bialas55
Bywalec
Bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 14 lut 2013, 17:31

Jaki wybrać układ strun?

Jestem graczem na średnio-zaawansowanym poziomie, zdecydowanie preferuję grę z końcowej linii, jaki układ strun byście mi polecili 16x18, 16x19 czy 18x20?
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki wybrać układ strun??

16x19.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Jaki wybrać układ strun??

bialas55 pisze:Jestem graczem na średnio-zaawansowanym poziomie, zdecydowanie preferuję grę z końcowej linii, jaki układ strun byście mi polecili 16x18, 16x19 czy 18x20?
Trochę mało danych podałeś. Jak grasz najczęściej? Piłka płaska, czy raczej lift, a może topspin? W jakiej ramie ten przeplot ma być?
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Jaki wybrać układ strun?

Co do zasady, karjar ma oczywiście rację - im więcej nam napiszesz o swoim tenisie, tym lepiej można będzie Ci doradzić.

Tyle, że najpewniej i tak skończy się na 16x19 :D. Czemu? To proste. To dziś najbardziej uniwersalny przeplot. 16x18 sugeruje jakąś mniejszą główkę lub zbyt rzadki układ w dużej główce. Z kolei 18x20 to dla mniej doświadczonych amatorów utrudniony dostęp do rotacji i bardziej deskowate czucie, co przy braku odpowiedniej techniki powoduje, że gracz ma wrażenie, że "piłka mu z tego nie leci", czyli brak pożądanej dynamiki. Oczywiście po pierwsze wszystko da się zagrać wszystkim, a po drugie różnymi naciągami można w pewnym zakresie zmienić charakterystykę rakiety, bez względu na to jaki jest w niej przeplot. Tyle, że pierwsze jest dość mocno skorelowane z umiejętnościami i doświadczeniem, a drugie...jest prawdziwe także dla 16x19.

Wybierz zatem 16x19 jako złoty środek. Jednocześnie pamiętaj, że jest kilka o wiele ważniejszych parametrów rakiety niż przeplot, które będą miały ogromny wpływ na to, jak Ci się będzie grało daną rakietą. I to na nich powinieneś się skupić.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem

Wróć do „Naciągi”