Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Nasze zwierzaki

ppeter pisze:
Majorka pisze:Kot Vannistelroj zakończył ziemski żywot i przeniósł się do Krainy Wiecznych Łowów... ;( ;( ;(
Koszmarne przeżycie..Najlepszy kolega przez 16lat.. ;(
Dzisiaj na zawsze usnęła nasza sunia:
Obrazek
Dwanaście i pół roku czasami ciężkich chwil kiedy dwa razy najpierw jako szczeniakowi i ostatnio dwa lata temu ratowaliśmy jej za wszelką cenę życie, ale też dwanaście cudownych lat kiedy dawała nam ciepło, radość, odpędzała smutki i oddawała po tysiąckroć co sami jej dawaliśmy. Tak jak Majorka napisała, jest to koszmarne przeżycie, nawet nie sądziłem, że tak bardzo koszmarne. ;(
Mam tylko nadzieję, że "Wszystkie psy idą do nieba" lub że ta dobra karma, którą całą była, poprowadzi ją w lepszy byt.
Szkoda psiny, współczuję.

Pamiętam jak dowiedziałem się, że mój psiak wpadł pod samochód, do tej pory robi mi się przykro jak o tym pomyślę, a minęło 5 lat.
Prezes fanklubu Staśka :D
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Nasze zwierzaki

Wyrazy współczucia ppeter :(.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Nasze zwierzaki

Przykro mi ppeter, trzymajcie się :(
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nasze zwierzaki

Oj, Ppeter - bardzo Ci współczuję. Tym bardziej, że sama do tej pory jakoś nie potrafię zapomnieć. Czasem zagadam , powiem "wiesz, kocie.." i łapię się na tym, że przecież już nie ma VanNistelroja.. :(
Trzymaj się.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Nasze zwierzaki

Współczuję, mój kotowaty ma już 11 lat i szczerze zawsze łapię doła, kiedy w otoczeniu inni żegnają swoich czworonogich przyjaciół bo wiem, że każdy rok może być ostatnim... byle bez cierpienia zwierzaka... a pamięta się każdego.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nasze zwierzaki

ppeter pisze:Dzisiaj na zawsze usnęła nasza sunia:
Obrazek
Dwanaście i pół roku czasami ciężkich chwil kiedy dwa razy najpierw jako szczeniakowi i ostatnio dwa lata temu ratowaliśmy jej za wszelką cenę życie, ale też dwanaście cudownych lat kiedy dawała nam ciepło, radość, odpędzała smutki i oddawała po tysiąckroć co sami jej dawaliśmy. Tak jak Majorka napisała, jest to koszmarne przeżycie, nawet nie sądziłem, że tak bardzo koszmarne. ;(
Mam tylko nadzieję, że "Wszystkie psy idą do nieba" lub że ta dobra karma, którą całą była, poprowadzi ją w lepszy byt.
Przykro mi Ppeter. Znam dokładnie to uczucie, kilka lat temu pochowałem Psiaka, którego miałem 18,5 roku O_O dostałem go jak miał rok, więc łącznie Psiak żył 19,5 roku. Weterynarze byli pod wrażeniem.
Też bardzo przeżyłem odejście Psiaka, pamiętam do tej pory dokładnie dzień, dokładny moment co wtedy robiłem gdy się dowiedziałem, niestety nie było mnie wtedy przy nim :( .

Trzymaj się Ppeter i niech Wilczycy nowy świat lekkim i pysznym będzie.
Obrazek Speed Graphene MP
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Nasze zwierzaki

Za Tęczowym Mostem każdy psiak i każdy kot mają dobrze. Wiecznie pełne miski i masa zabawy. Tym się pocieszam.
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nasze zwierzaki

Przykro mi. :( Trzymaj się.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Nasze zwierzaki

ppeter pisze:
Majorka pisze:Kot Vannistelroj zakończył ziemski żywot i przeniósł się do Krainy Wiecznych Łowów... ;( ;( ;(
Koszmarne przeżycie..Najlepszy kolega przez 16lat.. ;(
Dzisiaj na zawsze usnęła nasza sunia:
Obrazek
Twój wilk zupełnie jak mój*, "żółta lisia morda".

Miłe to nie jest, zawsze myślałem, że nie będzie następców, i co? I teraz mam "lisią mordę", "złotówkę" vel "pinokia" (bo mu się mopsia morda wyciągnęła), burą (kotkę) i pypcia (też chyba kotkę), która mi wczoraj nie dała naprawiać samochodu.
Będzie dobrze.


