Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Tanie podróżowanie

Proponuję umieszczać tutaj informacje przydatne w podróżowaniu po Polsce i po całym świecie. Sprawdzone wyszukiwarki tanich połączeń lotniczych, miejsc noclegowych i tak dalej. Zachęcam również do dzielenia się swoimi doświadczeniami w podróżowaniu, lub co może być również interesujące jak podróżować i zarabiać na podróż.
Awatar użytkownika
JCz
Ostatnia Instancja
Ostatnia Instancja
Posty: 1696
Rejestracja: 2 maja 2005, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Tanie podróżowanie

Dobry temat. Chętnie skorzystam z doświadczeń innych forumowiczów.

Nie będę odkrywczy, ale co tam od czegoś trzeba zacząć ;).

Miejsca noclegowe: Booking.com (właściwie korzystam wyłącznie z tego serwisu, naprawdę warto).

Połączenia lotnicze: efly.pl
Pacific X-Force 295
Redakcja Tenis NET
Sprzęt | Blog
Ulubiona tenisistka :)
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Tanie podróżowanie

Do wyszukiwania lotów używam też Skyskaner.pl

W przypadku lotów warto czasami trochę pokalkulować i rozważyć różne opcje, o ile dysponujemy rezerwą czasową.
Szukałem ostatnio połączenia do Stuttgartu (3 osoby, w zasadzie mamy się dostać do miejscowości w okolicy), jeden z operatorów zaproponował lot z przesiadką za 2500zł (można znaleźć loty za 1200zł) od osoby, ale okazuje się, że są bezpośrednie loty do Monachium i Frankfurtu za jakieś 250zł i ewentualnie mamy do przejechania jakieś 220km. Nie muszę chyba pisać, że pewnie nawet można by taksówkę wziąć z tego Monachium i tak będzie taniej.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Tanie podróżowanie

JCz pisze:Miejsca noclegowe: Booking.com (właściwie korzystam wyłącznie z tego serwisu, naprawdę warto).
Masz rację, dobry serwis. Ja/moja rodzina używamy go wymiennie z venere.com. Co prawda nazwa kojarzy mi się z chorobami wenerycznymi, ale żadnego syfu z ich strony nie doświadczyłem.

Ostatnio zamawiałem bilety lotnicze z Wizzaira. Można trafić na bardzo tanie loty, jeśli się zamawia odpowiednio wcześniej, ale trzeba pamiętać o 2 rzeczach: ta cena, która się wyświetla, to nie wszystko. O ile się nie posiada karty kredytowej Wizzair, dochodzi opłata za rezerwację czy tam za płatność, nie wiem, jak to nazwali. Najniższa jest za płatność przelewem, przy płatności kartą liczą sobie sporo więcej, co swoją drogą chyba jest nie do końca zgodne z przepisami. Dochodzi też dość bandycka opłata za bagaż, która wynosi (przynajmniej do Barcelony) 90 zł w jedną stronę. W sumie i tak wychodzi tanio, ale jeśli ktoś spojrzy na pierwotną cenę i na jej podstawie będzie dopinał budżet, to może się zdziwić.

Druga sprawa to "odprawa przez internet". Jeśli się czegoś takiego nie wybierze i nie wydrukuje karty pokładowej, to odprawa na lotnisku kosztuje 15 Euro, także lepiej o tym pamiętać.

Jeśli chodzi o zwiedzanie czy inne ciekawostki, to mogę służyć pomocą i radą, gdyby ktoś jechał do Barcelony - w kwietniu wybieram się tam po raz szósty, więc już trochę doświadczenia zebrałem (także przykrego - strasznie tam kradną, to nie rasizm, ale zwłaszcza trzeba uważać na wszelkich "ciapatych", czyli Pakistańców i im podobnych, wielu tylko z tego żyje, uczciwą pracą się nie parają).
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
jurek
Orator
Orator
Posty: 623
Rejestracja: 8 sie 2008, 20:41

