Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

ATP Stuttgart

Kubot już w ćwierćfinale, więc na wszelki wypadek, jakby miał wygrać ten turniej załozyłem wątek. W jednej ósmej ograł Guillermo Garcia-Lopez'a a w ćwiartce ma Santiago Giraldo, też chyba do ogrania.

W ogóle zawodnicy z lepszymi numerkami jakoś słabo w tym turnieju. Nie ma już Melzera, Monfilsa, Jużnego. Poniżej link do drabinki.

Drabinka ATP Stuttgart
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
michalek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 760
Rejestracja: 19 wrz 2010, 15:56
Lokalizacja: Poznań

Re: ATP Stuttgart

Giraldo jest mocny. Co prawda myślałem, że będzie miał troszkę lepszy sezon na clayu, ale ten Kolumbijczyk pokazał się w ubiegłym roku i zadomowił się w czołowej 60 ATP. Utrudnieniem dla Kubota będzie to, że Giraldo jest leworęczny. Ma potężny serwis, ale Kubot pokazuje w ostatnich miesiącach (mecze z Karlovicem, Garcia-Lopezem, Monfilsem), że świetnie returnuje.

Też troszkę byłem zaskoczony słabą grą faworytów w Stuttgarcie. Zaskoczyli mnie zwłaszcza Niemcy - Petzschner i Mayer. Zwykle Niemcy grali bardzo dobrze w turniejach u siebie. Ale szybko uświadomiłem sobie co jest grane :) W przyszłym tygodniu jest turniej w Hamburgu z pulą nagród milion euro! Turniej w Stuttgarcie ma pulę tylko 300 tys. euro. Czyli już wszystko jasne ;) Prawdziwą moc faworyci pokażą za większe pieniądze w Hamburgu ;)
alexandra15
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 168
Rejestracja: 22 maja 2011, 11:38

Re: ATP Stuttgart

RatRace pisze:Kubot już w ćwierćfinale, więc na wszelki wypadek, jakby miał wygrać ten turniej załozyłem wątek.
Pięknie by było, jakby ten wszelki wypadek się wydarzył. ;)
Cóż, Giraldo jest jak najbardziej w zasięgu Kubota, który radzi sobie z zawodnikami z mocnym serwisem. Szanse oceniam 60:40 dla Łukasza, ale zobaczymy. Faktem jest, że z turnieju odpadli faworyci, więc szansa na życiowy sukces jest duża.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP Stuttgart

RatRace pisze:W ogóle zawodnicy z lepszymi numerkami jakoś słabo w tym turnieju. Nie ma już Melzera, Monfilsa, Jużnego.
Dlatego powtarzamy jak mantrę: Nazwiska nie grają...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP Stuttgart

Szczególnie w turnieju tej rangi.
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
Aurelius
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 817
Rejestracja: 25 gru 2009, 22:36

Re: ATP Stuttgart

Tę serię kolejnych wygranych Łukasza (od Wimbla 8-1) docenił nawet oficjalny portal ATP World Tour - KLIK!.
Z Giraldo może być szczególnie ciężko Łukaszowi, bo jak słusznie wskazał michałek, jest to leworęczny zawodnik, a z takimi jakoś niewdzięcznie zawsze gra się Łukaszowi. Choć w AO 2010 już go raz pokonał. Widać jednak, że jeśli chodzi o Łukasza, to już jakaś stabilność jest i nie zawodzi po prostu :::gd:::
Obrazek
W teorii nie ma różnicy między teorią a praktyką. W praktyce jest.
Dean Fixsen
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP Stuttgart

Kubot wyróżnia się obecnie stylem gry, więc jest swoistą ciekawostką.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
michalek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 760
Rejestracja: 19 wrz 2010, 15:56
Lokalizacja: Poznań

Re: ATP Stuttgart

Forma jest. Z taką grą Kubot za tydzień powinien triumfować w challengerze w Poznaniu :)
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP Stuttgart

Widziałem wczoraj przypadkiem ten mecz w telewizji.

Kubot naprawdę imponuje. Przegrał pierwszego seta, mino to nie zmienił taktyki i grał cały mecz bardzo agresywnie. Tak łupał returny, że zmuszał Lopeza do serwowania pod presją. Co prawda często nie trafiał, ale rzadko się widzi tak agresywnie i grającego zawodnika.

