J-WT17
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 185
Rejestracja: 6 lis 2011, 11:46
Lokalizacja: Warszawa

Owijka bazowa lepka, antypoślizgowa

Witam.

Jeśli ktoś używał Babolat Spiral Tack: poszukuję owijki podstawowej, która będzie zbliżona parametrami do Babolat Spiral Tack: http://strefatenisa.com.pl/owijki-tenis ... -7380.html

Jeśli nie: poszukuję owijki podstawowej, która będzie jak najbardziej antypoślizgowa i dość lepka, najlepiej rowkowana, nie musi być bardzo chłonna, bo dłonie mi się niespecjalnie pocą.

Najlepiej, żeby była żółta lub czarna, od biedy może być inny kolor i dostępna w Strefie Tenisa lub Sportclubie.

Obecnie używam właśnie Babolat Spiral Tack, jestem z niej bardzo zadowolony, jednak zbyt pogrubiała rączkę i na razie muszę zrezygnować z jej używania, a owijka bazowa Uptake w dotyku wyjątkowo mnie irytuje.
Obrazek
Pure Drive
Awatar użytkownika
Szuma
Orator
Orator
Posty: 597
Rejestracja: 10 mar 2009, 14:10
Lokalizacja: Warszawa/Ostrowiec Św.

Re: Owijka bazowa lepka, antypoślizgowa

Skoro z owijką wierzchnią jest za grubo to może zmień bazową na cieńszą? Np. Babolat Skin Feel
Wtedy mógłbyś zakładać także na wierzch Spiral Tack skoro ona Ci pasuje, a rączka będzie cieńsza niż pierwotnie :wink:.
Poza tam jak się zużyje, łatwiej i bardziej ekonomicznie wymienić potem overgripa niż bazówkę :).
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Owijka bazowa lepka, antypoślizgowa

Pro's Pro P.G. #1 albo #2 (1 cieńsza, 2 grubsza). 3 zł na Allegro i więcej do szczęścia nie trzeba.
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: Owijka bazowa lepka, antypoślizgowa

hitman pisze:Pro's Pro P.G. #1 albo #2 (1 cieńsza, 2 grubsza). 3 zł na Allegro i więcej do szczęścia nie trzeba.
P.G #1 trochę mało wytrzymałe... Bardziej lepkie i o wiele wytrzymalsze są np. Artengo Top Comfort, czy jakoś tak, dostępne pewnie w każdym Decathlonie :P.
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Owijka bazowa lepka, antypoślizgowa

Jak dla mnie są bardzo wytrzymałe. Zmieniam zwykle wraz z wymianą naciągu, czyli po ok 20-u godzinach gry, ale spokojnie jeszcze po takiej ilości gry pokonują inne owijki.
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: Owijka bazowa lepka, antypoślizgowa

Chociaż w sumie mi się dosyć mocno pocą ręce, i po pewnym czasie rączka mi się ślizga, osoba o suchych dłoniach by pewnie sporo nią jeszcze pograła.
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Owijka bazowa lepka, antypoślizgowa

No jak się spocą dłonie to koniec. Mnie się pocą tak trochę, więc po 2-3 godzinach pojawiają się problemy. Wycieram rękę w spodnie albo w koszulkę albo zmieniam owijkę lub rakietę. Jak komuś się pocą ręce, to Pro's Pro Aqua Zorb jest też niezła, choć mniej wytrzymała. Ale też ma fajną lepkość.
Ostatnio zmieniony 21 cze 2012, 15:08 przez hitman, łącznie zmieniany 1 raz.
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Owijka bazowa lepka, antypoślizgowa

hitman pisze:Jak komuś się pocą ręce, to Pro's Pro aqua zorb jest też niezła, choć mniej wytrzymała. Ale też ma fajną lepkość.
Prędzej Aqua Dry, Aqua Zorb jest... "zamszowa".
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
arot77
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 407
Rejestracja: 5 sie 2011, 16:06
Lokalizacja: Śląsk