Re: Tanie podróżowanie

Gary pisze:Jeśli chodzi o zwiedzanie czy inne ciekawostki, to mogę służyć pomocą i radą, gdyby ktoś jechał do Barcelony - w kwietniu wybieram się tam po raz szósty, więc już trochę doświadczenia zebrałem (także przykrego - strasznie tam kradną, to nie rasizm, ale zwłaszcza trzeba uważać na wszelkich "ciapatych", czyli Pakistańców i im podobnych, wielu tylko z tego żyje, uczciwą pracą się nie parają).
Barcelona jest jednym z moich celów wycieczkowych (w tym zobaczenie meczu na Camp Nou), więc jeśli masz namiary na jakieś tańsze, sprawdzone noclegi, knajpy, miejsca być może mniej znane a warte zobaczenia to ja bardzo chętnie skorzystam. I przy okazji pytanie, jak jest z dostępnością biletów na mecze Barcy?
Mantis Pro 295
"We can learn from the past, but those days are gone. We can hope for the future, but there might not be one".
"Failure is simply the opportunity to begin again, this time more intelligently".
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Tanie podróżowanie

jurek pisze: I przy okazji pytanie, jak jest z dostępnością biletów na mecze Barcy?
Na wszystko, co nie jest meczem z Realem lub półfinałem LM - dostaniesz bilet w dniu meczu lub dzień wcześniej w kasie. Z ćwiartką LM i meczem z Espanyolem może być problem z wyborem konkretnej trybuny, bo na takich meczach frekwencja jest dobra, ale raczej nie ma kompletu. Bilety można też kupić na oficjalnej stronie klubu (odbiera się je w kasie lub drukuje samemu). Teoretycznie jest problem z miejscami obok siebie, bo dużo miejsc zajętych jest przez karnety. Jak się zaczeka powiedzmy na tydzień-dwa przed meczem, to są zwroty z karnetów i już można coś wybrać, takoż jest też często w kasie. W ostateczności można się dogadać z ludźmi i pozamieniać już na stadionie. Raczej nie ma z tym problemu.
jurek pisze:Barcelona jest jednym z moich celów wycieczkowych (w tym zobaczenie meczu na Camp Nou), więc jeśli masz namiary na jakieś tańsze, sprawdzone noclegi, knajpy, miejsca być może mniej znane a warte zobaczenia to ja bardzo chętnie skorzystam.
Jeśli chodzi o noclegi, to musisz napisać, co Cię interesuje. Nie kojarzę Cię za dobrze z forum, więc nie wiem, czy jesteś studentem, panem w średnim wieku, czy emerytem, a wiadomo, że wtedy priorytety są różne. Z FCBP nocujemy w hostelu w Badalonie. Jest tanio, pod samą stacją metra Pep Ventura, więc komunikacja dobra, ale za to pokoje wieloosobowe, dwójki dodatkowo płatne. Jak jeździłem z rodziną, to priorytety były inne, chcieliśmy mieszkać sami, wzięliśmy apartament, w samej Barcelonie, żeby mieć bliżej.

Co do knajpy, to mam jedną ulubioną, jest tanio i smacznie. "Chińczyk" niedaleko Plaza Catalunya. Płacisz bodajże 7.50 Euro (napoje płatne oddzielnie) i jesz ile chcesz. Ja zwykle jadam niezbyt wiele, ale tam jest tyle smacznych rzeczy, że nawet po wzięciu każdej tylko troszeczkę wychodzę obżarty.

Co zwiedzić? Odpowiem pytaniem na pytanie: a co już masz na swojej liście? W końcu to, co dla mnie jest znane, dla Ciebie może nie być i zamiast szukać w głowie jakichś zupełnie mało znanych miejsc, które warto obejrzeć, skupię się na tych, które mi się nasuwają od razu jako bywalcowi. :wink: Dużo zależy od tego, ile tam będziesz i co jest priorytetem.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
jurek
Orator
Orator
Posty: 623
Rejestracja: 8 sie 2008, 20:41

Re: Tanie podróżowanie

Studentem już parę lat nie jestem, ale wielkich wymagań też nie mam. Interesuje mnie jakiś korzystny cenowo hotelik/hostel w dobrym punkcie komunikacyjnym.
Co do miejsc, możesz po prostu wymienić te, które Twoim zdaniem trzeba zobaczyć, mając na to powiedzmy 3-4 dni.
Mantis Pro 295
"We can learn from the past, but those days are gone. We can hope for the future, but there might not be one".
"Failure is simply the opportunity to begin again, this time more intelligently".
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Tanie podróżowanie

jurek pisze:Studentem już parę lat nie jestem, ale wielkich wymagań też nie mam. Interesuje mnie jakiś korzystny cenowo hotelik/hostel w dobrym punkcie komunikacyjnym.
Z FCBP mieszkamy w tym hostelu. Jeśli za dobry punkt komunikacyjny uważasz metro 100 metrów od drzwi, to powinno być ok, jeśli chcesz mieć bliżej zabytki i inne miejsca warte zobaczenia, to coś takiego.
jurek pisze:Co do miejsc, możesz po prostu wymienić te, które Twoim zdaniem trzeba zobaczyć, mając na to powiedzmy 3-4 dni.
Jeśli chcesz tylko zwiedzać i iść na mecz, bez siedzenia w knajpach, imprez na plaży itp, to można zobaczyć prawie wszystkie główne atrakcje.
Dla mnie zawsze ulubionym miejscem jest Ciutadella, czyli jeden z parków. Jako że znajduje się on niedaleko Bari Gotic (coś jak stare miasto), to można to połączyć. Na/w Bari Gotic na pewno trzeba zobaczyć dwa kościoły: Santa Maria del Mar i Cathedral de la Santa Creu i Santa Eulalia, czyli po prostu katedrę. :wink:

