Awatar użytkownika
MagKor
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 454
Rejestracja: 20 sty 2013, 21:12
Lokalizacja: Warszawa

NTRP 3.0- 3,5? Minimum 10letnie Heady do wymiany

Choć myślałam, że ten moment nie nadejdzie (nigdy), w końcu czas na mnie i ładnie proszę o pomoc w wyborze nowej rakiety. :-)

Poniżej wypełniam standardowy formularz.

1. NTRP 3.00- 3.5? Ciężko mi obiektywnie ocenić.
Teoretycznie gram w tenisa +/- 10 lat, w tym +/-4-letnia przerwa. Przed rokiem wróciłam na kort, gram z trenerem raz w tygodniu, poza tym minimum raz w tygodniu gram towarzysko.
2. BH oburęczny, FH lekko rotowany. Gram płasko, bez sensu, ale pracuje nad tym aby grać bardziej topspinowo.
3. Zdecydowanie baseliner. Gram przede wszystkim z końca, pod siatką najczęściej znajduje się przypadkiem, ale dążę to tego aby to zmienić i grać bardziej urozmaicony tenis.
4. 285-295g, balans neutralny.
5. Hm, minimum 10letni Head Titanium ti.s2 Supreme (?!)- rakieta lekka, o dużej główce, aktualnie rozklepana do granic możliwości. Dominujące odczucie to brak kontroli i dynamiki.
W sumie nie obijałam niczym więcej. Sprzęt zawsze był dla mnie mało istotny, żeby nie powiedzieć wcale (ale w w/w przypadku nawet ja czuje, że czas na zmianę).
6. Rakieta o uśrednionych parametrach.
7. Rakieta ma być dopasowana do moich aktualnych możliwości.
8. Budżet teroetycznie nieograniczony, oczywiście bez przegięcia, im mniej tym lepiej. Biorę pod uwagę zakup rakiet używanych.

Zadanie nie jest łatwe. Nie wiem czego szukam (nawet nie jestem pewna co wymieniam), ale wiem, że czas na zmianę.
Jestem zielona w temacie, zawsze byłam. Wstępnie rozważam: Babolat, Yonex? Ewentualnie Head, Prince? Ale to moje luźne dywagacje poparte niczym (ew. obserwacjami/ zasłyszanymi opiniami), dlatego bardzo liczę na Waszą pomoc.

Z góry dzięki za wszelkie sugestie!
Ostatnio zmieniony 25 sie 2014, 21:40 przez MagKor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: NTPR 3.0- 3,5? Minimum 10letnie Heady do wymiany

Yonexowe EZony AI są fajnymi packami. Takie yonkowe czucie z profilem Babolata ;).
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: NTPR 3.0- 3,5? Minimum 10letnie Heady do wymiany

A może Babolat Pure Drive Light? :)

Bardzo popularny wśród pań, wg mnie bardzo uniwersalna rakieta, moc ma, nie za ciężka, łatwa, do tego występuje w bardzo ładnej kolorystyce: ciemny granat i różowy :D. Zawsze można w razie czego odsprzedać, bo to popularny model.

Ot takie luźne spostrzeżenie, ale może pomoże.
Awatar użytkownika
MagKor
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 454
Rejestracja: 20 sty 2013, 21:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: NTPR 3.0- 3,5? Minimum 10letnie Heady do wymiany

Obiektyw pisze:Yonexowe EZony AI są fajnymi packami. Takie yonkowe czucie z profilem Babolata ;).
Dzięki :). Parametry tego Yonexa najbardziej mi odpowiadają. Jak znajdę, przetestuję na pewno.
widget pisze:A może Babolat Pure Drive Light? :).
Odbijałam tym Babolatem chwilę i zamierzam wziąć go na dłuższy test, zobaczymy :) Niemniej jednak szukam czegoś cięższego, chyba.

Rozważam jeszcze AeroPro Team
Z tego co się zorientowałam, Babolat nie ma nic więcej dla mnie.

Może jeszcze jakieś Yonki? Head?

