Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

wyczesany pisze:
Vivid pisze:Ja tu może przy okazji tego zagadnienia jednak zwrócę uwagę na coś innego. Osobiście lubię zwierzęta, ale wyznaję zasadę, że jak wylezie pod koła to jego problem. Nie ma uników, mogę jedynie hamować utrzymując pierwotny tor jazdy. Nie mam ochoty zabić się czy okaleczyć na drzewie czy w rowie. W sumie podobnie względem człowieka, za jego brak wyobraźni czy nawet tylko zwykłe gapiostwo nie będę ponosił konsekwencji!.
Już niedługo na samochodzie Vivida:
SPOILER:
Do rozważenia ... :twisted: :D
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Elf
Senior
Senior
Posty: 2508
Rejestracja: 20 kwie 2012, 14:57
Lokalizacja: Sercem na Podlasiu

Ale tam misiowa łapka!
"Elfy są urocze. Rzucają urok. Elfy są czarowne. Splatają czary. Ich uroda powala. Strzałą. Kłopot ze słowami polega na tym, że ich znaczenie może się wić jak wąż. A jeśli ktoś chce znaleźć węże, powinien ich szukać za słowami, które zmieniły swój sens. Nikt nigdy nie powiedział, że elfy są miłe. Elfy są złe."
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

Elf przed maską :twisted: , który to gaz, a który hamulec? :D
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

Vivid pisze:Elf przed maską :twisted: , który to gaz, a który hamulec? :D
Włącz po prostu wycieraczki i zamknij oczy rotfl .
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

Jakuboto pisze:
Vivid pisze:Elf przed maską :twisted: , który to gaz, a który hamulec? :D
Włącz po prostu wycieraczki i zamknij oczy rotfl .
No tak. :::gd:::
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

Dzisiaj niemal pod domem bezmózgi debil urwał cały bagażnik w Mondeo, bo przeoczył 2 fakty - że wyprzedzanie samochodu skręcającego w lewo rzadko jest udane oraz to, że ograniczenie do 40km/h nie było malowane sprayem i nie spłynęła z niego jakaś cyfra z przodu. Policja oszacowała czubka na 130km/h, w wiosce. Dwójka moich sąsiadów w szpitalu, debil w kołnierzu, oby go odparzał jeszcze długo.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

hokej pisze:Dzisiaj niemal pod domem bezmózgi debil urwał cały bagażnik w Mondeo, bo przeoczył 2 fakty - że wyprzedzanie samochodu skręcającego w lewo rzadko jest udane oraz to, że ograniczenie do 40km/h nie było malowane sprayem i nie spłynęła z niego jakaś cyfra z przodu. Policja oszacowała czubka na 130km/h, w wiosce. Dwójka moich sąsiadów w szpitalu, debil w kołnierzu, oby go odparzał jeszcze długo.
To u ciebie też jak u mnie, trafiasz na sporą populację debili? :wink: Po lekkiej 3 letniej przerwie, jeżdżę znów dużo 70-80 tys. kilometrów rocznie, też się napatrzę. Niestety warszawska firma robiąca dla mojego kontrahenta program lojalnościowy nawala, więc mój rejestrator znikł, a przecież nie kupię czegoś co mam dostać, nie? Należy mi się. rotfl
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

Dzisiaj niezłego wariata na rowerze widziałem. Nieźle szalał po jezdni i na skrzyżowaniu. Generalnie gość z gatunku - mam 60 lat, swoje wiem i nikt mi tu nie będzie marudził o jakiś przepisach bo one są dla samochodziarzy a nie dla takiego Szurkowskiego jak ja... :)
Ale by się przydał patrol drogówki i otrzeźwienie pajaca zdrowym mandatem.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

Przy okazji wczorajszego dzwona pogadałem trochę z tubylcami. Jestem nowy w tym miejscu, więc usłyszałem, że parę lat temu chcieli prywatnie zrzucić się na stacjonarny fotoradar, policja wtedy nimi zarządzała. Usłyszeli kwotę... 300000pln.