Spokojnie powinno jeszcze starczyć czasu na spacer wzdłuż nabrzeża do pomnika Kolumba i potem Ramblą (aleja, rodzaj deptaka, po bokach są sklepy z pamiątkami, po środku stragany, różne przebierańce zabawiają tłum (trzeba uważać na kieszonkowców) do Plaza Catalunya na obiad u chińczyka, o którym pisałem w poprzednim poście. (albo można zacząć na Catalunyii, przejść Ramblą, nabrzeżem i potem iść do Ciutadelli, a na koniec na Bari Gotic lub jeszcze inaczej - do połowy Rambli, Bari Gotic i potem Ciutadella, powrót portem i od Kolumba Ramblą w górę). W połowie Rambli polecam Boquerię, czyli targ owoców i warzyw, uwielbiam świeży sok stamtąd.

No to jeden dzień załatwiony. :wink: Kolejnego proponuję wybrać się zobaczyć Sagradę (tylko z zewnątrz + tam gdzie można wejść za darmo, moim zdaniem w środku nie ma nic tak wspaniałego, by płacić bodajże 12 Euro), a potem na Passeig de Gracia, gdzie niedaleko są inne znane budowle Gaudiego: Casa Mila/ La Pedrera i Battlo. Do tej pierwszej stoi zawsze spora kolejka, ale warto wejść do środka. W tej drugiej jeszcze nie byłem, brakło czasu albo kasy, bo wstęp powyżej 10 Euro (do Pedrery z 7). Potem można udać się na tak zwany Żydowzgórek, czyli Montjuic. Jedzie/idzie się tam zazwyczaj od strony Plaza Espana, który sam w sobie jest ładny, a niedaleko (w stronę Montjuic) są magiczne fontanny, gdzie odbywa się wieczorami pokaz światła i dźwięku, więc polecam po zwiedzeniu Żydowzgórka i okolic zejść na dół, coś przekąsić i wrócić na pokaz, bo to obok Ciutadelli i Camp Nou moje ulubione miejsce w Barcelonie. Na samym wzgórzu oprócz fajnego widoku są jakieś ruiny, można wjechać kolejką na górę, odwiedzić stadion olimpijski (tam nasi piłkarze zdobyli srebro w 92), który do niedawna był też stadionem Espanyolu.

Trzeci dzień proponuję przeznaczyć na Park Guell, a wieczorem iść na mecz, wcześniej zwiedzając klubowe muzeum i robiąc zakupy w Botidze (wiadomo, że jak mecz jest innego dnia niż trzeci, to trzeba to zamienić, ważne tylko, by nie stracić pokazu fontann, bo jest on tylko wieczorami i tylko w weekendy, no przez lato i wiosnę jeszcze w czwartki).

Czwartego dnia proponuję wyprawę na Tibidabo. Jest tam wesołe miasteczko i katedra, a do tego fajny widok, bo to najwyższy punkt w BCN. Jest też pewnie sporo złodziei, bo nie sądzę, żeby coś się zmieniło w tej materii - w katedrze ktoś mi zwinął z kieszeni portfel z całą gotówką, gdy robiłem zdjęcie ołtarza - temu komuś życzę kiły i raka mózgu i tego, by mu się żona puściła ze stadem Cyganów. :] Potem można jeszcze raz iść na Ramblę, po pamiątki albo po prostu by chłonąć atmosferę miasta.

