Awatar użytkownika
marija.
Nowy
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 21 lip 2011, 12:55
Lokalizacja: Sierpc

Jaki naciąg dla słabej ręki?

Witam! Na wstępie przepraszam za nowy wątek i jeżeli będzie taka potrzeba proszę o właściwe podpięcie go. :wink:

2 lata temu wymieniłam rakietę grając do tej pory naciągiem fabrycznym i chciałabym go wreszcie wymienić na coś dzięki czemu będę uderzać mocniej. Nie zależy mi na kontroli bo nie w tym problem, chodzi mi tylko o zwiększenie siły. Stąd moje pytanie - jaki naciąg możecie mi polecić drodzy Forumowicze? Z jaką siłą go naciągać by osiągnąć pożądany efekt? Dodam, że gram od 6 lat amatorsko aczkolwiek dość regularnie. Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jaki naciąg dla słabej ręki?

Co to za rakieta?
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
marija.
Nowy
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 21 lip 2011, 12:55
Lokalizacja: Sierpc

Re: Jaki naciąg dla słabej ręki?

Head Youtek IG Prestige oraz Ti.Tour, też chciałabym naciągnąć.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Jaki naciąg dla słabej ręki?

Po pierwsze proszę nie dublować postów, jeśli któryś z forumowiczów będzie miał coś do napisania to to zrobi.

Po drugie, Prestige to za trudna rakieta "dla słabej ręki", po prostu rakieta jest nastawiona na kontrolę, a nie na moc. Na start polecę mój ulubiony naciąg- MSV Focus Hex + 38 z małą siłą 22/21 lub 21/20. Jeśli chcesz coś tańszego zajrzyj do oferty Pro's Pro, tu moim faworytem jest Vendetta, wciągnij z podobną siłą jak MSV.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
marija.
Nowy
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 21 lip 2011, 12:55
Lokalizacja: Sierpc

Re: Jaki naciąg dla słabej ręki?

wyczesany pisze:Po pierwsze proszę nie dublować postów, jeśli któryś z forumowiczów będzie miał coś do napisania to to zrobi.

Po drugie, Prestige to za trudna rakieta "dla słabej ręki", po prostu rakieta jest nastawiona na kontrolę, a nie na moc. Na start polecę mój ulubiony naciąg- MSV Focus Hex + 38 z małą siłą 22/21 lub 21/20. Jeśli chcesz coś tańszego zajrzyj do oferty Pro's Pro, tu moim faworytem jest Vendetta, wciągnij z podobną siłą jak MSV.
Ach.. I może w tym tkwi cały problem; zmiana naciągu niewiele wniesie bo to rakieta nie dla mnie, tak? A istnieje szansa, że jak zmienię naciąg na ten, który polecasz to gra z Prestige się polepszy? Czy przejściowo użyć MSV w klasowo gorszej rakiecie i rozejrzeć się za czymś co będzie bardziej pasowało do mnie a nie do kasy sklepu sportowego? Poradź.

Jeszcze jedno, co daje mała siła naciągnięcia?
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Jaki naciąg dla słabej ręki?

Gra z Prestige się nie polepszy od najlepszego naciągu.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Jaki naciąg dla słabej ręki?

PWR Fusion na 23/22kG lub Polyfibre Viper 1,20mm na 22/21kG. Jak z tego piłka lecieć nie będzie to zmień rakietę, bo wykracza poza twoje obecne możliwości.

Pierwszy to multifilament z 4 rdzeniami. Dynamiczny ale do opanowania.
Druga z wymienionych strun to miękki i dynamiczny co-poliester.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
marija.
Nowy
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 21 lip 2011, 12:55
Lokalizacja: Sierpc

Re: Jaki naciąg dla słabej ręki?

Dziękuję za wszystkie podpowiedzi. :hugger:

Jeszcze jedna rzecz - czym się różni MSV Focus Hex 25 od 38? Na stronie pewnego sklepu bardziej polecają 25; ma się wyróżniać tą samą dynamiką przy zachowaniu większej kontroli i komfortu, sugerować się tym?

Wróć do „Naciągi”