Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: WIMBLEDON 2011 (WIELKI SZLEM)

Mam nadzieję, że Djokovic mu przetrzepie skórę. Jego styl gry mi się nie podoba jak i nawyk grzebania... :[

Podziwiam za to skubańca za waleczność i silny charakter.
Awatar użytkownika
Madox
Senior
Senior
Posty: 3647
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: WIMBLEDON 2011 (WIELKI SZLEM)

robpal pisze:No masz, ten kiepski return po drugim serwisie to była bolączka ostatnich meczów z Djoko :/ Oby nie powtórzył tego pojutrze...
Ale w pierwszym Andy serwował niesamowicie, to miał prawo słabo returnować.
Uwielbiam Feda <3 Hala Madrid!
Wilson Pro Staff 97S
michaelrox
Bywalec
Bywalec
Posty: 94
Rejestracja: 22 cze 2011, 22:15

Re: WIMBLEDON 2011 (WIELKI SZLEM)

Moim zdaniem Rafa dzisiaj zagrał bardzo dobrze. W wywiadzie pomeczowym wspomniał, że grał swój najlepszy tenis i trudno się z tym nie zgodzić. Przed meczem liczyłem na Andy'ego i po kapitalnym pierwszym secie z jego strony, od połowy drugiego Nadal wyraźnie podkręcił tempo, ograniczył błędy do minimum, serwis zaczął funkcjonować, pojawiała się nawet ta słynna "kosa" po crossie z bekhendu. Na tak dobrze grającego Rafę, Murray nie miał odpowiedzi.
Myślę, że w niedzielę Hiszpan zgarnie swój 3 tytuł na Wimbledonie. Novak pokonał go wprawdzie 4 razy z rzędu ale w niedzielę to nie będzie miało żadnego znaczenia. Trawa jednak wydaje się bardziej odpowiadać Nadalowi, jest agresywniejszy, dzisiaj zaliczył sporo dobrych akcji przy siatce, naprawdę ciężko wyobrazić mi sobie wygraną Serba w niedzielę.
Awatar użytkownika
Traw3k
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 857
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt: Strona WWW

Re: WIMBLEDON 2011 (WIELKI SZLEM)

A mnie rybka pipka, kto zgarnie tytuł. Należy się Novakowi, a wygra Nadal.
Realne szanse na wejście Murraya do finału były bliskie zeru. Nawet po wygranym pierwszym secie...
Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Re: WIMBLEDON 2011 (WIELKI SZLEM)

Traw3k pisze:Należy się Novakowi [...]
A z kim takim wygrał w tym turnieju, że mu się należy? :]
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"
benno
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 965
Rejestracja: 4 cze 2009, 13:40

Re: WIMBLEDON 2011 (WIELKI SZLEM)

Oj tam teraz będziecie się spierać komu się należy a komu nie. Kto wygra w finale temu się będzie należało. Proste. Z pewnością będzie dużo ciekawych wymian, mam jakieś przeczucie że jeszcze Novak nam najlepszego nie pokazał.
"Ktokolwiek myśli, że jestem lepszy od Federera, nie wie nic o tenisie" - Rafael Nadal
“Whoever thinks that I am better than Federer, doesn’t know anything about tennis,” - Rafael Nadal.
Awatar użytkownika
bombay1982
Bywalec
Bywalec
Posty: 64
Rejestracja: 28 lip 2009, 19:26
Lokalizacja: Dublin

Re: WIMBLEDON 2011 (WIELKI SZLEM)

Trochę po dzisiejszym meczu Nadala zatęskniłem za Samprasem i jego grą. Serw i wolej na Wimbledonie to piękna rzecz była. Teraz to French Open na trawie tylko więcej slajsują :( Mam nadzieję, że w przyszłości coś zrobią z tą trawą.
Rakieta: Babolat Pure Storm GT
Naciąg: Luxilon Big Banger ALU Power 16L / 22kg
Awatar użytkownika
Traw3k
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 857
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt: Strona WWW

