Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Smartfony - niszowe marki

Vivid pisze:Tych to już chyba nie ma w iSpot-ach? To była chyba 5-tka wsadzona w plastikowe festyniarskie "obicie" ;), taki gejofon do kwadratu
Taaa, tylko 5 zrobili niby w wersji Eco. :) Ale wiesz jakbyś bardzo chciał to na pewno gdzieś byś dostał poza iSpotem. :) Ale chyba za mało zdeterminowany byłeś. :)
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Smartfony - niszowe marki

A próbował ktoś tego Asusa, co go linkowałem na pierwszej stronie?
http://www.euro.com.pl/telefony-komorko ... arny.bhtml
Bo będę w końcu musiał coś z Androidem do samochodu kupić...
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Smartfony - niszowe marki

TomPL pisze:A próbował ktoś tego Asusa, co go linkowałem na pierwszej stronie?
http://www.euro.com.pl/telefony-komorko ... arny.bhtml
Bo będę w końcu musiał coś z Androidem do samochodu kupić...
Rozumiem, że nie masz wielkich wymagań co do wydajności, podstawowe funkcje. Ale mimo to jak ma być Android to poniżej Snapdragona z serii 4xx nie szukaj. Ta 200-tka pewnie ledwo wyrobi na starcie, a jak coś poinstalujesz i poużywasz trochę to szybciej Ty zejdziesz niż ona się rozpędzi ...
htb pisze:
Vivid pisze:Tych to już chyba nie ma w iSpot-ach? To była chyba 5-tka wsadzona w plastikowe festyniarskie "obicie" ;), taki gejofon do kwadratu
Taaa, tylko 5 zrobili niby w wersji Eco. :) Ale wiesz jakbyś bardzo chciał to na pewno gdzieś byś dostał poza iSpotem. :) Ale chyba za mało zdeterminowany byłeś. :)

Ty to małej wiary człowiek jesteś :P
Od ręki w komisach dostaniesz jeszcze iPhone 4, czasem i 3GS. A jak popytasz i zamówisz to bym się nie zdziwił gdyby Ci załatwili i iPhone pierwszej generacji, tego z 2007r.
Jakiś czas temu czytałem chyba w Chip-ie, że iPhone 4 produkują nadal na rynki "wschodzące" ;), np. Indie.

Może i iPhone 5c według Apple miał być ECO, ale według rynku to była zwykła bieda-wersja i obciach było posiadać.
Takie są efekty skoku na kasę, ciemny lud tego nie ... kupił ;) rotfl
Budując wizerunek marki premium nie można tak bezczelnie wchodzić w tańsze produkty.
To już chyba obecny iPhone SE (bebechy prawie wszystkie od 6S, a obudowa/ekran od 5/5S) ma większy sens.
Podobnie jak było z Sony Xperia z serii Z Compact.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Smartfony - niszowe marki

Masz rację 5c było dla mnie również nieporozumieniem. Chociaż powiem ci że widuję sporo ludzików z tym. Gość u mnie w fabryce odpowiedzialny za wybór modelu miał takie ciśnienie żeby kupić gejofony że był gotowy rekomendować 5c gdyby kasy brakło na 5s. Co do SE to fakt taki trochę ukłon w stronę tych co nie potrzebują paletki a chcą mieć lepsze podzespoły mimo że do niczego im to nie potrzebne.
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Smartfony - niszowe marki

Model 5C miał sens, ale nie w przypadku Apple. Marka budująca pozycję na jakości i "innowacyjności" nie może ordynarnie wciskać ludziom "odgrzanego kotleta" i to jeszcze tak walącego po oczach tym swoim odgrzaniem ...
Podobnie było np. z firmą Porsche. Kiedy wprowadzili (ponownie) model Boxter, od razu "ochrzczono" go nazwą Porsche dla ubogich. Kosztował 230 czy 270 tysięcy złotych a bazowa 911-tka może ze 470 tysięcy złotych.
Ten Boxter nie był złym autem, ale łatka przylgnęła. Przylgnęła tylko dlatego, że to marka prestiżowa.
W każdej innej marce "popularnej" nikt by problemu nie robił.
Mercedes wprowadzając klasę A też spotkał się z opiniami, że prawdziwy Mercedes to się zaczyna od klasy C.
Kiedyś tak samo mówiono, że protoplasta klasy C, czyli model 190, to też nie Mercedes, czy "baby" Mercedes, w znaczeniu negatywnym. Jaguar oberwał za X-Type bo to ... Mondeo. Chyba RR za "przeszczepy" z BMW itd.
Krótko mówiąc, marka premium może mniej, działa na innych zasadach, coś za coś.
Klienci, których stać chcą wyróżnienia, płacą więcej, nie mogą zatem godzić się na jakieś wersje tańsze, brak by tu był logiki. W tej sytuacji taki produkt jak iPhone 5C miał ewentualnie jakiś sens dla ... dziecka. Choć i tu nie do końca, bo co - mama/tata przysknerzyli na 5S dla latorośli? ...
Jedyna możliwość na sukces to zbudowanie innej linii produktowej na innej filozofii. U samego Apple prosty przykład - Mac Book Pro i Mac Book Air. Nie słyszałem by po debiucie modelu Air ktoś szerzej mówił, że to taka chuda bieda-wersja modelu Pro.
Są też firmy, którym niby udało się zejść produktowo do bardziej masowego klienta, ale stracili tu na prestiżu.
Tu przykładem jest HTC, Zaczynali, przynajmniej u nas, od dobrze wykonanych i dobrze wyposażonych smartfonów z systemami operacyjnymi na pokładzie, a nie z zamkniętym firmware-em. Przez jakiś czas była opinia, że HTC nie jest dla każdego bo są świetne, ale cena jest jaka jest. Potem weszli w tańszy sprzęt i teraz są "normalną" marką.
Ostatnio zmieniony 29 lip 2016, 10:07 przez Vivid, łącznie zmieniany 3 razy.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Smartfony - niszowe marki

