Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Kultura i wychowanie

Postęp postępem, ale życiowo.

Ilu z nas posługuje się swobodnie wszystkimi wynalazkami, a w dalszym ciągu ma na biurku zestaw kartek? Bo trzeba coś szybko zapisać, zanotować. Trudno w tej roli zastąpić słowo pisane.

Podobnie uważam z matmą, przeliczenie w pamięci rabatu 30% z X jest funkcją przydatną życiowo, to samo tabliczka mnożenia itp. Mądrym w tej kwestii inaczej pozostaje radocha w sklepach, jak kupują towar z wyprzedaży drożej, niż kosztował przed nią. :D

W moje ocenie - Finowie poszli o jeden most za daleko.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Elf
Senior
Senior
Posty: 2508
Rejestracja: 20 kwie 2012, 14:57
Lokalizacja: Sercem na Podlasiu

Re: Kultura i wychowanie

Tak mi się jeszcze pomyślało, co do odwzorowywania liter. To jak trudną umiejętnością jest pisanie, jak wielu wymaga ćwiczeń, łatwo sobie uzmysłowić w prosty sposób. Spróbujmy coś napisać szybko i nie jeden wyraz a kilka zdań - ręką do tego nienawykłą. Masakra?
"Elfy są urocze. Rzucają urok. Elfy są czarowne. Splatają czary. Ich uroda powala. Strzałą. Kłopot ze słowami polega na tym, że ich znaczenie może się wić jak wąż. A jeśli ktoś chce znaleźć węże, powinien ich szukać za słowami, które zmieniły swój sens. Nikt nigdy nie powiedział, że elfy są miłe. Elfy są złe."
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Kultura i wychowanie

Elf pisze:Spróbujmy coś napisać szybko i nie jeden wyraz a kilka zdań - ręką do tego nienawykłą. Masakra?
Elf, ale połóż z drugiej strony szali – a jak często jest to konieczne (przeciętnemu człowiekowi)?
Dopiero wtedy można ocenić przydatność.
Racjonalizm podpowiada – im częściej tym więcej uwagi, im mniej tym mniej uwagi.
Do tego im łatwiej o substytut tym łatwiej o decyzję by w ogóle zrezygnować z przyswajania jakiejś umiejętności. Życie wymaga od nas i tak sporego pakietu.
hokej pisze:Postęp postępem, ale życiowo.

Ilu z nas posługuje się swobodnie wszystkimi wynalazkami, a w dalszym ciągu ma na biurku zestaw kartek? Bo trzeba coś szybko zapisać, zanotować. Trudno w tej roli zastąpić słowo pisane.

Podobnie uważam z matmą, przeliczenie w pamięci rabatu 30% z X jest funkcją przydatną życiowo, to samo tabliczka mnożenia itp. Mądrym w tej kwestii inaczej pozostaje radocha w sklepach, jak kupują towar z wyprzedaży drożej, niż kosztował przed nią. :D

W moje ocenie - Finowie poszli o jeden most za daleko.
Hokej, myślę, że Finowie nie poszli o jeden most za daleko. Oni raczej odważyli się wykonać ten pierwszy krok, inni się jeszcze bali.
Ostatnio zmieniony 24 lis 2014, 10:52 przez Vivid, łącznie zmieniany 1 raz.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Kultura i wychowanie

Vivid pisze: Hokej, myślę, że Finowie nie poszli o jeden most za daleko. Oni raczej odważyli się wykonać ten pierwszy krok, inni się jeszcze bali.
Ostatnim krokiem będzie rezygnacja z myślenia? Bo po co się wysilać? Komputery zrobią to lepiej za nas. I bez nas (:]
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Kultura i wychowanie

hohvar pisze:Ostatnim krokiem będzie rezygnacja z myślenia? Bo po co się wysilać? Komputery zrobią to lepiej za nas. I bez nas (:]
Kiedyś zapewne i tak się stanie. Ale się nie martw, my raczej nie doczekamy. :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kultura i wychowanie

Vivid pisze:Hokej, myślę, że Finowie nie poszli o jeden most za daleko. Oni raczej odważyli się wykonać ten pierwszy krok, inni się jeszcze bali.
Raczej inni na to nie wpadli. To kwestia poziomu szaleństwa urzędników. U nas "tęczowe przedszkola" u nich ...
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Kultura i wychowanie

W kolejce w ZUS-sie sobie o tym pogadamy ;). Bo wyniki będą znane za kilkanaście/kilkadziesiąt lat.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kultura i wychowanie

Vivid pisze:W kolejce w ZUS-sie sobie o tym pogadamy ;). Bo wyniki będą znane za kilkanaście/kilkadziesiąt lat.
Dyskutowane przez historyków/ psychologów społecznych/ socjologów po kolejnym przewrocie. rotfl
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Kultura i wychowanie

Ale to tylko pokazuje, że tam jest miejsce na jakiś racjonalizm (można się z nim zgadzać lub nie), a u nas tylko czyste szaleństwo urzędnicze. rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Kultura i wychowanie

Pamiętajcie o jeszcze jednym aspekcie technicznym. Do czasu kiedy Finowie wychowają sobie nowe pokolenie władające klawiaturą sprawniej niż ręką, ta pierwsza wcale już może nie być standardowym narzędziem komunikacji z komputerem (lub innym urządzeniem jemu podobnym). Od czasów smartfonów i tabletów emulowana klawiatura jest już tylko złem koniecznym, a świat poszukuje nowego sposobu wprowadzania danych (vide "Hello Google", Siri, Swype, ...). Może kiedyś będziemy jednak mazać paluchem po kartce papieru wyświetlonej na biurku, które właściwie jest monitorem dotykowym ... Trochę krótkowzroczni ci Finowie ...
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Kultura i wychowanie

Smyk, nie psuj zabawy. :/
Takie niemiaszkowe podejście - porządek musi być! :::jezor::: :lol:
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Pogadanki & Pogaduchy”