Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Dlaczego forum umiera?

stofler pisze:Typowa reakcja przestraszonego usera. :::A!A!A::: A co, myślałeś że już Ty nim jesteś? rotfl Teraz oczekujesz, że ktoś Cię pocieszy, klepnie po ramieniu i powie: "Vidziu nie martw się, daj trochę na luz a wszyscy zapomną o Twoich hejterskich wybrykach." rotfl
Mam się znakomicie. :::gd::: Ale widzę, że już przenosisz swoje fobie na innych, kiepsko ... rotfl
Wiesz ilu takich ja tu już przewaliłem? Według miary Garego - chulion. :)
Niemniej będzie wstyd jak ten szacowny tytuł stracisz na np. moją rzecz. ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dlaczego forum umiera?

Vivid pisze:
Jakuboto pisze:Vivid zjedz big maca i potrzymaj 30 minut rakietę w ręce.
A Ty "kołczowi" zapłać ;), tylko nic więcej mu nie "dawaj" :P (to czym się ostatnio chciałeś pochwalić ... :twisted: )
Widać czytasz tylko wybiórczo albo masz już starczą sklerozę. Wyraźnie pisałem, że od czerwca 2018 nie gram już z trenerem.
Vivid pisze:
Jakuboto pisze:Każdy, nawet nie piszący za wiele a głównie czytający forum może mieć swoje przemyślenia. Nie ma jednej słusznej wersji, są różne perspektywy.
Sam sobie odpowiadasz, tylko tego nie rozumiesz ... rotfl
Tak - każdy może mieć przemyślenia. Tak - nie ma jednej słusznej wersji. Tak - są różne perspektywy.
Ja nie robię nic więcej tylko prezentuję swoją ... I jeszcze, o zgrozo, uzasadniam z reguły wypowiedź O_O
Jak się z czymś nie zgadzam, czy coś mnie razi, to daję temu wyraz. I nie, nie robię tego ostro i dosadnie by komuś dojeb...ać, tylko po to by skłonić do refleksji. A przynajmniej by nie czuł następnym razem swobody pisania oczywistych często bzdur :P
Sam się zatem ogarnij ;), bo patrzysz bardzo jednowymiarowo :P
Ty nie rozumiesz. Ja nie zabraniam Ci mieć przemyśleć - Ty robisz to obcesowo i mało przyzwoicie. Dla użytkowników, których znasz osobiście, albo wiesz, że są tolerancyjni to jeszcze przejdzie. Ale ostre naskakiwanie na kogoś, kogo nie znasz to po prostu buractwo.
Vivid pisze:
Jakuboto pisze:I idąc Twoim przykładem z TF - ktoś kto nie bierze udziału też może się wypowiedzieć na temat terminu - np. dając znać że na danych kortach już są jakieś turnieje/wydarzenia bo tam grywa i wie z pierwszej ręki.
Tomek, serio? Bo jak serio to jestem autentycznie przerażony ... Trzeźwy jesteś?
To chyba logiczne, że chodzi o wypowiedzi jaki termin byłby najlepszy bo ktoś tak uważa, ale nie uczestniczy.
Nie chodzi przecież o info od kogoś, że wie, iż korty będą w jakimś terminie niedostępne.
No proszę ... Teraz to się wygłupiłeś ... :::bd::
Nie wiem co bierzesz, ale przestań - ja jestem trzeźwy. Jak zwykle odwracasz kota ogonem jak tylko ktoś Cię wypunktuje.

Skoro nikt nie zareagował na prośbę wakacji dla Vivida to zrobię to sam.
Uprzejmie proszę, żeby nie cytować wpisów Vivida. Ja ustawiam dla niego przerwę.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Dlaczego forum umiera?

Jakuboto pisze:Wyraźnie pisałem, że od czerwca 2018 nie gram już z trenerem.
No patrz, faktycznie to przeoczyłem. To pewnie trener płakał jak odchodziłeś, znaczy jak Twój portfel odchodził? ... rotfl
Jakuboto pisze:Jak zwykle odwracasz kota ogonem jak tylko ktoś Cię wypunktuje.
Tu nawet gdybym bardzo chciał, to nie bardzo mogłem, wszystko jest czarno na białym ... :angel:
Jakuboto pisze:Ja ustawiam dla niego przerwę.
No cholera, chciałem, bardzo chciałem ... ale się jakoś nie wzruszyłem tą deklaracją. :D
Jest mi trochę wstyd. rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
zNei
Orator
Orator
Posty: 547
Rejestracja: 26 gru 2010, 00:09
Lokalizacja: Barlinek
Kontakt: Strona WWW

Re: Dlaczego forum umiera?