Ja napisałem do ITD, o to samo. W odpowiedzi dostałem pismo, że w nawiązaniu do petycji, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z 14 marca 2013r mam przesłać uzupełnienie w postaci ... statystyk za ostatnie 3 lata obejmujących liczbę wypadków, kolizji, zabitych i rannych w rozbiciu na przyczyny - niedostosowanie prędkości i inne. Dobrze ,że siedziałem.
Ale mają pecha, a ja mam dobrą drukarkę. Będą dostawali 2 pisma tygodniowo, od firmy i prywatnie ode mnie. Dodatkowo raz w miesiącu petycję podpisaną przez mieszkańców. Ciekawe ile wytrzymają.

Moja wioska nie ma nawet chodników, tydzien temu stanęły dwie policjantki z fotoradarem. Poszedłem zagaić, podziękować itp. w ciągu 3 godzin wystawiły ponad 70 mandatów. O_O Rekordzista 145km/h.

Wiem, że zmieniła mi się optyka bo tu mieszkam, moje dzieci chodzą do szkoły itp. Święty również nie jestem. Ale 90% ruchu generują pracujący w mieście mieszkańcy pobliskich wiosek/miasteczek - i to oni tak zapieprzają!!!
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

Vivid pisze:Dzisiaj niezłego wariata na rowerze widziałem. Nieźle szalał po jezdni i na skrzyżowaniu. Generalnie gość z gatunku - mam 60 lat, swoje wiem i nikt mi tu nie będzie marudził o jakiś przepisach bo one są dla samochodziarzy a nie dla takiego Szurkowskiego jak ja... :)
Ale by się przydał patrol drogówki i otrzeźwienie pajaca zdrowym mandatem.
Już dawno pisałem, że dla mnie rowerzyści, to największe zagrożenie na drodze w mieście. Praktycznie za każdym razem jadąc samochodem widzę, jak goście albo laski na rowerze wjeżdżają na skrzyżowanie na czerwonym albo przeskakują z ulicy na chodnik i znów na ulicę. Prawie nigdy nie oglądają się za siebie chcąc zmienić pas, po prostu walą od razu.
Dzisiaj jak wracałem również taka opcja była. Gość z chodnika hop od razu na ulice po czym nawet nie skręcając głowy o 90stopni, już nie mówiąc o patrzeniu w tył zmienia na pas na środkowy. O_O
Niby ręką dawał znać, że będzie zmieniać pas, ale to trwało chwilę bo zaczął się chwiać na tym rowerze... ale i tak praktycznie w ciemno zmieniał. Ja na szczęście miałem sporą odległość, ale jeden samochód przede mną, ostro zmienił pas na lewy :tired: .
hokej pisze:Wiem, że zmieniła mi się optyka bo tu mieszkam, moje dzieci chodzą do szkoły itp. Święty również nie jestem. Ale 90% ruchu generują pracujący w mieście mieszkańcy pobliskich wiosek/miasteczek - i to oni tak zapieprzają!!!
Bo takim się zawsze wydaje, że przecież znają teren, że to ich teren więc wiedzą co gdzie i jak...
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

Basic, tu działa prawo lasu. :)
Łoś na swoim terenie wie gdzie ambona strzelnicza więc się nie boi, wali w ciemno. A jak jest na gościnnych występach to uważa bo nie wie skąd kula nadleci. ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

Fajna kompilacja.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=BkV7h1AXpDg[/youtube]
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

Numery rejestracyjne widoczne, więc niech pan rzecznik skieruje wniosek gdzie trzeba...
"Takim idiotom drogowym mówimy nie". rotfl
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

No przecież jak się jest szkolonym to się i jeździć potrafi ... rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

Myślenia to na tych kursach nie uczą, raczej tylko jak zdać test na prawo jazdy ...
I potem Gary 9 razy na prawo jazdy i 6 razy na kartę woźnicy. rotfl

