agnieszka
Nowy
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 22 lis 2015, 16:34

NTRP 1.0 dla początkującej

1. Staż tenisowy: Jesteś osobą totalnie początkującą, czy miałeś już kontakt z rakietą? Jeśli prawdziwa jest ta druga możliwość, to podaj model rakiety i opisz na ile potrafisz swoje wrażenia (co się podobało, a co nie).
Totalnie początkująca. Za mną 2 lekcje z trenerem, kilka wyjść na ściankę, 2 razy wynajęty tor z koszem piłek. Przez kilka najbliższych miesięcy planuje raz w tygodniu lekcje z trenerem (przez najbliższe 3 wyjątkowo trafiły się po 2 tygodniowo) + ścianka 1-2 razy w tygodniu.
Obecnie mam wyciągnięta z czeluści strychu ponad 30letnią rakietę Aeroplane. Ale bardziej doświadczeni gracze uświadomili mnie, ze jest podstawową przyczyną pobolewającego łokcia. Ponieważ nie chcę zakończyć przygody z tenisem zanim jeszcze na dobre się zacznie, rozumiem ze czas nabyć coś współczesnego.
2. Podaj wiek, płeć i warunki fizyczne.
30+, kobieta, wzrost 160 cm
3. Kondycja fizyczna: jesteś osobą aktywną, uprawiającą jakiś sport, czy też spędzasz czas głównie za biurkiem? Masz jakieś doświadczenie ze sportem z przeszłości? Przebyte urazy?
Bardzo dużo siedzenia za biurkiem. Aktywność dotychczas głównie weekendowa.
W przeszłości – jeździectwo.
Urazy – brak.
4. Tenisowe plany na przyszłość: jak widzisz swoją przygodę z tenisem? Rekreacyjne pykanie ze znajomymi, rzadkie i nieregularne, czy może częste treningi z instruktorem, a w przyszłości sparingi, ligi, turnieje?
Nie mam sprecyzowanych planów na przyszłość. Obecnie chcę przepracować porządnie fundamenty. Z ciekawości zaznajomię się z lobsterem skoro mamy ich kilka dostępnych w Warszawie. Sparingi w przyszłości na pewno tak. Czy coś więcej, czas pokaże.
5. Budżet: jaką kwotę chcesz przeznaczyć na rakietę?
Do 500 zł. Rakieta rozwojowa.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: NTRP 1.0 dla początkującej

Na początek pogadaj z treneiro czy ma coś do przetestowania.

Przybliżone parametry w których bym szukał to:
-waga do ~280g
-główka 100-103 cale kw.
-balans najwyżej równy (ale tu ważna relacja do wagi)
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: NTRP 1.0 dla początkującej

Początkująca? To jednak balans lekko na główkę, czyli HH. Co do reszty to tak jak napisał Wyczes.
I jeszcze jedna uwaga, rama raczej sztywna, RA powyżej 65. Choć w ramach o wskazanych powyżej parametrach raczej chyba trudno o coś miękkiego, bo to domena zawodniczych szpadelków. ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: NTRP 1.0 dla początkującej

Vivid pisze:Początkująca? To jednak balans lekko na główkę, czyli HH.
Moje zboczenie bierze górę, nie pamiętam kiedy miałem ramę z małym HL, o E czy HH nie wspominając. :D

Przy okazji, w tym wątku może się przydać słowniczek.
Prezes fanklubu Staśka :D
ZiZi
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 112
Rejestracja: 5 paź 2014, 23:09

Re: NTRP 1.0 dla początkującej

Dla osoby początkującej ale która chce się rozwijać i myśli o tenisie bardziej poważnie proponowałbym rakiety z serii 500 firmy Dunlop. Też od nich zaczynałem a jedną mam do tej pory. Szczególnie polecam Dunlop Aerogel 5Hundred, świetna rakieta i posłuży na wiele lat a może nawet przez całą karierę amatorska.
agnieszka
Nowy
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 22 lis 2015, 16:34

Re: NTRP 1.0 dla początkującej

Dziękuję za odpowiedzi.
W klubie miałam okazję skorzystać z jakiegoś Prince, a w drugim miejscu z Wilsona.

Byłam również w sklepie tenisowym (spisałam sobie wasze sugestie).
Miałam w ręku Dunlopa z serii 500 (600 nie było) oraz Wilsona Lite BLX, cena obu była tak sama lub zbliżona.
Niestety, poza różnicą w wadze i grubością rączki (pierwsza była 2, druga - 1), na dzień dzisiejszy nie czuję między nimi różnicy.
W sklepie doradzono mi szukanie rakiety jedynie wśród tych z wymiarem rączki 1.

Wróć do „Rakiety”