Vivid pisze:
TomPL pisze:A próbował ktoś tego Asusa, co go linkowałem na pierwszej stronie?
http://www.euro.com.pl/telefony-komorko ... arny.bhtml
Bo będę w końcu musiał coś z Androidem do samochodu kupić...
Rozumiem, że nie masz wielkich wymagań co do wydajności, podstawowe funkcje. Ale mimo to jak ma być Android to poniżej Snapdragona z serii 4xx nie szukaj. Ta 200-tka pewnie ledwo wyrobi na starcie, a jak coś poinstalujesz i poużywasz trochę to szybciej Ty zejdziesz niż ona się rozpędzi ...
Nie musi się rozpędzać, przede wszystkim ma działać nawigacja typu Here Drive i jakieś dodatki typu Yanosik czy Rysiu. No i jeszcze ma dzwonić w razie draki. :] Tak więc istotne są niezawodność, bateria (choć tu zawsze można podpiąć ładowarkę samochodową) i ekran taki, żeby było coś widać w samochodzie w słoneczny dzień...
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Smartfony - niszowe marki

TomPL pisze:
Vivid pisze:
TomPL pisze:A próbował ktoś tego Asusa, co go linkowałem na pierwszej stronie?
http://www.euro.com.pl/telefony-komorko ... arny.bhtml
Bo będę w końcu musiał coś z Androidem do samochodu kupić...
Rozumiem, że nie masz wielkich wymagań co do wydajności, podstawowe funkcje. Ale mimo to jak ma być Android to poniżej Snapdragona z serii 4xx nie szukaj. Ta 200-tka pewnie ledwo wyrobi na starcie, a jak coś poinstalujesz i poużywasz trochę to szybciej Ty zejdziesz niż ona się rozpędzi ...
Nie musi się rozpędzać, przede wszystkim ma działać nawigacja typu Here Drive i jakieś dodatki typu Yanosik czy Rysiu. No i jeszcze ma dzwonić w razie draki. :] Tak więc istotne są niezawodność, bateria (choć tu zawsze można podpiąć ładowarkę samochodową) i ekran taki, żeby było coś widać w samochodzie w słoneczny dzień...
Raczej powinna działać płynnie, ale z naciskiem na "raczej" ...
Pytanie zasadnicze - co po dłuższym okresie użytkowania telefonu?
Android ma przypadłość podobną do wcześniejszych Windows-ów, jak trochę pochodzi to się muli.
Telefon na Snapdragonie 4xx nie kosztuje majątku. To obecnie dziś już praktycznie wyżej klasy low-end.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Smartfony - niszowe marki

Vivid pisze:Android ma przypadłość podobną do wcześniejszych Windows-ów
Tak było raczej do wersji 4.x. Jeśli kupi coś z Andkiem 5.x nie powinno być z tym problemu, przynajmniej ja nie widzę a trochę już używam tej wersji, chyba że kupi słuchawkę z 512MB Ramu. :) O 6.x się nie wypowiem, bo za krótko jeszcze na nim pracuję, ale chyba nie powinno być gorzej. :)
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Smartfony - niszowe marki

Ten Asus ma dane podstawowe:
Wyświetlacz 4,5 cala, 16 mln kolorów IPS, 854 x 480 pikseli
System operacyjny Android 5.1 Lollipop
Pamięć wbudowana 8 GB
Czytnik kart pamięci microSD tak do 64 GB
Procesor Qualcomm Snapdragon 200 MSM8212, czterordzeniowy 1,2 GHz
Pamięć RAM 1024 MB
Teoretycznie wygląda OK, ale miałem nadzieję, że go ktoś tu już potestował. ;)
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Smartfony - niszowe marki

