Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Jaki Head? Radical Pro vs Speed Pro

Witam,
Mam obecnie Head Graphene Radical Pro i Babolat Aeropro Drive 2013. Jednak lepiej mi się gra chyba Headem. Fajnie serwis siedzi, 2HB też super i FH ładnie atakuje. Nie mam problemu. Jednak zbyt często uderzam ramą. Przeglądałem rakiety i "na papierze" podobnie wygląda Head Graphene Speed tylko jest 5g cięższy. Ale ma większą główkę. Staram się grać dużo rotacji.

Co sądzicie o tych rakietach? Która się lepiej sprawdzi? Albo jakie macie doświadczenia.

NTRP ok 3-3,5
2HB
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Jaki Head? Radical Pro vs Speed Pro

Nie chcę Cię martwić, ale te 2 (słownie: dwa :) ) cale kwadratowe więcej w Speedzie versus w Radicalu Cię nie zbawią, jeśli problemem jaki chcesz rozwiązać jest trafianie ramą. Waga rakiety też nie ma tu nic do rzeczy.

Pracuj nad techniką. Tylko tyle i aż tyle.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jaki Head? Radical Pro vs Speed Pro

Teraz jak trochę pograłem Babolatem to było mniej ram. Znaczy nie ma ich aż tak dużo. Może sweet spot inny.

Albo kształt główki może robi różnicę.

Ale i tak proszę, który z tych modeli bardziej polecacie.

Speeda mogę kupić w fajnej cenie. Jednego Radicala mam. Ale chcę najpierw zdecydować, który model będzie lepszy (jeżeli Speed to nim pograć trochę) zanim dokupię lub kupie 2 sztuki.
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Jaki Head? Radical Pro vs Speed Pro

Grałem dłuższy czas rakietami Prince Exo3 Tour Team - 100cali. Miałem bardzo dużo ram.
Potem przesiadłem się na Head G Speed MP - ilość ram spadła drastycznie* choć nadal je miewam. Rakieta też 100cali.




*podpowiedź - od roku trenuję z trenerem.


:wink:
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Jaki Head? Radical Pro vs Speed Pro

Cały sekret kryje się w mikroskopijnej czcionce :D .

Dodam, że ja zaliczam praktycznie taką samą (czyli niewielką (:] ) liczbę ram bez względu na to, czy gram główką 98, 93, czy 90. Dopiero jak sięgam po Pro Staffa 85 i próbuję grać nim topspinem (co samo w sobie jest już dość zabawnym widokiem), to wtedy jakby częściej zdarzało mi się ramirezować.

Ale ja gram w tenisa 25 lat i zdążyłem już nauczyć się podstaw jako takiej techniki.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Jaki Head? Radical Pro vs Speed Pro

Artlight pisze:Cały sekret kryje się w mikroskopijnej czcionce :D .
:::gd:::
Artlight pisze:Ale ja gram w tenisa 25 lat i zdążyłem już nauczyć się podstaw jako takiej techniki.
Proszę nie załamywać innych forumowiczów... :rolleyes:
Ja się łudziłem że po 3 latach mam podstawy i przechodzę do szlifowania ... rotfl
:wink:
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Jaki Head? Radical Pro vs Speed Pro

pst pisze:Ja się łudziłem że po 3 latach mam podstawy i przechodzę do szlifowania ... rotfl :wink:
Po meczu z Tobą potwierdzam że masz podstawy...
i nie dowierzam że grasz tylko 3 lata... :wink:

W połowie przyszłego miesiąca młody ma turniej w nowej hali w Zabrzu. Wpadniesz?
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jaki Head? Radical Pro vs Speed Pro

No dobra, to jaka będzie lepsza do gry top spinem za linii końcowej? Czytałem, że Speed ma duży potencjał do gry rotacyjnej (mimo układu strun 18x20). Nie wiem nawet czy nie podobny do Babolata Aeropro Drive.
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Jaki Head? Radical Pro vs Speed Pro

Sebex pisze:No dobra, to jaka będzie lepsza do gry top spinem za linii końcowej? Czytałem, że Speed ma duży potencjał do gry rotacyjnej (mimo układu strun 18x20). Nie wiem nawet czy nie podobny do Babolata Aeropro Drive.
Grałem jednym i drugim. Obydwa zaopatrzone w jakieś pięciokątne rotacyjne naciągi. APD to rakieta która zrywa włosy z filcu. Nic tak nie rotuje piłki (wyjątek 99S Steam).
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jaki Head? Radical Pro vs Speed Pro