Coś jeszcze? ;-P
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Tanie podróżowanie

Ramble co prawda zobaczyć "trzeba" (polecają w każdym przewodniku), ale za świadomością że stada, co się tam przewalają, potrafią zbrzydzić boski klimat dokładnie. Jest to ulica dla wielbicieli Krupówek. :dvl(:
Żeby zobaczyć coś innego, warto wybrać się na spacerek do dzielnicy Gracia, która kiedyś była oddzielnym miastem, ma swój ratusz, i niepowtarzalny klimacik.
Muzeum na Camp Nou rewelacja. Zwłaszcza wyjście z szatni na murawę, przy puszczonym z głośników ryku tłumów... Ciary...
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Tanie podróżowanie

hohvar pisze:Ramble co prawda zobaczyć "trzeba" (polecają w każdym przewodniku), ale za świadomością że stada, co się tam przewalają, potrafią zbrzydzić boski klimat dokładnie. Jest to ulica dla wielbicieli Krupówek. :dvl(:
Dawno nie byłem na Krupówkach, więc ciężko mi o porównanie. :wink: Niemniej masz rację, ludzi jest tam sporo, aczkolwiek sporo zależy też od pory roku i dnia - we wrześniu i grudniu było w miarę ok, w kwietniu i maju - masakra. No i im większy tłok, tym więcej złodziejskiego nasienia szukającego okazji. :/
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tanie podróżowanie

Dziś i tylko dziś - 19 maja wizzair - ma bardzo korzystną promocję - drugi bilet za darmo. Ja skorzystałam. :D Okazja - 10 lat w Polsce. 19.05. 2004 odbył się pierwszy lot. Ale tylko dziś - więc potrzebna szybka decyzja.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: Tanie podróżowanie

Jeśli chodzi o noclegi, to na wakacyjne wyjazdy większą grupą polecam Interhome. w 2011 roku wynajęliśmy 8-osobową willę w sercu Toskanii z dwiema łazienkami, kuchnią, czterema sypialniami i dużym salonem i za to wszystko cenowo wyszło 750 zł na osobę. Ofertę mają dość szeroką więc myślę, że warto sprawdzić pod kątem takich wojaży.
8:7 40:15
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tanie podróżowanie

Hohvar, a w jakie rejony Hiszpanii jedziesz?
W moim zastępstwie? :wink:
Ja w tym roku odwrotnie niż zawsze - koniec sierpnia i wrzesień spędzę w Hiszpanii. Ale nie na Majorce tym razem - Madryt i Andaluzja.
Nie byli moi znajomi zadowoleni z terminu - a ja nie przyznałam się, że głównym powodem nie jest maleńka córeczka mojej córki - całkiem nowa - a Mistrzostwa Świata w piłce nożnej, których u nich nie mogłabym w spokoju oglądać.. :::fbll:::
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Tanie podróżowanie

Majorka pisze:Hohvar, a w jakie rejony Hiszpanii jedziesz?
W moim zastępstwie? :wink:
Ja w tym roku odwrotnie niż zawsze - koniec sierpnia i wrzesień spędzę w Hiszpanii. Ale nie na Majorce tym razem - Madryt i Andaluzja.
Nie byli moi znajomi zadowoleni z terminu - a ja nie przyznałam się, że głównym powodem nie jest maleńka córeczka mojej córki - całkiem nowa - a Mistrzostwa Świata w piłce nożnej, których u nich nie mogłabym w spokoju oglądać.. :::fbll:::
Do Andaluzji właśnie, Malaga i Grenada (twierdze, te sprawy, wiesz... :wink: ). Bierzemy auto i planujemy powłóczyć się po pueblos blancos, plażach i tym ich niesamowitym interiorze :D . Nocleg znalazłem na http://www.only-apartments.com, dla mnie najlepsza opcja jeśli idzie o wynajem całych mieszkań. Drugi tydzień RG z głowy, ale jak Rafa w finale będzie, to pewnie jakaś lokalna TV pokaże i przy sangrii sobie pokibicuję :wink: .
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Tanie podróżowanie

