alexandra15
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 168
Rejestracja: 22 maja 2011, 11:38

Re: ATP/WTA Cincinnati 2011

Smyk pisze:
alexandra15 pisze:Ale... kto niby miałby nią być?? Zwonariowa?! Serena musiałaby dużo grać, duuużo.
Żeby wszystkim pokazać, że to właśnie ona jest najlepsza, zepnie się by osiągnąć numer jeden, po czym ogłosi zakończenie kariery ;).
Heh, by ze sceny, tudzież kortu, zejść niepokonaną.
Możliwy, możliwy scenariusz, ale Serenka kocha tenis, kocha jeszcze bardziej po tej ciężkiej chorobie, dlatego tak łatwo może nie odpuścić.
Awatar użytkownika
Matioszu
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 374
Rejestracja: 19 lip 2010, 00:26

Re: ATP/WTA Cincinnati 2011

alexandra15 pisze:
Smyk pisze:
alexandra15 pisze:Ale... kto niby miałby nią być?? Zwonariowa?! Serena musiałaby dużo grać, duuużo.
Żeby wszystkim pokazać, że to właśnie ona jest najlepsza, zepnie się by osiągnąć numer jeden, po czym ogłosi zakończenie kariery ;).
Heh, by ze sceny, tudzież kortu, zejść niepokonaną.
Możliwy, możliwy scenariusz, ale Serenka kocha tenis, kocha jeszcze bardziej po tej ciężkiej chorobie, dlatego tak łatwo może nie odpuścić.
Serena kocha tenis, ale tylko w wydaniu wielkoszlemowym i w turniejach poprzedzających WS :) Ale co jej jest jeszcze potrzebne...
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: ATP/WTA Cincinnati 2011

Oglądałem ostatnio mecz Sereny, nie pamiętam z kim, ale było to niedawno. Nie widziałem całego meczu, zaznaczam. Przez ten czas, co oglądałem, a był to skrót, miała Ona taką minę, jakby grała za karę. Zero entuzjazmu, sportowej złości też jakoś nie widziałem zbytnio. Nie lubię Jej stylu gry jak i Jej samej oglądać, ale może przydałaby się taka bomba, jak swego czasu Kim - doświadczona zawodniczka, która miesza po dłuższej przerwie?
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: ATP/WTA Cincinnati 2011

Nadal przełamany ;) . Teraz pytanie brzmi, ile Nadal przegra z Verdasco rotfl ?
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: ATP/WTA Cincinnati 2011

TadX pisze:/.../ miała Ona taką minę, jakby grała za karę. Zero entuzjazmu, sportowej złości też jakoś nie widziałem zbytnio.
To jest właśnie nowa jakość w jej grze - spokój, opanowanie (oaza spokoju ;) ), dojrzałość, ... W końcu parę dni na OIOM'ie i otarcie się o śmierć do czegoś zobowiązują.
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: ATP/WTA Cincinnati 2011

Każdy lubi to co lubi, a nie lubi tego co nie lubi - truizm. Jedno muszę oddać Serenie, no i Venus także. To są wielkie mistrzynie i teraz kiedy oglądam tenis kobiecy to chce się płakać. Wczoraj bodajże ex-mistrzyni RG, Ivanović Ana w meczu z Pietrową Nadią strzeliła trzy podwójne błędy w gemie otwarcia. Takiej Żenady już dawno nie widziałem. Serwis był w stanie rozchwiania.

Kvitova po wygraniu Wimbledonu, też jakoś nie błyszczy formą. Szarapowa, trzykrotna zwycieżczyni WS dostaje bęcki od Woskobojewej Galiny. Nic zawodniczce Kazachstanu nie ujmując, bo grała dobrze, jednak w starciu z Marysią normalnie nie powinna mieć szansy. Wozniacki Karolina to kolejny, kliniczny przykład nie możności utrzymania formy na stabilnym wysokim poziomie.

I dlatego wyrażam swój szacunek dla zawodniczek takich jak S.Williams, która gra żeby wygrywać, a nie po to aby pokazać się na korcie.

W tej chwili zostały już tylko Williamsówny i Clijsters, wszystkie u schyłku karier. Aż strach pomyśleć co będzie jeśli wszystkie zakończą kariery i zostaną wszystkie inne. W tym kontekście marzenia Fibaka Wojciecha o Wielkim Szlemie dla Radwańskiej Agnieszki nie są aż tak idiotyczne. Bo kiedy oglądam te wszystkie panny, których jedynym pomysłem na grę jest: walimy na prawo, walimy na lewo, to przyznam słabo mi.

Istotnie Radwańska wyróżnia się na tym tle tym że nie gra siłowo, i kiedy obecnym produktom tenisa przychodzi z nią grać pojawiają się dylematy i pytania: co to jest drop shot i dlaczego został zagrany? Bodajże Woskobojewa jest jedyną zawodniczk,ą którą kojarzę i o której można powiedzieć, że stosowała to zagranie regularnie ostatnio.

No nic, trzeba będzie liczyć na cud, że Stosur będzie jeszcze grała przez jakiś czas nie nie będzie zaliczała jakiś mega zjazdów formy. Może jeszcze Na Li. I kogo jeszcze będzie można oglądać?
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
OscaroGee
Weteran
Weteran
Posty: 1009
Rejestracja: 25 paź 2010, 10:52
Lokalizacja: Gdynia/Wejherowo i czasami Częstochowa

Re: ATP/WTA Cincinnati 2011

Verdasco po raz drugi nie daje rady "głową" - a serwował na seta!