To jakiś wstyd wynająć trenera? Czy o co chodzi?
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Dlaczego forum umiera?

zNei pisze:To jakiś wstyd wynająć trenera? Czy o co chodzi?
Wstyd wynająć trenera i nie robić postępów. Tylko nie wiem, czy nie większy wstyd dla trenera, a nie ucznia. :wink:
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Dlaczego forum umiera?

Gary pisze:
zNei pisze:To jakiś wstyd wynająć trenera? Czy o co chodzi?
Wstyd wynająć trenera i nie robić postępów. Tylko nie wiem, czy nie większy wstyd dla trenera, a nie ucznia. :wink:
O ile uczeń nie uprawia sabotażu ;) Dotyczy dzieci wysyłanych na treningi w ramach chorych niespełnionych kiedyś ambicji rodziców ...
Ale Jakuboto to nie dotyczy. :P O ile do "gry" w tenisa nie zmusza Go żona. rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Ambasador
Ambasador
Posty: 832
Rejestracja: 13 lut 2009, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Dlaczego forum umiera?

Jakuboto pisze:A młodzi nie wchodzą na forum tylko mają Instagram czy co tam innego.
Znak czasów niestety. Bardzo mroczne czasy dla forów nastały, szczególnie o tak wąskiej tematyce jak wybrana dyscyplina sportu (tym bardziej, że tenis w Poslce to cały czas "sport III świata". Grupa na fb masz po kilka tysięcy osób, na forach ok 30-40(?) stale piszących. Fora są zbyt wymagające dla dzisiejszej młodzieży - trzeba sformułować myśli, się zastanowić, dobrać argumenty, dużo łatwiej dać lajka na fb, gdzie i tak człowiek przesiaduje całymi dniami. Wszystko jest w zasięgu ręki.

Ze sporą nostalgią wspominam tętniące życie fora dekadę wstecz np.
mtenis team
Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: Dlaczego forum umiera?

Nie w tym rzecz.
Tu nie chodzi o znak czasu, jakieś pitolenie, że młodzi nie mają czasu, mają inne narzędzia czy coś tam... Przecież to forum opiera się głównie na aktywności ludzi dorosłych, dojrzałych, pasjonatów tenisa. Od kilku ładnych lat śledzę tutejsze wpisy, dlatego mam pewne spostrzeżenia, wnioski i refleksje.
Wkrótce podzielę się nimi z Wami. Wtedy zrozumiecie, dlaczego aktywność na tym forum maleje.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Dlaczego forum umiera?

Ja się zgadzam z tezami DUN I LOVE - forum (każde, nie tylko tenisowe) jest zbyt wymagające dla przeciętnego posiadacza smartfona, nawet 6-cio calowego!
Ale chętnie zapoznam się z wnioskami wnikliwego obserwatora. ;)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Dlaczego forum umiera?

Taki postulat do "Zielonych".
W wątkach turniejowych brak bieżących imprez, i dyskusji też brak ...
Kiedyś ED przeforsował "kwietnikowe" otwieranie każdego wątku, sam też - co należy oddać, przygotowywał takie "startery".
Teraz tego już nie robi, a ludziom się zwyczajnie nie chce (co podnosiłem od początku) bawić w jakieś fotki, wyniki itd.
Chcą kliknąć guzik od zakładania wątku, w tytule wklepać nazwę turnieju i rok, a potem zacząć pisać.
W takim razie może warto z tego "kwietnik-style" zrezygnować?
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Dlaczego forum umiera?

Zapoznałem się z Waszymi spostrzeżeniami i odnotowałem następujące postulaty/spostrzeżenia:
1. Zbanować Vivida - choćby tymczasowo.
2. Przykręcić/Poluzować "śrubę".
3. Brakuje świeżej krwi.
4. Zmęczenie materiału.


Ad.1 Dorzuciłbym stoflera i Jakuboto. Tak do RG... - Spokój i sielanka na forum gwarantowana. :angel:
Tworzenie wartościowej treści zabiera czas i wymaga pewnych okoliczności, których nie ma ze względu na obecny stan tenisa zawodowego. Produkcja spamu i prowokacyjnych treści przychodzi najwyraźniej zbyt łatwo...