Może Basic się na niego skusił, bo też szukał jakiejś taniej słuchawki. Ale coś się tutaj ostatnio nie odzywa, na PW nie odpowiada. Może inną pasję sobie znalazł, albo jakaś nowa mu oczy wydrapała rotfl
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Smartfony - niszowe marki

htb pisze:
Vivid pisze:Android ma przypadłość podobną do wcześniejszych Windows-ów
Tak było raczej do wersji 4.x. Jeśli kupi coś z Andkiem 5.x nie powinno być z tym problemu, przynajmniej ja nie widzę a trochę już używam tej wersji, chyba że kupi słuchawkę z 512MB Ramu. :) O 6.x się nie wypowiem, bo za krótko jeszcze na nim pracuję, ale chyba nie powinno być gorzej. :)
Ja się nie wypowiem, za często zmieniam telefony :P

W specyfikacji jaką podał TomPL nie podoba mi się tak procesor, jak i 1GB RAM. Powiedzmy, że 1GB jest OK, ale z 1,5GB by było dobrze.
1GB RAM to może mieć gejofon (iPhone), iOS jest innym środowiskiem, inaczej zoptymalizowanym.
W mojej ocenie, telefon do dłuższego, prostego, użytkowania z Androidem 5.x.x/6.x.x to absolutne minimum - procek z rodziny Snapdragon 4xx lub równoważny i 1,5GB RAM.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Smartfony - niszowe marki

Vivid pisze:W specyfikacji jaką podał TomPL nie podoba mi się tak procesor, jak i 1GB RAM. Powiedzmy, że 1GB jest OK, ale z 1,5GB by było dobrze.
1GB RAM to może mieć gejofon (iPhone), iOS jest innym środowiskiem, inaczej zoptymalizowanym.
W mojej ocenie, telefon do dłuższego, prostego, użytkowania z Androidem 5.x.x/6.x.x to absolutne minimum - procek z rodziny Snapdragon 4xx lub równoważny i 1,5GB RAM.
To zależy, 1GB nie jest taki straszny jak go malują, ponad pół roku używałem Spirita 4G LTE, Snap 410 i 1GB Ram, gdyby nie wada w postaci awaryjnego modułu GPS, który można naprawić migiem mając dwie lewe ręce (co w przypadku Toma jest zaletą ;) ) bym go polecił. Jak ma być głównie do nawigacji to Snap 400 i 1GB ramu wystarczy, ale mówię to z własnej perspektywy. Tylko poczytać, żeby nie był zbyt awaryjny.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Smartfony - niszowe marki

wyczesany pisze:To zależy, 1GB nie jest taki straszny jak go malują, ponad pół roku używałem Spirita 4G LTE, Snap 410 i 1GB Ram, gdyby nie wada w postaci awaryjnego modułu GPS, który można naprawić migiem mając dwie lewe ręce (co w przypadku Toma jest zaletą ;) ) bym go polecił. Jak ma być głównie do nawigacji to Snap 400 i 1GB ramu wystarczy, ale mówię to z własnej perspektywy. Tylko poczytać, żeby nie był zbyt awaryjny.
Ale tam jest Snap 2xx a nie 4xx ...
1GB RAM sprzężone z 4xx jakoś sobie będzie radzić, ale 2xx? Ja tego nie widzę.

A poza tym czy Ty jesteś pewien co używałeś? :twisted:
Może to był Spiritus 100% a nie Spirit 4G LTE? :P
Wyczes, wytrzeźwiej, ogarnij się, sprawdź na spokojnie :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Smartfony - niszowe marki

To ja się skusiłem na niszową markę: jako że coraz więcej pracuję z dala od biurka kupiłem BlackBerry PRIV i jestem zachwycony:
- klawiatura to bajka, szczególnie obawiałem się czy moje grube paluchy sobie poradzą ale nie mam najmniejszych problemów z pisaniem nawet bardzo długich elaboratów.
- czysty android z kilkoma dodatkami zabezpieczającymi od BB i poprawki równie częste i w tym samym terminie co w Nexusie9
- ekran i aparat w niczym nie ustępuje Galaxy S7 Edge którym bawiłem się przez kilka dni
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Smartfony - niszowe marki

Polecam KAZAM Tornado. Nigdy i piszę to z pełną odpowiedzialnością, nie widziałem lepiej zrobionego telefonu (poza flagowcami za 2,5 tys PLN w górę)

