Draconis
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 30 cze 2011, 22:07

AeroPro Drive GT, [K]obra Tour, BLX Pro Open, IG Extreme MP

Witam wszystkich :) Jako, że jest to mój pierwszy post, chciałbym wszystkich powitać gorąco.
Forum śledzę biernie już od dawna, jako oferujące ogromne bogactwo treści merytorycznych, teraz jednak postanowiłem skorzystać z tego w sposób bardziej bezpośredni i indywidualny :wink:

Przechodząc do rzeczy: po wymienionych rakietach wiadomo już co nieco o mojej grze.
Baseliner w 110%, choć do siatki ostatnio lubię podbiec, nie jest to jednak istotą mojej gry.
Jest nią natomiast forehand z astronomiczną rotacją uderzany z semi-westerna. Backhand dwuręczny, lekko rotowany, dosyć mocny. Oba uderzenia agresywne, poparte świetną pracą nóg i, co za tym idzie, niezłym timingiem. Serwis... no cóż. Częsta (bardzo) zmiana pacek nie odbiła się na nim dobrze. W ogólności bazuję tu na umiarkowanej sile i sporej rotacji, drugi nieco lżejszy, z rotacją boczną, aczkolwiek nie będący jedynie 'przebiciem na drugą stronę'.
NTRP: w okolicach 4.0, z wolejem jako najsłabszym punktem.

Czego szukam? Czegoś, co pozwoli mi grać mega agresywnie, mega silnie, z mega rotacją.

Historia rakiet:
Jakiś-tam-Babolat -> Jakiś-tam-Prince -> Wilson [K] 6.1 Team -> Dunlop AG 4D 300 Tour -> Bobolat Pure Drive Cortex -> Wilson [K] Tour -> Babolat AeroPro Drive Cortex (Nie-GT) -> Head MG Extreme MP -> Völkl PB 10 295g

Uwagi:
Najgorzej wypadła zmiana z AG 4D 300T na Pure Drive, prawdziwy kataklizm... Świetnie wspominam [K] Toura, dobry dostęp do rotacji, spora siła, wynikająca zapewne z profilu ramy i ostrego balansu w tej klasie wagowej i, co za tym idzie, niezłego swingweightu. W każdym razie grało się bardzo przyjemnie.
Extreme, który wydawał mi się Head'owskim APD różnił się od rzeczonego Babolata wręcz... ekstremalnie.
Obecny szpadel - PowerBridge 10 w wersji light. Świetne czucie, te slajsy 2 cm od linii, płaskie, mocne backhandy po linii... To jednak nie to, wolę topspin zza końcowej :] Dlatego chciałem wrócić do korzeni, nie wiem jednak na co się zdecydować. APD GT był OK (no dobra, bardzo OK! ta moc! ta rotacja! ach...), ale nie wiem jak na dłuższą metę zadziała to 70 RA...

Co do samych rakiet: najmocniej rozważam APD GT vs BLX Pro Open (jak wypada porównanie tych dwóch pod względem mocy, czucia, 'samo-nadającej-się' rotacji?).
[K]obrę biorę po uwagę tylko ze względu na sztywność (58 RA) i atrakcyjną obecnie cenę (nie jest ona jednak wyznacznikiem - wiadomo, kasa piechotą nie chodzi i tyle). Malowanie też mi się podoba, no i ciężar jest najsympatyczniejszy (poniżej 300g nie chcę schodzić, na drodze prób i błędów zauważyłem, że najfajniej leży mi w ręku coś z przedziału 300 - 315 gram.
Extreme IG natomiast, pomimo parametrów podobnych dosyć do APD, jest rzekomo akuratniejszy dla allroundera niż baselinera...

Pomocy, proszę... :wink:
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: AeroPro Drive GT, [K]obra Tour, BLX Pro Open, IG Extreme

Jeżeli chcesz iść w kierunku siatki, to Extremy będą dobre, natomiast chcesz zostać na linii końcowej polecam APD.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: AeroPro Drive GT, [K]obra Tour, BLX Pro Open, IG Extreme

BLX PO nie grałem, grałem wersją [K]Factor, Extreme też nie grałem wersją IG.
Mamy BLX PO, APD GT i IG Extreme to bym to zestawił tak od max-min:
Moc - APD, Extreme, BLX PO
Kontrola i czucie - BLX PO, Extreme, APD
Z rotacjami mniej więcej APD i Extreme powinny mieć podobnie ze wskazaniem na Babolata, a Wilson będzie odstawał. Ale to moje odczucia i wnioski.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Draconis
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 30 cze 2011, 22:07

Re: AeroPro Drive GT, [K]obra Tour, BLX Pro Open, IG Extreme

Dla mnie badzo ciekawą opcją byłaby także BLX Pro Tour, ale zmienili kretyni przeplot na zamknięty :[

BTW, właśnie wróciłem z kortu po siedmiu godzinach gry (2h trening indywidualny + 5h nieziemska pięciosetówka). Grałem oczywiście Voelklem PB10.

