malutka_wta
Nowy
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 22 maja 2010, 11:46
Lokalizacja: Łódź

Rakieta dla początkującej [NTRP 1.5-2.0]

Witam.

Może na początek kilka słów o sobie... przygodę z tenisem rozpoczęłam kilka lat temu, trenowałam 2,5 roku pod czujnym okiem trenera, a teraz chciałabym wrócić po 2-letniej przerwie. Nie wiem czy wrócę od razu do klubu więc możliwości doradzenia w zakresie zakupu rakiety są mocno ograniczone i tutaj chciałbym wysłuchać Waszych sugestii.

NTRP 1.5-2.0. Jeśli chodzi o umiejętności to swobodne odbijanie piłek, częściej grałam forehandem, backhand oczywiście oburęczny. Styl gry to allrounder, nie miałam szczególnego modelu gry jak np.serve&volley. Preferowana waga rakiety to ok. 250 gramów, chcę by była możliwie najlżejsza ale bez przesady bo zapewne im mniejsza waga tym lżejsze uderzenie. Grając rakietą chciałabym mieć dużą kontrolę podczas uderzeń, będzie to raczej techniczna gra rekreacyjna. Rakietę chciałbym mieć dopasowaną dla początkującego gracza, nie chcę wydawać dużo pieniędzy, wolę po prostu wymienić rakietę na nową wraz ze wzrostem umiejętności.

Cenowo 150-250PLN, chociaż mogę dopłacić jeśli będzie warto.

Pozdrawiam serdecznie :)
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Rakieta dla początkującej [NTRP 1.5-2.0]

W Protenisie sprzedają Head PCT Ti Fire i Heat, jest też Pro's Pro.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
adam202
Nowy
Nowy
Posty: 10
Rejestracja: 27 wrz 2009, 19:40

Re: Rakieta dla początkującej [NTRP 1.5-2.0]

Rakieta 250 gram będzie trochę za lekka. Polecam około 280 gram z naciągiem.

W sklepie NovaSport można znaleźć takich wiele np.:
http://www.novasport.pl/rakiety/head/head-atp-no-1.html - 20 zł droższa ale warto. Torba ATP gratis.
malutka_wta
Nowy
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 22 maja 2010, 11:46
Lokalizacja: Łódź

Re: Rakieta dla początkującej [NTRP 1.5-2.0]

Cześć.

Serdeczne dzięki za pierwsze propozycje.

Niestety Babolat odpada ze względów finansowych, będzie to moja pierwsza rakieta więc zdecyduję się opcje bardziej budżetową.

Jest szansa zakupu jakiejś rakiety Wilsona do 200PLN? Zapewne będzie to jakiś niski/stary model ale chyba coś się znajdzie... Rozważam zakup Head'a ale byłabym wdzięczna jeszcze za jakąś propozycję Wilsona :]

Pozdrowienia,
m.
adam202
Nowy
Nowy
Posty: 10
Rejestracja: 27 wrz 2009, 19:40

Re: Rakieta dla początkującej [NTRP 1.5-2.0]

Z Wilsona za 200 złotych kupisz jedynie jakiś badziew... Już lepiej kupić Pro's Pro.
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Rakieta dla początkującej [NTRP 1.5-2.0]

Są jeszcze Babolaty z serii Reflex, cenowo by się mieściły, chociaż ja bym raczej polecał któregoś z Headów, Fire lub Heat, trzeba by dobrać wagę.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
adam202
Nowy
Nowy
Posty: 10
Rejestracja: 27 wrz 2009, 19:40

Re: Rakieta dla początkującej [NTRP 1.5-2.0]

Z serii Reflex patrząc pod względem ceny i wagi zostaje tylko ten model:
http://www.sportclub.com.pl/product-pol ... -BLUE.html
Awatar użytkownika
WarriorsOfAden
Weteran
Weteran
Posty: 1795
Rejestracja: 31 lip 2009, 18:56
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Rakieta dla początkującej [NTRP 1.5-2.0]

Adam202, nie lepiej Reflex 102?
ObrazekOrganix 8
NTRP 3.0
"Whatever doesn't kill you, simply makes you stranger"

"Szaleństwo i długie piesze spacery to okno z najrozleglejszym widokiem na ludzką naturę"
adam202
Nowy
Nowy
Posty: 10
Rejestracja: 27 wrz 2009, 19:40

Re: Rakieta dla początkującej [NTRP 1.5-2.0]

102 może byś trochę za ciężka.
Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Re: Rakieta dla początkującej [NTRP 1.5-2.0]

10 gram nie robi aż takiej różnicy, nie przesadzajmy. 270 gram bez naciągu to praktycznie optymalne parametry dla dziewczyny z NTRP 2.0.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.

Wróć do „Rakiety”