Awatar użytkownika
michalek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 760
Rejestracja: 19 wrz 2010, 15:56
Lokalizacja: Poznań

Re: ATP Szanghaj 2011

Warto dzisiaj odnotować zwycięstwo Alberta Ramosa z Cilicem. Ramos jeszcze nie stracił seta w Szanghaju - wygrał dzisiaj gładko z Cilicem i wcześniej dwa mecze kwalifikacyjne do zera. Myślę, że Cilić delikatnie dzisiaj odpuścił po finale w Pekinie, ale i tak Ramos jest w niezłej formie. Przecież dochodzą podobno głosy z Hiszpanii, że to przyszły następca Nadala ;). Co Ty na to Robpal? ;)

Dawaj Tomić! Masz to dzisiaj zrobić! Daj światu swoje zwycięstwo!
Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Re: ATP Szanghaj 2011

Jak tam słyszałem, że następcą Nadala jest Javier Marti ;).
Cilić zdecydowanie odpuścił po finale w Pekinie. Może też nie doszedł do siebie po dramatycznej klęsce, w końcu on ma psychikę raczej jak dziewczynka :D.
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"
Awatar użytkownika
michalek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 760
Rejestracja: 19 wrz 2010, 15:56
Lokalizacja: Poznań

Re: ATP Szanghaj 2011

No tak, bo co to za następca co jest tylko dwa lata młodszy od króla ;) Nadal ma 25 lat, Ramos 23. Ale to chyba taka kopia Nadala jak Dimitrov Federera. Też leworęczny (Marti praworęczny) i podobny styl (przynajmniej w ogólnikach). Marti póki co to gra czasem tak, że ręce opadają (widziałem jego jakieś mecze w Ameryce Południowej).

I chyba po Tomicu :( Fish dużo lepszy.

Swoją drogą ciekawe byłoby porównanie Raonica z Tomicem. Raonek chyba jest lepszy od Tomica. Kto wie czy gdyby nie kontuzja w drugiej rundzie Wimbledonu, to czy to nie Raonić zaszedłby dalej niż Tomić w tamtym turnieju:)
Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Re: ATP Szanghaj 2011

michalek pisze: Kto wie czy gdyby nie kontuzja w drugiej rundzie Wimbledonu, to czy to nie Raonić zaszedłby dalej niż Tomić w tamtym turnieju :)
Raonić miał Nadala w 3R :P
michalek pisze: I chyba po Tomicu :( Fish dużo lepszy.
Fish na razie zagrał jednego gema serwisowego, w którym by się nie męczył. Nie wiem, czy taki dużo lepszy.
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"
Awatar użytkownika
michalek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 760
Rejestracja: 19 wrz 2010, 15:56
Lokalizacja: Poznań

Re: ATP Szanghaj 2011

robpal pisze:
michalek pisze: Kto wie czy gdyby nie kontuzja w drugiej rundzie Wimbledonu, to czy to nie Raonić zaszedłby dalej niż Tomić w tamtym turnieju :)
Raonić miał Nadala w 3R :P
No ok, czyli dalej niż Tomić by jednak nie zaszedł... Ale ogólnie rzecz biorąc Raonić jest chyba lepszy od Tomica. Chociaż chyba to póki co nieobiektywne jest porównywać, bo Kanadyjczyk jest równo dwa lata starszy. Raonić już ma jeden tytuł w karierze. Ciekawe kiedy Tomić zdobędzie swój pierwszy skalp ;)
Awatar użytkownika
Świstak1993
Nowy
Nowy
Posty: 12
Rejestracja: 10 paź 2011, 14:09
Lokalizacja: Łódź

Re: ATP Szanghaj 2011

Lepszy na tyle, aby ten mecz wygrać... takie jest moje zdanie po obejrzeniu pierwszego seta...może nastąpi jakiś przełom w grze Tomica... na razie słaby pierwszy serwis i dużo piłek w siatkę... chociaż niekoniecznie były one proste.
Awatar użytkownika
michalek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 760
Rejestracja: 19 wrz 2010, 15:56
Lokalizacja: Poznań

Re: ATP Szanghaj 2011

Zagotował się Fish... W sumie bez sensu... Pokłócił się trochę o nieistotną piłkę, nagle zaczęli przeszkadzać jemu kibice na trybunach... Jak nie wyczyści głowy, to mecz może się odwrócić. Come on Tomic!
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: ATP Szanghaj 2011

Raonic wygrał :D :D.
Awatar użytkownika
Madox
Senior
Senior
Posty: 3647
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: ATP Szanghaj 2011

Tomic to młode pokolenie, dobrze się zapowiada, chyba lepiej się prezentuje niż Raonic i Dimitrov. W US Open przegrał w 2 rundzie z Marinem Ciliciem, ostatnio w pucharze Davisa z Rogerem.
Uwielbiam Feda <3 Hala Madrid!
Wilson Pro Staff 97S
Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Re: ATP Szanghaj 2011

Że przegrał z Ciliciem, to nie do końca dobrze powiedziane, bo on dostał ciężkie lanie od Chorwata :D
W DC przegrał z Fedem, ale urwał mu seta (a grali już drugiego dnia, kiedy Szwajcar lepiej czuł nawierzchnię), a dzień wcześniej ograł Wawrinkę.
Naprawdę dobrze się prezentuje ostatnio.