Uczucia mieszane. Serwis na początku nie wchodził w ogóle, ale gdy już się wstrzeliłem... wszystkie gemy serwisowe do zera dla mnie. Czułem ewidentnie niedobór spina przy podaniu (musiałem podnieść nieco wyrzut i mocniej się wybijać z nóg).
Forehand jak zawsze - silny, dokładny, z odpowiednią (ale przeciętnej wartości) rotacją, backhand podobnie. Odczułem brak stabilności przy mocniejszych zagraniach rywala (serwis miał dość mocny i returny nie zawsze były takie jak trzeba).
Czucie jak zwykle perfekcyjne - slajsy kilka cm od linii, skróty tuż za siatkę.

Wynik meczu: 3:2 dla mnie - 4:6, 6:2, 6:1, 6:7 (12), 6:1.

Wniosek: potrzebuję więcej masy lub nieco większej stabilności, trochę (bardzo trochę) więcej rotacji.

APD to prawie pewnik, ale patrząc po parametrach to właściwie kawałek drewna a nie rakieta, boję się utraty czucia. Baselinerem jestem, owszem, ale czasem muszę zwolnić tempo gry slajsem, a nie chcę walić wtedy autów albo po siatce... :?

Znajomy powiedział, że może mi podesłać Dunlopa AG 4D 200, co o tym myślicie?
Wzorek 16x19, 315g bodajże, główka 95, czyli o 3 cale mniejsza.
Wygląda okej, ale czy otwarty przeplot przy 95 calach^2 da tyle rotacji ile przy 100 calach?

Ogólnie rzecz ujmując, bazując na dzisiejszych odczuciach, zacząłem się zastanawiać, czy nie szukać czegoś miękkiego, cięższego niż PB10 i z otwartym wzorkiem zamiast trzepaczek.
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: AeroPro Drive GT, [K]obra Tour, BLX Pro Open, IG Extreme

A Völkl PB 8 albo Völkl Organix 8?
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
gural_91
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 384
Rejestracja: 11 lut 2008, 08:45
Lokalizacja: Rzeszów

Re: AeroPro Drive GT, [K]obra Tour, BLX Pro Open, IG Extreme

Draconis pisze: Wygląda okej, ale czy otwarty przeplot przy 95 calach^2 da tyle rotacji ile przy 100 calach?
Nie będzie tyle dawał...
Draconis pisze: Ogólnie rzecz ujmując, bazując na dzisiejszych odczuciach, zacząłem się zastanawiać, czy nie szukać czegoś miękkiego, cięższego niż PB10 i z otwartym wzorkiem zamiast trzepaczek.
A może spróbuj dociążyć obecną rakietę skoro głównie za mała waga i stabilność jest problemem?
Draconis
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 30 cze 2011, 22:07

Re: AeroPro Drive GT, [K]obra Tour, BLX Pro Open, IG Extreme

gural_91 pisze:A może spróbuj dociążyć obecną rakietę skoro głównie za mała waga i stabilność jest problemem?
Próbowałem już tego. Dołożyłem po 7g na 3 i 9 godzinie (a'la PWS by Wilson). Masa wzrosła, znacząco podniósł się SW, stabilność w miarę, ale wciąż problemem było uzyskiwanie zadowalających rotacji.
Jak wspomniałem już wcześniej, mam ogromny problem ze spinem w momencie serwisu...

Wydaje mi się, że trzepaczki wymienione w temacie odpadają. Do grupy rozważanych rakiet (na razie jednej, Dunlopa AG 4D 200) dołączył dziś Power Bridge 9 (310g, 16x19, 98^2). Czy planują wypuścić Organixa z takimi parametrami?

Ponadto, pytanko: czy miał ktoś już jakieś doświadczenia z Yonkiem V Core 98 D (takim)?
Na papierze wygląda fajnie, no i mój ulubiony przeplot :D (Zboczenie z [K] Toura ;-P )
Draconis
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 30 cze 2011, 22:07

Re: AeroPro Drive GT, [K]obra Tour, BLX Pro Open, IG Extreme

Draconis pisze:Ponadto, pytanko: czy miał ktoś już jakieś doświadczenia z Yonkiem V Core 98 D (takim)?
Na papierze wygląda fajnie, no i mój ulubiony przeplot :D (Zboczenie z [K] Toura ;-P )
Nieaktualne :) Dzisiaj przetestowałem Power Bridge'a 9-tkę.