Re: Owijka bazowa lepka, antypoślizgowa

Szuma pisze:Skoro z owijką wierzchnią jest za grubo to może zmień bazową na cieńszą? Np. Babolat Skin Feel
Wtedy mógłbyś zakładać także na wierzch Spiral Tack skoro ona Ci pasuje, a rączka będzie cieńsza niż pierwotnie :wink:.
Poza tam jak się zużyje, łatwiej i bardziej ekonomicznie wymienić potem overgripa niż bazówkę :).
Dobry pomysł, popieram.
wyczesany pisze:
hitman pisze:Jak komuś się pocą ręce, to Pro's Pro aqua zorb jest też niezła, choć mniej wytrzymała. Ale też ma fajną lepkość.
Prędzej Aqua Dry, Aqua Zorb jest... "zamszowa".
Dokładnie sucha owijka lepiej się sprawdza, a jak cenisz sobie jakość owijek Babolata to proponuje "Pro Team", świetna przyczepność jeśli pocą Ci się dłonie i dosyć trwałe, doskonała jak dla mnie struktura powierzchni.
Przegrywam regularnie - czy to znaczy, że słabo gram w tenisa... .(?)

Nowa rakieta to tylko 5 lekcji z trenerem, dlatego tak łatwo zmienić ramę.
W torbie: PS 6.1 95 2013(Strung Weight:311g), BLX 6.1 95 Team 2011, Head Speed S, Pure Drive Lite RG
J-WT17
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 185
Rejestracja: 6 lis 2011, 11:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Owijka bazowa lepka, antypoślizgowa

arot77 pisze:
Szuma pisze:Skoro z owijką wierzchnią jest za grubo to może zmień bazową na cieńszą? Np. Babolat Skin Feel
Wtedy mógłbyś zakładać także na wierzch Spiral Tack skoro ona Ci pasuje, a rączka będzie cieńsza niż pierwotnie :wink:.
Poza tam jak się zużyje, łatwiej i bardziej ekonomicznie wymienić potem overgripa niż bazówkę :).
Dobry pomysł, popieram.
Brałem coś takiego pod uwagę i też popieram. Dzięki za te podpowiedzi, muszę spróbować zatem z cieńszą bazówką.

A mam jeszcze prośbę, bo z owijkami nie mam wielkiego doświadczenia - moglibyście zaproponować kilka najcieńszych owijek podstawowych?
Obrazek
Pure Drive
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Owijka bazowa lepka, antypoślizgowa

Na marginesie dodam, że nie nawijam podstawowej, ale gram na dwóch Pro's Pro P.G. #1 i jestem bardzo zadowolony, bo jest miękko i bez odcisków.
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
arot77
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 407
Rejestracja: 5 sie 2011, 16:06
Lokalizacja: Śląsk

Re: Owijka bazowa lepka, antypoślizgowa

J-WT17 pisze:
arot77 pisze:
Szuma pisze:Skoro z owijką wierzchnią jest za grubo to może zmień bazową na cieńszą? Np. Babolat Skin Feel
Wtedy mógłbyś zakładać także na wierzch Spiral Tack skoro ona Ci pasuje, a rączka będzie cieńsza niż pierwotnie :wink:.
Poza tam jak się zużyje, łatwiej i bardziej ekonomicznie wymienić potem overgripa niż bazówkę :).
Dobry pomysł, popieram.
Brałem coś takiego pod uwagę i też popieram. Dzięki za te podpowiedzi, muszę spróbować zatem z cieńszą bazówką.
A mam jeszcze prośbę, bo z owijkami nie mam wielkiego doświadczenia - moglibyście zaproponować kilka najcieńszych owijek podstawowych?
Wchodzisz na sklep ST, tam odszukujesz zakładkę owijki bazowe i przez filtr wybierasz najcieńsze i już :).
A na marginesie próbowałeś grać z jedną owijką wierzchnią mam tak w rakiecie z rączką L3, która jest dla mnie też nieco za szeroka. Jedna nawet grubsza owijka wierzchnia bardzo poprawia czucie - może spróbuj najpierw tak ze swoimi wierzchnimi "spiralkami".
Powodzenia.
Przegrywam regularnie - czy to znaczy, że słabo gram w tenisa... .(?)

Nowa rakieta to tylko 5 lekcji z trenerem, dlatego tak łatwo zmienić ramę.
W torbie: PS 6.1 95 2013(Strung Weight:311g), BLX 6.1 95 Team 2011, Head Speed S, Pure Drive Lite RG

Wróć do „Inny sprzęt (torby, ubrania, akcesoria)”