Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: US Open Series 2011

Po pierwsze nie ma numerków, to nie lotto :)
Co do tych numerków chodzą różne teorie, że to niby dla odróżnienia jak ludzie grają na kortach obok siebie. Z własnej praktyki jednak wiem że te 1-3 są widocznie lepsze od 6-8.
Po drugie nie dostaniesz takich piłek w sklepie. Nie różnią się one zbytnio od tych jakie są w sklepie ale po pierwsze są to piłki typowo na nawierzchnię hard a te w sklepach są głównie all court.
Po trzecie są to piłki selekcjonowane, muszą spełnić bardziej rygorystyczne normy, czyli te jakie my dostajemy są trochę gorszej jakości.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
dirtymac
Nowy
Nowy
Posty: 16
Rejestracja: 21 cze 2011, 20:09
Lokalizacja: Wrocław

Re: US Open Series 2011

OK, dzięki za odpowiedź ;). Dobrze, że mam wszystkie puszki o nr 1-3 w każdym razie :)
Awatar użytkownika
OscaroGee
Weteran
Weteran
Posty: 1009
Rejestracja: 25 paź 2010, 10:52
Lokalizacja: Gdynia/Wejherowo i czasami Częstochowa

Re: US Open Series 2011

Wygląda na to, że Agnieszka wycofała się z Cincy, ze względu na kontuzję barku.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: US Open Series 2011

Mądry ruch, USO ważniejsze.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: US Open Series 2011

Zgadzam się. Widać było już zmęczenie w czasie meczu ze Stosur. Niech odpocznie.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: US Open Series 2011

Na FB zamieściła swoje zdjęcie z szatni, gdzie była cała oklejona tapingiem oraz normalnymi plastrami (na nodze). Nie powiem, widok niewesoły. Taki mały pokaz tego, z czym się zmagają na co dzień.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: US Open Series 2011

Pokaż mi zawodowego sportowca z czołówki swojej dyscypliny, któremu nic nie dolega :)
Obecnie sport wyczynowy jest bardzo ekstremalnym wyzwaniem dla organizmu.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: US Open Series 2011

Ciekawe co z turniejem w New Haven, też pojawiają się informacje, że może zrezygnować.
Coś się jednak zmienia, nie ma takiego parcia na grę za wszelką cenę, Agnieszka nie gra też debli.
Ciekawie to się teraz układa, zobaczymy jak to się dalej potoczy, ale wydaje mi się, że o ile do niedawna przewodnim mottem było "gonimy, gonimy", to teraz jest "nie nerwowo, mamy czas".
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: US Open Series 2011

USO Series zbiera żniwo. Stopa Tipsarevica wygląda niewesoło. Męczy się strasznie z Rogerem Vasselinem.

Edit: Udało się :)
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: US Open Series 2011

A teraz Tsonga Cilica dobija :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Qbcki
Początkujący
Początkujący
Posty: 38
Rejestracja: 13 sie 2009, 13:14

Re: US Open Series 2011

Fish ogrywa Nadala w Cincy :).
"By wygrywać, muszę umieć podjąć decyzję w ułamku sekundy, a potem muszę umieć sobie poradzić z jej konsekwencjami.."

Obrazek
alexandra15
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 168
Rejestracja: 22 maja 2011, 11:38

Re: US Open Series 2011

Jest już drabinka singla w New Haven. Radwańska na razie nie wycofała się.
http://www.wtatennis.com/SEWTATour-Arch ... 02/MDS.pdf
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: US Open Series 2011

Jak dla mnie to w sumie dość spore niespodzianki. Rafa i Fed poza turniejem. Wielka forma Fisha, a ten Jego serwis... No no, ciekawie się kreuje sytuacja przed samym USO :). A i dobrze dla nas, kibiców ;).
Awatar użytkownika
OscaroGee
Weteran
Weteran
Posty: 1009
Rejestracja: 25 paź 2010, 10:52
Lokalizacja: Gdynia/Wejherowo i czasami Częstochowa

Re: US Open Series 2011

Dzikie karty na US dostali Hewitt, Ginepri, Harrison, Young i Sock.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: US Open Series 2011

Hewitta rozumiem.
Harrisona rozumiem.

Ale Young?! Znowu? ... W ciągu tylu lat wygrał 2 mecze we wszystkich turniejach WS (nie liczę kwalifikacji). Ja rozumiem, że siedzi w 100-tce ale to jest porażka Związku. Już nie będę wspominał co o nim się wypisuje...

