Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

NTRP 2.5-3.0

1. NTRP niezweryfikowane, jestem samoukiem z przeszłością zawodniczą tenisa stołowego. Wiek 40, rakieta Head jakiś tytanowy Pro Tour (zupełna budżetówka). Generalnie długo nie grałem i "wracam" do tenisa
2. BH dwuręczny, czasem slajs ale rzadko, raczej proste uderzenie lub lekko rotowane.
3. Styl allround, do piłek raczej dobiegam i się ustawiam, chciałbym jednak częściej kończyć winnerem lub wolejem (rajcuje mnie gra przy siatce). Nie rajcuje mnie za to cierpliwe przebijanie i czekanie na błąd...
4. Potrzebuję mocy, ale bez przesady. Moc może pochodzić ode mnie, przedkładam nad to raczej wyczucie i precyzję.
5. Rakietę traktowałbym na początek jako "weryfikatora" mojego stylu, na jej podstawie mógłbym w przyszłości zmienić sprzęt na bardziej dopasowany i świadomie wybrany model. Tzn. pogram np sezon i potem bardziej miarodajnie dobiorę bardziej odpowiedni sprzęt. Z tego powodu ograniczam budżet do ok 300-350 zł. Przejrzenie tego forum i oferty sklepów pozwoliły mi wstępnie wytypować modele: Dunlop Aerogel 300, ewent. Aerogel 2Hundred (mniejsza główka ale cięższa), może 3Hundred Tour? Myślałem też początkowo o Yonex Vcore Team 2011, ale jakaś "słabawa" mi się wydaje. Czy dobrze kombinuję? A może coś jeszcze innego?
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
masters
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 19 gru 2011, 17:50

Re: NTRP 2.5-3.0

Znalazłem coś dla ciebie na stronie Sport Clubu. Jest to Head Radical MP Microgel za 339 zł. Parametry:
Powierzchnia główki: 630 cm 2
Długość: 685 cm
Waga: 295 g
Balans: 325 mm
Szerokość ramy: 21 mm
Układ strun: 18x20
Awatar użytkownika
arot77
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 407
Rejestracja: 5 sie 2011, 16:06
Lokalizacja: Śląsk

Re: NTRP 2.5-3.0

hohvar pisze:(...)Myślałem też początkowo o Yonex Vcore Team 2011, ale jakaś "słabawa" mi się wydaje. Czy dobrze kombinuję? A może coś jeszcze innego?
... Słabawa? Pod jakim względem tak ją oceniasz? Średnia głowa, neutralny balans - ale jako weryfikator może być, waga 285g i duży sweetspot, hmm? No i coś co trudno opisać - czucie.
Przegrywam regularnie - czy to znaczy, że słabo gram w tenisa... .(?)

Nowa rakieta to tylko 5 lekcji z trenerem, dlatego tak łatwo zmienić ramę.
W torbie: PS 6.1 95 2013(Strung Weight:311g), BLX 6.1 95 Team 2011, Head Speed S, Pure Drive Lite RG
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: NTRP 2.5-3.0

hohvar pisze:Przejrzenie tego forum i oferty sklepów pozwoliły mi wstępnie wytypować modele: Dunlop Aerogel 300, ewent. Aerogel 2Hundred (mniejsza główka ale cięższa), może 3Hundred Tour? Myślałem też początkowo o Yonex Vcore Team 2011, ale jakaś "słabawa" mi się wydaje. Czy dobrze kombinuję? A może coś jeszcze innego?
Zwykłe 200-tki odradzam. Jeśli już to wersja lżejsza (~312g, 16x19). 300 Tour jak najbardziej do przemyślenia.

Yonex Vcore Teama nie bierz w ogóle pod uwagę.

Zabawa z Dunlopowską 200-tką (wersją 16x19) może być wyznacznikiem maksymalnych "gabarytów" rakiety. Będzie za ciężko schodzimy w dół, będzie dobrze to będziemy oscylować w tych okolicach. Powyżej nie będzie sensu wychodzić - bark, mięśnie, stawy etc. Jednakże ze względu na to że docelowo chcesz atakować siatkę to trochę masy się przyda. 300 Tour oczywiście też wchodzi w grę, ten sam balans, nieco lżejsza i przeplot zamknięty.