Telefon jest kapitalnie wykonany z dwóch stron gorilla glass3, ma fenomenalny wyświetlacz Oled HD, piekielnie szybki procesor i jest niewiarygodnie cienki. 5 mm grubości powoduje że co chwilę sprawdzam jak to jest możliwe. Z minusów brak LTE i poza 16 giga pamięci brak możliwości powiększenia pamięci podobno dlatego że... jest za cienki na wbudowanie odp slota. Kupiłem Miśkowi. W Polsce około 800 PLN ale mój znajomy kursuje do GB 2 razy w miesiącu gdzie znalazł sklep w którym można go kupić za ok 500 PLN i jest chętny je przywozić więc pewnie nie dokłada. :) W opakowaniu macie od razu słuchawki oraz plastikową obudowę. Przykładowy test.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=eBi65_Y6U-s[/youtube]
Ostatnio zmieniony 29 lip 2016, 15:46 przez keicam, łącznie zmieniany 1 raz.
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Smartfony - niszowe marki

[quote"Vivid"]1GB RAM sprzężone z 4xx jakoś sobie będzie radzić, ale 2xx? Ja tego nie widzę.[/quote]Wszystko zależy ile będzie nawalone śmieci do Androida od producenta słuchawki. Mam np. Galaxy S3, słuchawka dość wiekowa, 1GB z Androidem 4.3 i nakładką od szajsunga d... nie urywa działaniem. Ostatnio z nudów załadowałem na niego Andka 6.0.1, ktory podobno na takiej ilości pamięci w ogóle nie chodzi. A tu niespodzianka system zapitala lepiej niż na dedykowanym dla niego sofcie ale zamulonym przez dodatki samsungowe. Asus nie wrzuca za dużo śmiecia, więc moim zdaniem do tego co Tom potrzebuje da radę. :)
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Smartfony - niszowe marki

ESP pisze:To ja się skusiłem na niszową markę: jako że coraz więcej pracuję z dala od biurka kupiłem BlackBerry PRIV i jestem zachwycony:
- klawiatura to bajka, szczególnie obawiałem się czy moje grube paluchy sobie poradzą ale nie mam najmniejszych problemów z pisaniem nawet bardzo długich elaboratów.
- czysty android z kilkoma dodatkami zabezpieczającymi od BB i poprawki równie częste i w tym samym terminie co w Nexusie9
- ekran i aparat w niczym nie ustępuje Galaxy S7 Edge którym bawiłem się przez kilka dni
Kiedyś BB to była korporacyjna potęga, szczególnie za oceanem. A potem ciut przespali technicznie, a ciut i Android swoje zrobił. Było kilka prób powrotu, nie udało się, ale Kanadyjczycy próbują (może już nie Kanadyjczycy, może ktoś ich wykupił?).
Dawniej kilka razy robiłem już przymiarkę do BB, ale zawsze jakoś ostatecznie wybierałem coś innego.
Klawiatura fizyczna zapewne świetna, z tego słynęły te telefony.
Konstrukcyjnie PRIV to fajne rozwiązanie.
htb pisze:Wszystko zależy ile będzie nawalone śmieci do Androida od producenta słuchawki. Mam np. Galaxy S3, słuchawka dość wiekowa, 1GB z Androidem 4.3 i nakładką od szajsunga d... nie urywa działaniem. Ostatnio z nudów załadowałem na niego Andka 6.0.1, ktory podobno na takiej ilości pamięci w ogóle nie chodzi. A tu niespodzianka system zapitala lepiej niż na dedykowanym dla niego sofcie ale zamulonym przez dodatki samsungowe. Asus nie wrzuca za dużo śmiecia, więc moim zdaniem do tego co Tom potrzebuje da radę. :)
Czyli niech TomPL kupuje i się przekonamy. ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Robinson
Orator
Orator
Posty: 674
Rejestracja: 20 lut 2013, 19:29

Re: Smartfony - niszowe marki

Vivid pisze:Aktualizacja :), żeby pokazać, że jednak można obsługiwać klienta na poziomie, i to w Polsce. O_O
A w jakim sklepie kupiony?
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Smartfony - niszowe marki

Robinson pisze:
Vivid pisze:Aktualizacja :), żeby pokazać, że jednak można obsługiwać klienta na poziomie, i to w Polsce. O_O
A w jakim sklepie kupiony?
Nie korzystałem z rękojmi z k.c. ale z gwarancji producenta. Czyli miejsce zakupu nie ma tu znaczenia.

ESP, popatrzyłem jeszcze raz na specyfikację PRIV-a, bo model znam jako taki.
Jedno co mnie przeraziło to waga prawie 200g. O_O
WTF*?!


*Where`s The Food - Gdzie Żarcie. :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Smartfony - niszowe marki

Masy wcale nie czuć, telefon po prostu czuje się w ręku jak telefon a nie zabawkę jak w przypadku S7 Edge a fizyczna klawiatura bije każda ekranową (nawet SwiftKey czy tą z iOS). Do tego czysty Android bez żadnych durnych nakładek zamulających system.

Wróć do „Pogadanki & Pogaduchy”