Aczkolwiek też ma swoje "młodzieńcze" problemy, inne niż Dimitrow. O ile Bułgar się "gotuje" w dalszych fazach seta, to Tomic w niektórych przypadkach w ogóle nie zaczyna grać na poziomie (4 gemy z Cipollą w Kuala Lumpur...).
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"
Awatar użytkownika
michalek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 760
Rejestracja: 19 wrz 2010, 15:56
Lokalizacja: Poznań

Re: ATP Szanghaj 2011

No dobra... Tomić zagrał poprawnie... Cieszę się bardzo, że wygrał... Ale ręka do góry kto myśli, że Fish odpuścił :::gienek:::
Awatar użytkownika
Świstak1993
Nowy
Nowy
Posty: 12
Rejestracja: 10 paź 2011, 14:09
Lokalizacja: Łódź

Re: ATP Szanghaj 2011

No rzeczywiście Fish zagrał jakoś tak niemrawo, ale to od razu nie powód żeby uważać że odpuścił :D ... Bardzo dobry 2-gi set, a potem przełamanie przy stanie 4-4 chyba z tego co pamiętam i serwisie Fisha (mogę się mylić) załatwiło sprawę.
Ostatnio zmieniony 11 paź 2011, 16:38 przez Świstak1993, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Re: ATP Szanghaj 2011

Przestań tak z tym odpuszczaniem. Czemu by miał sobie darować? Walczy o Londyn, jest w formie, gra o dużo punktów i pieniędzy - kompletnie nie rozumiem Twoich zarzutów.
Nie spodziewaj się, że każdy będzie grał każdy mecz jak o życie, zwłaszcza w początkowych rundach...

Zadziwiające, jak szybko Tomic wyciągnął wnioski z piątkowej porażki, kiedy to niepotrzebnie "przeszedł obok" trzeciej partii w ogóle nie nawiązując walki. Tym razem się nie zdekoncentrował i dzięki temu kolejny zawodnik z Top 10 w tym sezonie pokonany. Brawo, brawo, brawo!
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"
Awatar użytkownika
Świstak1993
Nowy
Nowy
Posty: 12
Rejestracja: 10 paź 2011, 14:09
Lokalizacja: Łódź

Re: ATP Szanghaj 2011

Dokładnie... Wielkie brawa dla Tomica za mecz, i sam liczę na więcej ze strony tego zawodnika.
Awatar użytkownika
Madox
Senior
Senior
Posty: 3647
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: ATP Szanghaj 2011

Świstak1993 pisze:Bardzo dobry 2-gi set, a potem przełamanie przy stanie 4-4 chyba z tego co pamiętam i serwisie Fisha (mogę się mylić) załatwiło sprawę.
Trudno, żeby się przełamał przy swoim serwisie :)
Uwielbiam Feda <3 Hala Madrid!
Wilson Pro Staff 97S
Awatar użytkownika
sledz136
Orator
Orator
Posty: 612
Rejestracja: 28 mar 2011, 23:59

Re: ATP Masters: Szanghaj 2011

michalek pisze: Dolgopolov to przyszła gwiazda tenisa. To nie podstarzały Karlović czy Clement. Już teraz jest lepszy od Kubota o klasę. Potrafi wszystko.
Thank you captain obvious!*
Mój post był przejawem bezwarunkowego patriotyzmu.
michalek pisze: Bardziej mnie martwi, że "takie coś" jak Florian Mayer pokonuje bez problemów Nalbandiana :(.
Floriana pamiętam z Sopotu, zrobił na mnie wtedy duże wrażenia wraz z przeciwnikiem Gaelem, tyle że od tamtego czasu nic się właściwie nie zmieniło serwis dalej :::bd:: a bekhend z wyskoku to sztuka dla sztuki...
michalek pisze:No dobra... Tomić zagrał poprawnie... Cieszę się bardzo, że wygrał... Ale ręka do góry kto myśli, że Fish odpuścił
Nie spłycaj osiągnięć Australijczyka, tylko dlatego że jesteś fanem jego "konkurencji".

*Dziękuję Ci kapitanie oczywisty.
W erze specjalistów jesteś albo ekspertem od mączki, albo od trawy, lub od nawierzchni twardych, chyba, że jesteś Rogerem Federerem.
James Scott Connors
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP Szanghaj 2011

A gdzie się podziewa Delpo? Coś przegapiłam?
Fed odpoczywa, Nole leczy plecki... a on co?
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Re: ATP Szanghaj 2011

Delpo nie leciał do Azji na jeden turniej. Ma w planach intensywną grę na eurohali (Wiedeń, Sztokholm, Bazylea, Paryż) z szansami na WTF (małymi, ale zawsze) i jeszcze finał DC na oku, więc trochę go rozumiem. Przestawianie stref czasowych na 3 mecze jest bez sensu :)
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"
Awatar użytkownika
michalek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 760
Rejestracja: 19 wrz 2010, 15:56
Lokalizacja: Poznań

Re: ATP Szanghaj 2011

robpal pisze:Ma w planach intensywną grę na eurohali (Wiedeń, Sztokholm, Bazylea, Paryż) z szansami na WTF (małymi, ale zawsze)
Del Potro wystartuje w Valencii zamiast Bazylei ;) To i to ATP 500 :) Ciekawe czy na Bazyleę wyleczy się już Djoković czy dopiero drugi tytuł (po Doha) w sezonie zgarnie Federer.
Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Re: ATP Szanghaj 2011

Ble, przejęzyczyłem się.
Tak, w Walencji - słabiej obsadzona ;)
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”