Zakładam przy tym że nie masz żadnych problemów zdrowotnych, a głównym założeniem jest ogólnie agresywna gra nastawiona na atakowanie siatki.

Musisz wziąć pod uwagę iż obie rakiety wymagają techniki aby ich masa przełożyła się na moc.
Jeśli nie będą zapewniać jej wystarczająco będziesz musiał spojrzeć na tweenery (najpewniej coś z mocniejszym balansem na rączkę i mniej sztywnym jak np. Wilsonowskie [K]obry czy też Headowskie Extreme'y), są mniej lub bardziej skonstruowanie pod wypracowywanie punktów z końcowej ale coś za coś. Bez techniki nie można porywać się ot tak na rakiety zawodnicze oczekując od nich wsparcia w zakresie mocy.

P.S.: Zasadniczo w normalnych warunkach, szczególnie, że nie mamy za bardzo punktu odniesienia, zalecałbym zacząć od tweenerów, w Twoim przypadku od [K]obry Team FX ponieważ z jednej strony rama oferowałaby moc, niska sztywność lepszą redukcję drgań i komfort, łeb 100 cali^2 w sam raz dla 2HBH, a spory balans na rączkę pozwoliłby na przyzwoitą grę przy siatce. Przy 300g bez naciągu nie byłoby tu przesady z masą. No ale cena jest zaporowa.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: NTRP 2.5-3.0

El Diablo pisze:Zwykłe 200-tki odradzam. Jeśli już to wersja lżejsza (~312g, 16x19). 300 Tour jak najbardziej do przemyślenia.

Zabawa z Dunlopowską 200-tką (wersją 16x19) może być wyznacznikiem maksymalnych "gabarytów" rakiety. Będzie za ciężko schodzimy w dół, będzie dobrze to będziemy oscylować w tych okolicach. Powyżej nie będzie sensu wychodzić - bark, mięśnie, stawy etc. Jednakże ze względu na to że docelowo chcesz atakować siatkę to trochę masy się przyda. 300 Tour oczywiście też wchodzi w grę, ten sam balans, nieco lżejsza i przeplot zamknięty.

Zakładam przy tym że nie masz żadnych problemów zdrowotnych, a głównym założeniem jest ogólnie agresywna gra nastawiona na atakowanie siatki.
1) Czy jednak 200-tka Dunlopa dla BH2H nie ma za małej główki, chyba 95''? Polecany przez Ciebie Wilson ma 100'' i właśnie to wskazałeś jako zaletę.
2) Układ strun: czy to znaczenie pierwszo- czy raczej drugoplanowe? Jeden z polecanych modeli ma 16x19, drugi 18x20? Nie wiem dokładnie na co się to przekłada, poza ogólnym wskazaniem przeplotów otwartych do gry rotacyjnej... Gdybym miał wybierać między tymi dwoma modelami Dunlopa (a skłaniam się ku temu coraz bardziej), to jak "wyczuć" różnicę bez testów? Czego się spodziewać?
3) Z tą agresją przy siatce to może niepotrzebnie tak akcentowałem, prawda, lubię sobie "postrzelać" i mieć frajdę ze skończonych w ten sposób punktów, ale nie jest to stan permanentny.
4) Zdrowie "ręczno-barkowo-plecowe" OK, gorzej z kolanem: gram ze stabilizatorem ze względu na starą kontuzję. Ale sprawny staram się być :wink:.
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: NTRP 2.5-3.0

