FiliP
Nowy
Nowy
Posty: 12
Rejestracja: 7 lut 2010, 20:13

NTRP 1.0 - 1.5 i chcę ograć kumpla

Nie będę się rozpisywał na temat stylu i techniki gry bo one praktycznie nie istnieją.
Powiem tylko że mam 35 lat, 180cm i ok. 70kg.
- Od kilku miesięcy gram z kumplem (dla zdrowia i rozrywki) i nas to wciągnęło.
W związku z tym proszę forumowiczów o pomoc w doborze rakiety która ułatwi mi ogrywanie mojego kumpla :)
- Dotychczas grałem jakimś starym Wilsonem Nemesis i Head Magnetis 1000.
Head był dla mnie zdecydowanie za ciężki!
- Budżet powiedzmy do 500,00 PLN.
pawel18
Nowy
Nowy
Posty: 12
Rejestracja: 24 sty 2010, 16:11

Re: NTRP 1.0 - 1.5 i chce ograć kumpla

Ja proponuję kupić rakietę za 100/200 zł. a resztę wydać na lekcje z trenerem. ;)
Wtedy na pewno ograsz kumpla. Pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: NTRP 1.0 - 1.5 i chce ograć kumpla

Weź na testy lepiej Head'a Monster, wszak nie lubisz ciężkich rakiet, a ani jedna ani druga się nie łapie w wadze. Poza tym to za trudne ramy dla nowicjusza. Który Babolacik, bo to trochę tak jakbym koledze na pytanie jaki ma kupić samochód, odpowiedział Fiata.
Można przetestować Dunlopa AG 500, z używek zobaczyłbym Head TiS2
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
FiliP
Nowy
Nowy
Posty: 12
Rejestracja: 7 lut 2010, 20:13

Re: NTRP 1.0 - 1.5 i chce ograć kumpla

Na trenera też przyjdzie czas, jak wygospodaruję jakąś wolną godzinę w tygodniu.
Na razie proszę o pomoc przy wyborze rakiety - na teraz!
Head Monster wygląda fajnie ale główka to tylko 102 cale^2 - czy nie łatwiej było by grać większą główką?
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: NTRP 1.0 - 1.5 i chce ograć kumpla

102 cale to optimum dla początkującego. Przy jeszcze większej główce i tak niecentryczne trafienia wykręcą Ci rakietę.
Co do ogrania kumpla... hm na początku umiejętności to 99% sukcesu. Rakieta to 1% :P
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
FiliP
Nowy
Nowy
Posty: 12
Rejestracja: 7 lut 2010, 20:13

Re: NTRP 1.0 - 1.5 i chce ograć kumpla

Jako że nie znaleźliśmy sklepu który by miał do wypożyczenia rakiety dla początkujących to kupiliśmy sobie z kumplem: Yonexa RQiS 50 i Babolata Reflex 109.
I powiem że Babolatem jest o niebo łatwiej grać. Jest lżejszy i ma balans bardziej na rączkę a także większą główkę 109' i sweetspot. To wszystko sprawia że Babolatem prawie nie zdarzyły mi się nieczyste trafienia.
Także jak ktoś szuka rakiety NTRP 1.0-1,5 to szczerze polecam Babolata Reflex 109'
gato
Pierwsza Dama TenisNET
Pierwsza Dama TenisNET
Posty: 605
Rejestracja: 11 cze 2007, 19:52
Lokalizacja: Gliwice

Re: NTRP 1.0 - 1.5 i chce ograć kumpla

Yonex RQiS 50 / Babolat Reflex 109
Powierzchnia: 105 cali² / 109 cali²
Długość: 27 cali / 27 cali
Waga (bez naciągu): 275g / 260g
Balans: 335mm / 340mm

Jak widać...
Filip pisze:(Babolat) Jest lżejszy i ma balans bardziej na rączkę
...to tzw. półprawda :wink:
Owszem Babol jest lżejszy i to o całe 15g, ale balans ma o 0,5cm bardziej na głowę, także po raz kolejny samo się udowodniło jak subiektywne odczucia nie pokrywają się z papierowymi danymi :twisted: (Chciałam to zaznaczyć dla przyszłych pokoleń, nie wnosząc nic odkrywczego do tematu znalezienia rakiety.)
Pierwsza Dama TenisNET
Awatar użytkownika
kobbe66
Orator
Orator
Posty: 543
Rejestracja: 12 kwie 2008, 15:33
Lokalizacja: Piła

Re: NTRP 1.0 - 1.5 i chce ograć kumpla

gato pisze: Owszem Babol jest lżejszy i to o całe 15g, ale balans ma o 0.5cm bardziej na głowę, także po raz kolejny samo się udowodniło jak subiektywne odczucia nie pokrywają się z papierowymi danymi :twisted: (chciałam to zaznaczyć dla przyszłych pokoleń, niewnosząc nic odkrywczego do tematu znalezienia rakiety)
Zgadza się :wink: Ostatnio znajomy chciał mnie przekonać że Z Tour jest cięższy od Radicala MP. Nie wierzył moim słowom dopóki nie postawił ram na wadze.
Obrazek
FiliP
Nowy
Nowy
Posty: 12
Rejestracja: 7 lut 2010, 20:13

Re: NTRP 1.0 - 1.5 i chce ograć kumpla

Dziś przetestowałem jeszcze jedną rakietę, a mianowicie Babolat Y118.
Pierwsze wrażenie było zdumiewające ponieważ jest wielka jak gigantyczna patelnia. I nie za bardzo mi pasowała w szczególności przy serwowaniu miałem duże problemy z celnością. Ale po 30min grania tak się do niej przyzwyczaiłem i tak mi się spodobała że ją sobie zostawię bo gra się nią najlepiej! Na największy plus zasługuje olbrzymi sweetspot.
Jedyny minus to że jak się trafi bokiem główki to rękę nieźle wykręca,
ale przez 2 godz. gry mi się to tylko ze 2 razy zdarzyło - więc chyba nie będzie źle :)

No i jeszcze zdanie mojego kumpla który stwierdził że jemu lepiej się gra Babolatem Reflexem 109.
Ale jest trochę różnica między naszymi stylami gry, ja staram się każde uderzenie wykonywać pełną pętlą z długim zamachem i ustawiając się bokiem, a serwis wykonywać książkowo z wyprostowaną ręką i uchwytem kontynentalnym. On zaś gra prawie przodem do siaki z króciutkim zamachem a serwis robi prawie jak w badmintonie.

Podsumowując Babolata Y118 wydaje mi się że jest to rakieta dla początkujących którzy mają zamiar dłużej związać się z tym sportem. Zaś tym którzy chcą raz na miesiąc popykać piłeczkę przez siatkę polecam Babolat Reflex 109.

Wróć do „Rakiety”