Przypadkiem będę miała okazję przetestować Fischer Magnetic Pro No. One 105 oraz Prince O3. Sprawdzę i to ;-)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: NTRP 3.0- 3,5? Minimum 10letnie Heady do wymiany

Spokojnie Head Instinct lub Speed w wersji MP.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: NTPR 3.0- 3,5? Minimum 10letnie Heady do wymiany

MagKor pisze:Head?
Head Graphene Speed S (285g)? Graphene Radical MP (295g)? Ewentualnie Graphene Instinct MP lub Graphene Speed MP, ale obie to już 300g.
8:7 40:15
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: NTRP 3.0- 3,5? Minimum 10letnie Heady do wymiany

Radical MP zdecydowanie nie. Jeszcze nie. ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
MagKor
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 454
Rejestracja: 20 sty 2013, 21:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: NTRP 3.0- 3,5? Minimum 10letnie Heady do wymiany

Ok, dzięki! :)

Zgodnie z Waszymi sugestiami do potencjalnych ram i testów, w miarę możliwości, prócz Babolata i Yonka poleconego przez Obiego (w oko wpadł mi jeszcze ten Yonex, ktoś, coś?) dorzucam Head Graphene Instinct i Speed MP.

A co sądzicie o Graphene Radical S i Graphene Speed S? Te rakiety są na pewno lżejsze; (łatwiejsze)? Testować, czy sięgnąć przede wszystkim po ww wersje MP?
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: NTRP 3.0- 3,5? Minimum 10letnie Heady do wymiany

MagKor pisze: A co sądzicie o Graphene Radical S i Graphene Speed S? Te rakiety są na pewno lżejsze; (łatwiejsze)? Testować, czy sięgnąć przede wszystkim po ww wersje MP?
Tu już trzeba dłuższego pogrania cięższymi ramami (czyli MP), by stwierdzić, czy to jest to. Ja po przesiadce z lżejszej ramy (280 g) na 300 g Graphene Speeda miałem początkowo wrażenie, że to za wysokie progi, ale po kilkumiesięcznym rozegraniu dotarliśmy się wzajemnie. Czasem jeszcze mam wrażenie, że po intensywnym graniu (np. 2-dniowe turnieje) bolą mnie bardziej niż powinny niektóre partie i mięśnie, ale bardzo trudno byłoby to stwierdzić jednoznacznie, czy to z powodu cięższej ramy.

Podsumowując: ja bym spróbował przetestować MP i w przypadku bólu/kontuzji/spóźniania uderzeń/małego komfortu gry zainteresowałbym się wersjami S.
8:7 40:15
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: NTRP 3.0- 3,5? Minimum 10letnie Heady do wymiany

MagKor pisze:... w oko wpadł mi jeszcze ten Yonex, ktoś, coś?)...
Też fajna rama. :::gd::: Przyznam, że ostatnio wracam znowu do główki 100 (RDiS 300) i zastanawiam się nad tą packą i właśnie Ezonami AI.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: NTRP 3.0- 3,5? Minimum 10letnie Heady do wymiany

wwojtek pisze:Podsumowując: ja bym spróbował przetestować MP i w przypadku bólu/kontuzji/spóźniania uderzeń/małego komfortu gry zainteresowałbym się wersjami S.
:::gd:::
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: NTRP 3.0- 3,5? Minimum 10letnie Heady do wymiany

Starszej córce kupiłem Head YouTek Graphene Instinct MP, jest bardzo zadowolona.
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
MagKor
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 454
Rejestracja: 20 sty 2013, 21:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: NTRP 3.0- 3,5? Minimum 10letnie Heady do wymiany

DZIĘKUJĘ. :) Wiedziałam, że mogę na Was liczyć. ;-)

Zamierzam w miarę możliwości wziąć na testy wszystko, co przewinęło się w tym wątku, tak że decyzja pewnie zapadnie z końcem roku, o ile. :rolleyes:

Ponad 10 lat byłam wyluzowana, grając przypadkową ramą, tak że bez pośpiechu zamierzam dokonać świadomego ;-) wyboru.
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: NTPR 3.0- 3,5? Minimum 10letnie Heady do wymiany