Ale do sedna. Rano jakieś 3 stopnie mrozu, niby sucho, ale ulice lekko przycięte. Wiadukt, wiadomo, że tam jest zawsze bardziej ślisko. Na przeciwległym pasie ruchu (oddzielony barierką i jeszcze wolną przestrzenią) dzwon. Tam jest dozwolone 70km/h, ale latają i około 100km/h. Dwa pasy ruchu zastawione dostawczakiem z wbitym w jego bok Golfem. Pewnie dostawczak hamował, postawiło go bokiem, Golf leciał obok, zero szans. Policja zablokowała wjazd i załatwiają sprawę.
A co na to "miszczowie" kierownicy na moim, przeciwnym, pasie? Oczywiście po hamulcach. :/ Bo jest widowisko, bo trzeba zobaczyć co się dzieje...
Tylko żaden jełop nie pomyśli, że sam jak wdepnie to i jego może postawić bokiem, w końcu pełno jeszcze aut co nawet ABS-u nie mają, a wtedy ten za nim szans wielkich nie ma, siedzi na nim na 100% ...
Zero myślenia. :::bd::
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

No nawet w radiu (Trójka) o łódzkiej gołoledzi i wiadukcie mówili. :]
Awatar użytkownika
bugaloo
Weteran
Weteran
Posty: 1951
Rejestracja: 16 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

Vivid pisze:Myślenia to na tych kursach nie uczą, raczej tylko jak zdać test na prawo jazdy ...
I potem Gary 9 razy na prawo jazdy i 6 razy na kartę woźnicy. rotfl

Ale do sedna. Rano jakieś 3 stopnie mrozu, niby sucho, ale ulice lekko przycięte. Wiadukt, wiadomo, że tam jest zawsze bardziej ślisko. Na przeciwległym pasie ruchu (oddzielony barierką i jeszcze wolną przestrzenią) dzwon. Tam jest dozwolone 70km/h, ale latają i około 100km/h. Dwa pasy ruchu zastawione dostawczakiem z wbitym w jego bok Golfem. Pewnie dostawczak hamował, postawiło go bokiem, Golf leciał obok, zero szans. Policja zablokowała wjazd i załatwiają sprawę.
A co na to "miszczowie" kierownicy na moim, przeciwnym, pasie? Oczywiście po hamulcach. :/ Bo jest widowisko, bo trzeba zobaczyć co się dzieje...
Tylko żaden jełop nie pomyśli, że sam jak wdepnie to i jego może postawić bokiem, w końcu pełno jeszcze aut co nawet ABS-u nie mają, a wtedy ten za nim szans wielkich nie ma, siedzi na nim na 100% ...
Zero myślenia. :::bd::
bugaloo pisze:Co to za **##* zwyczaj podziwiania wypadków na polskich drogach? Nawet mi do łba nie przyszło, że każdy zacznie hamować jak wryty :-(.
:].
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

Poczejmy chwilę, będzie nowy etap - zatrzymać się i walnąć selfi z wrakiem lub poszkodowanymi, i na facebook. :lol:
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

Vivid pisze:Poczejmy chwilę, będzie nowy etap - zatrzymać się i walnąć selfi z wrakiem lub poszkodowanymi, i na facebook. :lol:
Coś takiego chyba już było :tired: . Ale nie o tym.

Tak swoją drogą ogólne ostrzeżenie. Jakby ktoś jechał w Wawie od ulicy Rzymowskiego w stronę Hynka. Nad ulicą Żwirki Wigury prowadzi wiadukt, na wcześniejszym rozwidleniu dróg jest ograniczenie prędkości do 80, następnie kilkaset metrów dalej wjeżdżamy na wiadukt (nad Żwirki)... po czym jakieś 80-100m metrów od zjazdu z wiaduktu jest ograniczenie do 60... a co jest kolejne kilkadziesiąt metrów dalej? Oczywiście często stoi Straż Miejska z kontrolą prędkości. Ile to już razy widziałem jak kierowcy po heblach dają w miejscu kiedy wiadukt zaczyna opadać w dół :/ .

Swoją drogą nie wiem kto postawił taki znak ograniczenia do 60 kilkadziesiąt metrów za wiaduktem... co to ma wspólnego z bezpieczeństwem. :tired:
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

Basic pisze:Swoją drogą nie wiem kto postawił taki znak ograniczenia do 60 kilkadziesiąt metrów za wiaduktem... co to ma wspólnego z bezpieczeństwem. :tired:
Zapewnia to "bezpieczeństwo" portfela o ile postawią tam właśnie straż czy policję :P.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359

Wróć do „Pogadanki & Pogaduchy”