Sock już grał w USO, wywalczył rok temu start z turniejów w USA do lat 18-stu, poległ w 1 rundzie.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: US Open Series 2011

Tak, dzika karta dla Younga to ciężkie nieporozumienie. Ja rozumiem, że nie dadzą obcemu ale kogoś innego u siebie można wybrać.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
michalek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 760
Rejestracja: 19 wrz 2010, 15:56
Lokalizacja: Poznań

Re: US Open Series 2011

A ja sądzę, że Federer już celowo w tym roku niewiele ugra i wszystko postawi na sezon olimpijski 2012. Na dobrą sprawę nic jemu nie dadzą teraz te punkty, które ma do obronienia za zeszły sezon. Poniżej 3 miejsca w rankingu nie spadnie (ma ponad 4 tysiące punktów przewagi nad Murrayem), a tak - będzie miał świetną pozycję startową do ataku na fotel lidera w przyszłym roku. Czasem trzeba zrobić krok w tył, by potem wykonać dwa naprzód. Nie mam racji? ;)
meszka
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 445
Rejestracja: 6 lip 2009, 15:33

Re: US Open Series 2011

michalek pisze:A ja sądzę, że Federer już celowo w tym roku niewiele ugra i wszystko postawi na sezon olimpijski 2012. Na dobrą sprawę nic jemu nie dadzą teraz te punkty, które ma do obronienia za zeszły sezon. Poniżej 3 miejsca w rankingu nie spadnie (ma ponad 4 tysiące punktów przewagi nad Murrayem), a tak - będzie miał świetną pozycję startową do ataku na fotel lidera w przyszłym roku. Czasem trzeba zrobić krok w tył, by potem wykonać dwa naprzód. Nie mam racji? ;)
Jakich to już teorii się nie wymyśla, żeby podtrzymać nadzieję, że jeszcze powróci. Naprawdę w to wierzysz? Przecież tegoroczny Wimbledon, czy US to dla niego na pewno smakowitsze kąski niż Olimpiada a jakoś nie dał rady. Żeby wrócić na fotel lidera, potrzeba co najmniej roku dominacji i o ile jeszcze jakiegoś WS może zgarnąć, w co mało wierzę, to w powrót na jedynkę już w ogóle.

P.S. Zauważyłem teraz buźkę z oczkiem na końcu, to miała być ironia?? Mimo wszystko pozostawię tekst, bo odnosi się do wielu marzycieli.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: US Open Series 2011

A ja jakoś nie wierzę by Roger już nic wielkiego nie zdobył. Ma już co prawda 30 lat, ale 30 to nie 33 czy 34. Jeszcze nie tak dawno był zdolny rozegrać fantastyczny mecz z Djokovicem, pod koniec zeszłego roku wygrać w pięknym stylu World Tour Finals, więc tak nagle się zestarzał?

Nie wiem jak z numerem 1, tu jest sprawa trudniejsza, ci młodsi jak Nadal czy Djoko musieliby chyba złapać spory kryzys bądź nie grać z powodu urazów, innego wyjścia do powrotu na tron przez Szwajcara chyba nie ma. Ale jeśli chodzi o tytuł WS, to nie wierzę by tak po prostu żadnego już nie zgarnął.
Awatar użytkownika
Matioszu
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 374
Rejestracja: 19 lip 2010, 00:26

Re: US Open Series 2011

Wimbledon czy US Open ważniejsze od Igrzysk? Sądząc po liczbie zdobytych tytułów w tych imprezach oraz po wypowiedziach samego zainteresowanego turniej olimpijski jest dla Szwajcara najważniejszy. Zwłaszcza, że tak naprawdę łączy w sobie niejako Wimbledon. Poza tym US Open jeszcze przed nim, nie skreślajmy go. Na mączce też miał wtopy z Melzerem i Gasquetem, a na RG przegrał tylko z własną psychiką. Moim zdaniem Nadal nie odegra ważnej roli w Stanach, bo jest w kiepskiej formie, wydaje się mieć kompleks Novaka i w przeciwieństwie do Rogera nigdy (oprócz zeszłorocznego "wystrzału") nie prezentował się na Flushing Meadows zbyt dobrze, a jak wiemy, gdy nie ma Hiszpana, Federer może wygrać z każdym :D

A teoria o odpuszczaniu końcówki sezonu musi być prowokacją, bo innego wytłumaczenia nie znajdę :wink:

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”