lisekssj
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 25 sty 2015, 23:10

NTRP 4.0 - 4.5

Cześć, na wstępie chciałbym podziękować za utworzenie konta, miło mi wszystkich poznać mam na imię Michał. :)

1. Gram od 3 lat – jedynie sezony letnie ale bardzo intensywnie, praktycznie codziennie. Jestem samoukiem, swój NTRP oceniam 4,5 na mączce (grałem ostatnio na hali i zamierzam również tam grać, jednak na twardej nawierzchni NTRP z 4.0 jednak).
2. Moja gra głównie opiera się na rotacyjnym forhandzie, lubię kątowe wyrzucające zagrania – dobrze mi to wychodzi. Mój backhand z trudnej piłki slice’uje z dobrą rotacją. Z łatwiejszych piłek gram jednoręcznym backhandem raczej mało rotacyjny. Często wygrywam piłki właśnie wyrzucając przeciwnika odsłaniając sobie kort do kończącego backhandu.
3. Baseliner.
4. 300g+ balans na rączkę.
5. Pierwsza rakieta nie warta uwagi, jakiś śmieć. Druga, która aktualnie gram to Babolat AeroPro Drive 2012. Ogólnie rakietą gra mi się dobrze, komfort i rotacja są na przyzwoitym poziomie. Naciąg - Babolat Pro Hurricane Tour.
6. Może najprościej będzie porównać z obecnym Babolatem. Chciałbym rakietę o podobnym komforcie(oczywiście większy będzie na plus), rotacja minimalnie lepsza jeśli by się dało, i głownie siła chciałbym by była większa. Grałem tą rakietą praktycznie codziennie przy 300g więc myślę że spokojnie 300-330g rakieta by mogła być.
7. Chciałbym jakiś kompromis pomiędzy wspieraniem rozwoju a osiągnięciem optymalnych efektów na aktualnym poziomie.
8. Max z 1000zl.

9.Moje aktualne typy:
• Wilson PS 97
• Wilson Blade 98 (16x19)
• Yonex EZONE Ai 98


Może ktoś się orientuję czy gdzieś we Wrocławiu można przetestować w/w rakiety? oczywiście za uiszczeniem opłaty/kaucji?

Z góry dziękuje za pomoc,

Pozdrawiam i miłego dnia wszystkim! :)
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: NTRP 4.0 - 4.5

Pochwalony.

Zacznę od ważnej moim zdaniem kwestii. Bez urazy, nie piszę tego złośliwie ale w NTRP 4.0-4.5 po trzech latach i to samouctwa nie bardzo wierzę. Sam 6 lat temu (jak się rejestrowałem to dawałem sobie NTRP 4.0, a teraz niezbyt się na tym skupiam, ale maks 3.5 bym postawił, a gram lepiej. Dla sprawdzenia oceny polecam nagrać swoją grę.

A teraz co do rakiety. Mniejszy komfort niż w obecnym zestawie będzie Ci ciężko znaleźć. APD jest sztywne, a struny, które masz też sytuacji nie poprawiają.
Chciałbym rakietę o podobnym komforcie(oczywiście większy będzie na plus), rotacja minimalnie lepsza jeśli by się dało, i głownie siła chciałbym by była większa.
Rotację najlepiej poprawić techniką, struny czy rakieta są tu (w odniesieniu do techniki) pomocą bardzo małą.

Na moje masz bardzo dobrą rakietę to gry jaka wynika z Twojego opisu, lepiej pokombinuj ze strunami. Na start proponuję MSV Focus Hex +38, jak nie rwiesz strun to 1,2mm, jak zdarza się to 1,25mm.
Prezes fanklubu Staśka :D
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: NTRP 4.0 - 4.5

Witaj,

jeśli chodzi o Blade'a 16x19 to jest moja recenzja tu: Recka
Tutaj są omawiane moje Blade'y po dodaniu bazówki skórzanej i parę odczuć, jeśli interesuje Cię troszkę cięższa rama i ewentualnie chciałbyś się pobawić: Zmiana owijki bazowej

