Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

WIMBLEDON 2011 (WIELKI SZLEM)

Wimbledon 2011
Obrazek
20.06.2011-03.07.2011
Strona główna turnieju: Klik!
Nawierzchnia: Trawa
Lokalizacja: Londyn, Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej
Drabinki: S-128, D-64

Finały singla 2010:
(1) Serena Williams (USA) vs. (21) Wiera Zwonariowa (RUS) 6:3, 6:2
(2) Rafael Nadal (ESP) vs. (12) Tomas Berdych (SUI) 6:3, 7:5, 6:4

Polskie "akcenty":
4 runda - A. Radwańska przegrywa z Li Na 3:6, 2:6
2 runda - Łukasz Kubot przegrywa z Philippem Petzschnerem 4:6, 6:3, 6:4, 3:6, 2:6

Najdłuższy mecz w historii:
John Isner vs Nicolas Mahut 6:4, 3:6, 6:7(7), 7:6(3), 70:68
Mecz rozgrywany był przez 3 dni, trwał 11 godzin i 5 minut z czego ostatni set trwał 8 godzin i 11 minut.


Drabinki zostaną podane 17 czerwca.

Drabinka mężczyzn...
SPOILER:
Drabinka kobiet...
SPOILER:
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: WIMBLEDON 2011 (WIELKI SZLEM)

Faworyci: Nadal, Djokovic, Federer.
Czarne Konie turnieju: Roddick, Raonic, Berdych, Kohlschreiber ( :wink: )
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIMBLEDON 2011 (WIELKI SZLEM)

Martinek pisze:Czarne Konie turnieju: Raonic
rotfl rotfl rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: WIMBLEDON 2011 (WIELKI SZLEM)

Vivid pisze:
Martinek pisze:Czarne Konie turnieju: Raonic
rotfl rotfl rotfl
Ja bym to ujął dosadniej... ale wiesz, Regulamin! rotfl :wink:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
michalek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 760
Rejestracja: 19 wrz 2010, 15:56
Lokalizacja: Poznań

Re: WIMBLEDON 2011 (WIELKI SZLEM)

Berdych moim zdaniem nie ma szans. Prędko nie powtórzy tak udanego sezonu jak rok temu, gdy docierał do półfinału RG, finału Wimbledonu, po drodze dwa razy ogrywając jeszcze Federera (w Londynie i wcześniej w USA na hardzie). Oglądałem jego wszystkie mecze w Halle i gra żenująco słabo. Miał po prostu szczęście, że trafiał na drewniaków. Mam nadzieję, że Petzschner dzisiaj zweryfikuje bardzo brutalnie formę Berdycha. Czech jest w wyraźnym dołku - odpadnięcie w pierwszej rundzie RG tylko to potwierdziło.

Nie zapominajcie o Murrayu - mówię Wam. Doszedł do finału AO, doszedł do półfinału RG, to i na Wimbledonie przed swoją publicznością może się pokusić o udział przy rozdawaniu najwyższych laurów. Poza tym ciekawe jak będzie u niego z losowaniem. Na AO i RG miał najłatwiejsze losowania z całej czołowej czwórki. Ciekawe czy u siebie na Wimbledonie drabinka tez będzie jemu sprzyjać. Coś czuję, że znowu tak ;)
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: WIMBLEDON 2011 (WIELKI SZLEM)

Michalek - Rok temu i dwa lata temu też mówili, że Murray jest faworytem i WS będzie jego. Co było? Pielucha, także bez entuzjazmu podchodzę do tego zawodnika :) .
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: WIMBLEDON 2011 (WIELKI SZLEM)

Martinek pisze:Michalek - Rok temu i dwa lata temu też mówili, że Murray jest faworytem i WS będzie jego. Co było? Pielucha, także bez entuzjazmu podchodzę do tego zawodnika :) .
Ale do Raonica który wyleciał już tak? ...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: WIMBLEDON 2011 (WIELKI SZLEM)

No, zawodnika się albo lubi, albo nie lubi, albo kibicuje się dobremu tenisowi :D .
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: WIMBLEDON 2011 (WIELKI SZLEM)

Martinek pisze:No, zawodnika się alb lubi, albo nie lubi, albo kibicuje się dobremu tenisowi :D .
Albo ma się 12 lat :)
Awatar użytkownika
michalek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 760
Rejestracja: 19 wrz 2010, 15:56
Lokalizacja: Poznań

Re: WIMBLEDON 2011 (WIELKI SZLEM)

Ja Murraya też nie znoszę, ale trzeba przyznać, że on jest za dobry, aby nie wygrać jakiegoś WS. Pomimo presji chyba najłatwiej będzie jemu tego dokonać u siebie na Wimbledonie.