MagKor pisze:
widget pisze:A może Babolat Pure Drive Light? :).
Odbijałam tym Babolatem chwilę i zamierzam wziąć go na dłuższy test, zobaczymy :) Niemniej jednak szukam czegoś cięższego, chyba.
Ja grałem tym BPD Litem i mogę go Tobie śmiało polecić. W połączeniu ze niezbyt mocno naciągniętym Signum Pro Tornado (23/22) wyleczył ;) mi łokieć, a do tego bardzo przyjemnie się nim grało. Po wyleczeniu łokcia wróciłem do normalnego BPD i pomimo różnych prób jest to dla mnie idealna rakieta.

Podobnie jak Ty, nie gram przy siatce, nie gram mocno, NTRP mam pewnie zbliżone.

Moja koleżanka, Twojej postury, która wcześniej grała jakimś ambitnym Headem, po przesiadce na BPD Lite stwierdziła, że to jest to. :)
Awatar użytkownika
MagKor
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 454
Rejestracja: 20 sty 2013, 21:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: NTRP 3.0- 3,5? Minimum 10letnie Heady do wymiany

Hm, Panowie, a co powiecie na Wilsona? Blade Team lub Six One Team?

EDIT: Chyba trochę mnie poniosło: Six One Team, główka: za mała, waga: za duża, rama za trudna? Gubię się :D
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: NTRP 3.0- 3,5? Minimum 10letnie Heady do wymiany

6.1 Team raczej nie, Blade Team bardziej. Może Juice lub Steam.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Rokforabe
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 156
Rejestracja: 25 cze 2012, 16:27

Re: NTRP 3.0- 3,5? Minimum 10letnie Heady do wymiany

Parametry rakiety jakie by Ci pasowały mniej więcej znasz. Teraz wybierz rakietę która najbardziej Ci się podoba. Ja tak zmieniłem rakietę niedawno. Jak zobaczyłem po raz pierwszy nową linię blade-ów od razu wiedziałem, że któraś z nich będzie moja. Wisiała na ścianie i po prostu do mnie krzyczała. Nawet jej nie testowałem wcześniej, a gra mi się nią jak żadną inną. :::gtr:::
NTRP 4.5

TF 2014 - PROMO VIDEO -https://vimeo.com/94367085

Challenge: Regulamin Ranking
Awatar użytkownika
MagKor
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 454
Rejestracja: 20 sty 2013, 21:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: NTRP 3.0- 3,5? Minimum 10letnie Heady do wymiany

Nie jestem pewna czy kogokolwiek to zainteresuje, ale JUŻ JEST...Babolat Pure Drive GT! Przetestowałam wszystkie proponowane rakiety + kilka innych, które były albo bardzo ładne, albo ktoś bardzo ładnie mnie do nich przekonywał. ;)
Babolat wpadł w moje ręce przypadkiem, zupełnie nie brałam go pod uwagę, nawet nie jest ładny, ALE ....TO JEST MIŁOŚĆ! :) I przede wszystkim- jest SIŁA. :)
Żeby nie było....nie zabrałam go do domu po pierwszej randce. ;) Daliśmy się sobie poznać i mimo, że oczywiście mam pewne obawy- wierzę, że wspólnymi siłami będziemy WYGRYWAĆ :)

Jeszcze raz dziękuję Wam za aktywność w temacie :) i korzystając z okazji życzę Wam Wesołych Świąt i prezentów- małych i dużych, wywołujących bezwarunkowy uśmiech :) a nawet wyszczerz :D
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: NTRP 3.0- 3,5? Minimum 10letnie Heady do wymiany

Łał, witamy w klubie :) Ale grasz Lite'm, czy 300-gramowym?
Awatar użytkownika
MagKor
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 454
Rejestracja: 20 sty 2013, 21:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: NTRP 3.0- 3,5? Minimum 10letnie Heady do wymiany

300 g :rolleyes: (wiem, wiem :::paq::: , ale wierzę, że się dogramy ;))

Wróć do „Rakiety”