Ad.2 Wielu z Was kilkukrotnie było swego czasu ankietyzowanych pod kątem kierunku w jakim powinno iść forum i wiecie co?
Wyniki idealnie oddaje treść punktu 2., tj. każdy ma swoje zdanie w temacie, często sprzeczne z innymi, których pytałem o opinie.
Wszystkich nie zadowolisz ale i decyzja o kierunku nie łatwa. Choćby ze względu na fakt, że jak już jeden wybierzesz to musisz się go konsekwentnie trzymać i wdrażać.


Ad.3 Jest to pochodna wielu czynników z czego na część nie mamy i nigdy nie będziemy mieć wpływu.
Sama platforma jaką jest "forum" jest dla młodszych pokoleń "trudna". Żeby tylko dla młodych... Wiecie ile dostawałem pytań na e-mail/PW, które nigdy nie trafiły na forum mimo, że zapewniłem, że udzielę odpowiedzi, i pewnie nie tylko ja, jak zostaną opublikowane na łamach forum?

To jest znak czasów, a ja nie jestem zwolennikiem nagonek, "proszenia" o lajki itp.


Ad.4 Nic nie trwa wiecznie...
Część osób nigdy się specjalnie nie udzielała ale miała dużo do powiedzenia jak forum ma wyglądać...
Wiele osób już się nie udziela z różnych powodów - praca, rodzina, zmiana dyscypliny...
Część osób nie udziela się ale ma oczekiwania względem tego jak forum ma funkcjonować...

Nikt nie ma prawa dysponować cudzym czasem...
Ktoś ma ochotę się udzielać, to się udziela.
Ktoś ma ochotę tylko czytać, to tylko czyta.

Ja żyję moją obecną pracą i kiedy przychodzi czas składania comiesięcznych sprawozdań czy co gorsza projektów, nie daj Bóg realizowanych jeszcze w konsorcjum, to doby mi nie starcza żeby się ze wszystkim wyrobić, a co za tym idzie na forum mnie nie ma. I nie będę ukrywał, że dobrze mi z tym. Priorytety...

Remedium?
Nie sądzę aby istniało cudowne lekarstwo...
Pozory można stworzyć wkładając dużo pracy własnej tworząc określone treści ale takie podejście posypie się wraz z absencją "twórców". Nie ukrywam, że "podziwiam" jak dużo czasu w swój kącik internetu wkłada Dawid ze swoją ekipą... ale to nie dla mnie/nas (wypowiadam się też w imieniu mojego zielonego kolegi).
Praca u podstaw po wielu miesiącach mogłaby poprawić sytuację ale tylko do pewnego stopnia gdyż jak już zostało, trafnie moim zdaniem, zdiagnozowane, kolejne pokolenia nie odnajdują się na platformie jaką jest forum.
Aby opracować, a co ważniejsze zrealizować ewentualny plan naprawczy trzeba mieć siły przerobowe... my takowych na chwilę obecną nie posiadamy i nie zapowiada się aby miało to się zmienić z dwóch prozaicznych powodów:
1. Nie ma chętnych do pracy dla idei.
2. Mamy przykre doświadczenia z dopuszczaniem do konsoli kontrolnej nowych osób, a obecny zespół jest najbardziej bezkonfliktowym w historii forum. Zero dramy, zero problemów.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Dlaczego forum umiera?

Myślę, że to zwykła bańka mydlana i zwykłe pieprzenie w bambus malkontentów. :P
A co wy myślicie, że tenis to kosmos - jest nieskończony?! Forum ruszyło grubo ponad dekadę temu, wtedy tematów i zagadnień było multum. Obecnie zostały zwyczajnie wyczerpane ... Co było do opisania zostało opisane. Te tematy cyklicznie wracają, ale niech nikt nie liczy na to, że komuś się będzie chciało powtarzać coś w kółko. Poszukaj sobie gościu albo ... spadówa :P I to też oczywiście może odstręczać nowe osoby, ale sorry, bytność tu to nasz prywatny czas, mnie się nie chce n-ty raz coś tłumaczyć czy opisywać.
A tak generalnie to ci co najwięcej marudzą i są roszczeniowi niech najpierw pokażą co sami tu wnieśli. Mają się czym pochwalić? ...
Gdyby się ciut zaangażowali, oczywiście nie muszą, to może by było inaczej. Ale skoro się nie chce, chcą przyjść na gotowe, to jest tak jak jest (też dobrze). Mogą sobie pomarudzić, a reszta może na te ich gorzkie żale popatrzeć i pośmiać się z politowaniem ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Dlaczego forum umiera?