Tymczasem James Ward otrzymał od organizatorów dziką kartę ;)
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: WIMBLEDON 2011 (WIELKI SZLEM)

Ja z niecierpliwością czekam, żeby namieszał coś, ktoś z parciem na siatkę.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Re: WIMBLEDON 2011 (WIELKI SZLEM)

michalek pisze:Ja Murraya też nie znoszę, ale trzeba przyznać, że on jest za dobry, aby nie wygrać jakiegoś WS. Pomimo presji chyba najłatwiej będzie jemu tego dokonać u siebie na Wimbledonie.
Na Wimbledonie? Bez jaj... Jak zwykle zniszczy go w pierwszych rundach ktoś "strzelający", albo w półfinale Nadal/Djoko. Co jak co, ale Wimbledonu to on moim zdaniem nie wygra :D
Wg mnie jego nawierzchnią jest amerykański hard.
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"
Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

Re: WIMBLEDON 2011 (WIELKI SZLEM)

Djoko wygrywający z Murrayem na trawie? Myślę, że wątpię.
#NKrising
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: WIMBLEDON 2011 (WIELKI SZLEM)

Wiesz jeszcze niedawno Djokovic wygrywający z Nadalem na mączce to było nie do pomyślenia.

Zobaczymy co Serb zaprezentuje na trawie...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
benno
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 965
Rejestracja: 4 cze 2009, 13:40

Re: WIMBLEDON 2011 (WIELKI SZLEM)

No kurcze muszę się Wam pochwalić bo nie wytrzymam. W tym roku będę pracował na Wimbledonie jako eskorta dla jednego z panów z Top 5. Nie mogę zdradzić dla którego. Dalej nie mogę uwierzyć w to co mnie spotkało :) Jakby ktoś się wybierał na turniej chętnie się spotkam chociaż na chwilę, jestem tam przez całe 2 tygodnie od rana do wieczora :)
"Ktokolwiek myśli, że jestem lepszy od Federera, nie wie nic o tenisie" - Rafael Nadal
“Whoever thinks that I am better than Federer, doesn’t know anything about tennis,” - Rafael Nadal.
Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Re: WIMBLEDON 2011 (WIELKI SZLEM)

Z naszego światka: Łukasz Kubot zagra w turnieju deblowym z Markiem Knowlesem. Wygląda mi to na poważniejsze spięcie z Marachem, który był wściekły na Łukasza po porażce w pierwszej rundzie Rolanda.
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: WIMBLEDON 2011 (WIELKI SZLEM)

benno pisze:No kurcze muszę się Wam pochwalić bo nie wytrzymam. W tym roku będę pracował na Wimbledonie jako eskorta dla jednego z panów z Top 5. Nie mogę zdradzić dla którego. Dalej nie mogę uwierzyć w to co mnie spotkało :) Jakby ktoś się wybierał na turniej chętnie się spotkam chociaż na chwilę, jestem tam przez całe 2 tygodnie od rana do wieczora :)
Tylko chroń dobrze tego Nadala/Fed'a/Djokera/Murray'a/Sodę :D .
benno
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 965
Rejestracja: 4 cze 2009, 13:40

Re: WIMBLEDON 2011 (WIELKI SZLEM)

Może już nie chodzi bardziej o ochronę, jak o zaprowadzenie zawodnika w miejsce w które sobie zażyczy. Przy okazji szkoleń udało mi się odkryć jak niesamowite jest to miejsce, jak np. dba się o trawę. Przykładowo przyjechała grupa młodych z Uniwerku, wydzielili sobie metr kwadratowy na korcie nr.1, następnie liczyli wszystkie źdźbła trawy i musiało się zgadzać do jednego. Podobnie praca zasuwanego dachu na korcie centralnym, dlatego to tyle trwa bo najpierw trzeba uruchomić klimę, uzyskać odpowiednią wilgotność powietrza itd., a wszystko ma na względzie by właściwie opiekować się trawą.
W tym roku oddane są do użytku 2 nowe korty- kort nr.3 na 2000 osób z miękkimi krzesełkami i kort nr 4. zaraz obok. Widziałem jeszcze jeden kort w budowie, ale na pewno nie w tym roku będzie oddany do użytku.
"Ktokolwiek myśli, że jestem lepszy od Federera, nie wie nic o tenisie" - Rafael Nadal
“Whoever thinks that I am better than Federer, doesn’t know anything about tennis,” - Rafael Nadal.
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: WIMBLEDON 2011 (WIELKI SZLEM)

Gratulacje, niesamowita sprawa. :::gd:::
Porób fotek, pozbieraj autografów i zdawaj relacje. :D
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
benno
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 965
Rejestracja: 4 cze 2009, 13:40

Re: WIMBLEDON 2011 (WIELKI SZLEM)

No właśnie nie mogę sobie z zawodnikami robić żadnych zdjęć. Ale znajdę na pewno ich wiele ze stron BBC czy stron gazet :)
"Ktokolwiek myśli, że jestem lepszy od Federera, nie wie nic o tenisie" - Rafael Nadal
“Whoever thinks that I am better than Federer, doesn’t know anything about tennis,” - Rafael Nadal.

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”