Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Owijka wierzchnia (dot. głównie lepkich)

Witam,
Było sporo tematów o owijkach zewnętrznych. Ale są one z 2014 lub wcześniej. Może coś się zmieniło od tego czasu. A jak nie to proszę o radę.
Szukam owijki lepkiej. Mam kilka pytań:
Będę grał teraz dużo, bardzo dużo (ok 15+ godzin tygodniowo). Chciałbym kupować owijki Tourna, Toalson czy Yonexa ale właśnie przy takiej ilości gry dość często będą wymieniane. A jak patrzę na cenę 230 zł za 30 owijek to trochę słabo.
Zdaję sobie też sprawę, źe jednak jakościowo są one lepsze od tych tańszych.
- czy bardziej się opłaca kupić droższe wyżej wymienione (starczają na dłużej) czy tańsze ale wymieniać częściej? Np. Pro's Pro które kosztują za 30 owijek 70-80 zł czyli ok 2.5 raza. Tylko czy tez droższe nie wytrzymają te 2.5 raza dłużej zachowując swoje właściwości?
- jeśli tańsze to jakie żeby były jak najbardziej podobne do Ultragripów Toalsona lub Yonexów Super Grap? Czytałem, że niektóre Pro's Pro to sam klei. Za takie podziękuję. :)
- czy w tych firmach jak Yonex w przypadku owijek Super Grap kolor ma znaczenie? W przypadku tańszych owijek typu Pro's Oro wierzę, że mogą być różnice. Ale Yonex też sobie na takie coś pozwolił? :)
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Owijka wierzchnia

Sebex, trochę sprytu. Kup sobie owijkę droższą i tańszą w minimalnej ilości sztuk i sprawdź na korcie która ile wytrzyma. Każdemu może inaczej się zużywać owijka. Jak będziesz wiedział ile która daje radę to przeliczysz, co się bardziej opłaca.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Owijka wierzchnia

Przez jakiś czas szukałem owijek których stosunek jakość/cena byłby dobry. Grałem różnymi, tymi co wymieniasz też, ale najlepsze były Pro's Pro G-tacky. Chodziło głównie o grubość (te mają 0.5mm). Teraz gram Toalson Ultra Gripami (też są 0.5mm) bo trafiłem mega okazję na zakup ale kiedy się skończą wrócę do G-tacky. Nie oczekuj dużo większej wytrzymałości od drogich owijek. Będą nieco bardziej wytrzymałe ale nie na tyle aby za nie płacić 3x tyle co za tanią Pro's Pro.

Czyli w skrócie - jeśli masz kasę to Toalsony UG są bardzo dobre, jeśli chcesz mieć niedużo gorszą owijkę to Pro's Pro. I zwróć uwagę na grubość bo to jest ważne. I białe. Kolorowe były zawsze gorsze, jakiej firmy bym nie próbował.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Owijka wierzchnia

Jakuboto pisze:Sebex, trochę sprytu. Kup sobie owijkę droższą i tańszą w minimalnej ilości sztuk i sprawdź na korcie która ile wytrzyma. Każdemu może inaczej się zużywać owijka. Jak będziesz wiedział ile która daje radę to przeliczysz, co się bardziej opłaca.
Tak możesz mówić jak mieszkasz w Warszawie. ;-P
U nas w 3-city nie ma wyboru i jak będę niedługo w Wawie to chce zakupić większą ilość.
Owijek jest tyle, że jakbym chciał testować wszystkie to by zajęło kupę czasu i kasy. A tak to może ktoś podpowie chociaż gdzie szukać. :twisted:
kolt pisze:Przez jakiś czas szukałem owijek których stosunek jakość/cena byłby dobry. Grałem różnymi, tymi co wymieniasz też, ale najlepsze były Pro's Pro G-tacky. Chodziło głównie o grubość (te mają 0.5mm). Teraz gram Toalson Ultra Gripami (też są 0.5mm) bo trafiłem mega okazję na zakup ale kiedy się skończą wrócę do G-tacky. Nie oczekuj dużo większej wytrzymałości od drogich owijek. Będą nieco bardziej wytrzymałe ale nie na tyle aby za nie płacić 3x tyle co za tanią Pro's Pro.

