, podobno, gdzieś tam głęboko w magazynach Nokii leży niedokończona rewelacyjna wersja Symbiana - Carla, ale kto by w to teraz zainwestował... ;(
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Telefony komórkowe

Symbian jest już historią. Microsoft też poległ na mobilnych okienkach. Będzie iOS dla produktów Apple i Android dla reszty. Przynajmniej w najbliższym czasie.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Telefony komórkowe

Jest jeszcze Tizen Samsunga. :) Najpierw próbowali z Bada OS, ale nie wyszło. Teraz Tizen. Na pewno plusem Tizena jest to, że można instalować aplikacje prosto ze sklepu Play. Chociaż pewnie i tak Samsung się nigdy nie zdecyduje żeby go wrzucić na swoje flagowce.
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Telefony komórkowe

Takie eksperymenty były możliwe, ale czy opłacalne (?), jeszcze gdy Android raczkował. Od kilku edycji jest to już na prawdę dojrzały i pełnowartościowy OS. Teraz nikt nie zaryzykuje, za późno. Jedyne co może to zmienić to jak Google przypajacuje z opłatami licencyjnymi czy wprowadzi jakieś kretyńskie wymogi i ograniczenia. Na to się nie zanosi.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Telefony komórkowe

Wszystko się zgadza. Dlatego napisałem że nie zaryzykują wsadzenia go do flagowców. Na swoim rynku wszystkie ich słuchawki że średniej półki mają Tizena na pokładzie. Ale tak jak piszesz, jak Google wpadnie na pomysł żeby brać kasę za swój OS to różnie może być.
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Telefony komórkowe

A czy Google nie bierze już kasy za Androida od producentów hardware-u? Wydaje mi się, że już dawno po "promocji". Za darmo to pewnie było na starcie by zachęcić. Poza tym nie był to w pełni funkcjonalny OS. Ale obecnie nie widzę podstawy by go dawać darmo.
Możliwy jest przecież nawet model, w którym dla użytkowników (indywidualni i biznesowi) jest darmo, a dla producentów sprzętu nie. Producenci zapłacą bo jest zbyt wielu użytkowników, którzy nie ogarną instalacji samemu lub im się nie będzie chciało. Zaoferowanie im samego urządzenia, a oprogramowanie wgraj sobie sam za darmo, to zbyt duże ryzyko. Ludzie będą szukać "gotowca" i ktoś z producentów pęknie mówiąc kolokwialnie. A potem to już wiadomo... ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
mapi
Orator
Orator
Posty: 566
Rejestracja: 5 sty 2015, 19:38

Re: Telefony komórkowe

Miał ktoś do czynienia z Samsungiem Galaxy A3? Jeśli tak, byłabym wdzięczna za podzielenie się opinią.
Learn to love the process.
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Telefony komórkowe

mapi pisze:Miał ktoś do czynienia z Samsungiem Galaxy A3? Jeśli tak, byłabym wdzięczna za podzielenie się opinią.
Przyjemny telefon. Bateria trzyma całkiem dobrze. Aparat też moim zdaniem przyzwoity. Ekran 4,7, jeden z tych mniejszych, więc przeglądanie stron internetowych nie będzie najmocniejszą stroną, chociaż pewnie się da. Wykonanie też moim zdaniem zadawalające.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Telefony komórkowe

A3 to taka bazówka serii A. Nie znaczy jednak, że to jakaś tania tandeta. Ta seria z założenia miała być taką linią dla ludu, ale z zacięciem premium - przynajmniej pod kątem materiałów i wykonania, bebechów już nie.
Do takiego zwykłego użytkowania spokojnie wystarczy.
Dla kobiety niewątpliwym atutem będzie właśnie jakość wykonania i materiały.
Niemniej jak masz możliwość to może A5? ;)
A w tym przedziale cenowym to w ogóle Lenovo-Motorola.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
mapi
Orator
Orator
Posty: 566
Rejestracja: 5 sty 2015, 19:38

Re: Telefony komórkowe

Specjalnych wymagań niet. Ma być właśnie coś z serii dla ludu. Zależy mi jednak na dobrej obudowie,
a z tym (o czym przekonałam się przy ostatnim zakupie) w przypadku Samsungów jest różnie.
Niektóre modele mają obudowę niczym z plastiku, a szybka wygląda jakby była wiecznie
brudna/mokra/uklejona (nic nie skreślamy, wszystko pasuje). Z pięciocalówką jakoś się oswoiłam
(powyżej 5'' zbyt krowiaste jak dla mnie), choć nie ukrywam, że ciut mniejszy bardziej by mi leżał, więc 4,7" akurat na plus.
Rozważałam A5, ale wybierałam z tego co dostępne tutaj https://www.carphonewarehouse.com/mobil ... /relevance
i za krówkę wielkości 5,2" jednak podziękuję.
RatRace pisze:Ekran 4,7, jeden z tych mniejszych, więc przeglądanie stron internetowych nie będzie najmocniejszą stroną, chociaż pewnie się da.
Dawałam radę na mniejszym. Te 4,7" przy tym co kiedyś miałam, to wręcz luksus. :wink:
Vivid pisze:A w tym przedziale cenowym to w ogóle Lenovo-Motorola.
Nie znam, a Samsungi najbardziej mi leżą jeśli chodzi o smartfony, z którymi miałam do czynienia.
Vivid pisze:Dla kobiety niewątpliwym atutem będzie właśnie jakość wykonania i materiały.
O_O O_O Swoją drogą, ponoć wyżej wnętrze cenią kobiety, a faceci opakowanie. Byłoby to zresztą zgodne z tym jak mnie zwyczajowo określasz, bo w tym przypadku bardziej mi zależy na solidnej obudowie niż super "bebechach". :] :wink:

W każdym razie, dzięki panowie za opinie.
Learn to love the process.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Telefony komórkowe

To poniżej 5 cali zostaje w sumie gejofon, który swoją cenę ma.
No i ewentualnie Sony Xperia z linii Compact, ale też swoje kosztują.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
mapi
Orator
Orator
Posty: 566
Rejestracja: 5 sty 2015, 19:38

Re: Telefony komórkowe

Weź mi nawet nie muff. Rozumiem, że te rozmiary m.in.po to, żeby się wygodniej strony internetowe przeglądało,
ale bez przesady. Telefon, nawet cwany, w pierwszej kolejności ma służyć innym celom.
Jak sobie będę chciała pooglądać/poczytać coś w większym formacie, to do wyboru są inne urządzenia mobilne.
Niedługo tego ustrojstwa nawet w kieszeni nie da się nosić, bo będzie wielkości deski do prasowania. :dvl(:
Learn to love the process.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Telefony komórkowe

mapi pisze:Weź mi nawet nie muff. Rozumiem, że te rozmiary m.in.po to, żeby się wygodniej strony internetowe przeglądało,
ale bez przesady. Telefon, nawet cwany, w pierwszej kolejności ma służyć innym celom.
Jak sobie będę chciała pooglądać/poczytać coś w większym formacie, to do wyboru są inne urządzenia mobilne.
Niedługo tego ustrojstwa nawet w kieszeni nie da się nosić, bo będzie wielkości deski do prasowania. :dvl(:
Jakbyś mi to z klawiatury wyjęła. :)
Ale powiedz to gimbazie, polegniesz sromotnie. rotfl

Dam prosty przykład, na swoich 4,7 calach bez problemu znalazłem pizzerię z dowozem do drzwi. :::yay:::
W związku z tym co? Niech się parzygnat kucharz dyma w razie czego. :P :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Telefony komórkowe

Nokia pokazała swojego flagowca - model 8. Wzornictwo może i nie powala, ale jak zobaczyłem w prawym górnym rogu ten napis "Nokia" to aż się uśmiechnąłem z sentymentem. ;) Bebechy topowe, czysty Android na pokładzie.
Cena też całkiem sensowna - 2599zł.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Telefony komórkowe

BlackBerry KEYOne - interesująca rzecz. :) Ale jednak za duży. No i drogi...
Obrazek
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Telefony komórkowe

Pamiętam te ich do bólu wygodne klawiatury. :) Próbują wrócić (jako marka), ale czy im się uda? ...
LG pokazoło V30, czyli taki "dorobiony" flagowiec w stosunku do G6. Samsung wprowadza Note 8, może tym razem bez "fajerwerków" w bateriach? :P. Sony wprowadza XZ1-tki.
A chyba 12 września nowe gejofony. ;) Ale już chyba darują sobie te sztuczne kolejki pod salonami Apple? ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Telefony komórkowe

Vivid pisze:Ale już chyba darują sobie te sztuczne kolejki pod salonami Apple? ...
Chyba żartujesz. Dzisiaj w robocie słyszałem jak się poej... tzn. chłopaki umawiali na stanie w kolejce. :(
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Telefony komórkowe

htb pisze:
Vivid pisze:Ale już chyba darują sobie te sztuczne kolejki pod salonami Apple? ...
Chyba żartujesz. Dzisiaj w robocie słyszałem jak się poej... tzn. chłopaki umawiali na stanie w kolejce. :(
Ale ja o Mordorach nie mówię. :P ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Telefony komórkowe

Dzisiaj jest konferencja Apple. Będzie przedstawiony nowy jubileuszowy iPhone. Minęło 10 lat od pokazania pierwszego telefonu tej marki. Czy mogą pokazać coś co nie będzie odgrzewanym kotletem? Raczej ciężko. Nowe emotki, jakiś lepszy procek czy więcej ram. Ale czy coś co zmieni świat smartfonów? Mam duże wątpliwości, chociaż jestem ciekawy tej konferencji. Nowego iPhone'a raczej i tak nie kupię. Pewnie będzie kosztował 4 czy 5 tysięcy...
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Telefony komórkowe

Ekran amoled, bardziej "pełny" (węższe ramki), brak przycisku home (tylko wirtualny) i jakieś tam jeszcze duperele. Przecież już w necie są praktycznie pewne przecieki, bawią już się modelami zrobionymi na drukarkach 3D.
Cena ma być na ten "specjalny" model (spekulacje czy iPhone Pro czy iPhone X czy iPhone 8) 1000 USD. Czyli u nas na wejściu może nawet do 6000zł poszybować. Do tego mają być jeszcze dwie wersje 7S, czyli zwykły i plus. Tam już wyświetlacz IPS nie amoled.
Ta konferencja chyba od 19.00 naszego czasu. Czyli zobaczysz co chcesz pewnie koło 22.00-23.00.
Ciekawość mnie jakaś nie zżera, jestem użytkownikiem iPhone, ale nie jakimś fanem czy tam fanboyem jak to się chyba określa.
Jutro spokojnie popatrzę co tam zaprezentowali. A potem trzeba będzie iOS 11 zassać. ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Pogadanki & Pogaduchy”