Awatar użytkownika
Elf
Senior
Senior
Posty: 2508
Rejestracja: 20 kwie 2012, 14:57
Lokalizacja: Sercem na Podlasiu

Re: Rowery (MTB, szosa, trekking... stacjonarne nawet) ;-)

Misiu kolorowy,
ale ja się tylko pytam czy po podjechaniu tych 200 m pod górę moja damowatość dozna uszczerbku rotfl , a nie czy dam radę. Do dam radę mam inny rower. ;)
"Elfy są urocze. Rzucają urok. Elfy są czarowne. Splatają czary. Ich uroda powala. Strzałą. Kłopot ze słowami polega na tym, że ich znaczenie może się wić jak wąż. A jeśli ktoś chce znaleźć węże, powinien ich szukać za słowami, które zmieniły swój sens. Nikt nigdy nie powiedział, że elfy są miłe. Elfy są złe."
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Rowery (MTB, szosa, trekking... stacjonarne nawet) ;-)

Jak dama, to niech skuterek sobie dama sprawi. Albo kobyłkę i siodło... :wink:
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Rowery (MTB, szosa, trekking... stacjonarne nawet) ;-)

Vivid pisze:Ppeter, ja do najbliższych kortów z domu mam około 1,5km. Droga z górki, pod górkę, znów z górki i na koniec jeszcze raz pod górkę.
Przeprowadziłeś się gdzieś? :angel:
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Rowery (MTB, szosa, trekking... stacjonarne nawet) ;-)

PitS pisze:
Vivid pisze:Ppeter, ja do najbliższych kortów z domu mam około 1,5km. Droga z górki, pod górkę, znów z górki i na koniec jeszcze raz pod górkę.
Przeprowadziłeś się gdzieś? :angel:
Nie.

Elf, dasz radę, tak mi się wydaje. Ale tak w ogóle to przecież prawdziwa dama nie pedałuje sama. :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Elf pisze:I pojawił się we mnie problem - bo to są w większości rowery bez przerzutek, a ja chyba nie pamiętam czy to się w ogóle da na tym jeździć. rotfl A tak zupełnie serio - warto dopłacić drugie tyle i kupić hybrydę z kompletem przerzutek, może do jeżdżenia po mieście wystarczą trzy biegi, bo takie opcje też widziałam, a może taki rower wymaga hamowania do tyłu i już? :D
Czy ja w ogóle wjadę np. na wiadukt i nie będę musiała brać prysznica od razu? Serio, nie mam pojęcia... Pomocy. ;)
Robię codziennie ok. 13km, z różnicą wzniesień ok. 12m, częsciowo po nieutwardzonych dróżkach (stary poligon), częściowo po ulicach. Mam po drodze sporo skrzyżowań i uliczek, z których wyjeżdzają rano zaspani jeszcze kierowcy. Muszę zatem często zwalniać i przyśpieszać, zatrzymywać się i ruszać. Czuję się na rowerze komfortowo, jeśli mogę utrzymywać stałe tempo pedałowania z (w miarę) stałym wydatkiem siłowym (naciskanie na pedały). Używam do tego najczęściej dwóch zębatek z przodu i czterech z tyłu (mam klasyczne przerzutki) - czyli de facto 8 przełożeń/biegów. Człowiek jest niewolnikiem przyzwyczajeń ... Dużo więc zależy od tego, jak jeździsz na swoim rowerze górskim. Jeśli tam nie używasz wielu przełożeń, nie będą Ci one także potrzebne w mieście. Ja bym się np. złościł, jeśli na najniższym biegu nie mogłbym wyjechać z parkinkgu (tylko musiał wyprowadzać rower). Moja małżonka, denerwowała się, że nie miała odpowiedniego biegu do jeżdżenią po deptakach/ulicach, gdzie chodzi dużo ludzi i trzeba jeździć wolno i ostrożnie, na niskim biegu - dlatego zmieniliśmy na "city bike" z 7 przerzutkami w piaście (wcześniej były 3). W MTB masz wolnobieżke, czyli wiesz jak się z tym jeździ. Brakuje Ci hamulca w torpedzie ? Będzie Ci - jeżdżąc po mieście - potrzebna wolna ręka (do czytania książki albo jedzenia loda) ? Jeśli tak, to hamulec w torpedzie !

