Awatar użytkownika
Kamil2371
Początkujący
Początkujący
Posty: 38
Rejestracja: 9 maja 2011, 16:09

Wybór tłumika do rakiety

Witam! Zastanawiam się nad wyborem odpowiedniego tłumika do mojej rakiety. Jako że wybór jest ogromny, nie wiem na co się zdecydować. Wybrać tłumik na 2 czy 4 struny, a może na 6 lub 8? Który będzie najlepiej tłumił drgania. Kolejna sprawa- gram rakietą Heada- czy powinienem więc szukać tłumika tego samego producenta, czy to ma jakieś znaczenie? Mój wybór zatrzymał się na trzech tłumikach:

1.http://Allegro.pl/tlumik-drgan-head-log ... 30508.html
2.http://Allegro.pl/tlumik-drgan-Babolat- ... 62810.html
3.http://Allegro.pl/tlumik-drgan-Babolat- ... 73688.html

Bylibyście uprzejmi doradzić, który będzie najlepszy? Proszę o pomoc. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
gural_91
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 384
Rejestracja: 11 lut 2008, 08:45
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wybór tłumika do rakiety

Ja bym brał ten pierwszy. Mi się zawsze najlepiej z małymi grało :).
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: Wybór tłumika do rakiety

Tłumiki są nieco przereklamowane, choć potrafią też "zgasić" rakietę. Jak masz wątpliwości, to zacznij od małego i zwiększaj jeśli brakuje Ci tłumienia.
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Awatar użytkownika
Kamil2371
Początkujący
Początkujący
Posty: 38
Rejestracja: 9 maja 2011, 16:09

Re: Wybór tłumika do rakiety

Dzięki wielkie za odpowiedzi i chęć pomocy. Interesuje mnie jeszcze taka kwestia - czy duża różnica jest odczuwalna, jeśli gramy tłumikiem nałożonym na 2 struny, a takim na powiedzmy 4 lub 6?
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Wybór tłumika do rakiety

To zależy od osobnika, ja w ogóle nie odczuwałem żadnej różnicy z tłumikiem lub bez, więc kiedyś go zgubiłem i już nie szukałem.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Kamil2371
Początkujący
Początkujący
Posty: 38
Rejestracja: 9 maja 2011, 16:09

Re: Wybór tłumika do rakiety

Wiesz, denerwuje mnie ten "brzdęk" rakiety przy odbiciu, więc szukam czegoś, by to stłumić, bo innym kolegom tak ładnie dźwięczą rakiety, a moja tak nieprzyjemnie brzdęka i jest to denerwujące. Zależy mi także na poprawie komfortu gry.
caveman
Nowy
Nowy
Posty: 17
Rejestracja: 3 cze 2011, 22:00

Re: Wybór tłumika do rakiety

Kamil2371 pisze:Wiesz, denerwuje mnie ten "brzdęk" rakiety przy odbiciu,
Czy jesteś pewien, że brzdęk jest spowodowany brakiem tłumika? Czy sprawdziłeś, że po założeniu tłumika brzęczenie ustało? Pytam dlatego, że u mnie brzęczenie było oznaką starych przelotek i zużytego naciągu.
Sprzedam
-Wilson Pro Staff 6.5 (używany, stan dobry -)
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Wybór tłumika do rakiety

Zawiąż gumkę recepturkę, rakieta nie będzie brzdękać a "tłumik" nie wypadnie ;).
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Kamil2371
Początkujący
Początkujący
Posty: 38
Rejestracja: 9 maja 2011, 16:09

Re: Wybór tłumika do rakiety

caveman pisze:
Kamil2371 pisze:Wiesz, denerwuje mnie ten "brzdęk" rakiety przy odbiciu,
Czy jesteś pewien, że brzdęk jest spowodowany brakiem tłumika? Czy sprawdziłeś, że po założeniu tłumika brzęczenie ustało? Pytam dlatego, że u mnie brzęczenie było oznaką starych przelotek i zużytego naciągu.
Właśnie nie jestem pewien, ponieważ do tej pory nie miałem okazji używać tłumika. Być może masz rację, ponieważ obecnie gram firmowym "naciągiem" (chociaż to obraza dla innych przedstawicieli rodzaju), w którym po każdym dosłownie uderzeniu muszę korygować ustawienie strun i coś tam grzebać. Struny przesuwają mi się masakrycznie i powoli staje się to nie do zniesienia. Swoją drogą naciąg jest drugi w kolejności w szerokiej gamie rzeczy do kupienia, aby usprawnić rakietę i zwiększyć komfort gry, więc może coś w tym jest, a nawet powiedziałbym więcej niż "może" :wink:.
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: Wybór tłumika do rakiety

Brzęczenie naciągu najprawdopodobniej spowoduje założenie jakiegokolwiek tłumika. Zapewne też już sama wymiana strun na "niefabryczne" przyniesie oczekiwany efekt... Oczywiście jeśli te nowe struny nie będą "klasy" fabrycznych...
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Awatar użytkownika
bombonus
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: 6 mar 2011, 11:03

Re: Wybór tłumika do rakiety

Ja zaczynałem z tłumikiem na 2 struny, a skończyłem na takim na 10 strun. Z tym ostatnim brzęczenia w ogóle nie ma, tylko ten przyjemny pusty dźwięk uderzania piłki :D.
NTRP 3.5 i rośnie ;)
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Lechu67
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 923
Rejestracja: 2 sty 2011, 19:27
Lokalizacja: Ryki

Re: Wybór tłumika do rakiety

W moich szpadelkach bardzo dobrze spisują się tłumiki Babolata na 6 strun tj. twoja pozycja nr 3 lub bardzo podobny Vibrakill. Sprawdzałem wcześniej kilka rodzajów i te jak dla mnie były najlepsze. Jeszcze niezły jest Wilsona na 6 strun.
Yonex fan
Awatar użytkownika
Kamil2371
Początkujący
Początkujący
Posty: 38
Rejestracja: 9 maja 2011, 16:09

Re: Wybór tłumika do rakiety

Ja zamówiłem w końcu w Sportclubie tłumik Novaka Djokovicia:
http://www.sportclub.com.pl/product-pol ... ENER-.html

Zobaczymy, jak się spisze. Wydał mi się najatrakcyjniejszy spośród tłumików na 2 struny.

Wróć do „Inny sprzęt (torby, ubrania, akcesoria)”