Tibhar
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 15 mar 2016, 22:19

Z Heada na Yonexa albo i nie...

Z racji, że jestem tutaj nowy witam wszystkich.
Zgodnie z obowiązującą zasadą postaram się napisać coś o sobie.
1. Gram jakieś 5 lat 2, 3 razy w tygodniu w okresie letnim, zima debel rzadko. Grałem pół roku z trenerem godzinę w tyg. teraz staram radzić sobie sam.
2. Staram się grać agresywnym forhendem rotacyjnym (naleciałości z tenisa stołowego), bekhend jednoręczny raczej slajs otwarta gra bekhendem wiąże się z ryzykiem są dobre piłki ale też dużo błędów.
3. Styl, chyba baseliner natomiast jeśli jest krótsza piłka staram się wchodzić w kort i atakować fh, do siatki na woleja raczej z musu.
4. Waga 300 gr balans do tej pory neutralny ze wskazaniem na rączkę.
5. Grałem na samym początku Yoneksem z dużą głową i szeroką ramą, szybko zmieniłem na 2 szt. Head YouTek Instinct MP, waga 300, grało mi się dobrze natomiast nie mam porównania.
6.Oczekiwania,ważne jest by nie nabawić się kontuzji waga myślę ze 300 nie więcej, techniki nie posiadam super więc siła z ramy, grę na punkty opieram na powtarzalności staram sie mało sam psuć więc kontrola jest ważna.
7. Mam 35 lat 75 kg 180 cm wspieranie rozwoju to chyba już nie pora na to rama ma dawać radość z gry i optymalne efekty.
8. Myślę, że eksperymentując na początek chcę jedną rakietę, jeśli będzie ok dopasuję drugą. Koszt, nie zastanawiałem się, jeśli będzie taka potrzeba 650 zł zapłacę ale nie wychodzę z założenia, że jak droga to dobra.

Problemy i obserwację z gry...
Krótki slajs, wiem, że to wina braku techniki ale gdy dociążyłem delikatnie główkę rakiety (po 2 g na 6 i 9 ) było lepiej. Nie wiem czy to jedynie subiektywne odczucie czy faktycznie to pomogło.
Odbiłem ostatnio kilka piłek rakietą Yonex Ezone Ai 100 grało mi się bardzo dobrze, zastanawiam się nad zmianą ramy bo chcę ułatwić sobie grę. Proszę o ewentualne sugestie, może jest rama Heada o podobnej charakterystyce do w/w Yonexa. Napiszcie proszę jak ma się Head Instinct MP którym gram do Yonexa Ai 100, wiem, że jak się bierze coś nowego to zawsze jest fajnie, a po czasie okazuje się co innego, obawiam się rozczarowania dlatego proszę Was doświadczonych o pomoc w temacie.
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: Z Heada na Yonexa albo i nie...

Z opisu gry wychodzi mi Head Extreme, raczej starsze generacje, bo po co przepłacać. Bez testów się nie obejdzie, ale już masz punkt odniesienia w postaci Ezone. Zarówno Instinct, jak i Ezone będą dobrymi ramami dla Ciebie, choć nie wiem, czy nie ciut za ciężkimi. W przypadku Instincta możesz sprawdzić wersję S.
8:7 40:15
Awatar użytkownika
Lechu67
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 923
Rejestracja: 2 sty 2011, 19:27
Lokalizacja: Ryki

Re: Z Heada na Yonexa albo i nie...

Propozycja Wojtka z Head Extreme, jak najbardziej słuszna, i kupić model z poprzedniej generacji.
Tak na marginesie co do techniki, to po opisie widzę wyszliśmy z pod ręki tego samego trenera. Miałem Head'a Extreme Elite, mam Head Speed'a Elite G i Yonex Ezona Xi lite.
Biorąc pod uwagę przyjemność z gry to postawiłbym na Yonex'a Ezona, ale wersję Xi (generacja przed Ai, jak porównywałem obie wersje to Ai wygląda jak uboższa wersja Xi - brak miękkich przelotek na bokach ramy godz.3-9, pewnie cięcie kosztów)
Yonex jest poza tym bardziej komfortowy i więcej wybacza (większy sweetspot).
Jeszcze mała rada jak byś kupował Heada'a to zważ kilka egzemplarzy i zmierz balans, bo jak kupiłem 2 i różniły się między sobą mocno. Jeden był ciut poniżej parametrów fabrycznych (co nie jest problemem) ale drugi był cięższy o ponad 10g i balans o 1 cm bardziej na głowę co już nie jest do poprawienia.
Yonex fan
Tibhar
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 15 mar 2016, 22:19

Re: Z Heada na Yonexa albo i nie...

Dziękuje za odzew, o Head Extreme to bym nigdy nie pomyślał, co do wagi to 300 jest ok lżejsze chyba raczej nie bo ręce wykręca. Będę pilnował ogłoszeń i coś zakupię do testów. Jeśli przyjdzie komuś jeszcze coś do głowy to proszę piszcie. A i jeszcze pytanie odnośnie Yonexa, czy seria DR różni się od AI czy to tylko marketing.
Awatar użytkownika
Lechu67
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 923
Rejestracja: 2 sty 2011, 19:27
Lokalizacja: Ryki

Re: Z Heada na Yonexa albo i nie...