Nie musisz po raz kolejny nowym powtarzać tego samego, wystarczy, że nie będziesz ich zniechęcał...
Awatar użytkownika
DUN I LOVE
Ambasador
Ambasador
Posty: 832
Rejestracja: 13 lut 2009, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Dlaczego forum umiera?

El Diablo pisze:Pozory można stworzyć wkładając dużo pracy własnej tworząc określone treści ale takie podejście posypie się wraz z absencją "twórców". Nie ukrywam, że "podziwiam" jak dużo czasu w swój kącik internetu wkłada Dawid ze swoją ekipą... ale to nie dla mnie/nas (wypowiadam się też w imieniu mojego zielonego kolegi).
My nie mamy wyjścia, bo jeżeli odpuścimy, to szybko znikniemy z mapy.

W waszym przypadku sytuacja jest jednak dużo lepsza - ukierunkowanie na tenis amatorski i potężny serwis za plecami (przeglądałem statystyki i chyba śmiało można powiedzieć, że jeden z kilkudziesięciu (może kilkuset) największych na świecie). Zawsze to będzie generowało ruch. Szlemy pokazują, że cały czas jest grupa ludzi, chętnych do produkowania treści, nie jest źle.

Kilka lat temu było takich forów może z 5-7. Dziś zostały w zasadzie 2, gdzie od lat siedzi ta sama ekipa. To tylko pokazuje, że młodzież za bardzo nie chce rozmawiać "na poważnie" w internecie. Jestem w kilku tenisowych grupach na fb i widzę jak to wygląda. Wpadnie czasami jakaś fajna informacja, ciekawy wykres, zdjęcie czy filmik i tyle - interesujących "zapalników" do dyskusji brak.
mtenis team
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Dlaczego forum umiera?

TomPL pisze:Nie musisz po raz kolejny nowym powtarzać tego samego, wystarczy, że nie będziesz ich zniechęcał...
To było m.in. do ciebie, czujesz się nowy?

DUN, problem for plega na tym, że są trochę "staroświeckie", to tylko słowo pisane. Nie są multimedialne. I w sumie lepiej by nie były bo się zrobi nieczytelny pieprznik. Coś za coś, można powiedzieć.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
kszymon
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 212
Rejestracja: 18 sty 2016, 22:24

Re: Dlaczego forum umiera?

Od 10 lat zaglądam tu głównie po to, żeby czytać, raczej rzadko coś piszę. Jak nie mam czasu obejrzeć meczu, to lubię przeczytać wasze opinie i już wiem jak mniej więcej mógł wyglądać ten mecz.
To co mnie trochę zniechęca do zaglądania to problem, który pojawia się na wielu specjalistycznych forach - ci z większym stażem urządzają sobie swoje rozmówki we własnym towarzystwie i spamują, pitu pitu, pierdu pierdu, za dużo tego spamu.

Vivid napisał, że to co wartościowe, już zostało napisane i nie ma sensu się powtarzać - problem w tym, że te wartościowe wpisy, które nadal się pojawiają giną gdzieś w tym produkowanym spamie. Ciekawych rozmów na forum mogłoby być znacznie więcej bo pojawiają się w świecie tenisa rożne newsy praktycznie każdego dnia, które były by godne podyskutowania, rożne informacje bardziej specjalistyczne, jakiś trener podzieli się informacjami o swoim warsztacie trenerskim, metodach treningowych czy newsy o psychologii tenisa, które czasami wrzuca Paweł Habrat na Facebooka na profilu psychologia tenisa. O takich rzeczach można podyskutować.
Raczej widzę małą szansę na zmianę tego stanu rzeczy, bo są pewne maniery osób na tym forum, które moim zdaniem zniechęcają nowych userów do udzielania się, podrzucania jakiś linków z newsami do przedyskutowania, zadawania pytań czy nawet tylko czytania tego forum. Dużo jest pisania głupot i śmieszkowania, a w dziale o porady na temat rakiet pytania pozostają bez odpowiedzi.
Awatar użytkownika
JCz
Ostatnia Instancja
Ostatnia Instancja
Posty: 1696
Rejestracja: 2 maja 2005, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Dlaczego forum umiera?