W razie pytań służę pomocą :).
lisekssj
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 25 sty 2015, 23:10

Re: NTRP 4.0 - 4.5

Dziękuję za szybką odpowiedź. :) Co do NTRP - wiadomo subiektywna ocena, ciężko idealnie trafić, ale starałem się w miarę wiarygodnie porównać do opisu z tej stronki http://brak źródła/forum/showthread.php?t=23 . Jednak mniejsza, ta ocena nie jest dla mnie najważniejsza, jestem amatorem i lubię sobie pograć i tyle. :) Co do rakiety grałem przez kilka godzin pół roku temu Pro Staffem, niestety nie wiem którym, ale bardzo fajnie się grało, lepiej niż moim obecnym Babolatem. Moją rakietą gra mi się dobrze, jednak warto mieć drugą w razie w, dlatego czegoś poszukuję i fajnie jakby była jednak trochę lepsza. :) W sezonie letnim 3 razy mi pękł naciąg, to chyba nie tak źle jak na tyle co grałem. Miałem wspomniany wcześniej Pro Hurricane Tour, Signum Pro Tornado oraz Babolat Xcel. Tutaj jednak Pro Hurricane wypadał dla mnie najlepiej.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: NTRP 4.0 - 4.5

Jeśli kiedyś będziesz chciał zweryfikować swoje umiejętności w sposób bardziej obiektywny to wykonaj test ITN.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
lisekssj
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 25 sty 2015, 23:10

Re: NTRP 4.0 - 4.5

O super, dzięki. :) Pewnie zrobię taki test w sezonie letnim. :)

-----------

Hej.

Kupiłem w piątek nową wersję Wilson Blade 98s 2015 w Strefie Tenisa. :) Promocja z kuponem Australian Open była kusząca. :) Grałem nią około 1,5h i wrażenia bardzo pozytywne. Z mojego punkty widzenia w porównaniu do Babolata Aeropro Drive 2012 to:

Na plus:
łatwiej się serwuje
łatwiej zagrać lepszy jednoręczny backhand
*z mojej perspektywy forehand się nie zmienił, ale mój przeciwnik widzi różnicę na plus - niby minimalnie szybszy

Na minus:
minimalnie wolniejszy serwis

Wynik niekoniecznie pokazuje, że gram tą rakietą jakoś lepiej, bo grając wcześniejszym Babolatem z moim bardzo wyrównanym kolegą wygrałem 7:5 7:5, a grając tym Wilsonem 4:6 6:4 6:3, ale mimo wszystko jestem zadowolony z kupna, bo komfort gry się poprawił. :)

Naciąg: oryginalny nawet nie wiem jaki..., ale całkiem ok - pewnie w przyszłości trochę z tym pokombinuję.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: NTRP 4.0 - 4.5

lisekssj pisze:Kupiłem w piątek nową wersję Wilson Blade 98s 2015 w Strefie Tenisa
Zapłaciłeś jak za zboże, ale taka jest cena posiadania najnowszych modeli. Patrząc na to, że dość po omacku szukałeś dla siebie ramy, to wybór wersji S jest w porządku. Jeśli będzie Ci brakować w pewnym momencie mocy, to zawsze można dołożyć żelastwo. Oczywiście jest też taka możliwość, że kupiłeś rakietę na wyrost i rama sama w sobie może być na starcie za ciężka, ale by to ocenić, to już by trzeba widzieć Twoją grę i znać wagę/wzrost. Powodzenia w użytkowaniu!
8:7 40:15
lisekssj
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 25 sty 2015, 23:10

Re: NTRP 4.0 - 4.5

590zł po obniżce wyszło więc nie tak źle jak za nowy model. :) Na razie z obciążeniem nie kombinuję chociaż mam te paski 2 gramowe Tecnifibre, w sezonie letnim jak częściej będę mógł grać może coś popatrzę. Póki co jak już wspomniałem gra się dobrze i jestem zadowolony, a to chyba najważniejsze. :)

Wróć do „Rakiety”