Tibhar pisze:Dziękuje za odzew, o Head Extreme to bym nigdy nie pomyślał, co do wagi to 300 jest ok lżejsze chyba raczej nie bo ręce wykręca. ....... A i jeszcze pytanie odnośnie Yonexa, czy seria DR różni się od AI czy to tylko marketing.
Lekkimi to ja gram ;-P .
Coś tam zmienili w DR ( na zdjęciach inny mostek), ale nie mam doświadczeń. Dla mnie Xi lite jest strzałem w 10.
Yonex Vcore Xi jest do rozważenia, ma trochę cieńszą ramę i lepiej rotuje niż Ezone.
Yonex fan
Awatar użytkownika
Marcoone
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 389
Rejestracja: 2 lip 2012, 22:16
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Z Heada na Yonexa albo i nie...

A ja polecę wersję Ai. Jestem posiadaczem wersji Xi i miałem okazję grać wersją Ai.

Pomimo tego, że grałem wersją Ai raptem 1 super TB, to odczucia odnośnie pierwszego kontaktu były bardzo dobre (wręcz rewelacyjne). Nie potrafię w szczegółach rozbić mojej opinii na poszczególne elementy (lepszy serwis, lepsza gra z linii, itp) ale pierwsze wrażenie z gry było świetne.
Na potwierdzenie tego należy też zauważyć, że wersja Ai w sieci zbiera lepsze opinie niż Xi. Coś w tym pewnie jest.
O wersję "100" mi chodzi - dla jasności.
Tibhar
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 15 mar 2016, 22:19

Re: Z Heada na Yonexa albo i nie...

Dzięki wszystkim za pomoc, rozpocznę testy jak tylko zrobi sie cieplej i będzie można grać. Pierwszą rakietą będzie Yonex Ezone Ai 100.
4,5
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 13 paź 2012, 22:15

Re: Z Heada na Yonexa albo i nie...

No to ja jeszcze dorzucę 3 grosze jako, że grałem/gram zarówno Headem Instinctem YT, Yonexami Ezone Xi, a obecnie Ai (wszystkie wersje 300g z główkami 100).
Do tego też gram 1hbh i jestem w podobnym wieku (38 lat) i... no, powiedzmy podobnej budowy: 176 cm, 64 kg. Gram od Ciebie może i trochę dłużej i z trenerem też już kilka latek, ale może moja opinia jakoś Ci się przyda lub na coś Cię naprowadzi.
Przede wszystkim dla mnie między Instinctem, a Yonkami jest totalna przepaść.
W moim odczuciu Yonex daje o wiele więcej dokładności, czucia, siły i stabilności. Nie mówiąc już o jakości wykonania (made in Japan).
Uważam, że jedynym plusem Heada w tym zestawieniu jest lepsza manewrowość, ale już np.przy siatce ciężko z niej skorzystać, bo stabilność przy odbiciu jest o wiele mniejsza. Na pewno łatwiej Instinctem "wyratować" jakąś nieodbieralną, niską piłkę, przy pomocy niekoniecznie technicznego uderzenia. :?
We wszystkich pozostałych aspektach moim zdaniem Yonki EZone Xi i Ai biją Instincta na głowę - nie ma porównania.
A więc, jak chodzi o Yonexy to stabilność i moc Xi i Ai moim zdaniem porównywalna -powiedziałbym, że w Xi jest czasami trochę za dużo mocy, natomiast w Ai jest jej idealnie tyle ile trzeba. Nikt Ci krzywdy mocną piłką nie zrobi, a przy returnach te Yonki czują się jak ryba w wodzie (Twoi przeciwnicy będą drżeć przy własnych serwisach). :wink:
Serio, nie grałem jeszcze rakietami, którymi returnowałoby się lepiej.
Jak chodzi o serwis to porównując oba Yonexy zdecydowanie stawiam na Ai (bardzo fajny kompromis między czuciem, rotacją i siłą), w Xi znowu jest moc, ale znowu troszkę jej czasem za dużo.
Baseline - oba Yonki są boskie - power, spin, stabilność, precyzja (w Ai jest więcej precyzji, chociaż wiadomo, że Pro Staff to to nie jest).
Woleje -jest na prawdę dobrze - stabilność obydwu Yonexów doskonała, manewrowość ok.
A teraz jeden haczyk - Ai ma wyczuwalnie większy swingweight niż Xi i Instinct. Nie przestrasz się - nie ma dramatu, ale ja mam tak, że po kilkugodzinnym meczu, gdy jestem już zmęczony to przede wszystkim mój 1hbh trochę przez to cierpi (po około 2 godz. gry zaczynam posyłać z backhandu podejrzanie dużo piłek w siatkę). Oczywiście ktoś z lepszą techniką ode mnie umiałby sobie z tym poradzić lepiej, to jasne. Ja jak się spóźnię do piłki przy 1bhb to ten swingweight czuję (a raczej przy zmęczeniu spóźniam się przez ten swingweight). Ratuję się wtedy oczywiście slajsem i zaczyna być ok, ale jest to coś, czego w Xi nie mam.
Reasumując mogę zarówno wersję Xi jak i Ai polecić z czystym sumieniem, jednak ze wskazaniem na Ai.
Instincta nie polecam.
Pozdrawiam.
Tibhar
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 15 mar 2016, 22:19

Re: Z Heada na Yonexa albo i nie...

Dzięki, bardzo ciekawy tekst tak jak pisałem udało mi sie zdobyć Yonexa i będę próbował grać. Ciekawy jestem spostrzeżeń kogoś kto grał wersją Ai 100 i Dr 100. Czy opłaca się zapłacić więcej i nabyć nową wersję tej ramy. Na marginesie na rynku ciężko o używane ramy Ai 100, to też o czymś świadczy.

Wróć do „Rakiety”