Patrol2314
Nowy
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 17 lip 2019, 12:27

NTRP 2.5

Witam wszystkich!
Przede mną wybór nowej rakiety, stąd temat o pomoc w wyborze.

Informacje o mnie:

1. Wiek 25 lat, 173 cm wzrostu, 74 kg
2. Staż tenisowy: Około 4 lat, przygoda zaczęła się na studiach, zajęcia prowadził instruktor tenisa. Styl: gra z linii końcowej, backhand jednoręczny, dobry serwis, przy szybszych i dłuższych wymianach gubię technikę, z tymi wolniejszymi nie mam problemu.
3. Sylwetka umięśniona, regularne ćwiczenia siłowe, wydolność na dobrym poziomie.
4. Budżet: do 600 zł
5. Dotychczasowe rakiety: Head, nie pamiętam modelu, jedynie wiem, że rozmiar główki to 645. W porównaniu do mojej obecnej (Wilson Federer Team 105 - prezent), Head był odrobinę cięższy, miał mniejszą główkę, ale o dziwo dużo łatwiej mi się nim manewrowało, stąd przy obecnej rakiecie mam dużo gorsze odczucia.
6. Gram często, ale jedynie ze znajomymi, co prawda niektórzy uczęszczali w przeszłości na treningi, jednak daleko mi do stwierdzenia, że mam styczność z bardzo dobrymi graczami.

W decathlonie polecono mi: Wilson PRO STAFF TEAM
Natomiast mi w oko wpadł: Babolat Pure Areo 3

Prosiłbym o opinie o powyższych modelach jak i propozycje innych.
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: NTRP 2.5

Babolat, to Pure Aero (od powietrza ;)) a nie Areo od obszaru ;).

Jak grasz z końcowej, to się nada.

Ja treningi zacząłem mniej więcej w 2010 i ile razy bym nie kombinował, tak zawsze mi wychodzi, że moją rakietą jest Babolat Pure Drive.

Poszperaj na forum, na pewno znajdziesz podobne tematy.

Sporo zmienia jeszcze naciąg.
Patrol2314
Nowy
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 17 lip 2019, 12:27

Re: NTRP 2.5

Tak, tak przepraszam za literówkę, nieuważnie przeczytałem wiadomość przed wysłaniem. Oczywiście szukałem też podobnych tematów, jednak niestety wiele z nich było zakładanych kilka lat wstecz, stąd obawy o ich aktualność, co do obecnego rynku rakiet jak i jego oferty - w obrębie wspomnianej kwoty.
Niemniej dzięki również, za odniesnieie się do jednego z wymienionych przeze mnie modeli. Tym samym Babolat zyskał u mnie kolejnych parę procent. :)

Wróć do „Rakiety”