Od kilku lat jeździmy na kempingi. Jest kilka firm które na "markowych" kempingach we Włoszech, Francji, Chorwacji, Hiszpanii itp. mają ustawione na stałe swoje namioty i domki. Zarówno jedne jak i drugie są w pełni wyposażone! Lodówki, kuchenki, talerze, garnki, łóżka polowe. Poza ubraniami zabieramy ze sobą jedynie poszwy na koce i poduszki. Kempingi to też inna bajka niż te nasze. Ostatnim razem byłem na Pra delle Torri (okolice Wenecji).http://www.pradelletorri.it/index.aspx
Poza sześcioma kortami, polem golfowym, mini golfem, pełnowymiarowym basenem olimpijskim, jest tam kompleks basenów dla maluchów, siłownia, wypożyczalnia kajaków, łódek itp. Animatorzy każdego wieczoru zajmują się zabawianiem maluchów na scenie. Na kampie jest dyskoteka, sklepy, knajpy. Wszystkie domki i namioty stoją w lasku piniowym, osłonięte przed słońcem. Domki mają toalety i klimatyzacje. Sanitariaty dla namiotów to wyjątkowo czyste i estetyczne miejsca. Kempingi są ogrodzone, nie musicie cały czas uważać na dzieci! Ciszy nocnej pilnują ochroniarze, którzy oczywiście pozwalają na siedzenie przy winie przy namiotach, ale błyskawicznie rozprawiają się z wrzeszczącymi imprezowiczami! Raj dla dzieci. Mniejszych i większych! W kilka rodzin z dziećmi można fantastycznie wypocząć. Przewaga nad wynajmowanymi mieszkaniami jest oczywista. Wszystko macie na miejscu! Dzieci z reguły nie chcą się ruszać z basenów i innych atrakcji. Druga połowa czerwca i wrzesień to optymalne pod względem cenowym i pogodowym (nie jest tak wściekle ciepło) terminy wyjazdu na kempingi. Szukajcie ofert firm: SelectCamp, EuroCamp, Vacansoleil, Go4Camp!
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
Ania
Weteran
Weteran
Posty: 1343
Rejestracja: 19 cze 2012, 09:24
Lokalizacja: Szczecin

Re: Tanie podróżowanie

Ostatnio promocji jest bardzo dużo. Kiedyś na podróż samolotem mogli sobie pozwolić tylko wybrani, dziś to już nie jest taki luksus i każdego stać na bilet lotniczy, szczególnie w promocji właśnie. Mój partner lata po całym świecie 2 razy w roku, z plecakiem tylko na plecach wybywa na miesiąc, bilety zazwyczaj kupuje z wyprzedzeniem. Jeśli nie ma się konkretnego celu to bilety można znaleźć naprawdę w korzystnej cenie, jeśli ktoś lubi ekstremalne wycieczki na własną rękę to najtańsza jest Afryka i Azja. Oczywiście, takie "wczasy" nie są dla każdego, tylko dla ludzi, którzy przedkładają podróżnicze przeżycia nad wygodę.
Zodiakalna Panna w średnim wieku dostaje czasami kompletnego bzika. Zamyka się w domu z armią ścierek i już od rana biega po domu z chloraminą dezynfekując wszystko co się da. W końcu pada zatruta nadmierną ilością środków odkażających, co ratuje jej umęczoną rodzinę przed samobójstwem.
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tanie podróżowanie

Jutro o 11, 10 wsiadam w samolot i wrócę 28 września. :D

Najpierw dwa tygodnie w Szwecji, stamtąd do Londynu - i wreszcie, nareszcie - do Hiszpanii. Pierwsze tygodnie spędzę w Madrycie, a potem pojadę zastępować Hohvara do Malagi... rotfl
Uwielbiam stąd wyjeżdżać... no niestety tak mam. I jakoś nigdy mi się nie śpieszy do powrotu. :rolleyes:

Mam nadzieję, że gdzieś tam w świecie uda mi się pooglądać trochę US Open Series.
Trzymajcie się, i niech wygrywają Wasi faworyci - pod warunkiem, że w finale wygra Ten Właściwy... czyli mój. rotfl VAMOS RAFA!
Do zobaczenia jesienią.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Tanie podróżowanie

Niech Szybkie Łącze będzie z Tobą!
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
MarK
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 202
Rejestracja: 12 wrz 2011, 16:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tanie podróżowanie

Również mogę polecić booking.com , tam naprawdę można polować na okazje. W połączeniu z np. okazjami na Ryanair można polecieć na jakiś wypoczynek za śmieszne pieniądze. Mnie się udało zamknąć 8-dniowy wyjazd na Kretę rok temu w 1700 zł od osoby i wierzcie mi - nie oszczędzaliśmy. Po prostu przelot i nocleg był za śmieszną kasę, przy czym nie żadna stodoła.

Tak samo teraz na booking.com mam na narty przyszłoroczne lokum w Austrii za cenę niższą niż... nie wiem w Poznaniu :P .

Tam jest fajne to, iż można odwoływać często rezerwacje bez żadnych konsekwencji, więc się wchodzi co jakiś czas i jak tylko pojawia się dobra okazja to rezerwuje. Potem miesiąc przed wyjazdem można poszukiwania zakończyć i odwołać rezerwacje, których nie chcemy. Żyć, nie umierać ;) .
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: Tanie podróżowanie

MarK pisze:Tak samo teraz na booking.com mam na narty przyszłoroczne lokum w Austrii za cenę niższą niż... nie wiem w Poznaniu
Poka.
8:7 40:15

Wróć do „Pogadanki & Pogaduchy”