dżiok
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 13 paź 2013, 15:30

Naciąg do Head IG Extreme 2.0 Pro - NTRP 4.5

Witam.

Chciałbym prosić o radę w sprawie naciągu dla rakiety Head IG Youtek Extreme 2.0 Pro. Rakietę kupiłem niedawno, naciągnąłem sobie Luxilion Alu Power 24/25 i jest całkiem fajnie choć myślę że mogłoby być nieco lepiej - tylko nie wiem w którą stronę (mocniej czy słabiej naciągać). Na razie będę grał tym co mam, ale jak mi pęknie to chciałbym na przyszłość wiedzieć co wciągać. Gram oburęczny backhand, którym potrafię strzelić. Przy slice'ie jest takie uczucie jak by piłeczka za szybko odrywała się od struny, co może sugerować lżejsze naciągnięcie, z kolei zwiększenie siły naciągu mogło by poprawić kontrolę przez co pewniej uderzał bym z pełnym zamachem.

Nie musi to być koniecznie Luxilion, jestem otwarty na jakiekolwiek propozycje naciągowe.
NTRP 4.5 | Head IG Youtek Extreme 2.0 Pro
dżiok
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 13 paź 2013, 15:30

Re: Naciąg do Head IG Extreme 2.0 Pro - NTRP 4.5

Pograłem trochę tym Luxilonem naciągniętym na 25/24 i będę zmieniał. Jak dla mnie jest za mało czucia, z kolei serwis wychodzi mi świetnie.

Kupiłem kilka naciągów: Signum Pro Poly Plasma (12 m) 1.18 mm, Signum Pro Poly Plasma (12 m) 1.23 mm, Signum Pro Tornado (12 m) 1.17 mm, Weiss Cannon Silverstring (12 m) 1.20 mm, Yonex Poly Tour Pro (12 m) 1.25 mm, Kirschbaum Super Smash Orange (12 m) 1.28 mm.

Chyba naciągnę Yonex PTP, czytałem na zagranicznych forach, że ludzie chwalili. Kusi mnie jednak trochę Signum Pro Tornado, aby wykorzystać rotację. Jeśli chodzi o Yonexa PTP to czytałem, że ludzie naciągali z dość dziwnymi siłami np 42/46 lbs, czyli jakieś 19/21 kg. Proszę o radę w sprawie naciągu, a także siły naciągania.
NTRP 4.5 | Head IG Youtek Extreme 2.0 Pro
tots
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 29 gru 2011, 22:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Naciąg do Head IG Extreme 2.0 Pro - NTRP 4.5

Też trochę kombinowałem z naciągami do tego Heada. Na początku obawiałem się zbyt dużej mocy i wciągałem 26/24 właśnie Signum Pro Tornado 1.23. Efektem było to, że pobolewał mnie łokieć i komfort był dla mnie nie odpowiedni.

Ostatnio spróbowałem wciągnąć ten sam naciąg na 22/24 kg i zupełnie inna rakieta! Grałem turniej i żadnych zastrzeżeń odnośnie komfortu gry.
Co prawda struny pionowe zaczynają się szybciej przesuwać niż przy większej sile naciągu więc spróbuje 23/24 kg lub 23/25 kg.

Zbytniego wzrostu mocy nie odczułem. Z taką siłą naciągu o wiele łatwiej generuje się rotację oraz długość granej piłki.

Polecam ci popróbować i nie obawiaj się schodzić z siłą naciągu. Ten Head ma dość okrągłą główkę więc mocniejsze naciąganie poziomów jest uzasadnione. Daje to większą kontrolę bez utraty dostępu do rotacji. :twisted:
dzalano
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 117
Rejestracja: 20 sty 2012, 20:32
Lokalizacja: Szczecin

Re: Naciąg do Head IG Extreme 2.0 Pro - NTRP 4.5

Co do Yonexa, sam go teraz używam. Naciągnięty na 23/22kg. Teraz ma przegrane ok. 10h.
Naprawdę wart wypróbowania. Bardzo dobra kontrola jak to poliester. Mocy przy takiej sile naciągnięcia jak dla mnie optimum. Gram głównie z końcowej z bardzo dużym topspinem, a z backhandu 60% slajs. Jak na naciąg nie kanciasty, naprawdę o rotację nie musisz sie obawiać. (:]
Z mojej strony polecam, wypróbowany na sobie. :::gd:::
Biomimetic F3.0 TOUR
Biomimetic 200 PLUS
dżiok
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 13 paź 2013, 15:30

Re: Naciąg do Head IG Extreme 2.0 Pro - NTRP 4.5

Dzalano - ale rozumiem, że grasz inną rakietą?
NTRP 4.5 | Head IG Youtek Extreme 2.0 Pro
dzalano
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 117
Rejestracja: 20 sty 2012, 20:32
Lokalizacja: Szczecin

Re: Naciąg do Head IG Extreme 2.0 Pro - NTRP 4.5

dżiok pisze:Dzalano - ale rozumiem, że grasz inną rakietą?
Tak, gram tym co mam w opisie. :]
Biomimetic F3.0 TOUR
Biomimetic 200 PLUS
hjupek
Nowy
Nowy
Posty: 10
Rejestracja: 4 lut 2013, 12:12

Re: Naciąg do Head IG Extreme 2.0 Pro - NTRP 4.5

Witam,
polecam spróbować Dyreex Black Edge 1,25.
Ja mam go w nowym Hedzie G Speed MP 25,5/25,5 , w drugim mam Signum pro Tornado 1,25 (od 1,5 roku nim grałem w Hedach Liquidmetal na 25/25). Po pierwszych 15 min można było wyczuć ogromna różnice w komforcie gry na korzyść Dyreexa.

Wróć do „Naciągi”