Inna ważna rzecz to osprzęt. Dobre dynamo i oświetlenie (aktywne i pasywne), żeby widzieć, a co ważniejsze, być widocznym. Stabilny bagażnik, na który można zamocować koszyk albo sakwy (na dłuższe wycieczki). Wygodne, ergonomiczne siedzisko. Dla mojej małżonki, ważny był koszyk na kierownicę - gdzieś trzeba wozić torebkę (podziwiając ją jednocześnie ...). To są detale, ale często ważą więcej niż kwestia 3 czy 7 przerzutek ...
Ostatnio zmieniony 17 wrz 2014, 10:46 przez Smyk, łącznie zmieniany 1 raz.
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
Elf
Senior
Senior
Posty: 2508
Rejestracja: 20 kwie 2012, 14:57
Lokalizacja: Sercem na Podlasiu

Re: Rowery (MTB, szosa, trekking... stacjonarne nawet) ;-)

Szukam czegoś tylko na miasto, ewentualnie naprawdę krótkie wycieczki. Zaczepy na sakwy mam w drugim rowerze, ale z koszykiem racja - to cały urok tego roweru, koszyk z przodu. ;)
Trafne spostrzeżenie z częstością zmiany przełożenia - nie robię tego jakoś bardzo często. Ech... Przydałby się sklep z możliwością przetestowania. Co to jest hamulec w torpedzie?

Swoją drogą - coś czuję, że jak już dojdzie do zakupu, to i tak wybiorę czerwony... rotfl
"Elfy są urocze. Rzucają urok. Elfy są czarowne. Splatają czary. Ich uroda powala. Strzałą. Kłopot ze słowami polega na tym, że ich znaczenie może się wić jak wąż. A jeśli ktoś chce znaleźć węże, powinien ich szukać za słowami, które zmieniły swój sens. Nikt nigdy nie powiedział, że elfy są miłe. Elfy są złe."
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Rowery (MTB, szosa, trekking... stacjonarne nawet) ;-)

Elf pisze:Swoją drogą - coś czuję, że jak już dojdzie do zakupu, to i tak wybiorę czerwony... rotfl
Do Louboutin-ów jak znalazł. :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Rowery (MTB, szosa, trekking... stacjonarne nawet) ;-)

Elf pisze:Co to jest hamulec w torpedzie?
To ten do hamowania "do tyłu".
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Rowery (MTB, szosa, trekking... stacjonarne nawet) ;-)

Elf, a nie ma ktoś znajomy takiego rowerka? Przetestować i już.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Elf
Senior
Senior
Posty: 2508
Rejestracja: 20 kwie 2012, 14:57
Lokalizacja: Sercem na Podlasiu

Re: Rowery (MTB, szosa, trekking... stacjonarne nawet) ;-)

Ma, ale takie całkiem bezbiegowe. Jeździłam tym i wiem, że wtedy Zegrze odpada. :(
"Elfy są urocze. Rzucają urok. Elfy są czarowne. Splatają czary. Ich uroda powala. Strzałą. Kłopot ze słowami polega na tym, że ich znaczenie może się wić jak wąż. A jeśli ktoś chce znaleźć węże, powinien ich szukać za słowami, które zmieniły swój sens. Nikt nigdy nie powiedział, że elfy są miłe. Elfy są złe."
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Rowery (MTB, szosa, trekking... stacjonarne nawet) ;-)

Elf pisze:Swoją drogą - coś czuję, że jak już dojdzie do zakupu, to i tak wybiorę czerwony... rotfl
Tak właśnie kupowały rower moje dziewczyny, ładny czarny i z koszykiem z przodu ;) , moje propozycje nie znalazły uznania.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Rowery (MTB, szosa, trekking... stacjonarne nawet) ;-)

Elf pisze:Ma, ale takie całkiem bezbiegowe. Jeździłam tym i wiem, że wtedy Zegrze odpada. :(
Ale ten zakup to nie pod kątem wizyty na TF-ie? Duży, koszyk z przodu. :] Elf daj znać, pojadę po Ciebie. :]
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Rowery (MTB, szosa, trekking... stacjonarne nawet) ;-)

hokej pisze:Elf daj znać, pojadę po Ciebie.
I po drodze zjesz cały sernik. O_O
ppeter pisze:
Elf pisze:Swoją drogą - coś czuję, że jak już dojdzie do zakupu, to i tak wybiorę czerwony... rotfl
Tak właśnie kupowały rower moje dziewczyny, ładny czarny i z koszykiem z przodu ;) , moje propozycje nie znalazły uznania.
I teraz nie jeżdżą do Zegrza ...

