Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Opony zima/lato

Nadchodzi czas wymiany kapci w naszych furmankach. Ktoś jest w trakcie poszukiwania nowych kapci?
Zimy teraz mamy jakie mamy, ale zawsze bezpieczniej i wygodniej na zimówkach. Jeszcze trochę i się zacznie nalot na serwisy, kalendarze im spuchną :).
Ja się już przezornie wpisałem na 31.10 ;). Czekam tylko na zamówione gumy, dowiozę im felgi i niech to poskładają, a potem się zmieni.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
yidam
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 480
Rejestracja: 6 sie 2007, 17:09
Lokalizacja: Calgary, AB, Canada

Re: Opony zima/lato

Od zawsze na zawsze dobrej jakości wielosezonowe.
Wilson [K]Factor 6.1 Tour
"In government, the scum rises to the top." - Friederich Hayek
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Opony zima/lato

Ja jeżdżę na Vredestein'ach. Bardzo przyzwoite. Każde zimowe lepsze niż letnie. Jak ktoś jeździ sensownie i nie udaje, że jego sekretne imię to Michael Schumacher, to większość zimowych kapci się sprawdzi.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Opony zima/lato

Miałem przygodę z zimówkami Goodyear Ultra Grip. Niby dobra firma i dobry kapeć a dramat ...
Teraz wybrałem na zimię Michelin Alpin A4, zobaczymy jak się sprawdzą. Wymagań nie mam, zwykła spokojna jazda po mieście.
Tak jak RatRace pisze, jak ktoś nie pajacuje to większość opon wystarczy do bezproblemowej jazdy.
RatRace pisze:Każde zimowe lepsze niż letnie.
No chyba że 4 różne :P.
Taki mix: na jednym Michelin, na drugim Kleber, na trzecim Goodyear i na czwartym np. Dunlop. Każda "prawie" nówka oczywiście. ;)
Widziałem kiedyś takiego magika ... O_O
Fan jazdy z "atrakcjami". :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Opony zima/lato

Muszę Cię Vi zmartwić, nie mam o Alpin A4 najlepszego zdania. Generalnie jestem przeciwnikiem zimówek kierunkowych, ten model mamy na B-klasie od 2 sezonów i z jazdą nie ma problemów, z hamowaniem już spore. Klin niestety działa zgodnie z nazwą :? . Spotkałem się już z opinią fachowców, żeby w autach tylnonapędowych takie opony montować zgodnie z trakcją na tył, a odwrotnie na przód.
W SUV-ie używam Pirelli Scorpion Ice, na lód/zmrożony śnieg idealne, wrzynają się jak nożyki. Suchy asfalt też ok, trochę gorzej na świeżym śniegu, ale nie można mieć wszystkiego :D .
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Opony zima/lato

A ja śmigam na Nokianach WR G2. Jak na razie w porównaniu do Continentali, które miałem wcześniej jest dużo lepiej. W kopnym i mokrym śniegu radzą sobie nieźle. Na asfalcie też nie najgorzej, a na lodzie tak samo jak większość, bez dodatkowych kolców szału nie ma :).
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Opony zima/lato

Hokej, wszystko zależy od auta i stylu jazdy. Ja uprawiam styl jazdy dziadkowy :).
Ale dzięki serdeczne za info, zawsze cenna uwaga.
Będę miał to na względzie i dam znać jak to u mnie wygląda. :::gd:::
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Madox
Senior
Senior
Posty: 3647
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: Opony zima/lato

Ja polecam opony zimowe FULDA Kristall Control HP. Według mnie bardzo dobre.
Uwielbiam Feda <3 Hala Madrid!
Wilson Pro Staff 97S
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Opony zima/lato

Wczoraj zrobiłem przesiadkę na zestaw zimowy. Za wcześnie ale jak miałem gościowi tłumaczyć, że skoro zostawiam mu opony i felgi, a zgłoszę się za 2 tygodnie do wymiany, to chcę teraz jakiś kwit, że ma je w "depozycie". Goście mocno honorowi i jak mają w zeszycie że dałem to przecież o co chodzi?? :) ;)
Nie chciało mi się z tym "walczyć" i "kwestionować" ich uczciwości. ;)
A tak przełożone, kwit z przechowalni na letni zestaw w rękę i było "bezkolizyjnie". :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Opony zima/lato

