TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Gitara elektryczna - nauka - Warszawa - ktoś sprawdzony

Cześć,

gitarę mam, kabel dobry mam, dobre combo jest, nawet kostki są. Jedyne czego mi brak to umiejętności. Mam z tego powodu takie pytanie... Czy może ktoś zna w Wawie kogoś, kto by mnie był w stanie nauczyć? Szukam kogoś sprawdzonego, do kogo macie zaufanie i wiedzę, że potrafi nauczać. Ze sprzętem ciężko by mi było jeździć, więc lekcje byłyby u mnie w domu.

Jeśli kogoś takiego znacie to proszę o info :).

Pozdrawiam,
TadX
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gitara elektryczna - nauka - Warszawa - ktoś sprawdzony

Dobra rada.
Zacznij od gitary klasycznej i od podstaw muzyki.
Aby umieć komponować dobre riffy czy solówki to bez podstaw tego się nie nauczysz i będziesz tylko odtwórcą z całym zasobem solówek z guitar pro w kompie.

Nie trzeba znać nut, ale można, trzeba za to znać zasady harmonii, skale i podstawy komponowania aby umieć coś wymyśłeć nowego na gitarze.
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Gitara elektryczna - nauka - Warszawa - ktoś sprawdzony

ESP pisze:Dobra rada.
Zacznij od gitary klasycznej i od podstaw muzyki.
Aby umieć komponować dobre riffy czy solówki to bez podstaw tego się nie nauczysz i będziesz tylko odtwórcą z całym zasobem solówek z guitar pro w kompie.

Nie trzeba znać nut, ale można, trzeba za to znać zasady harmonii, skale i podstawy komponowania aby umieć coś wymyśłeć nowego na gitarze.
Od klasyka? Hm, troszkę mnie zaskoczyłeś, bo ludziska polecali jak już to akustyka. Zawsze od początku mówiłem, że moim celem jest gra na elektrycznej i właśnie dlatego polecali od akustyka zacząć. Struny. Choć wcale nie mała grupa mówiła, że skoro chcę grać na elektryku finalnie to żebym elektryka wziął.

Akustyk nie wchodzi w grę już, z paru względów. Co do podstaw muzyki to pełna zgoda, dlatego chcę takiego nauczyciela, który będzie miał wiedzę z tego zakresu i umiał ją przekazać.

Co do komponowania to bym nie przesadzał. Nie mam takiego słuchu i talentu. Mierzę siły na zamiary. Moim celem jest to, żeby z tabulatury umieć coś tam zagrać a na pewno ogarnąć parę piosenek Red Hot Chili Peppers.
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gitara elektryczna - nauka - Warszawa - ktoś sprawdzony

Jeżeli samo granie dla przyjemności to youtube i mozolne ćwiczenie. :)
Zacznij od nauki grania skal w różnych rytmach, różnych styli kostkowania, ułożenie ręki na gryfie itp.
Jest sporo szkół na yt. na pewno coś sobie wypatrzysz.
Możesz poszukać nauczyciela ale moim zdaniem szkoda kasy. Lepiej już jakiejś kapeli lub chociaż kumpla do grania w weekendy na dwa wiosła.

Też kiedyś patrzyłem na klasyka jak na zło wcielone ale dziś to była najlepsza rzecz jaka mi została ze szkoły muzycznej.
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Gitara elektryczna - nauka - Warszawa - ktoś sprawdzony

ESP pisze:Jeżeli samo granie dla przyjemności to youtube i mozolne ćwiczenie. :)
Zacznij od nauki grania skal w różnych rytmach, różnych styli kostkowania, ułożenie ręki na gryfie itp.
Jest sporo szkół na yt. na pewno coś sobie wypatrzysz.
Możesz poszukać nauczyciela ale moim zdaniem szkoda kasy. Lepiej już jakiejś kapeli lub chociaż kumpla do grania w weekendy na dwa wiosła.

Też kiedyś patrzyłem na klasyka jak na zło wcielone ale dziś to była najlepsza rzecz jaka mi została ze szkoły muzycznej.
Na YT właśnie próbuję, ale nie bardzo kumam wielu rzeczy nawet z tych filmów instruktażowych. Oglądam o wyciszaniu strun i u mnie nie działa, oglądam o power chordach i u mnie nie działa, nie mogę skumać, na której strunie który palec, nawet nie wiem, jak ustawić Mustanga, żeby nawet mniej-więcej brzmiało jak w filmiku... tak w kółko. Ciągle jakaś kłoda, ale się nie poddaję. Kasy mi nie szkoda, niech chociaż podstawy mi ktoś pokaże i na żywo wyjaśni moje pytania, które na pewno będę miał.

Moim takim zamierzeniem i pierwszym celem do zrealizowania jest nauczenie się "Scar Tissue". Oglądam filmik Marty'ego Schwartza i za choinkę nie idę dalej. Pierwsze sekundy wstępu (gdzie działają dwie struny na przemian) już mam opanowane, ale to akurat żadna filozofia.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Gitara elektryczna - nauka - Warszawa - ktoś sprawdzony

Proponuję założyć taki temat na forum specjalizującym się w graniu na gitarze. Tutaj co prawda ktoś zaufany może polecić kogoś znającego się na rzeczy, ale szansa jest o wiele wiele mniejsza.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Rokforabe
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 156
Rejestracja: 25 cze 2012, 16:27

Re: Gitara elektryczna - nauka - Warszawa - ktoś sprawdzony

Polecam ten kanał na YT,
https://www.youtube.com/watch?v=OqoMSZBuewQ

Jak dla mnie najlepszy do nauki grania coverów piosenek. Wystarczy że będziesz umiał czytać tabulaturę, i wiedział gdzie są hammer on, pull of czy slide. Jedyny minus to język kanału. Ale i tak wszystko można skumać.

Co do samej nauki to pomocne jest piłowanie skal. Najlepiej pentatonikę na początek opanować w różnych tonacjach, i własne solówki masz na wyciągnięcie reki (dosłownie :wink: ).
NTRP 4.5

TF 2014 - PROMO VIDEO -https://vimeo.com/94367085

Challenge: Regulamin Ranking
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Gitara elektryczna - nauka - Warszawa - ktoś sprawdzony

Rokforabe pisze:Polecam ten kanał na YT,
https://www.youtube.com/watch?v=OqoMSZBuewQ

Jak dla mnie najlepszy do nauki grania coverów piosenek. Wystarczy że będziesz umiał czytać tabulaturę, i wiedział gdzie są hammer on, pull of czy slide. Jedyny minus to język kanału. Ale i tak wszystko można skumać.

Co do samej nauki to pomocne jest piłowanie skal. Najlepiej pentatonikę na początek opanować w różnych tonacjach, i własne solówki masz na wyciągnięcie reki (dosłownie :wink: ).
O, dzięki. Dobry filmik. Trochę lepiej z niego rozumiem niż od Marty'ego :).
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Gitara elektryczna - nauka - Warszawa - ktoś sprawdzony

Wstępnie mam już nagrany jeden kontakt. Drugi nagrał mi serdeczny Kolega z forum, za co dziękuję :).

Nie ruszę z miejsca bez konsultacji z żywym człowiekiem.

Jeśli o mnie chodzi, to temat można skasować.

Wróć do „Pogadanki & Pogaduchy”