El Diablo pisze:...od [K]obry Team FX ponieważ z jednej strony rama oferowałaby moc, niska sztywność lepszą redukcję drgań i komfort, łeb 100 cali^2 w sam raz dla 2HBH, a spory balans na rączkę pozwoliłby na przyzwoitą grę przy siatce. Przy 300g bez naciągu nie byłoby tu przesady z masą.
Mnie osobiście Kobra nie powaliła. Sporo mocy, ale rama jak na mój gust bezpłciowa. I średnio przepada za wyprawami pod siatkę. Jest skuteczna, ale... nijaka.
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: NTRP 2.5-3.0

hohvar pisze:1) Czy jednak 200-tka Dunlopa dla BH2H nie ma za małej główki, chyba 95''? Polecany przez Ciebie Wilson ma 100'' i właśnie to wskazałeś jako zaletę.
95 cali^2 to może być za mało dla Ciebie.
hohvar pisze:2) Układ strun: czy to znaczenie pierwszo- czy raczej drugoplanowe? Jeden z polecanych modeli ma 16x19, drugi 18x20? Nie wiem dokładnie na co się to przekłada, poza ogólnym wskazaniem przeplotów otwartych do gry rotacyjnej... Gdybym miał wybierać między tymi dwoma modelami Dunlopa (a skłaniam się ku temu coraz bardziej), to jak "wyczuć" różnicę bez testów? Czego się spodziewać?
Otwarty przeplot to więcej dynamiki, rotacji, nie jest też tak sztywny w odczuciach... oczywiście wszystko jest kwestią naciągu.
hohvar pisze:4) Zdrowie "ręczno-barkowo-plecowe" OK, gorzej z kolanem: gram ze stabilizatorem ze względu na starą kontuzję. Ale sprawny staram się być :wink:
Jeśli rakietą nie łupiesz w kolano to... ;)

Mając do wyboru 300 Tour oraz 200 16x19 to 300 Tour jest bezpieczniejszą opcją.
Nieco lżejsza, z większym łbem etc. W obu przypadkach jednak mam obawy czy będzie dość mocy... no ale tego nie sprawdzimy - chyba, że testami przed zakupem.
YOGItheBEAR pisze:Mnie osobiście Kobra nie powaliła. Sporo mocy, ale rama jak na mój gust bezpłciowa. I średnio przepada za wyprawami pod siatkę. Jest skuteczna, ale... nijaka.
Pytanie tylko w porównaniu z czym ma sporo mocy. MG Extreme'm? 500 Tourem? Moc tej rakiety odniosłem do modeli pokrewnych innych producentów.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: NTRP 2.5-3.0

A zwykły Aerogel 300 jako opcja? Jak czytam na forum o tych przeplotach, rotacjach itp. to mam obawy co do układu 18x20... czy nie za sztywny będzie.
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: NTRP 2.5-3.0

A jakich strun - typ - używałeś?
Czy Twój Ti.Pro Tour nie miał 18x20?
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: NTRP 2.5-3.0

El Diablo pisze:A jakich strun - typ - używałeś?
Czy Twój Ti.Pro Tour nie miał 18x20?
No faktycznie miał...
Czyli już się nie boję i prawie zdecydowałem się na 300 Tour. Ale jeszcze dla świętego spokoju zapytam o tę odrzuconą na wstępie klasyczną ramę Dunlopa: Aerogel 300. Dlaczego mam na nią nie patrzeć? :wink:
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: NTRP 2.5-3.0

300 Tour będzie bardziej manewrowalny (patrz balans 320mm) przez co powinno Ci się nim lepiej operować pod siatką. No i kwestia masy... na moją sklerozę Twoja stara rama to były okolice 325g bez naciągu. To jest za dużo ale też nie chcemy gwałtownego zejścia do Bóg jeden wie jak lekkiej rakiety.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: NTRP 2.5-3.0

No to jeszcze pomęczę dla świętego spokoju: niejaki masters zareklamował (przy okazji sklep, nie wiem czy nie ważniejsze tu... :rolleyes:) Radicala Microgel MP. Pooglądałem, poczytałem i... zastanawiam się też nad tym. Proszę o krótką opinię.
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: NTRP 2.5-3.0

Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: NTRP 2.5-3.0

Heh... właśnie stamtąd wracam :wink:. Jak mniemam, zbyt niskie NTRP wyklucza ten model. Cóż, trzeba będzie przyzwyczaić się do nowego logo na jakiś czas. Dziękuję za wszystkie uwagi i sugestie.
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)

Wróć do „Rakiety”