Awatar użytkownika
lion_dragon
Weteran
Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 21 lut 2010, 11:02

Re: ATP Stuttgart

Też byłem w szoku jak zobaczyłem te 234 km/h i to w takim momencie. Powodzenia Łukaszu w półfinale :)
alexandra15
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 168
Rejestracja: 22 maja 2011, 11:38

Re: ATP Stuttgart

Teraz Pablo Andujar. Kubot grał z nim raz i wygrał.
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP Stuttgart

Coś przeciwnicy gubią się przy stylu Kubota.

W sumie cały mecz walił on i jak wchodziło to punkt dla niego, jak nie to nie, ale nie dał przez cały mecz w ogóle się wstrzelić oponentowi.

Mam tylko zastrzeżenia do taktyki łażenia do siatki po drugim serwisie, ale na szczęście rzadko na to wpadał. No i łupanie drugiego "pierwszego" serwisu -> ale to akurat (co mnie zdziwiło) przynosiło pożądane efekty.

Fajnie się ogląda Polaka wygrywającego i wchodzącego do półfinału. Oby częściej.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP Stuttgart

Trochę OT, wolę tak grającego Kubota w 4 rundach niż Radwańską w finałach WTA.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: ATP Stuttgart

alexandra15 pisze:Teraz Pablo Andujar. Kubot grał z nim raz i wygrał.
Dodajmy, że również w Stuttgarcie ;) .
LuBe
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 21 cze 2011, 12:28

Re: ATP Stuttgart

Ktoś wie gdzie można sprawdzić ile pkt. do rankingu dostał już Kubot za awans do półfinału?
alexandra15
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 168
Rejestracja: 22 maja 2011, 11:38

Re: ATP Stuttgart

LuBe pisze:Ktoś wie gdzie można sprawdzić ile pkt. do rankingu dostał już Kubot za awans do półfinału?
http://www.atpworldtour.com/posting/2011/321/mds.pdf

Pod drabinką. Za półfinał dostanie 90 pkt., a za finał 150, za zwycięstwo 200. ;)
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: ATP Stuttgart

alexandra15 pisze:...za zwycięstwo 200. ;)
Raczej 250 ;) .
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP Stuttgart

Najbardziej co mnie w meczu urzekło to ... mina Kubota po ostatnim woleju i wygraniu meczu. Zacisnął tylko pięść w geście triumfu i spokojnie sobie poszedł wzdłuż siatki. Nie rzucił się na ziemie mdlejąc z wrażenia, nie tańczył kankana. W sumie to Nadal się bardziej cieszy po wygraniu 2 rundy :D.
Taki kurde pewniaczek hehe.

Aż sobie sprawdziłem statystyki Kubota.

W karierze miał tylko 2 półfinały i 2 finały (jeśli dobrze sprawdzałem :P). Naprawdę czuje się silny, skoro tak reaguje na życiowy sukces.

Oby tylko się nie zaczął wozić :D
Awatar użytkownika
mulleen
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 429
Rejestracja: 25 sty 2011, 20:14
Lokalizacja: Szczecin

Re: ATP Stuttgart

To wychodzi na to, że po tym turnieju w najgorszym wypadku będzie 62 a w najlepszym 49. Życzę upragnionej pierwszej 50-tki dla Łukasza!
NTRP: 4.0
Awatar użytkownika
radical.pl
Orator
Orator
Posty: 688
Rejestracja: 12 mar 2006, 19:23
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: ATP Stuttgart

El Diablo pisze:Trochę OT, wolę tak grającego Kubota w 4 rundach niż Radwańską w finałach WTA.
Dokładnie się zgadzam i podobnie jak poprzednik uważam że przy takiej grze przeciwnik nie może złapać rytmu nie ma długich wymian jest gra na maxa ofensywna, a każda piłka ma swój określony cel w konstrukcji ataku.
Ważne żeby zostało tutaj coś z tego czym żyliśmy..

http://www.road-racing.pl
1Maciek1
Orator
Orator
Posty: 556
Rejestracja: 1 cze 2014, 02:03

Re: ATP Stuttgart

Kubot w półfinale, więc są duże szanse na Mercedesa!
Mam nadzieję, że ogra Andujara, choć pewnie łatwo nie będzie.
Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Re: ATP Stuttgart

Andujar to chyba jednak inna tenisowa półka. Typowy "ziemniak", który jednak umie wejść w kort i przyspieszyć. Taka słabsza wersja Almagro (choć z Almagro Łukasz na cegle już wygrał ;) ). Poza tym nie zapominajmy, że każdy mecz Polaka w tym turnieju był trzysetówką, więc zmęczenie może dawać już we znaki.
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"
Awatar użytkownika
radical.pl
Orator
Orator
Posty: 688
Rejestracja: 12 mar 2006, 19:23
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: ATP Stuttgart