* jak go trzeba nakarmić i zawieźć do weterynarza.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Nasze zwierzaki

Dzięki wszystkim za słowa pocieszenia. Niestety tak się złożyło, że w niedzielę wyjechałem w delegację, mając nadzieję, że zdążę tak, że wszyscy razem będziemy ją żegnać, niestety tylko przedłużalibyśmy jej cierpienie. Jak pomyślę, że wrócę i nie przywita mnie jak zwykle ta wesoła ruda morda to ... ;(
Musi trochę upłynąć, żebyśmy wzięli nowego zwierzaka, chociaż z pół roku temu było blisko, bo komuś uciekł ON i wydawało się, że nikt go nie szuka. Oczywiście byśmy przygarnęli. Tak, to trochę czasu upłynie, nim pojawi się nowa ONka (jeżeli już będzie to tylko ONka), ostatnie wydarzenia są na razie zbyt świeże, już dwa lata temu ją żegnaliśmy kiedy zabierali ją na operację, teraz już nadziei nie było niestety.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Nasze zwierzaki

Usypiałem swoje psy osobiście. Odbierałem i chowałem. I też nie chciałem następnych. Aż nieposłuszna córka przyniosła do pracy w pudełku coś co miało być owczarkiem niemieckim, a bardziej przypominało owczamnika, lub jak kto woli jamczarka. Ale jak to bywa brzydkie kaczątka wyrastają z brzydoty.

Żona potem pytała mnie czy wydałbym na nią złotówkę w ramach prezentu gwiazdkowego? Człowiek jednak nie jest czujny kiedy powinien. No i potem musiałem ratować "złotówkę", tak że nie znasz dnia ani godziny.

Teraz przygarnęliśmy Pypcię. Była tak nieufna przez dwa miesiące że jadła dopiero jak odeszliśmy, a teraz pakuje się sama na kolana, jak idę do samochodu.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Nasze zwierzaki

Za dwa lata córka wyjedzie na magisterkę i zostaniemy sami z żoną. To może być dobry moment na nowego "rozjemcę" do domu. ;)
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nasze zwierzaki

Swego czasu też mówiłem sobie, że może za jakiś czas wezmę innego Psiaka, ale od kilku lat nic takiego nie ma miejsca. Z dwóch powodów, jeden to mam zbyt nieregularny tryb życia więc niestety psiak tylko by się męczył, a tego nie chcę.
A drugi, to jednak tyle lat miałem Psiaka, że dalej nie wyobrażam sobie innego psa. :( .
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Nasze zwierzaki

Basic pisze:A drugi, to jednak tyle lat miałem Psiaka, że dalej nie wyobrażam sobie innego psa. :( .
Dlatego właśnie myślę, że trochę czasu upłynie, minęło chyba osiem lat od czasu kiedy odeszła poprzednia sunia, nim wzięliśmy tą. Tamta była również wyjątkowa ale ta ma wyjątkowe miejsce w naszych sercach.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nasze zwierzaki

ppeter pisze:
Basic pisze:A drugi, to jednak tyle lat miałem Psiaka, że dalej nie wyobrażam sobie innego psa. :( .
Dlatego właśnie myślę, że trochę czasu upłynie, minęło chyba osiem lat od czasu kiedy odeszła poprzednia sunia, nim wzięliśmy tą. Tamta była również wyjątkowa ale ta ma wyjątkowe miejsce w naszych sercach.
Ja miałem tylko jednego psa, ale miałem od trzeciej klasy podstawówki przez 18,5 roku więc kawał czasu.
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
alergia
Weteran
Weteran
Posty: 1582
Rejestracja: 15 lis 2012, 16:29
Lokalizacja: W-wa

Re: Nasze zwierzaki

Mam pytanko za 100 punktów do warszawskich psiarzy:
moja księżniczka od prawie roku boryka się z poważnymi problemami z nerkami i pęcherzem. Jest też po operacji usunięcia kamieni z pęcherza, ale one mają w zwyczaju, że bardzo lubią się odnawiać. Faszeruję ją potworną ilością leków, trzymam restrykcyjną dietę, a wyniki ma cały czas niedobre. Mój wet, choć dobry i sprawdzony w innych sytuacjach, jest jednak raczej wetem "ogólnym", i kończą mu się już pomysły na dalszą terapię.
Poszukuję zatem specjalisty nefrologa w celu konsultacji. W internecie znalazłam niejaką dr. NESKĘ. Zna ktoś? Jakieś opinie, sugestie?
Byłabym bardzo wdzięczna, bo jak wiadomo, dobry specjalista jest wart tyle złota, ile waży.
Dredy górą!
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Nasze zwierzaki

Wrócę z roboty to popytam ;).
Awatar użytkownika
alergia
Weteran
Weteran
Posty: 1582
Rejestracja: 15 lis 2012, 16:29
Lokalizacja: W-wa

Re: Nasze zwierzaki

TadX pisze:Wrócę z roboty to popytam ;).
Dzięki bardzo!
Dredy górą!
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Nasze zwierzaki

Kamienie psiaka były badane?
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
alergia
Weteran
Weteran
Posty: 1582
Rejestracja: 15 lis 2012, 16:29
Lokalizacja: W-wa

Re: Nasze zwierzaki

wyczesany pisze:Kamienie psiaka były badane?
Były. I to są właśnie te wredoty, co lubią liczne powroty. ;(
Zresztą ostatnie USG wykazało "liczne kryształy", co nie wróży nic dobrego.
Dredy górą!

Wróć do „Pogadanki & Pogaduchy”