Awatar użytkownika
hetman
Początkujący
Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 4 lis 2013, 23:22
Lokalizacja: Częstochowa

Naciąg wielowłóknisty

Witam.
Gram w tenisa niecałe 3 miesiące z dużą intensywnością (6 razy w tygodniu). Niedawno kupiłem rakietę Dunlop Biomimetic M 5.0. z fabrycznie założonym naciągiem wielowłóknistym Dunlop Silk. (Wcześniej grałem APD z wciągniętym Kirschbaum Pro Line II, a następnie RPM Blast (26/25) - Dwa miesiące przekonały mnie, że na tym etapie nie ogarniam APD, a mój 36-cio letni nadgarstek, który nagle dostał solidną porcję nieznanego wcześniej wysiłku - potrzebuje nieco więcej komfortu).
Z pierwszych 5-6 godzin gry Silkiem byłem bardzo zadowolony, ale po ostatnich 2-3 już nieco mniej.
Chciałbym założyć i spróbować jakiś porządny multi. Przeglądając oferty sklepowe oraz forum wytypowałem 3 rodzaje, które "na moje oko" wyglądają ciekawie:
Tecnifibre X-One 1.30 Biphase
Tecnifibre TGV 1.30
Babolat Xcel 1.30
Czego szukam: jak największej równowagi pomiędzy dynamiką, komfortem, kontrolą i wytrzymałością - oczywiście możliwej do osiągnięcia w zakresie naciągów multi...
Bardzo proszę o Wasze opinie na temat tych naciągów i pomoc w wyborze (ewentualnie inne propozycje).
Oczywiście zdaję sobie sprawę, że wybór naciągu jest bardzo indywidualną kwestią a temat jest pokroju "który samochód jest najlepszy" - ale będę wdzięczny za Wasze spostrzeżenia i opis Waszych "doznań" związanych z odbijaniem tymi naciągami. :)
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: naciąg wielowłóknisty

Grałem Babolatem Xcel ale w hybrydzie z RPM Blast i hybrydzie z Powergy. W połączeniu z RPM było to bardzo komfortowe. Co prawda to Xcel był mocno piłowany, ale nie pękł (nadal wciągnięty w rakiecie rezerwowej).
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
pivdy
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 292
Rejestracja: 27 paź 2009, 23:13
Lokalizacja: Kielce

Re: Naciąg wielowłóknisty

Grałem naciągiem Tecnifibre X-One Biphase, ale 1,24. Jest na tym forum sporo informacji odnośnie tego naciągu. Jak dla mnie super struny, ale szybko tracą swoje właściwości i naciąg jest mało trwały.

Wróć do „Naciągi”