Miło się ogląda Polaka co gra i wygrywa.
Awatar użytkownika
jurek
Orator
Orator
Posty: 623
Rejestracja: 8 sie 2008, 20:41

Re: ATP Stuttgart

Oglądałem oba mecze Kubota. Bardzo wyrachowany, konsekwentny tenis, podobnie jak na Wimblu. Mocna głowa, agresywny return, zawziętość. Naprawdę miło popatrzeć. A popatrzę mam nadzieję już za tydzień w Poznaniu (jeśli dojdzie do półfinału :wink:)
Mantis Pro 295
"We can learn from the past, but those days are gone. We can hope for the future, but there might not be one".
"Failure is simply the opportunity to begin again, this time more intelligently".
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP Stuttgart

widget pisze:Przegrał pierwszego seta, mimo to nie zmienił taktyki...
A urok tego taki że jak się wygrywa to chwali się konsekwencję, a jak się przegrywa to beszta się za brak różnorodności :wink:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
michalek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 760
Rejestracja: 19 wrz 2010, 15:56
Lokalizacja: Poznań

Re: ATP Stuttgart

Pojawił się zawodnik, który osiąga relatywnie niezłe wyniki. Cedrik-Marcel Stebe - leworęczny 20-latek z Niemiec. Pokonał w Stuttgarcie już Davydenkę i Fogniniego. Teraz w ćwierćfinale gra z Hiszpanem Andujarem.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP Stuttgart

Dawidienkę? Tego Dawidienkę który nic nie gra? ...

Rosjanin w tym roku przegrywał już z Veicem, Troickim, Granollersem etc. itp. itd.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
michalek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 760
Rejestracja: 19 wrz 2010, 15:56
Lokalizacja: Poznań

Re: ATP Stuttgart

No wiem, że to nie jest Mount Everest pokonać Davydenkę w obecnym sezonie, ale ten Stebe jak na 20-latka coś tam gra. Fajnie gdyby pojawił się jakiś młody Niemiec, który zmieniłby troszkę hierarchię w niemieckim tenisie i znalazłby się w rankingu za Mayerem i Petzschenerem i abyśmy nie musieli oglądać wątpliwej jakości graczy pokroju Reistera, Becka, Berrera, Brandsa.

Davydenko już jest właściwie do niczego. Zaskoczył mnie jednak triumfem na wiosnę w Monachium. Mam takie wrażenie, że on w niemieckich turniejach się stara. To może kwestia sponsorów? Widocznie może woli Hamburg od Stuttgartu. W Hamburgu będą płacili więcej ;)

Proponuję też rozszerzyć wątek na turniej w Bastad. Jutro zapowiada się tam niezły półfinał - Soderling - Berdych - rewanż za półfinał RG 2010. Póki co Almagro ma jakieś problemy z łydką (opatrunek) i jest możliwa sensacja z reprezentantem gospodarzy Ryderstedtem ;)

No i Szwed nie dał rady i Almagro w półfinale. Prawdopodobnie zmierzy się w nim z Ferrerem, z którym ma bilans...0-7 ;)
Awatar użytkownika
jurek
Orator
Orator
Posty: 623
Rejestracja: 8 sie 2008, 20:41

Re: ATP Stuttgart

Kubot już przełamał w pierwszym gemie :::yay:::

I mamy 1. seta!
Mantis Pro 295
"We can learn from the past, but those days are gone. We can hope for the future, but there might not be one".
"Failure is simply the opportunity to begin again, this time more intelligently".
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: ATP Stuttgart

3. set... Szkoda niewykorzystanych szans BP...
Awatar użytkownika
JCz
Ostatnia Instancja
Ostatnia Instancja
Posty: 1696
Rejestracja: 2 maja 2005, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP Stuttgart

W trzecim jedno przełamanie dla Kubota. Na wyświetlaczu przed chwilą 234km/h po serwisie Polaka!
Pacific X-Force 295
Redakcja Tenis NET
Sprzęt | Blog
Ulubiona tenisistka :)
Awatar użytkownika
jurek
Orator
Orator
Posty: 623
Rejestracja: 8 sie 2008, 20:41

Re: ATP Stuttgart

Łukaszek zwycięski! Brawo!
Mantis Pro 295
"We can learn from the past, but those days are gone. We can hope for the future, but there might not be one".
"Failure is simply the opportunity to begin again, this time more intelligently".
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP Stuttgart

JCz pisze:W trzecim jedno przełamanie dla Kubota. Na wyświetlaczu przed chwilą 234km/h po serwisie Polaka!
Drugi set nie wyglądał dobrze ale znalazły się rezerwy. Gratulacje.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
ariel
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 372
Rejestracja: 3 mar 2008, 18:34
Lokalizacja: Poznań
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP Stuttgart

No, no... Niezła ta ostatnia piłka.
None but Jesus...
http://thaleia.pl

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”