Odnośnie treści, to dla dalszego funkcjonowania tego miejsca ma ona znaczenie. Zerknąwszy do statystyk zauważyłem, że jest duża liczba wejść na głębokie podstrony forum, na frazy które filozofom by się nie śniły, a ludzie je jednak w google wpisują. Tutaj wielokrotnie znajdują na nie odpowiedzi, dlatego forum raczej nie umrze, natomiast nie da się ukryć, że przechodzi kryzys aktywności użytkowników. Nie napawa optymizmem liczba nowych rejestracji, co by świadczyło prawdopodobnie o tym, o czym słusznie wspomnieli też poprzednicy, że skrypt obsługujący forum trąci myszką, są już fajniejsze formy aktywności w Internecie, ale na to nie poradzimy...
Pacific X-Force 295
Redakcja Tenis NET
Sprzęt | Blog
Ulubiona tenisistka :)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Dlaczego forum umiera?

kszymon pisze:Dużo jest pisania głupot i śmieszkowania, a w dziale o porady na temat rakiet pytania pozostają bez odpowiedzi.
Tu masz klasyczny przykład powiedzenia, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia ;)
Jak ktoś zakłada wątek to ma jakiś konkretny problem i szuka rozwiązania. Dla niego jest to coś nowego, nieznanego (inaczej by nie pytał), nurtującego. Natomiast jak ja już odnosiłem się do takiego zagadnienia przez te lata n-razy to mi się już nie chce ...
Natomiast kamyczek do ogródka pytających - a kto sprawdza, czy interesujące go zagadnienie nie było już czasem omówione? ...
Pewnie niewiele osób, lepiej wejść, naklepać wątek i potem strzelać focha, że ludzie zlewają sprawę.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
kszymon
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 212
Rejestracja: 18 sty 2016, 22:24

Re: Dlaczego forum umiera?

Rozumiem, każdy dysponuje swoim czasem tak jak chce... Ale człowiek który poszukuje odpowiedzi, czasami chce usłyszeć spersonalizowaną poradę od ludzi którzy się znają, a nie przeczytać gotowy poradnik "jak dobrać rakietę".
Moim zdaniem bardzo błędne jest wychodzenie z założenia, że jak coś zostało napisane to sobie znajdź i przeczytaj, ale nie pytaj bo tracisz nasz cenny czas. Coś na poziomie zajęć akademickich gdzie wykładowca prowadzi wykład/zajęcia i mówi, że nie ma czasu na zadawanie pytań, resztę sobie doczytacie w książkach. Jeśli nowy użytkownik forum pyta i nie uzyskuje odpowiedzi to po co ma tu wchodzić po raz kolejny.
Awatar użytkownika
stofler
-
-
Posty: 1942
Rejestracja: 31 paź 2017, 22:07

Re: Dlaczego forum umiera?

Myślę, że każdy "przychodzi tu" po coś innego. Jest pewna grupa starych użytkowników, będących tu od początku świata, założycieli portalu lub jego aktywnych propagatorów. Są pasjonaci tenisa, którzy gdzieś tam grają amatorsko. Oni próbują dyskutować w wątkach stricte branżowych, często średnio ich interesuje tenis na najwyższym, światowym poziomie. Są też tacy - królowie pilotów TV i wygodnych kanap, którzy lubią ten sport oglądać, mają swojego faworyta, idola, często zaślepieni w swoją ikonę zapominają o ogólnie przyjętych normach poprawnego zachowania w polemice. Spotyka się też takich, którzy traktują życie na luzie, lubią pożartować, pośmiać się, spędzić fajnie wieczór w towarzystwie anonimowych znajomych z sieci. Przy okazji lubią tenis i właśnie dlatego trafili w to miejsce.
Ja bym się nie zastanawiał co będzie dalej. Trzeba żyć chwilą bo jutro może nas już nie być. Dopóki ludzie tu zaglądają - forum będzie istniało. Jak przestaną - przestanie istnieć.
Tyle.

Wróć do „Pogadanki & Pogaduchy”