To Vidziu uważaj, jak będziesz ganiał na korty w tym tygodniu, jakieś 22st na plusie ma być ;-).
Nigdy nie ma dobrego momentu na zmianę i tylko jedno w tym jest prawdziwe - lepiej miesiąc za wcześnie, niż dzień za późno.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Opony zima/lato

Moim zdaniem jeszcze za wcześnie. Akurat taka sytuacja była, inaczej bym się nie brał za to.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Opony zima/lato

Vivid pisze:Miałem przygodę z zimówkami Goodyear Ultra Grip. Niby dobra firma i dobry kapeć a dramat ...
Vivid, które Ultra Gripy miałeś, co było z nimi nie tak?
Ja u siebie jeszcze mam kapcie zimowe, ale Starszy chce zmienić i właśnie robię przegląd co warto by kupić i jedną z opcji jest właśnie Goodyear Ultra Grip 7.

Ogólnie zastanawiam się nad firmami:
- Goodyear Ultra Grip 7 abo 8 - jeśli da się w sensownej cenie.
- Bridgestone
- Nokian
- Kleber

Jakiś konkretny model z powyższych firm proponujecie? Rozmiar to 195/65 R15.
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: Opony zima/lato

Od kiedy jeżdżę na Pirelli SottoZero, nie chcę innych. ;)
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Opony zima/lato

A ja mogę polecić Nokiany. Wcześniej miałem Continentale i w porównaniu do nich Nokiany lepiej sobie radzą, zwłaszcza na błocie pośniegowym.
Obrazek
_____
benno
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 965
Rejestracja: 4 cze 2009, 13:40

Re: Opony zima/lato

Również polecam Nokiany, solidna firma (Fińska ) a tam wiadomo prawdziwa zima i muszą mieć porządne zimówki.
"Ktokolwiek myśli, że jestem lepszy od Federera, nie wie nic o tenisie" - Rafael Nadal
“Whoever thinks that I am better than Federer, doesn’t know anything about tennis,” - Rafael Nadal.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Opony zima/lato

basic pisze:
Vivid pisze:Vivid, które Ultra Gripy miałeś, co było z nimi nie tak?
Ja u siebie jeszcze mam kapcie zimowe, ale Starszy chce zmienić i właśnie robię przegląd co warto by kupić i jedną z opcji jest właśnie Goodyear Ultra Grip 7
Głośnie, to jedno.
Strasznie nie lubią dodatnich temperatur, robią się ... sztywne O_O
A jak się trafi koło +10 stopni to wręcz auto wibruje.
Jak jest temperatura ujemna to jest OK, ale w naszym klimacie niestety jest jak jest, trochę na plus, trochę na minus.
To były chyba UG 6+ (kupowałem je do poprzedniego samochodu w 2009).
Obecne Michelin Alpin A4 sprawują się dobrze.
Wskazywałeś też Klebery, kiedyś miałem ich zimówki (Krisalp), bardzo dobre kapcie.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Opony zima/lato

Ja jeździłem na Krisalpach i jestem zadowolony, teraz jeżdżę na Fulda Montenero i są jeszcze lepsze. Jeżdżę dużo i w różnych warunkach i właśnie Nokiany (nie pamiętam modelu) mi nie pasowały.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Opony zima/lato

Ja też sobie chwalę Fulda Kristal Montero 3. Poprzednie Vredestein (nie pamiętam modelu) też były ok.
Tu są testy ADAC z lat 2011 i 2012.
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: Opony zima/lato

Jeździłem na Nokianach - były bardzo dobre. Pirelli są do tego jeszcze komfortowe... Starzeję się. ;)
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Opony zima/lato

Polecam Yokohamy.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET

Wróć do „Pogadanki & Pogaduchy”