Wbrew pozorom, do Zegrza (na dłuższe trasy) nie potrzeba większej ilości przerzutek. Większa ich ilość pomaga bardziej przy kręceniu się po mieście.
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Rowery (MTB, szosa, trekking... stacjonarne nawet) ;-)

Rower nie jest moją największą przyjemnością, ale w takim miejscu jak Winter Park wszystko się może zmienić. :)

Najpierw jechałem zieloną:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=AkuZMWnEnj0[/youtube]

Potem niebieską

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=fmluVLqqHk0[/youtube]

Ale na czarną się nie odważyłem, bo nie miałem dobrego roweru. Może pożyczę dobry i skoczę tam jeszcze raz. Za $40 można jeździć ile się chce od 10 do 17. Szkoda, że w Polsce takich nie ma.
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
bugaloo
Weteran
Weteran
Posty: 1951
Rejestracja: 16 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Rowery (MTB, szosa, trekking... stacjonarne nawet) ;-)

Jak to w PL nie ma tras do downhillu? Google i znajdziesz więcej niż mogłoby się zdawać ;-).
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Rowery (MTB, szosa, trekking... stacjonarne nawet) ;-)

Trochę jednak nie rozumiem dylematów Elf ... :(

Jako uczciwy polski biały rasista ;) :) powinienem Jej polecić murzyna do napędzania rowerku. Ale że u nas deficyt tego towaru to trzeba się rozejrzeć za substytutem :twisted: . Import chyba nieopłacalny, cło dowalą? ...
Proponuję zatem rynek krajowy ... Gary! :::yay::: Trochę czarnej farby i będzie jak murzyn, nawet metalic :)
Mały, kompaktowy, do koszyka w czasie jazdy z górki się zmieści. Do tego jest bezpieczny bo dużo jazgocze, będzie Go słychać, a więc trudniej potrącić w wyniku niezauważenia/nieusłyszenia. Ze 3 gwiazdki NCAP Gary w ten sposób gwarantuje rotfl
Ponadto jest ekonomiczny, zgotujesz rosołek i to do napędu Mu wystarczy. Może i jest też ekologiczny więc o subwencję za ekonapęd można aplikować. Chyba nie emituje toksycznych związków do środowiska, ale warto jednak sprawdzić. Gary na kanał, na przegląd! :D
Przekonać Go do kooperacji też łatwo, On zasadniczo wobec kobiet ugodowy jest, szczególnie stając oko w oko, czy pantofel w oko? ... rotfl Choć lepiej powiedzieć, że staje cycek w oko ... Ale nie ma obaw, będzie bez ssania bo On już na wytrysku, znaczy wtrysku ;), jest :)
A jaki prestiż i lansik z posiadania własnego małego białego murzynka! Jak będą pytać czemu taki malutki to od razu mów - Made in Japan :) Od razu zostaniesz nową trendseterką ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rowery (MTB, szosa, trekking... stacjonarne nawet) ;-)

A pingwinowi tylko brzuch pomalować i też mamy murzyna rotfl . Lepszy zawsze napęd dwu murzynowy :P.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Elf
Senior
Senior
Posty: 2508
Rejestracja: 20 kwie 2012, 14:57
Lokalizacja: Sercem na Podlasiu

Re: Rowery (MTB, szosa, trekking... stacjonarne nawet) ;-)

Obawiam się, że w jednej czy drugiej wersji, szybko zostałabym bez roweru... Taki kąsek łakomy. Najnowszy trend.
"Elfy są urocze. Rzucają urok. Elfy są czarowne. Splatają czary. Ich uroda powala. Strzałą. Kłopot ze słowami polega na tym, że ich znaczenie może się wić jak wąż. A jeśli ktoś chce znaleźć węże, powinien ich szukać za słowami, które zmieniły swój sens. Nikt nigdy nie powiedział, że elfy są miłe. Elfy są złe."
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Rowery (MTB, szosa, trekking... stacjonarne nawet) ;-)

Jakuboto pisze:A pingwinowi tylko brzuch pomalować i też mamy murzyna rotfl . Lepszy zawsze napęd dwu murzynowy :P.
Ta piłeczka na nosie trochę Ci horyzonty przysłania ... :D I zeza zbieżnego utrwala. :P rotfl
I co to za określenie "dwumurzynowy"?! Jakieś takie bez stylu i lansu. ;)
Jakiś "Bimurzyn" czy "Twinmurzyn"/"Twinbambo" bardziej przemawia. rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rowery (MTB, szosa, trekking... stacjonarne nawet) ;-)

Vivid pisze:
Jakuboto pisze:A pingwinowi tylko brzuch pomalować i też mamy murzyna rotfl . Lepszy zawsze napęd dwu murzynowy :P.
Ta piłeczka na nosie trochę Ci horyzonty przysłania ... :D I zeza zbieżnego utrwala. :P rotfl
I co to za określenie "dwumurzynowy"?! Jakieś takie bez stylu i lansu. ;)
Jakiś "Bimurzyn" czy "Twinmurzyn"/"Twinbambo" bardziej przemawia. rotfl
Skoro to tylko kwestia nazwy to zwij jak chcesz byle byście się do pedałowania przykładali.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359

Wróć do „Pogadanki & Pogaduchy”