Wydawało mi się, że na TW było, że podobnie czy zbliżenie do APD. Może się mylę. A jak wygląda rotacja w Head Graphen Speed Pro? Duży potencjał?
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Jaki Head? Radical Pro vs Speed Pro

Przy 18x20 na pewno trudniej nadać silną rotację awansującą. Co nie znaczy, że się nie da. Ale przeploty otwarte typu 16x19 czy 18x16 z pewnością to ułatwiają.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jaki Head? Radical Pro vs Speed Pro

No właśnie ja też tak myślałem. Ale czytając opinie typu: Jeżeli myślałeś, że przeplotem 18x20 ciężko nadać rotację to zagraj tą rakietą i zmienisz zdanie.

Dlatego jestem ciekawy jak to jest na prawdę z tym modelem według Was :D

Może też przesadzam. Aż takim Heavy "topsinowcem" nie jestem. Nie gram jakimiś trudnymi chwytami byle więcej rotacji. Gram też płasko i atakuję. tylko lubię grać też z rotacją. :) Wdawać się w taką przebijankę.
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Jaki Head? Radical Pro vs Speed Pro

keicam pisze:Po meczu z Tobą potwierdzam że masz podstawy...
i nie dowierzam że grasz tylko 3 lata... :wink:
Dobra kłamałem. 3 sezony zimowe (11/12, 12/13, 13/14) i sezon letni 2014. :angel:
Ale dziękuję za miłe słowa ;-). Ostatnio piłuję 2HBH.
keicam pisze:W połowie przyszłego miesiąca młody ma turniej w nowej hali w Zabrzu. Wpadniesz?
Nigdy tam nie grałem choć w sumie mam blisko. Spiknijmy się na PM co gdzie dokładnie. Pewnie zagrać będzie trudniej bo na hali mniej kortów, ale kto wie...

O zamkniętych przeplotach się nie wypowiem, bo nie grałem. Logika podpowiada że ciaśniej/gęściej ułożone struny oznaczają trudniejszy dostęp do rotacji. Ale myślę też że przy poprawnej technice będzie się dało.
Inną kwestią pozostaje jaki wpływ na twoją rękę będzie miało granie nielekką rakietą (Speed Pro w pełni wyposażony ~340g lub lepiej; Radek nie wiele mniej).
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki Head? Radical Pro vs Speed Pro

Ale przecież wszystkie Speed'y mają otwarty przeplot. Tylko wersja Pro ma zamknięty. A co do wyboru to myślę że najlepsza będzie ta, którą będzie ci się grało dobrze. :) Jak to już było tu nie raz mówione, testuj i zobaczysz. To że komuś pasuje, wcale nie oznacza że tobie też będzie. To że ktoś potrafi dobrze daną rakietą zagrać topspina, nie oznacza że ty też będziesz potrafił. Pamiętam dyskusję o Prestige S, który ma otwarty przeplot. Część twierdziła że rakieta nie nadaje się do gry topspinem, a część że to super packa do tego typu gry. :)
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Jaki Head? Radical Pro vs Speed Pro

Słuchaj, jeżeli - jak piszesz - Radicalem Pro gra Ci się świetnie, a jedynym problemem jest częste zahaczanie ramą, to ja bym Ci radził zostać przy tej rakiecie. To jest bardzo, bardzo dobry sprzęt i można nim na korcie cuda wyczyniać. Nie wiem, czy przesiadka na Speeda Pro rozwiąże Twój problem. Na logikę biorąc, nie powinno mieć to żadnego wpływu, ale zbyt wiele już na korcie widziałem, by nie wierzyć w siłę efektu psychologicznego (na zasadzie: zmieniam ramę i od razu jestem lepszym zawodnikiem) :D . U wielu to naprawdę działa.

Na siłę bym zatem Radicala nie odstawiał. Pracowałbym dalej nad techniką (sprawdź kąt ustawienia rakiety na kontakcie z piłką - za płasko lub zbyt stromo prowadzona rakieta zwiększa prawdopodobieństwo zahaczenia piłki ramą, a przede wszystkim punkt kontaktu - uderzenie ramą to często efekt złego timingu - uderzasz zbyt wcześnie lub zbyt późno i zamiast trafić centrycznie naciągiem zahaczasz piłkę "dolną" lub "górną" ramą).