EDIT: wygląda, że może połamać rakietę!
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: ATP/WTA Cincinnati 2011

Wychodzi na to, że nawet jak ma się wszystko co może pokonać Nadala, ale jak się nie ma głowy, nigdy się go nie pokona...
Awatar użytkownika
OscaroGee
Weteran
Weteran
Posty: 1009
Rejestracja: 25 paź 2010, 10:52
Lokalizacja: Gdynia/Wejherowo i czasami Częstochowa

Re: ATP/WTA Cincinnati 2011

He jednak Verdasco wygrał 7/6 i jest 1/1 w setach!
Rafa wygląda trochę jak w Queens przed Wimbledonem?
majkel
Nowy
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 10 maja 2011, 23:46

Re: ATP/WTA Cincinnati 2011

Verdasco w końcu urywa seta Nadalowi, co prawda powinien wygrać ten mecz 64 63 .Ciekawe czy wpłynie to na jego pewność, której tak mu brakuje.
monfils34
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 255
Rejestracja: 25 cze 2011, 19:13

Re: ATP/WTA Cincinnati 2011

W końcy wygrał seta, ale z taką głową to wątpie w jego sukces ;-P Można liczyć ile razy walnął :D paletką o ziemię :D
Awatar użytkownika
Matioszu
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 374
Rejestracja: 19 lip 2010, 00:26

Re: ATP/WTA Cincinnati 2011

TadX pisze:Oglądałem ostatnio mecz Sereny, nie pamiętam z kim, ale było to niedawno. Nie widziałem całego meczu, zaznaczam. Przez ten czas, co oglądałem, a był to skrót, miała Ona taką minę, jakby grała za karę. Zero entuzjazmu, sportowej złości też jakoś nie widziałem zbytnio. Nie lubię Jej stylu gry jak i Jej samej oglądać, ale może przydałaby się taka bomba, jak swego czasu Kim - doświadczona zawodniczka, która miesza po dłuższej przerwie?
Musiałeś oglądać mecz z Hradecką. Wtedy rzeczywiście zachowywała się bardzo dziwnie. Minę miała jakby z niechęci do gry miała tam paść na ten kort :wink: Po tym meczu wycofała się z turnieju ;-P Wszystkie inne jej pojedynki po powrocie widziałem i było widać duży spokój, ale i mobilizację do zwycięstwa.
benno
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 965
Rejestracja: 4 cze 2009, 13:40

Re: ATP/WTA Cincinnati 2011

Hehe co za mecz - Rafa - Fernando , 6-6 tiebreak 3 . set :)
"Ktokolwiek myśli, że jestem lepszy od Federera, nie wie nic o tenisie" - Rafael Nadal
“Whoever thinks that I am better than Federer, doesn’t know anything about tennis,” - Rafael Nadal.
Awatar użytkownika
gural_91
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 384
Rejestracja: 11 lut 2008, 08:45
Lokalizacja: Rzeszów

Re: ATP/WTA Cincinnati 2011

No chyba padnę. Nadal jeszcze nie wygrał tie-breaka mając 5-2 i serwis...
6:6 w tym momencie.
benno
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 965
Rejestracja: 4 cze 2009, 13:40

Re: ATP/WTA Cincinnati 2011

Rafa zmarnował 3 meczbole. Po 8 :)
"Ktokolwiek myśli, że jestem lepszy od Federera, nie wie nic o tenisie" - Rafael Nadal
“Whoever thinks that I am better than Federer, doesn’t know anything about tennis,” - Rafael Nadal.
Awatar użytkownika
OscaroGee
Weteran
Weteran
Posty: 1009
Rejestracja: 25 paź 2010, 10:52
Lokalizacja: Gdynia/Wejherowo i czasami Częstochowa

Re: ATP/WTA Cincinnati 2011

Rafa nie chce wygrać tego meczu ;)
Awatar użytkownika
Nevis
Początkujący
Początkujący
Posty: 43
Rejestracja: 28 maja 2008, 14:55
Lokalizacja: Poznań

Re: ATP/WTA Cincinnati 2011

Oglądam i nie wierzę... 9:9!
Awatar użytkownika
Matioszu
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 374
Rejestracja: 19 lip 2010, 00:26

Re: ATP/WTA Cincinnati 2011

Rafa wie, że grając taką padakę i tak wyleci w następnej rundzie, więc chce pozwolić Verdasco wygrać ze sobą choć raz. Jak widać Fernando po dżentelmeńsku "odmawia" i wywala co mu się napatoczy na rakiętę ;-P
Awatar użytkownika
OscaroGee
Weteran
Weteran
Posty: 1009
Rejestracja: 25 paź 2010, 10:52
Lokalizacja: Gdynia/Wejherowo i czasami Częstochowa

Re: ATP/WTA Cincinnati 2011

Podziękowanie po meczu dosyć chłodne...

Po meczu Petrova McHale - Rafa gra jeszcze debla!
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP/WTA Cincinnati 2011

Rafa bez formy, Verdasco bez głowy.. ale mecz miał to wszystko, co kibicom jest bardzo potrzebne - dramaturgię do ostatniej rozegranej piłki.
Dobrze się oglądało - pomimo popełnianych błędów i okazywanych nerwów.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”