To jest to! :twisted:

Rakieta na 4 godziny stała się przedłużeniem mojej ręki. Idealnie wyważona, super manewrowa i stabilna.
Ponadto to czucie Voelkli... pomimo, że wydaje się nieco sztywniejsza od PB10L, wciąż czucie i precyzja na wysokim poziomie. Duży dostęp do rotacji, niezła moc, 89% trafień pierwszego podania, drugi serwis zyskał ponadto sporo rotacji i głębokości zagrania, choć nie miałem zbyt wielu okazji by to obserwować :).

Jestem mega zadowolony, ponadto strasznie podoba mi się malowanie "dziewiątki".
Teraz tylko ponawiam pytanie:
Czy jest w planach wypuszczenie Organixa 9? Pograłem dzisiaj 10-tką w wersji 325 i nie jest tak źle, jak ostatnio mi się wydawało (może to przez to, że poprzednim razem grałem Ox10 po 3-godzinnym meczu i byłem trochę zmęczony), powiem nawet, że jest nieźle.

Wysłałem dzisiaj maila do dystrybutora Voelkla, ale może ktoś z was orientuje się w tym temacie...

Z góry dzięki za każdą odpowiedź :)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: AeroPro Drive GT, [K]obra Tour, BLX Pro Open, IG Extreme

Organix 9 ma wyjść na jesieni tego roku. :wink:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Draconis
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 30 cze 2011, 22:07

Re: AeroPro Drive GT, [K]obra Tour, BLX Pro Open, IG Extreme

Podniosłeś mnie na duchu tą informacją :). Wyczytałem na zagranicznych forach sporo powtarzających się doniesień, że Ox9 ma wyjść jako ostatni, w okolicach 2012 roku :dvl(:.

Obawiam się tylko, czy wprowadzenie Ox9 nie spowoduje zniknięcia PB9... z PB10L tak właśnie było.
I martwię się tą opcją na sytuację, w której Ox9 okazał by się zgoła różną rakietą od poprzedniczki...
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: AeroPro Drive GT, [K]obra Tour, BLX Pro Open, IG Extreme

Eeee na pewno spowoduje że nie będzie PB9 bo go zastępuje. Przecież to oczywiste.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Draconis
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 30 cze 2011, 22:07

Re: AeroPro Drive GT, [K]obra Tour, BLX Pro Open, IG Extreme

Mam nadzieję :). Zastanowiło mnie po prostu zniknięcie z oferty importera PB10L, które jakoś zbiegło się z premierą Organixów serii 10. Ale jestem dobrej myśli.

Tym bardziej, że dla mnie, szukającego możliwie najbardziej komfortowej i 'spin-friendly' rakiety do intensywniej gry, paradoksalnie największą niewiadomą jest... malowanie Organixa 9-tki.
Jak tylko będzie źle dobrane, tudzież oczoj**ne, o kupnie nie ma mowy....
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: AeroPro Drive GT, [K]obra Tour, BLX Pro Open, IG Extreme

Draconis pisze:Mam nadzieję :) Zastanowiło mnie po prostu zniknięcie z oferty importera PB10L, które jakoś zbiegło się z premierą Organixów serii 10. Ale jestem dobrej myśli.

Tym bardziej, że dla mnie, szukającego możliwie najbardziej komfortowej i 'spin-friendly' rakiety do intensywniej gry, paradoksalnie największą niewiadomą jest... malowanie Organixa 9-tki.
Jak tylko będzie źle dobrane, tudzież oczoj**ne, o kupnie nie ma mowy....
Że co? :::donknow:::

Linia Organix zastępuje linię Power Bridge. Nie będzie PB10-tki skoro zastąpił ją Organix 10.
Tak samo będzie z 9-tką.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
bugaloo
Weteran
Weteran
Posty: 1951
Rejestracja: 16 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Gdańsk

AeroPro Drive GT, [K]obra Tour, BLX Pro Open, IG Extreme MP

Ox9 będzie odmienna od poprzedniczki. Cała seria Ox jest mało podobna... do czegokolwiek ;-).
Draconis
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 30 cze 2011, 22:07

Re: AeroPro Drive GT, [K]obra Tour, BLX Pro Open, IG Extreme

W porządku, mój błąd, oczy mi już siadają :?.

Ja w Twoim poście dopatrzyłem się: "Eeee na pewno nie spowoduje..."

Wszystko już jasne :). Najprawdopodobniej zdecyduję się jednak na zakup Power Bidge'a, nie chcę stracić okazji do kupienia ramy, która tak bardzo mi podpasowała. Niby z Organixem może być lepiej, ale może też być gorzej. Dla mnie gra nie warta świeczki.

Dzięki za pomoc wszystkim :).

Wróć do „Rakiety”