Re: WIMBLEDON 2011 (WIELKI SZLEM)

robpal pisze:
Traw3k pisze:Należy się Novakowi [...]
A z kim takim wygrał w tym turnieju, że mu się należy? :]
Nie musi pokonywać całej elity by mu się należało. Częściej pokonanie i przełamanie samego siebie jest wyższym trofeum ;).
Trzymanie takiej formy przez blisko pięć miesięcy jest nie lada wyczynem - gały na wierzch Wam wychodzą ;). Choćby dlatego Novakowi się należy.
kropiwnicki
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 231
Rejestracja: 24 maja 2011, 23:19

Re: WIMBLEDON 2011 (WIELKI SZLEM)

Mój kumpel, który nie ma kompletnego pojęcia o tenisie choć wie, że się interesuję tym sportem, w taki oto sposób zrelacjonował mi przebieg meczu Tsongi z Federerem: najpierw Fed wygrał seta, potem drugiego, następnie Tsonga doprowadził do wyrównania 2-2, wygrał piątego seta i cały mecz.
rotfl
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: WIMBLEDON 2011 (WIELKI SZLEM)

michaelrox pisze:Trawa jednak wydaje się bardziej odpowiadać Nadalowi, jest agresywniejszy, dzisiaj zaliczył sporo dobrych akcji przy siatce, naprawdę ciężko wyobrazić mi sobie wygraną Serba w niedzielę.
O_O W półkorcie, na wznoszącej to jeszcze nie przy siatce!
Ale fakt to potrafi bezbłędnie i trawa mu w tym będzie pomagać. Mocny dokładny serwis, atak w kierunku siatki i kończąca po koźle na wznoszącej. Tak to dokładnie wyglądało i nie mówmy że był przy siatce - bo w połowie drogi do niej. :wink:
Szanse są moim zdaniem 50/50, z racji tego że u Serba widać wyraźne oznaki przemęczenia, być może nadrobi walecznością.
kropiwnicki pisze:Mój kumpel, który nie ma kompletnego pojęcia o tenisie choć wie, że się interesuję tym sportem, w taki oto sposób zrelacjonował mi przebieg meczu Tsongi z Federerem: najpierw Fed wygrał seta, potem drugiego, następnie Tsonga doprowadził do wyrównania 2-2, wygrał piątego seta i cały mecz.
rotfl
??
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: WIMBLEDON 2011 (WIELKI SZLEM)

Traw3k pisze:
robpal pisze:
Traw3k pisze:Należy się Novakowi [...]
A z kim takim wygrał w tym turnieju, że mu się należy? :]
Nie musi pokonywać całej elity by mu się należało. Częściej pokonanie i przełamanie samego siebie jest wyższym trofeum ;).
Trzymanie takiej formy przez blisko pięć miesięcy jest nie lada wyczynem - gały na wierzch Wam wychodzą ;). Choćby dlatego Novakowi się należy.
Należy to się order albo dyplom uznania rotfl Mecz trzeba wygrać i nic się nikomu z góry nie "należy"..
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Zulus
Nowy
Nowy
Posty: 16
Rejestracja: 23 cze 2011, 10:33
Lokalizacja: P-c

Re: WIMBLEDON 2011 (WIELKI SZLEM)

Majorka pisze:
Traw3k pisze:
robpal pisze:
Traw3k pisze:Należy się Novakowi [...]
A z kim takim wygrał w tym turnieju, że mu się należy? :]
Nie musi pokonywać całej elity by mu się należało. Częściej pokonanie i przełamanie samego siebie jest wyższym trofeum ;).
Trzymanie takiej formy przez blisko pięć miesięcy jest nie lada wyczynem - gały na wierzch Wam wychodzą ;). Choćby dlatego Novakowi się należy.
Należy to się order albo dyplom uznania rotfl Mecz trzeba wygrać i nic się nikomu z góry nie "należy"..
Dokładnie, jak zasłuży w tym meczu to wygra :), aczkolwiek też chciałbym żeby mu się 'należało' :D
Awatar użytkownika
gural_91
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 384
Rejestracja: 11 lut 2008, 08:45
Lokalizacja: Rzeszów

Re: WIMBLEDON 2011 (WIELKI SZLEM)

kropiwnicki pisze:Mój kumpel, który nie ma kompletnego pojęcia o tenisie choć wie, że się interesuję tym sportem, w taki oto sposób zrelacjonował mi przebieg meczu Tsongi z Federerem: najpierw Fed wygrał seta, potem drugiego, następnie Tsonga doprowadził do wyrównania 2-2, wygrał piątego seta i cały mecz.
rotfl
Pewnie chciał wprowadzić napięcie i dlatego nie powiedział, że Tsonga wygrał 3 sety pod rząd :]
Awatar użytkownika
jurek
Orator
Orator
Posty: 623
Rejestracja: 8 sie 2008, 20:41