Napiszę krótko Bolesławiec do boju!! W Bolesławcu każdy fan tenisa stara się oglądać jego mecze to są emocje jak gra gość który urodził się tam gdzie mieszkasz i bywa tu na święta ;-)
Ważne żeby zostało tutaj coś z tego czym żyliśmy..

http://www.road-racing.pl
Awatar użytkownika
Aurelius
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 817
Rejestracja: 25 gru 2009, 22:36

Re: ATP Stuttgart

Aż szkoda, że nie mamy 3 takich Kubotów :D
Brawo. Cóż tu pisać? 1/2 - mało!!!
Obrazek
W teorii nie ma różnicy między teorią a praktyką. W praktyce jest.
Dean Fixsen
Awatar użytkownika
michalek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 760
Rejestracja: 19 wrz 2010, 15:56
Lokalizacja: Poznań

Re: ATP Stuttgart

Bardzo lubię Andujara. Ma bardzo dobry sezon - wygrał w Casablance, był w finale w Nicei. Myślę, że szanse są 60 do 40 na korzyść Hiszpana. To typowy "ziemniak", choć ja porównałbym go bardziej do Ferrera niż Almagro. Dlatego, że nie ma jakiegoś oszałamiającego serwisu i gra oburęczny backhand. To niby typowy przebijacz, ale ma fantastyczną umiejętność posyłania bardzo trudnych piłek w głąb kortu - bardzo mi się to podoba u niego. Zobaczymy czy uda się jemu mijać Kubota chodzącego do siatki. Kubot osiąga fantastyczne wyniki ostatnio. 1/8 finału na Wimbledonie, półfinał w Stuttgarcie. Gdybym nie miał w pamięci jak fatalnie grał pod koniec ubiegłego roku, to bym nawet upatrywał go jako faworyta w Stuttgarcie. Jednak nie zapominajmy, że w turnieju nie został nikt z rozstawionej "ósemki" - faworyci troszkę odpuścili ten turniej.

Dzisiaj ogólne fajne mecze: Del Bonis z Ferrero (ktoś widział mecz Ferrero z Youzhnym? bo w meczu z Granollesem Ferrero średnio wyglądał), Kubot - Andujar i w Szwecji: Almagro - Ferrer i Soderling - Berdych.
1Maciek1
Orator
Orator
Posty: 556
Rejestracja: 1 cze 2014, 02:03

Re: ATP Stuttgart

Warto przypomnieć, że na Roland Garros walczył mocno z Nadalem, ale nie zmienia to faktu, że Polak jest raczej lepszym tenisistą w zakresie ataku, a tak gra przecież Kubot!
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: ATP Stuttgart

1Maciek1 pisze:Warto przypomnieć, że na Roland Garros walczył mocno z Nadalem, ale nie zmienia to faktu, że Polak jest raczej lepszym tenisistą w zakresie ataku, a tak gra przecież Kubot!
Tak, tylko zauważ, że jak Andruar będzie trzymał Kubota przy końcowej, to już szanse są 80 do 20 na korzyść rywala Kubota. Mam nadzieję, że Kubot będzie robił swoje i będzie chodził do siatki ;) .
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP Stuttgart

Martinek pisze:
1Maciek1 pisze:Warto przypomnieć, że na Roland Garros walczył mocno z Nadalem, ale nie zmienia to faktu, że Polak jest raczej lepszym tenisistą w zakresie ataku, a tak gra przecież Kubot!
Tak, tylko zauważ, że jak Andruar będzie trzymał Kubota przy końcowej, to już szanse są 80 do 20 na korzyść rywala Kubota. Mam nadzieję, że Kubot będzie robił swoje i będzie chodził do siatki ;) .
Jakby Kubot dał się trzymać z dala od siatki, to kończyłby jak to się wcześniej zdarzało: najdalej w 2 rundzie.

Jego siła w tej chwili to maksymalne skracanie wymian (w miarę możliwości), parcie na siatkę i pressing na przeciwnikach.

Zrozumiał, że w jego wieku i przy jego wadze wdawanie się w długie wymiany z lepiej przygotowanymi fizycznie i młodszymi zawodnikami kończy się źle albo tragicznie.

Jak sam przyznał, szkoda że tak późno -> musiał wyjechać za granicę, żeby w końcu się przebić
Awatar użytkownika
Qbcki
Początkujący
Początkujący
Posty: 38
Rejestracja: 13 sie 2009, 13:14

Re: ATP Stuttgart

mulleen pisze:To wychodzi na to, że po tym turnieju w najgorszym wypadku będzie 62 a w najlepszym 49. Życzę upragnionej pierwszej 50-tki dla Łukasza!
Łukasz już był 41 tenisistą świata, więc TOP 50 to dla niego nie pierwszyzna ;)
"By wygrywać, muszę umieć podjąć decyzję w ułamku sekundy, a potem muszę umieć sobie poradzić z jej konsekwencjami.."

Obrazek

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”