Czyli w skrócie - jeśli masz kasę to Toalsony UG są bardzo dobre, jeśli chcesz mieć niedużo gorszą owijkę to Pro's Pro. I zwróć uwagę na grubość bo to jest ważne. I białe. Kolorowe były zawsze gorsze, jakiej firmy bym nie próbował.
Dzięki za info! :::gd::: przetestuje. :D jak na razie nigdy nie zwracałem uwagi na grubość owijki. :rolleyes:
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Owijka wierzchnia

Ale mnie nie chodziło o testowanie masy owijek tylko porównanie dwóch na chybił trafił i mniej więcej określenie przydatności cena, a wytrzymałość.
Ja tam mam jedne owijki i z głowy. Dla mnie też istotna jest wygoda zakładania. Wilson Pro Comfort zakłada mi się świetnie. Jak próbowałem kiedyś innych to zdarzały się jakieś zagięcia, które musiałem korygować i rozciągać. Mało to przyjemne.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Owijka wierzchnia

Odnosząc się do powyższego oraz prywatnej wiadomości z nim związanej...
1. Nie ma i nie będzie nigdy czegoś takiego jak najlepsza rakieta/owijka/buty etc. bo to kwestia priorytetów i zawsze mamy coś za coś. Popularność/powszechność pewnych produktów często nie świadczy o ich wyższości nad konkurencją.

2. Istotne kwestie przy doborze owijki to, mniej więcej w tej kolejności:
- typ: sucha czy lepka - warto zaznaczyć iż wiele osób błędnie ocenia potliwość swoich rąk, owijki suche są dla osób, które naprawdę mocno się pocą;
- grubość - od 0,38mm do 1,00mm;
- lepkość / absorpcja potu (w zależności od typu);
- inne.

3. Jeśli testuje się dany model warto jednak wybrać białą opcję kolorystyczną. Niestety dodatkowe barwniki zmieniają bardziej lub mniej właściwości (przede wszystkim lepkość) overa.

4. Trzeba sobie uzmysłowić iż w zależności od oczekiwań niezależnie od jakości samej owijki czas jej użytkowania jest ograniczony. Jeśli nie odrzuca nas gra przepoconą, pozbawioną lepkości owijką to można ją użytkować naprawdę długo. Istotą problemu jest to że powierzchnia owijki musi "łapać" kurz, naskórek, pot etc. więc siłą rzeczy to co oferuje będzie się zmieniać wraz z czasem.

5. Jeśli lepkość jest priorytetem to spośród tych najbardziej popularnych Toalson Ultra Grip, jeśli dobrze pamiętam, w mojej ocenie był bardziej lepki niż chociażby Yonex Super Grap. Potencjalnie najbardziej lepką owijką może być Tourna Mega Tac (nie testowałem).

Uwagi ogólne: Naiwne jest uważanie, że im droższa owijka tym dłużej posłuży, wynika to głównie z powodów wymienionych u góry. Dlatego warto sprawdzić poszczególne modele na rynku i zdecydować co komu pasuje. Za przykład niech posłuży to iż dwaj przedmówcy używają overgripów Pro's Pro, które dla mnie, nawet nowe, nie nadają się do niczego. Jeśli Tobie będą odpowiadać to biorąc pod uwagę cenę możesz je zmieniać co grę i to, zakładając akceptację tego co oferują "na starcie", jest podejście, które w przypadku wielu tenisowych produktów zalecam - piłki ciśnieniowe, struny (jeśli samemu się naciąga). Jedynym wyjątkiem dla mnie są rakiety i buty ale wtedy zalecam po prostu kupowanie na wyprzedażach.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
jurek
Orator
Orator
Posty: 623
Rejestracja: 8 sie 2008, 20:41

Re: Owijka wierzchnia

El Diablo pisze:Potencjalnie najbardziej lepką owijką może być Tourna Mega Tac (nie testowałem).
Jest rzeczywiście niewiarygodnie lepka!
Mantis Pro 295
"We can learn from the past, but those days are gone. We can hope for the future, but there might not be one".
"Failure is simply the opportunity to begin again, this time more intelligently".
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Owijka wierzchnia

Sebex, jak jestem bardzo zadowolony z owijek Wilson Pro Overgrip, tylko takie zwykłe, bez żadnych dodatków w nazwie itd. Moim zdaniem są nieco bardziej lepkie niż Yonexa Supergrapy (naprawdę nieco) , ale co ważne dłużej utrzymują te właściwości, przynajmniej w moim ręku.
Są też długie więc można wyżej nawinąć przy 2bh. :)
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Owijka wierzchnia

Basic, ale chyba każdej owijki Ci starczy na nawinięcie całej rączki :P. Nie przypominam sobie, żebyś w swoich modyfikacjach jakoś niestandardowo wydłużał rączkę :D.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
golp
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 252
Rejestracja: 29 paź 2012, 15:31
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt: Strona WWW

Re: Owijka wierzchnia

jurek pisze:
El Diablo pisze:Potencjalnie najbardziej lepką owijką może być Tourna Mega Tac (nie testowałem).
Jest rzeczywiście niewiarygodnie lepka!
Potwierdzam i polecam jeśli lepkość jest priorytetem, nie ma obecnie na rynku bardziej klejącej się do ręki owijki wierzchniej. W dodatku owijki te trzymają swoją "lepkość" naprawdę zadziwiająco długo, co jest dla mnie akurat bardzo ważne. Używam ich od dłuższego czasu i niestety jak dotąd nie znalazłem żadnego tańszego zamiennika.
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Owijka wierzchnia