Re: WIMBLEDON 2011 (WIELKI SZLEM)

Świetne ujęcie z meczu Tsonga-Djoko
http://www.sport.pl/sport/5,68565,98799 ... _.html?i=6
Mantis Pro 295
"We can learn from the past, but those days are gone. We can hope for the future, but there might not be one".
"Failure is simply the opportunity to begin again, this time more intelligently".
Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Re: WIMBLEDON 2011 (WIELKI SZLEM)

Traw3k pisze: Trzymanie takiej formy przez blisko pięć miesięcy jest nie lada wyczynem - gały na wierzch Wam wychodzą ;). Choćby dlatego Novakowi się należy.
To jak ktoś utrzymuje przez 5 miesięcy formę to już mu się należą zwycięstwa w każdym innym turnieju? :) Nie przesadzaj... Kort wszystko zweryfikuje.
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"
Awatar użytkownika
WarriorsOfAden
Weteran
Weteran
Posty: 1795
Rejestracja: 31 lip 2009, 18:56
Lokalizacja: Częstochowa

Re: WIMBLEDON 2011 (WIELKI SZLEM)

Traw3k, jeśli by tak myśleć, to Federer w swoich najlepszych latach powinien zgarnąć przynajmniej dwa razy FO i zdobyć Klasycznego Wielkiego Szlema. ;-P
ObrazekOrganix 8
NTRP 3.0
"Whatever doesn't kill you, simply makes you stranger"

"Szaleństwo i długie piesze spacery to okno z najrozleglejszym widokiem na ludzką naturę"
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: WIMBLEDON 2011 (WIELKI SZLEM)

Finał Pań zapowiada się dość jednostronnie. Szkoda...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Re: WIMBLEDON 2011 (WIELKI SZLEM)

Ja liczę, że Petra trochę powalczy. W końcu ta Szarapowa jest słaba :D
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"
Albert
Orator
Orator
Posty: 582
Rejestracja: 7 cze 2011, 19:32

Re: WIMBLEDON 2011 (WIELKI SZLEM)

Jestem ciekaw, niby trawa nie odpowiada ani Rafie ani Djokovicowi, ale są w finale i myślę, że szanse są prawie równe jednak minimalnym faworytem będzie Hiszpan. Czy Serb wykorzysta fakt iż 4 razy pod rząd pokonał go w tym sezonie. Czy Nadal ciągle te porażki na swojej nawierzchni będzie miał w pamięci? Oczywiście chciałbym aby wygrał Djoko, ale musi pokazać pełnię swoich umiejętności.

W temacie turniejowym o ATP&WTA Madrid, dużo pisaliście o tym, czy Rafa dogoni Feda w ilości szlemów. Ze względu na to, że jestem fanem Szwajcara widzę, że ta sztuka może mu się udać i to mnie martwi. Rafa ma dopiero 25 lat, moim zdaniem wygra jeszcze z 2 razy French Open, Wimbledon też może mu wpadać jak nie będzie mieć konkurencji. Gdzieś czytałem, że Rafa może mieć więcej niż 16 szlemów. Jedynym zawodnikiem, który może go powstrzymać przed prześcignięciem Rogera jest sam Federer. Jeśli nie wygra jeszcze chociaż z 2 GS to Hiszpan może okazać się zagrożeniem. Jedynym argumentem, że tego nie dokona to jego kolana. Od dłuższego czasu nie ma z nimi problemów i oby tak dalej. Tak więc aby określić jego szanse musimy jeszcze poczekać przynajmniej 2 lata.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: WIMBLEDON 2011 (WIELKI SZLEM)

Albert pisze:Jedynym zawodnikiem, który może go powstrzymać przed prześcignięciem Rogera jest sam Federer.
Nie widzę w tej roli Feda, to już nie te czasy. Czas działa bardziej na jego niekorzyść, myślę, że Djoko, albo ktoś nowy może spowolnić Nadala. Zobaczymy... ;)
Prezes fanklubu Staśka :D

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”