Zastanowiłbym się też nad chwytem, jako że ramirez to także często efekt próby grania topspinem przy forehandowym chwycie.

No i jeszcze zastanowiłbym się nad swingweightem ramy w relacji do Twojej techniki i "szybkości" ręki - jeśli próbujesz zagrać mocny topspin a nie dajesz rady rozpędzić ręki na tyle, by odpowiednio szybko wykonać wycieraczkę, to piłka może Ci się ześlizgiwać po strunach i zaczepiać o ramę.

Fajnie byłoby, jakbyś potrafił ustalić dokładną przyczynę, dla której trafiasz ramą :) . To by ułatwiło znalezienie rozwiązania.

A Speeda Pro bym raczej potestował przed jakąkolwiek decyzją o przesiadce. To dość popularna rakieta, więc prędzej czy później powinna wpaść Ci w ręce.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jaki Head? Radical Pro vs Speed Pro

Dzięki za odpowiedzi. :)
Chwyt mam między semi-western a western. Waga nie jest dla mnie problemem. Radical (310 gram) i gra mi sie ok. Właściwie od momentu jak zacząłem grac regularnie (od czerwca) to grałem właśnie Radicalem i Aeropro drive. Stoję przed wyborem jakiegoś modelu, żeby móc kupić drugą ramę. Myślę, że chce Heada. Tylko nie wiem który model. Jak czytam opinie i testy Speeda Pro to wydaje mi się ciekawy. Radicalem wiem jak się gra.

Postaram się nagrać jak gram to może znajdziemy przyczynę takiej gry.

To chyba zostaje jakoś wytrząsnąć Speeda na testy i zobaczyć. Bo Babolat chyba będzie na sprzedaż. :)
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Jaki Head? Radical Pro vs Speed Pro

Sebex pisze:Bo Babolat chyba będzie na sprzedaż. :)
Twój bark, ramię, łokieć, przedramię i nadgarstek właśnie otwierają szampana... :D .
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jaki Head? Radical Pro vs Speed Pro

Hehe. Być może. Teraz tylko dorwać Speeda do testów i muszę zdecydować między tymi dwoma. W sumie po cenie sprzedaży Aeropro drive mogę kupić nowego Speeda to testów. ;)

-------------------

A jeszcze pytanie: jak to jest z tymi opisami na TW? Według nich np Head Graphene Speed Pro (18x20) ma lepszą rotację niż Speed MP (16x19). Jak się tym sugerować itd.?
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Jaki Head? Radical Pro vs Speed Pro

Sebex pisze:A jeszcze pytanie: jak to jest z tymi opisami na TW? Według nich np Head Graphene Speed Pro (18x20) ma lepszą rotację niż Speed MP (16x19). Jak się tym sugerować itd.?
1. Graphene. Znudziło mnie poprawianie.

2. Wartości w recenzjach TW nie są bezwzględnymi, to że jedna rakieta ma dla danej rotacji wyższy wskaźnik nie znaczy, że oferuje jej więcej.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jaki Head? Radical Pro vs Speed Pro

Wraca u mnie temat rakiety.
Nie udało mi się potestować innych rakiet. Do tej pory Head Graphene Radical Pro i Babolat APD.
Aktualnie gram APD ale po kilku miesiącach trenowania słyszę wiadomości, że wcześniej grałem lepiej (mocniej, bardziej płasko) Headem.
I teraz pytanie czy to kwestia naciągu w Babolacie czy kwestia rakiety? Lubię grać Topspinem ale Nadalem nie jestem żeby to uderzenie było nie do odebrania i słyszę, że gram bardziej rotacyjnie ale lżej przez co łatwiej jest ze mną grać.
Mam w głowie takie rakiety:
- Babolat Aeropro Drive - aktualnie - fajna rotacja ale nie gram tak mocno, lekka
- powrót do Head Graphene Radical Pro - również rotacja ok, siła też była fajna ale często grałem ramą tym modelem
- Head Graphene XT Speed Pro albo MP - nigdy nie grałem - tylko "znam" z opisów i parameterów

Co myślicie?
Gram jak tylko mogę FH (zróżnicowanie czasem staram się kończyć mocną piłką czasem kręcić ją jak najbardziej) jak się nie da obiec to 2HBH a czasem slice. Hmmm inaczej coraz częściej 2HBH niż slice. Zdarzają mi się wypady do siatki nie tylko wymuszone. Lubię pograć czasem wolejem.

Wróć do „Rakiety”