Dzięki wszystkim za odpowiedzi!
Wygląda na to, że trochę mam do przetestowania. :) Spróbuję wszystkie mnie interesujące mieć w podobnym czasie żeby mieć dobre porównanie. :)
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Owijka wierzchnia

Jedna uwaga dotycząca TOURNA TAC. Giną w oczach!!! 2 godziny intensywnej gry powoduje że zaczyna odrywać się struktura. Lepkość, czucie świetne, ale wytrzymałość do kitu!
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Owijka wierzchnia

golp pisze:W dodatku owijki te trzymają swoją "lepkość" naprawdę zadziwiająco długo, co jest dla mnie akurat bardzo ważne. Używam ich od dłuższego czasu i niestety jak dotąd nie znalazłem żadnego tańszego zamiennika.
keicam pisze:Jedna uwaga dotycząca TOURNA TAC. Giną w oczach!!! 2 godziny intensywnej gry powoduje że zaczyna odrywać się struktura. Lepkość, czucie świetne, ale wytrzymałość do kitu!
No to mamy konflikt interesów. :twisted:
No nic. Trzeba będzie przetestwać. :D
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Owijka wierzchnia

Sebex pisze:No to mamy konflikt interesów. :twisted:
No nic. Trzeba będzie przetestwać. :D
Temat powstał 7 dni po tym jak zmieniłem Miśkowi TOURNĘ TAC na Toalsona Ultra Grip. Po tygodniu treningów poprzedzonych turniejem powierzchnia owijki złuszczona była w ponad 10-ciu procentach. Toalson wygląda po następnym tygodniu jak nowy!
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
golp
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 252
Rejestracja: 29 paź 2012, 15:31
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt: Strona WWW

Re: Owijka wierzchnia

keicam pisze:Jedna uwaga dotycząca TOURNA TAC. Giną w oczach!!! 2 godziny intensywnej gry powoduje że zaczyna odrywać się struktura. Lepkość, czucie świetne, ale wytrzymałość do kitu!
Tourna Tac i Tourna Mega Tac to są zupełnie inne owijki. Poziom lepkości i żywotności obu jest IMO nieporównywalny, na zdecydowaną korzyść tych drugich oczywiście. :wink:
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Owijka wierzchnia

Zacząłem testy owijek. Ostatnio cały czas grałem Headem Xtreme Soft.
Dzisiaj założyłem Yonexa Super Grap. Dla mnie bardzo zła. Jak gąbka. Nie grało mi się dobrze. Zmieniłem po ok 15 minutach grania na swoje owijki.
Pomarańczowa w przypadku Yonexa jest gorsza od białej. Ale wydaje mi się, że nie jakoś strasznie. :)
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Owijka wierzchnia

Miałem takie same odczucia co do Yonexów SG. Nieco pomaga mocniejsze naprężanie tej owijki przy nakładaniu. Wszystkie kolorowe owijki które testowałem były gorsze w porównaniu do białych. Pewnie kwestia barwników które dodają.
Po przeczytaniu tematu na twoim miejscu zacząłbym poszukiwania od tanich owijek, coś jak Pro's Pro i potem ewentualnie przechodził na coraz droższe. Żadna owijka nie będzie długo dobra bo taka ich specyfika. Zamierzasz sporo grać dlatego lepiej używać tanich i mieć je ciągle świeże niż kisić jedną za 10zł tydzień grania. Keicam pisze wyżej o Tournach i Toalsonach. Jeśli chodzi o Tourny to mają bardzo dobre owijki ale niestety główna wada to trwałość. Zarówno mokre jak i suche. Toalsony UG są dobre ale też nie będą ci trzymać tydzień grania. Jeśli grasz na mączce to dodatkowo będą się brudziły. Szkoda że keicam nie piszę o swoich doświadczeniach bo jego syn jest młody i w wieku 13 lat może jeszcze nie mieć wcale potliwych dłoni (tak zakładam).

Gdybym szukał owijki w kategorii "jakość" bez patrzenia na koszty to bym brał Toalsony Ultra Grip bo są dla mnie najlepsze ze wszystkich które testowałem. Szkoda że mi się moja paczka w tym sezonie skończy. :(
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Owijka wierzchnia

Toalsona z ciekawości też przetestuje. W weekend będę w Warszawie i zakupię trochę owijek:
Toalson Ultra Grip
Tourna Mega tac
Jakieś tańsze typu Pro's Pro
Zobaczymy co z tego wyjdzie. :)
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Owijka wierzchnia

Sebex sprawdź wiadomości :-). Jakieś większe zakupy Ci się szykują w Strefie czy tylko owijki?
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Owijka wierzchnia

Owijki. Ostatnio wystarczająco tam wydałem na rzeczy. :D

Wróć do „Inny sprzęt (torby, ubrania, akcesoria)”