Awatar użytkownika
CoNe
Nowy
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 7 lip 2009, 18:04
Lokalizacja: Grudziądz

Dziewczynka - wiek 8 lat

Witam,
szukam rakiety dla siostrzenicy wiek to 8 lat, wzrost - nie jestem w stanie powiedzieć ile dokładnie cm. Będzie to jej pierwsza rakieta, parę razy była ze mną na korcie i widać, że się jej podoba (:] Także jakby Ktoś był w stanie jakąś rakietę doradzić to bardzo dziękuję. Myślę, że na początek w przedziale cenowym do 150 zł.

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc,
CoNe
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Dziewczynka - wiek 8 lat

8 lat wg kanonu to taki skrajny wiek między 23, a 25 calowymi rakietkami. 23 calowe to tak +/- dla dzieciaków w wieku 6-8 lat. Natomiast 25 calowe to rakieta na wiek 7-9 lat.
To jeśli chodzi o długość...

P.S.: Niektórzy powiedzą że 6-cio latek powinien grać jeszcze 21 calową ramą, a 25 calową dopiero 8 latek. Ja jestem zwolennikiem większych "widełek".

W kwestii materiału... z jednej strony aluminium jest złe ponieważ przenosi drgania, jest zagrożeniem dla łokcia JEDNAKŻE alu ma jedną bardzo dobrą cechę kiedy chodzi o latorośl... WYTRZYMAŁOŚĆ. Łupnie raz czy dwa o beton i nic wielkiego się nie stanie, a graficiak... wiadomo ;) Także tu wg własnej oceny trzeba iść...

W kwestii główki... wiadomo to jest zabawa, a nie gra... 105-110 cali^2 aczkolwiek są również 95-100 calówki dla maluchów. Ja bym poniżej 100 cali nie schodził i sugerowałbym coś większego żeby oszczędzić dziecku przykrości nietrafiania.

Konkretnego modelu nie podam.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
ZlosliwyGnom
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 960
Rejestracja: 30 paź 2009, 09:37
Lokalizacja: Łódź

Re: Dziewczynka - wiek 8 lat

El Diablo pisze:
W kwestii materiału... z jednej strony aluminium jest złe ponieważ przenosi drgania, jest zagrożeniem dla łokcia JEDNAKŻE alu ma jedną bardzo dobrą cechę kiedy chodzi o latorośl... WYTRZYMAŁOŚĆ. Łupnie raz czy dwa o beton i nic wielkiego się nie stanie, a graficiak... wiadomo ;) Także tu wg własnej oceny trzeba iść...
Jeśli chodzi o materiał to jestem zdania, że dopóki graja miękkimi piłkami dobre jest aluminium. W momencie przejścia na twarde piłki należałoby przejść na grafit.
Yonex EZONE DR98 (310g)
NTRP 2.1765298753578
Awatar użytkownika
CoNe
Nowy
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 7 lip 2009, 18:04
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Dziewczynka - wiek 8 lat

Dzięki Panowie za pomoc :wink: takie coś znalazłem Babolat NADAL JR 145 nada się ?

CECHY PRODUKTU
Powierzchnia główki 680 cm2 / 105"
Waga 245 g
Długość 66 cm
Materiał Aluminium
Ilość strun 16x19


http://goldenset.pl/index.php?mod=detail&id=87
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Dziewczynka - wiek 8 lat

Ten model ma 26 cali długości...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
paged69
Nowy
Nowy
Posty: 16
Rejestracja: 13 lis 2009, 01:36

Re: Dziewczynka - wiek 8 lat

CoNe pisze:Dzięki Panowie za pomoc. :wink:
Takie coś znalazłem Babolat NADAL JR 145 nada się?
Może być trochę za długa i nie wiadomo co z rączką (rozmiar). Do 150 zł to może Babolat Pure Junior 25 - jest krótsza i ma mniejszą rączkę. Zresztą najlepiej przymierzyć

http://www.protenis.com.pl/index.php?st ... r#hak_2646

Balans: ok. 29.5 cm
Długość: 63.5 cm / 25 in
Konstrukcja: fused grafit
Pow. główki: 645 cm2 / 100 in2
Rozmiar rączki: 00
Układ strun: 16 x 20
Waga: ok. 245 g (bez naciągu)
Awatar użytkownika
CoNe
Nowy
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 7 lip 2009, 18:04
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Dziewczynka - wiek 8 lat

El Diablo pisze:Ten model ma 26 cali długości...
No właśnie taki ze mnie "fachowiec" :rolleyes: niestety jestem młodym "tenisistą" gram dopiero od wakacji ubiegłego roku zapewne parę osób pamięta jak sam prosiłem o pomoc przy wyborze rakiety dla siebie dlatego wolę się poradzić bardziej ogranych i doświadczonych kolegów i kupić coś co będzie sprawiało przyjemność i radość z gry :wink:

Chyba zdecyduję się na rakietę proponowaną przez kolegę Paged'a Babolat Pure Junior 25 która chyba ma odpowiednie parametry. Bardzo dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam!
FiliP
Nowy
Nowy
Posty: 12
Rejestracja: 7 lut 2010, 20:13

Re: Dziewczynka - wiek 8 lat

Rakieta Babolat Nadal JR 145 będzie dla niej za duża bo to jest dla dzieciaków od 145cm wzrostu.
Raczej pasowała by jej Babolat Nadal JR 125.
Mój syn ma obecnie 8 lat i gra już od 3-4 lat i na treningach widzę jaki problem mają początkujące dzieciaki jak wciśnie się im za dużą rakietę. Ciężko im się wtedy macha i ciężej trafić w piłkę, a przez to tracą radość z grana.
A u dzieci to jest najważniejsze by im się to podobało i by miały z tego dobrą zabawę. :)
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Dziewczynka - wiek 8 lat

"Dziewczynka - wiek 8 lat"
w "Co wybrać?"


Dziwne miałem skojarzenia na początku...
A to już Twój osobisty problem... :twisted: (przyp. YtB)
Piotr Szyba.

Wróć do „Rakiety”